» »

Problem - error loading operating system

Problem - error loading operating system

Trancedeejay ::

HI
Ubija me ze od vcerej tale problem in ze cel dan se zajebavam s tem. Probal sem ze vec razlicnih diskov, zamenjal sem flat kabel, zamenjal se ram, vglavnem vedno sranje. Ce ob vklopu racunalnika res dolgo traja da prepozna IDE in SATA naprave, imam samo en IDE disk, preden jo pa izpise gre cela minuta ali vec mimo, potem ko se boota s CD-ja traja v nedogled preden dam formatirat disk in potem ko skopira fajle na disk, se resetira in uala error loading operating system in spet sem na zacetku. Kaj bi lahko bilo narobe - Athlon 64 3000+ mi v biosu izpise da ima 56 stopinj (moja 3200 jih ima 35). Vglavnem zadeva me ubija in tut malce se mi ne svita kaj bi lahko bilo narobe - mi lahko pomagate kaj bi lahko se probal - plata je Asus A8NE - FM in na Asus strani ni nobenega podatke o tej plosci, ker naj bi bila delana za Fujitsu Siemens in je kao OEM.
Kaksen predlog?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

mat3 ::

Si pomislil, da je mogoče za vse skupaj kriva plata ? Če ti dolgo časa išče CD, disk in ostale reči ne more biti za to kriv ne disk, ne ram ne karkoli drugega. Tudi za procesor preveri, če se res toliko greje, mogoče gre samo za napačen podatek, najbolj siguren je dotik hladilnika, vsaj v takih primerih.

Edit: Mogoče pa bi nadgradnja BIOSA rešila zadevo ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3 ()

5er--> ::

Ko sem imel jaz podobne težave je bil kriv napačno priključen ide kabel.
Tisti pobarvan konektor na ide kablu gre v matično.

Trancedeejay ::

Ne bos verjel, kriv je IDE kabel. In fora je v tem, da je 80 zilni, ce dam drug kabel(40 zilni) mi napise read error. Svasta, sem pa mislil da more to vsak IDE kabel delat.
Torej dela samo ce je 80 zilni IDE kabel - a je to sploh mozno?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Ah kurac nc ne dela. Je ze bil normalno v winsih in pol formatiram drugo particijo in pridem nazaj(ni se mi dal cakat zraven) in black screen: DISK BOOT FAILURE ,INSERT SYSTEM DISK...........
Ima kdo kaksno idejo?
Music is the key

5er--> ::

Disk opozarja, da misli odit na digitalno smetišče?

mat3 ::

Za take napake in dolge čase zaznavanje ne more biti kriv le IDE kabel, seveda pa lahko pripomore. Za disk imej obvezno 80-pinski kabel ter pravilno obrnjen :)
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Trancedeejay ::

Fora je v tem, da takoj ko prizges PC, isce IDE naprave zelo dolgo, beri2 minute, potem pa se ene 2 minute preden gre naprej. Preden zazene boot s CD-ja mine se nekaj minut. Vglavnem pocasi za popizdit Probaval sem z dvema razlicnima diskoma, WD in Maxtor. Zankrat lahko recem, pojma nimam v cem je fora, bom probal se kaksne teste izvest.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Yoxi ::

NA plošči preglej da nimaš slučajno kak kondenzator kej napihnjen, da ima trebušček. Pri meni se je pri enem sistemu to pravtako dogajalo. Nekaj časa je delal ok, pol pa kr na enkrat da ni mogl skopirat enga fajla pravilno, ter vsakič je bil drug fajl kriv, nakar sm opazil malce naphnjen kondenzator ob procesorju. Prej sm se pa ubijal s ticoči zadevi in menjavi raznih komponent. Kupil drugo plato in zadeva je potem delala kot šus :D
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

5er--> ::

Za take napake in dolge čase zaznavanje ne more biti kriv le IDE kabel
Ravno in samo to je bilo krivo za pooočasno (ne)delovanje diska/sistema, ki sem ga pred kakšnim tednom postavljal na Intel Little Valley matični...

Trancedeejay ::

HI
Ni druge opcije kot da se je moj prodajalec igral s flashanjem plosce(ko sem iskal softver za plato sem na nekem forumu opazil njegov mail ko sprasuje ce ima kdo originalni bios za to plato). Probal sem vec razlicnih IDE kablov, priklapljal kot je sploh mogoce. Nista. Tudi marsikaj, kar se ponavadi z AIDA programom se osnovne nekatere stvari ne vidijo oz. jih softwer ne prepozna. Ponavadi softwer prepozna chipset, cip za lan in podobno, tukaj je pa samo siv okencek.
Odlocil sem se da vse vrnem prodajalcu, seveda ko ga dobim na telefon.
Have a nice Day

Matt
Music is the key


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Štekanje preview videa v Adobe Premiere CS6

Oddelek: Strojna oprema
11681 (487) Trancedeejay
»

Kombinacija SATA in IDE DISKOV me ubija, please help

Oddelek: Strojna oprema
141315 (1149) Mavrik
»

Polariteta zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
769502 (8482) Trancedeejay
»

Racunalnik me ubija

Oddelek: Strojna oprema
6993 (904) Pyr0Beast
»

Problem z racunalnikom

Oddelek: Strojna oprema
61268 (1204) Trancedeejay

Več podobnih tem