» »

PC se ne zazene po BSOD

PC se ne zazene po BSOD

Andrej_ID ::

Sistem:

AMD Athlon X2 6000+ (3.0, ni navit)
ASUS M2N-E
2 GB OCZ 800mhz dual ch.
Sistemski disk maxtor 160gb + 2 storage diska use sata2
Napajalnik Thermaltake toughpower 700W
Win 7

Problem:
fasal sem BSOD in racunalnik se je ugasnu. Od takrt se niti prizgati noce. To pomen, da ko pritisnem power button se zacne use vrtet, sistem se zazene tko za 2 sekunde potem pa ugasne. Na monitorju ni slike, ne da se niti v BIOS. Zdjle sem probal mal zamenjat pozicije ramov pa nobene spremembe. Kaj predlagate?

To se mi je prvic zgodilo pa sumim, da je kej crknilo, sam kako zdej ugotovit kaj?

Mitch ::

Lahko je več stvari:
1. Fuč napajalnik...
2. Procesor se pregreva (Preveri, če se ventilator zavrti in če na hladilniku ni preveč praha)...
3. Grafična se pregreva (Isto koz zgoraj)...

BALAST ::

Ali se sliši kakšen pisk?
Kot je mitch predlagal, poizkusi prvo z drugim napajalnikom.

Andrej_ID ::

Pregrevanje ni problem, na CPU je scyte infinity, redno ciscen. Grafa ma stock hladilnik, redno ciscen in vent se vrti...

Hjoo kje naj sedaj dobim kaksen napajalnik...

EDIT: ne sliši se nobenega piska.

Je kaksen zanesljiv nacin, da se prepricam da je maticna fuc, ali samo menjava?

Ne sliši se nobenega piska.

Zgodovina sprememb…

Mitch ::

Matične plošče se ne kvarijo kar tako... Še posebej tiste boljših proizvajalcev (Asus, Gigabyte). Lahko pa vizualno preveriš ploščo, če je kakšen čuden, napihnjen kondenzator...

P.S. Lahko pa da je tudi katera komponenta v stiku in ti zato ugasne napajalnik po par sekundah... Iztakni vse komponente iz PCja razen procesorja in jih nato eno po eno nazaj vstavljaj. Tako lahko izveš katera komponenta je defektna...

st0jko ::

Da. Odklopi vse. Diske, optične enote, usb naprave... Vse. Potem probaj prižgat.
keks?

Andrej_ID ::

Sedaj sem odklopil ves hardware. Torej v PCju je maticna, proc in napajalnik. In nastane enaka situacija. Sistem se zazene, vent na CPUju se zavrti, a le za ksno sekundo dve, potem spet samo ugasne. Brez kasnih piskov.

Mitch ::

No sedaj vsaj vemo, da je krivec ena od teh treh komponent...

Andrej_ID ::

Kako bi zvedu a je napajalnim fuc?

Ker ventilator v napajalniku se zavrti, ko prizgem.

Mitch ::

Napajalnik lahko preizkusiš tudi na "suho". Vzemi ga iz ohišja in naredi natanko po teh navodilih. Gor priklopi par 12cm ventilatorjev, da boš videl, če zmore napajat porabnike...

Andrej_ID ::

A je video se kje drugje? Ker sm na...um... iPadu :))

Mitch ::

Andrej_ID ::

Napajalnik vrti use ventilatorje po teh navodilih.

D3m ::

BIOS je verjetno še ver. 0201 , tvojega Athlona ta matična začne podpirati pri ver. 0601 + druge revizije tega procesorja.

http://support.asus.com/cpusupport/cpus...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Andrej_ID ::

Ne ne BIOS je posodobljen. Sej mam ze neki casa ta sistem.

Mitch ::

Potem pa ostaneta samo še matična plošča in procesor...

Mitch ::

Probaj še za vsak slučaj odstranit hladilnik z procesorja, sčisti obe površini z izopropil ali navadnim alkoholom (procesor in hladilnik) in na novo nanesi termalno pasto. Prav tako poglej, če je katera od nožic (pinov) na procesorju zvita ali kako drugače poškodovana ali pa če je mogoče kakšen del termalne paste prišel v stik z nožicami in povzroča kratek stik...

P.S. Probaj še BIOS resetirat na originalne (default) nastavitve. Navodila boš našel v priročniku od matične plošče...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

Xserces ::

mitch to je malo verjetno da bi se pin kr sam od sebe zviu? XD ostal je sam se plata,proc, in pa napajlnik ? jst bi si nekje sposodu nek napajalnik in probal :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Andrej_ID ::

Napajalnik je uredu, sem probal po tistih nasvetih od mitcha in dela bp.
Jutri probam se resetirat BIOS, drgac pa ke novo plato narocim...

Xserces ::

pa je ta nacin 100% ? XD pri ventilatorju negre za neke velike obremenitve:/ ampak vids komp se prizge in ce gledamo tako ko procesor zacne laufat se komp ugasne... upam da ves kaj mislm povedat (TEORIJA ) Xd
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Andrej_ID ::

Ja cist razumem to, ker jst podobno razmisljam. Sam po drugi strani, ko v temu krogu ni plate in procesorja, ventilatorji delajo. Se pravi dobi napajalc informacijo od procesorja da se ugasne takoj... Pa recimo jst sm s to plaro dobivu BSOD se predn sm zamenju napajalec, prej sm meu enega LCja 500W, zdej pa Thermaltake 700W, k niti ni tok star, ene dve leti. Pa je biu kr drag takrt napram tistemu cheap LCju.

Dons dopoldne bom uzeu baterijo iz maticne, ker se tko resetira BIOS, in ce ne bo nc, takoj narocim novo plato, pol bomo pa vidl.

paljer ::

Meni se je identična zadeva dogajala. Nekaj časa je pomagalo, če sm vse komponente vzel ven in jih nato nazaj ustavil.
Ko to ni pomagalo več sem zamenjal napajalnik in od takrat deluje brez problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689444 (7906) Helena123
»

PC ugasnil med pregledovanjem BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
131773 (1547) solatko
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354866 (2994) Riff
»

Racunalnik se ne zazene

Oddelek: Strojna oprema
151768 (1562) B0rg
»

Je napajalink pokvarjen?

Oddelek: Strojna oprema
71020 (889) Calligula

Več podobnih tem