» »

grafična zajebava - migetanje slike

grafična zajebava - migetanje slike

korenje3 ::

V glavnem šteker mi glede iz stene, pa se ponesreči naredil nekaj kratkih stikov. Grafično imam ati radeon 4870. Od takrat mi slika na lcd zaslonu konstantno utripa. Na crt pa migeta. Pri 60Hz zelo močno, pri 100Hz pa na vsakih nekaj sekund začne tako tresti, da je tekst malo razmazan.

V čem je problem? Napajalnik je pa corsair hx 520W.
Je grafična fuč?

logout ::

Slaba ozemljitev na električni vtičnici.

L.p., Kloko

korenje3 ::

hm. Mislim da po celi hiši nimamo ozemljitve, pa je bilo prej v redu...

logout ::

Si mogoče imel prej računalnik in monitor na isti vtičnici za elektriko, sedaj pa ne več?

L.p., Kloko

korenje3 ::

Ja. Sedaj je v drugi vtičnici. Ko dela recimo sušilni stroj, mi začne slika močno migetat. Verjetno je res ozemljitev?

solatko ::

Verjetno je bolj slaba elektrika (koliko ste oddaljeni od transformatorja) in koliko je večjih uporabnikov.
Včasih so se dobili stabilizatorji električnega toka, ki so te pojemke regulirali. Preklopi nazaj na tisto vtičnico, je verjetno na drugi fazi, ki ni toliko obremenjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

xsannyx ::

To je zaradi preobremenitve sistema. Poskusi ko ti migeta vključiti še kakšno mikrovalovko pa ti bo varovalko vn vrglo D: To je pri nas že parkrat zgodilo. Deluje fen, likalnik, televizor potem pa še mikrovalvovka pa fit vn vrže :D Pa če ga ne pa televizija ma motnje... Vzroki so verjetno v električni napeljavi. So problemi s tem tudi, ko imate v enem nadstropju recimo samo tvoj računalnik ter ekran vklopljen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xsannyx ()

korenje3 ::

sigurno je ozemljitev, ker na prejšnjem štekerju je delalo normalno. Lahko pa da so se kakšni kondenzatorji notr uničl, zaradi prekinjanja napetosti, ko sem z nogo brcnil v šteker.

solatko ::

Ozemljitev preveriš tako, da preizkuševalc toka (fazenprifer) vtakneš v fazo, s prstom pa se dotakneš nogice ozemljitve (prej seveda preizkusi, da ni v tej nogici tudi faza). Ko se dotakneš ozemljitve, mora signalna lučka zasvetit močneje, če ne, potem ozemljitve nimaš, vendar to ni vzrok za migetanje slike. Verjetno je linija na kateri je vtikač, preveč obremenjena in namesto 220V daje kakšnih 180V ali še manj. Pri računalniku ti to popravi napajalnik, pri monitorju pač ne.

korenje3 ::

zanimivo. sem izmeril z voltmetrom in kaže točno 220V.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse o agregatih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8233334 (24998) int47
»

elektrotehnika v praksi

Oddelek: Loža
265938 (5142) Tear_DR0P
»

Ohišje PC trese

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121747 (1487) balocom
»

Pomagajte ! Trese ku hudič. [kabelska] (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559158 (7927) Pyr0Beast
»

Vezave neonk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222092 (1780) dela

Več podobnih tem