» »

Vezave neonk

Vezave neonk

DrSergioDJ ::

Ok, vzemimo, da imamo 4 neonke, po 2 in 2 enaki (2 vecji in 2 manjsi, moc vecjih cca. 58w, manjsih nekje 35-40w)

Izgledajo priblizno takole :



(sej veste, une vrste, k jo dobis iz "nosilca" v stilu, da jo malce zavrtis in potegnes vn, potem sta pa na obeh koncih dve zicki)

Vprašanja:

a)
Se jih da "zalaufat/prižgat/uporabljat" brez tistega "nosilca" (da bi nekako povezal tisti dve zicki z stromom) - kako?

b)
Ce imam 200w napajalnik, bi le ta zdrzal obremenitev?

c)
Se da zvezati vse te 4 neonke zaporedno in jih prikljuciti na 12V napetost (kaksno varovalko bi rabil v takem primeru)

to je zaenkrat to, hvala za odgovore

Lp

DrSergioDJ
...

Boeing ::

a) NE, ker rabiš za zagon neonke štarter ki ji da potrebno zagonsko napetost,
b) Mislim da nebi, ker niso sposobni vse moči dat samo na 12V linijo... ponavadi delajo tako, da bolj kot jih obremeniš na 5V, več lahko dobiš na 12V,
c) Seveda, če so neonke 12V. Varovalko določiš takole: maksimalna skupna moč + 10-15% pa maš ta pravo.LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

DrSergioDJ ::

Ok, hvala za odgvoore.

Samo še nekaj. Kaj je štarter potem v tistem "nosilcu", right?

Še nekaj, kar se tiče b) vprašanja/odgovora - napajalnik je dejansko tist pretvornik, k ga prodajam, tko da govorim o navadnih, 220v neonkah, ki nucajo "obične štekerje". A potem bi blo dost moči?

Hvala

Lp

DrSergioDJ
...

Zgodovina sprememb…

Boeing ::

ja itak pol maš dost moči, sam se ti bo zadeva precej grela, pa zna se ti pojavit padec napetosti na izhodu ker maš precej obremenjeno. varovalko vežeš PRED pretvornik.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Duhec ::

220V neonk ne moreš priklopiti brez dušilke in štarterja !
Štarter služi samo toliko, da se plin v neonki vžge nato se štarter načeloma lahko tudi iztakne( seveda se potem pri vklopu ponovno potrebuje).
Na sami dušilki imaš po navadi narisano vezavo ene ali dveh neonk odvisno od moči dušilke. Vso to pravilno vezje ustrezno zaščiteno proti dotiku (drugače nevarno za življenje) priključiš direktno na 220V~ vtičnico. Kaj ima 200W napajalnik pri tem ?
Ne igraj se, če ne veš kako !

DrSergioDJ ::

Duhec:

narobe sem razlozil. "200w napajalnik" je v resnici pretvornik, ki daje moc 200w (200-230w nekje) in ima cisto obicno 220v vticnico. Tja bi zadegnal en razdelilec z 4 vticnicami in potem bi mogl vse laufat, ne? :)
...

the_unborn ::

hum, kako pa je z 12 voltnimi neonkami, tudi tam potrebujes starter in dusilko ali je dovolj samo strom?

msmiha ::

Pri 12V neonkah rabiš samo štrom.
DrSergioDJ:
Ja če bi zadegal razdelilec bi morale vse laufat.
P.S. Ne vem kaj se tako bojite 220V napetosti vsi. Če te strese 220V je skoraj isto kot če daš 12V na jezik. Tist ko vidite pri filmah da ga 5m vrže sploh ni res. 220V je lahko nevarnih samo v primeru da ima dotična oseba izjemno slabo srce (potrebuje pumpo,....)
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

DrSergioDJ ::

mene ni strah 220V, sam je catch v temu, da bi mi bilo 12V veliko bolje, sam, kaj cem ;)
...

l-note ::

Kaj pa še se dotakneš faze in nule???>:D >:D >:D (seveda govorim za 220V)

msmiha ::

Fazo pa nulo ti jaz v rokah držim ene 2-3 sekunde. Kot sem že zgoraj rekel 220V ni nič. Mene je že najmanj 8 spajtlalo pa mi nič ni blo. Prvič sem se sam ustrašil pol pa ni blo več sile.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Highlag ::

msmiha!

Ne moreš posploševati, da nobenemu človeku 220V nič ne more.

Ljudje smo enostavno različni in če imaš ti to srečo, da ti 220V ne naredi nič ni nujno da koga drugega nebi ubilo! S tem ne mislim na ljudi z slabim srcem.

Če bi bila napetost 220V tako nedolžna nebi bila varostna napetost postavljena na 65V. :\

Glede neonk pa še tole:
Obstajajo tudi elektronski štatrerji/dušilke za neonke. Med njimi se najde tudi takšne, ki delajo z 12V DC. (npr. za kamp prikolice ...) Dobijo se tudi za 3,6V. Te imajo ponavadi lučke za zasilno rasvetljavo.

l-note ::

Grpo ti bo čokolado kupu če je to res (da držiš fazo pa nulo skupi 3 sekunde)!!!!!!!!

Boeing ::

Ubije te tok, ne pa napetost. Kritični tok čez srce pa je, verjeli ali ne, 10mA.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

msmiha ::

I-Note ne boš verjel ampak to sem že naredil. Ko sva z bratom gleda, kje pri pralnem stroju teče ven voda je bil zgoraj pokrov odprt in jaz sem mogel pralni stroj nagnit nad bratovo glavo. Pri tem nisem bil pozoren in sem prijel ravno za oba kabla, ki sta prišla direktno iz vtičnice. Če bi bil pralni stroj takoj spustil bi ga bil brat dobil po glavi. Tako sem se pa najprej zadr potem pa ko je dal glavo ven sem ga spustil. Vse skupaj je trajalo najmanj 3 sekunde. Ne bo mi pa noben reku da te vrže stran, ko se dotakneš 220V.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

perci ::

msmiha: ne več tega počet - > boš umrl ;(

cekr ::

vezave flourestenčnih sijalk

tu imaš narisane vezave

Najbolj enostavna je zaporedna vezava dušilke in sijalke, na dva prosta priključka na sijalki, pa vzporedno priključiš štarter.
Seveda pa potem vse priključiš na 230V.

Imaš pa možnost priključitve tudi na elektronsko predstikalno napravo, ki ti omogoči skoraj hipen vklop.


O napetosti dotika: lahko se ti dotakneš vodnika z napetostjo 230V, samo vedi, da so vse napetosti nad 50V(izmenično) smrtno nevarne. Če skozi tebe potegne večji tok kot 50mA, si lahko, v času enega srčnega udarca, mrtev. Krče pa boš imel že pri 15mAmperih.

Dami ::

msmiha: a zato maš tako afro frizuro?:D ;)
A se spomneš na enem lanu pri alešu k nas je vse po vrsti treslo če smo se za ohišje priml? A je blo to 220V al sam 12V?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

l-note ::

Ampak jst še zmer ne verjamem da se lahk držiš nule in faze HKRATI. Če se dotakneš samo faze, pol še gre (sm že tud sam ene parkrat občutu), ampak ko pa zravn primš še nulo, pol si pa u k****. Je tu res, da je važn kolk maš kej potne roke, ampak tud če maš skor čist suhe, ti 220 prebije skoz kožo. No da ne govorimo, da ti zarad toka zavre kri, in pride do zastoja srca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: l-note ()

msmiha ::

Dami takrat mene ni blo na LANu, ko vas je vse po vrsti treslo. Glede frizure sem zato zmeraj ustrižen na kratko:D. I-Note Stvar res ni tako huda pa če mi vrjameš al pa ne. Drugače pa mamo elektriko že nekako v krvi pri nas. Moj brat je elektronik in enkrat ko je popravljal televizijo in je prijel za trafo, ki pa je prebijal. Takrat pa je res videl zvezde. Glavo mu je začelo trest levo pa desno pol je pa komaj spusto (to bi mogli videt pa ne bi vrjeli da je res). Takrat sem res mislu da ga bo ubilo. Zato se mi zdu da je 220V daleč od tega kar te more biti strah (če si zdrav).
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Caboose ::

NI RES! za 12voltne neonke tudi potrebuješ štarter! jaz imam 3mm neonko ki dela na 12v in potrebujem štarter. dušilca ne rabim.

Seđio tebi pa odsvetujem vgradnjo 4 neonk v ohišje (mislim si pač) ker se že tale mini ki jo imam jaz segreje na 20-30 stopinj.... predstavljaj si 3 velike (2 mali si reku ne ;) ) v vezavi... HOT as HELL !
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

DrSergioDJ ::

kdo je omenju ohišje? >:D
...

dela ::

no to glede kako el. tok vpliva na telo mi pa ni čist jasno
Po televiziji sem gledal da je en srb ko se je rodil brez znojnic pa mu elektrika nič ne more. So ga dali na neki el. stol pa je z roko klobasice peko njemu pa nič. Mislim da je blo na ekstra...
no zaj pred kakim tednom pa sem prebral o enem slovencu ki ga je v španiji strela ruknla, pa so mu kao neki strokovnjaki rekli da mu nič ni blo ker je bil celi zašvicani (ker je šou v hribe). In v čem je zaj finta? a je to mogoče kaj zveze z ozemljitvijo al kako?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plexi (Akrilno) ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71205 (1072) e-jay
»

barvanje neonke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141475 (1234) alien-w
»

KAKO PRIKLOPITI NEONKO V RAČUNALO??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
573886 (3306) segi
»

neonke v računalih

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151223 (1012) Bungee-
»

Neonske modifikacije

Oddelek: Novice / Modifikacije
74655 (2423) sleby

Več podobnih tem