» »

Kje kupiti Windows 7 ?

Kje kupiti Windows 7 ?

1
2
»

opeter ::

Kupi si Maca, če hočeš komercialen sistem. Tam je OS "brezplačno" priložen zraven računalnika ... pa še poceni nadgradnje so.

Ali pa imaš vedno na voljo Linux. Samo tam pač Windows programi privzeto ne delujejo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pesimist ::

na firmi nemroes met piratske.

Zdaj imam ubuntu gor, samo kot pravis windows programi. Programi na linuxu by default sux. So ko neke revne izvedbe najslabsih progrmaov na windowsu, katere tako ali tako doben ne uporablja, ker imajo boljše na razpolago. :=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

onitam ::

mtosev je izjavil:

ce das DSP v kosarico pri mimovrste dobis naslednje sporocilo: V košarici imaš artikel (OEM ali DSP programska oprema), katerega nakup je pogojen z nakupom drugih artiklov!
Nakup OEM oziroma DSP različice je možen le ob nakupu računalnika ki ga sestavljajo vsaj: procesor, osnovna plošča, disk, napajalnik in ohišje.


Potem sem pa 2x kršil zakon >:D

Prvič so mi v bigbangu, ko sme prišel iskat w7 HP v roke potisnili OEM verzijo, pa nisem niti nič druzga kupil.

Drugič sem kupil po želji sestavljeni sistem spet z w7 HP, ki je bil že prednaložen in je še nalepka vedno na škatli od DVD-ja :D

P.S.: Pa še nekajkrat sta diska z OEM verzijami potovala okrog po drugih računalnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: onitam ()

Pesimist ::

Vprasanje je kaj se zgodi ce inspektor vidi ta razlicico na tvojem racunalniku. Vbistvu ti nekaj kupis v uradni trgovini in kljub temu krsis EULA. Je to se normalno? Zakaj pol nena kar Piratske windowse mam, sej v obeh primerih kršimo licenco.

Dr_M ::

MS Slovenija celo potihem podpira prodajo DSP brez racunalnika. Bolje to, kot pa nelegalne razlicice. Ce bos imel DSP te nihce ne bo preganjal. Vsaj ce gre za zaseben racunalnik, podjetja so druga pesem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pesimist ::

Gre se za podjetje. Oz jaz bi imel moj stari osebn računalnik namesto ove 20 let stare skropoculje ko niti youtuba ne poganja vec tekoce.
Zdaj ga ze imam tam vendar z Ubuntom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Dr_M ::

Ce nimate niti dnarja za licenco, potem lahko zaprete firmo, ce dobite kazen :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

onitam ::

Pesimist je izjavil:

Vprasanje je kaj se zgodi ce inspektor vidi ta razlicico na tvojem racunalniku. Vbistvu ti nekaj kupis v uradni trgovini in kljub temu krsis EULA. Je to se normalno? Zakaj pol nena kar Piratske windowse mam, sej v obeh primerih kršimo licenco.


Ali celo obstajajo inšpektorji MS-ja, ki hodijo po domovih strašit za licenco win? Kako sploh vejo kje stanujem? Ali to štima samo za firme.

Pesimist je izjavil:

Gre se za podjetje. Oz jaz bi imel moj stari osebn računalnik namesto ove 20 let stare skropoculje ko niti youtuba ne poganja vec tekoce.
Zdaj ga ze imam tam vendar z Ubuntom.


A ne obstaja ena MS-jeva stran, da lahko WINDOWSE in pa drugo licenčno programsko opremo dobiš zastonj, vendar časovno omejeno, če si šolar, dijak, študent... Pa kolikor vem naj bi kaj takega za firme tudi bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: onitam ()

bluefish ::

Ali celo obstajajo inšpektorji MS-ja, ki hodijo po domovih strašit za licenco win? Kako sploh vejo kje stanujem? Ali to štima samo za firme.
Ne, obstaja BSA, ki v podjetjih preverja legalnost programske opreme.

A ne obstaja ena MS-jeva stran, da lahko WINDOWSE in pa drugo licenčno programsko opremo dobiš zastonj, vendar časovno omejeno, če si šolar, dijak, študent... Pa kolikor vem naj bi kaj takega za firme tudi bilo.
Če si študent, potem imaš preko faksa na voljo MSDNAA. Druga opcija je Dreamspark.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

fosil ::

Če gre za firmo in win7 nisi kupil ob računalniku, rad pa bi, da je vse po pravilih, potem boš moral kupil FPP verzijo - tole
Žal je ta verzija kar precej dražja, ima pa to prednost da jo lahko prenašaš med računalniki, torej ko nov računalnik, jo lahko ponovno uporabiš. Seveda pa jo moraš prej odstranit iz obstoječe računalnika.
Zadevo torej lahko prenašaš med računalniki, vendar je lahko naenkrat samo na enem računalniku.
Tako je!

HyperGL ::

Kako pa je z MSDNAA, če šola tega ne nudi? Oziroma o tem ne ve ničesar, vzdrževalec računalniške opreme pa je zunanji delavec po pogodbi. Na koga naj se obrnem najprej, da dobim MSDNAA licenco?

Gre se pa za Višokošolsko središče v Sežani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

Pesimist ::

Nekaj me zanima. V ustanovi imamo snemalnik kamer in na njem je Windows XP Home OEM. A je to sploh legalno?
Računalnik sam je orginalni od tiste firme ki prodaja te snemalnike z simbolom na monitorju in vsem.

Kolko sem razumel v firmi ni legalno imeti Home windowsev.

Pesimist ::

Še nekaj. Če primerjam različne windows edicije.

http://windows.microsoft.com/en-US/wind...

Profesionalna pise connect to company networks. Torej je ta edicija legalna za firme.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8215998 (7439) gslo
»

Nakup licence za neoriginalen windows

Oddelek: Operacijski sistemi
317873 (6362) s51as
»

Vista DSP licenca?

Oddelek: Operacijski sistemi
72731 (2468) Veron
»

Kako kupiti visto brez računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
152021 (1360) Dr_M
»

Je legalno naložiti Visto na drug računalnik??

Oddelek: Operacijski sistemi
363787 (2693) nonenone

Več podobnih tem