» »

Licenčna programska oprema,zakon

Licenčna programska oprema,zakon

Realman ::

Mene zanima, kako je točno napisan zakon, glede nelegalne programske opreme na računalniku. Konkretno me zanima, ker včasih vem da je obstajalo nekakšno pravilo-pravilnik, da lahko namestiš nelegalno programsko opremo na računalnik za namene testiranja, pod pogojem da jo po 48 urah izbrišeš.
Zanima me, če kje v zakoniku obstaja to napisano črno na belem.

Za vse odgovore se vsem vnaprej zahvaljujem.
  • polepsal: Mavrik ()

opeter ::

Konkretno me zanima,ker včasih vem da je obstajalo nekakšno pravilo-pravilnik,da lahko namestiš nelegalno programsko opremo na računalnik za namene testiranja,pod pogojem da jo po 48 urah izbrišeš.


Tega pa ne verjamem. Saj zato imaš razne demo, trial in predvsem shareware različice plačljivih programov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mr.B ::

Tudi dobro preveri, da ne boš slučajno z demo programom služil. Recimo banalno, nekomu obdelal slikico, pa jo objavil v public domeni, recimo WWW.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Realman ::

To mi je popolnoma jasno, da ne moreš potem neki delat teh 48 ur in prodat.
Gre izključno samo za testiranje programa. Gre za to,če jaz nekomu gor naložim nelegalno programsko opremo in mu dam pisno,da se strinja,da uporablja nelegalen software na lastno odgovornost. Da si sam recimo s tem operem roke.
To vem,da so ene 10 let uporabljali naši pirati,ko so prodajali cdje in dvdje.
Je obstajal prav en tak celi A4 list,glede tega. To iščem, pa nikjer ne najdem.

opeter ::

To mi je popolnoma jasno, da ne moreš potem neki delat teh 48 ur in prodat.
Gre izključno samo za testiranje programa. Gre za to,če jaz nekomu gor naložim nelegalno programsko opremo in mu dam pisno,da se strinja,da uporablja nelegalen software na lastno odgovornost. Da si sam recimo s tem operem roke.
To vem,da so ene 10 let uporabljali naši pirati,ko so prodajali cdje in dvdje.
Je obstajal prav en tak celi A4 list,glede tega.
To iščem, pa nikjer ne najdem.


Ker to so si oni enostavno izmislil.

Roke si želiš oprati? Takšno vprašanje bi si moral postaviti: zakaj bi si roke sploh umazal?

Nič ti ne pomaga, če napišeš nek takšen list, ki naj bi bil dokument, da si namestil osebi X nelegalno opremo, on pa to lahko uporablja le na lastno odgovornost. V vsakem primeru si tudi ti sokrivec pri kaznivem dejanju, sploh pa, če tole še prodajaš.

To je podobno, kot bi nekomu prodal oz. dal v uporabo ukraden avto. Saj lahko, ampak če ga bodo enkrat preverjali in ugotovili nepravilnosti, bo dotična oseba pokazala na tebe, prodajalca oz. tistega, ki mu je to "podtaknil".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mr.B ::

Torrent site tudi zapirajo, pa povsod piše da samo poizkusi in zavrzi.
Še slabše je zate, da to računaš. Ne glede ali imaš papir ali ne.
Tega papirja ni, in preko podjetja nebi delal ničesr, še slabše da to delaš za kakšno podjetje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Realman ::

Ne bi jaz služil s tem, me napačno razumete. Ampak, če nekdo hoče seveda zastonj nekaj kar je treba plačat, da mu dam jasno vedeti.Da je to kaznivo in da bo moral uporabljati na lastno odgovornost. Da potem ta oseba X ne more reči,da ni vedela kar ima na računalniku.
Torej, če prav razumem, sem jaz avtomatsko sokrivec?!

Mr.B ::

Da. Ne bereš nič na internetu, kako kakšne Torrent , mula , kaza strani zapirajo. Tam povsod piše, da je uporaba kazniva, in na lastno odgovornost.

Če delaš kaj takega, delaj keš na roke, potem pa je tvoja beseda proti njihovi. Samo da bi kdo domov prišel, pa ti težil zaradi uporabe piratske programske opreme, to ni praksa, je postopek predrag.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Realman ::

Potem so si to res izmislili, sem mislil da res obstaja kakšna zakonska luknja. Ker tudi ni problem preverit,kako dolgo je softwere nameščen na računalniku.
Hvala obema za odgovore.

poweroff ::

Ni nobene luknje. Software ali kupiš ali ne. Uporabljaš ga lahko samo z dovoljenjem (licenco) proizvajalca. Četrte možnosti ni.
sudo poweroff

imagodei ::

Roko na srce: obstaja shareware, kjer je običajno posebej poudarjeno, da imaš na voljo nek trial period. Npr. en mesec.
- Hoc est qui sumus -

Mr.B ::

Da samo po končanem obdobju ga odstrani. PRedvsem pa si preberi pogoje uporabe. Nikakor zadeva tudi shareware ni namenjena da boš služil denar. Takoj kršiš pogoje uporabe.

Ugotovljeno je tudi, da je namen, ne en mesec uporabe, ampak dokler ne crkne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

imagodei ::

Pa tudi tukaj nisem ziher, da lahko neki "stranki" na črno naložiš 5 shareware programov in odkorakaš.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tožbe zaradi nelegalnih verzij CAD programske opreme v Sloveniji

Oddelek: Pomoč in nasveti
102010 (1724) Brane2
»

BSA obvešča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9812211 (8827) Tody
»

XP aktivacija

Oddelek: Programska oprema
141813 (1534) SLOWWWeb.net
»

Pregled nelegalne programske opreme na LANu

Oddelek: Novice / Zasebnost
123037 (3037) Mikados12

Več podobnih tem