» »

XP aktivacija

XP aktivacija

SLOWWWeb.net ::

Zanima me nekaj: kupil sem poleg matične plošče OEM varjanto XP domače izdaje. Sedaj pa me zanima nekaj: eni pravijo, da se WIN odklenijo sam enkrat, potem pa tudi če ponovno naložiš WINse ti poleg CD ključa ni več trebaveč odklepat Winsov. Drugi pa pravijo da moraš vsakič poklicat Microsoft, da ti povejo kodo za odklep, tertji pa da te zaščite OEM verzije nimajo.

Mi lahko kdo pove kaj je res in kaj ne.

Hval lepa :D
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Mercier ::

Imajo aktivacijo. In vsakič jih je treba aktivirati.
Edino, če so že na novem računalniku, pomeni, da je to namesto kupca opravil nekdo drug.

Jst ::

Jst mam corporate edition inštalirano že ene 3 mesece, pa nisem NIKOLI rabil aktivirati.

Zakaj?

Mercier ::

Zato ker je corporate edition. Namenjeno je pa podjetjem, kjer bi drugače morali aktivirati ogromnokrat. Sicer jim v začetku tega MS ni namenil, so se pa zbunili in rezultat je corporate edition, pa piratiziranje teče bolj gladko.

Bane_ ::

men corporate edition dela cist normaln brez problema ga tud ni blo treba aktivirat! Tole je microsoft prov dobr ustimov>:D>:D!hehehe

Zivel Microsoft :D:D:D:D
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

Mercier ::

Pa še to: korporejt pa pro ni isto. Pro je lahko z aktivacijo ali brez - korporejt.

Aja, pa tole sem pozabil. Pokličeš jih pa le v primeru, kadar vnovič nalagaš na računalnik z bistveno spremenjenim hardverom, ali na drug računalnik. Drugače aktiviraš vedno preko interneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

SLOWWWeb.net ::

NekoIme> a lahko vsakic kar preko weba al samo prvic, pa vsakic naprej preko tel ?

P.S.: sam v vednost>originalni se razlikujejo od piratskih-verjemite mi!!! Mimo grede si preprican da microsoftu ne posljes nobene razpoznavne kode oz. tel. st. ki jo posljes ponudniku. Mislis da je M$ res tolk neumen kot ti mislis. Verjemi mi ne! Preberi si licencno pogodbo, pa ti bo v jasno. Ves Microsoft yna kar dobro obracat besede. Vprasanje je le, kdaj bodo zaceli z kaksno odmevno akcijo med domacimi uporabniki, do tedaj pa vse te podatke zbira en server in lepo caka, kdaj bo Bili imel slab dan :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Mercier ::

TY-Team:
Malo sva se zgrešila. Odgovor je zgoraj.

Glede pošiljanja:
Pri korporejt verziji ničesar ne pošiljaš, to je njen namen. Če pa MS kaj zbira na drugačen način, pa...>:D

Heisenberg ::

ce MS zbira kake podatke o nasih sistemih je to kaznivo - krsenje clovekovih pravic itd...

pol bi MS najebal ko bi ga 10 miljonov uporabnikov piratskih WInzow tozilo >:D

SLOWWWeb.net ::

Mislis ali ves?

Ne resno, preberi pogodbo in zakonodajo o zasciti avtorskih del. Tudi naso.

P.S. Kaj pa ti (leti na vse), krsis kaksno zakonodajo, ko nelegalno uporabljas programsko delo in si si ga tako pridobil na protipraven nacin? Skratka, microsoft (lahko) dobi podatke o IPju oz. st. klicnega tel - isto funkcijo uporabljajo vsi ISPji- to najlepse vidis, ce si uporabnik AMISa ali NETsi-ja, kjer se belezijo tel st,...kar pa je ze dovolj, mar ne?

10mio je premila stevilka, da bi se jo lahko uporabljalo (sam ruse poglej, japonce,...8-O)
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Mercier ::

TY-Team:

A ti res ne veš kako je z aktivacijo, al sam preverjaš?

Heisenberg ::

kdo pa je rekel da jaz uporabljam nelegalno programsko opremo ?>:D

andrej ::

TY-Team: med aktivacijo se ne prenasajo nobeni osebni podatki. Aktivacije je anonimna.

Res pa je, da majo IP naslov, brez katerega pri komunikaciji preko neta pac ne gre...

SLOWWWeb.net ::

Najprej tole: nikogar nisem obdolžil da uporablja nelegalno kopijo, le industrijskih verzij zaradi nedelujočega aktiviranja je največ-tudi v SLO, zlasti če štejemo, da so te verzije v večjih podjetjih.

Kar se tiče zaupnosti oz. zasebnosti pa tole: veliki brat je med nami. Kar spomnimo se da tudi naša policija vdira v privatne e-maile. Torej zasebnosti že dolgo ni več-obstaja le lažni občutek. Torej, če ima Microsoft tvoj IPi in zadnje stevilke, ki ponazarjajo klienta, te lahko zlahkoto dobijo. Tudi ISPji vodijo oz. nadzorujejo omrežje. Kako pa mislite da najdejo pošiljatelje virusov,...hekerje [pravih itak nikoli]?

Kar pa se tiče aktivacije pa rtes nisem imel pojma, saj so mi an Microsoftu povedali drugače kot prodajalci. Prodajalci so imeli prav.

P.S.: O varnosti na internetu pa mi lahko verjamete [če želite], kajti vedite, da nisem en nadobudnež ki se samo pogovarja okoli te teme. Delam v podjetju kjer se aktivno ukvarjamo z to tematiko, izgradnjo različnih varnostnih pregrad,...[pa ne za kakšne ribce, temveč za pravne ustanove]
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

KAJ PRAVITE NA SLEDEČI PODATEK:
Nelegalna programska oprema
Ameriška vlada je včeraj zaključila še eno izmed akcij v boju proti nelegalnemu razmnoževanju in prodaji programske opreme, saj so v seriji racij v 27 mestih ter v sodelovanju s štirimi drugimi državami odkrili masivno piratsko skupino, ki se je ukvarjala z nelegalnim razmnoževanjem in prodajo računalniških iger, programske opreme, glasbe in filmov in s tem po prvih ocenah ustvarili vsaj milijardo dolarjev škode tistim podjetjem, ki omenjene artikle prodajajo legalno. Izvedenih je bilo 37 hišnih preiskav, v katerih so zajeli goro digitalnih dokazov, ki jih bodo analizirali. Oblasti v Avstraliji, Britaniji, na Finskem in Norveškem so izvedle še dodatnih 19 preiskav in aretirale 5 osumljenih. Po izjavi organizacije BSA piratstvo povzroči proizvajalcem in trgovcem kar 12 milijard dolarjev škode letno.
Vir: ZDNET
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 FPP Licenca

Oddelek: Operacijski sistemi
306511 (5330) lambda
»

Aktivacija Windows 7 že razbita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8822860 (11389) MrStein
»

WinXp activation, rečte da to ni res....

Oddelek: Operacijski sistemi
171627 (1259) SkIDiver
»

win xp in product activation? zakaj mi to napiše!

Oddelek: Programska oprema
131035 (840) dynamite
»

Microsoft Windows XP Corporate Ed.

Oddelek: Programska oprema
151839 (1400) Tr0n

Več podobnih tem