» »

IE6 & Code for BSA

IE6 & Code for BSA

TiMe25 ::

Nekje sem zasledil da naj bi IE6 vseboval kodo ki naj bi brskala po vašem disku in zbirala podatke o nelicenčni programski opremi in pošiljala podatke na BSA !!!

Veste kaj o tem ???
TiMe it's always on my side !

Gandalfar ::

ah ne se sekirat. Se en od ficrov modernih programov. Pa saj nas nima za nic skrbet .. mi smo clean, mar ne?

( eh.. pomojem bi blo najboljs da poves kje si to probral potem ti bomo pa mi lahko povedali da se to ne dogaja in da MS ne zbira podatkov o tebi .. )

andrej ::

se ena izmed teh tem. Drugic dajte TOCEN link za zadeve, ki TOCNO opisuje kaj TOCNO zadeva IE in kako posilja. Drugace nima smisla razglabljat.:\

Povedano z drugimi besedami - zadeve ali ni, ali pa je se ni nihce odkril.:D

tejo ::

Sama zadeva obstaja, saj jo microsoft priznal to, češ da želi pomagati v boju proti piratstvu.

Gandalfar ::

tejo: KJE si to prebral. Daj TOCNO referenco. Drugace so to babje cence..

andrej ::

tejo: tocno tako kot je povedal Gandalfar. Ce je MS sam to povedal potem pa daj LINK na to! Da bomo vsi vedli kaj delajo:D

Taksna tema je bla najmanj ze 5x, in vedno ko recem folku naj svoje trditve podkrepi z linkom se konca. Dajte, ce ste v nekaj prepricani in o tem govorite potem tudi dajte nekaj oprijemljivega.>:D ;(( 8-O

Ce pa nimate nic pa raje ne bluzite o tem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej ()

TiMe25 ::

tole mi je poslal kolega :

http://www.sloinet.com/~birkoff/IE6spy....



TiMe it's always on my side !

Bx ::

kjer piše tole :INTERNET EXPLORER 6.0=SPYWARE

"ZASEBNOST"

Microsoft potrdil, da je vzadnji razlicici Internet Explorerja vgrajena protipiratska zascita.

Vzacetku marca je Kult mrtve krave (Cult of the Dead Cow -www.cultdeadcow.com), zdruzenje, ki ga poznamo po njihovem trojancu Back Orifice, spletno javnost presenetil z novice, da so v kodi Internet Explorerja 6.0 nasli komponento, ki brska po vasem disku, shranjuje podatke o piratskih razlicicah namescenih programov, nato pa na IP naslov 128.121.215.173 poslje kratek seznam najdenih programov. Clani Kulta mrtve krave so ugotovili, da ta IP pripa-da znanemu pratipiratskemu zdruzenju BSA. Microsoftov tlskovni predstavnik je le nekaj dni zatem podal uradno izjavo, v kateri je potrdtl obstoj taksne kode in poudaril, da gre za pomoc Microsotta v boju proti piratstvu. Povedal je, da program zbira le informacije o nelegalno namescenih programih clanic BSA, vendar se seznam iskanih programov v prihodnjih razlicicah Internet Explorerja utegne podaljsati. Microsoft trdi, da je komponenta se v testni fazi in sluzi le zbiranju podatkov, vendar bodo proti lastnikom nelegalnih kopij programov v prihodnosti sodno ukrepali. Predstavniki civilnih druzb v ZDA so ze napovedali novo tozbo proti Microsoftu, saj naj bi nova poteza gigan-ta pomenila kratenje clovekovih pravic in zlorabo osebnih podatkov. Kako bo nov zaplet vplival na ze tako ocrnjen Microsoft, bo povedal le cas.

birkoff


Bx

andrej ::

sem tocno vedo katero novico bodo nekateri pripeljali na dan. Ravno dva tedna nazaj smo imeli cisto isto debato pa zgleda, da se ni ravno prijela:D

1. Ta zadeva je bla 1. April.
2. Pojdi na culd of the dead cow web stran in mi najdi to novico.
3. da bomo ziher idi na katerokoli stran z racunalniskimi novicami, ali zdnet, theregister, itd in mi najdi to novico :)
4. se tole. Ce je MS tiskovni predstavnik podal izjavo potem bo tudi zadeva na MS press strani. www.microsoft.com/presspass.

Ah, kako lepo je imeti 1. April:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej ()

Bx ::

ja itak, :-)

Bx

Loki ::

s kakim firewallom blokiras IP in je stvar resena.

Gandalfar ::

Loki: zadeva je FAKE .. tega ti ni potrebno blokirat

andrej ::

eh, ziher je ziher;)

Paramedic ::

Jao, jao, kak je lahk folk tak naiven :\
Js sm prvič to novico zasledil v aprilskem PC Formatu, pa sm že takrat zelo dvomu v to, saj nikjer drugje tega ni blo objavlenga, pol pa majskem PCF piše, da je bla prvoaprilska >:D
Ahja :\
End transmission.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftu v EU grozi šest milijard evrov globe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7820387 (17511) MrStein
»

Microsoft odsvetuje Googlov Chrome Frame

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
274545 (3110) mspiller
»

New Orleans - samo Windows uporabniki lahko zahtevajo denarno pomoč

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
444460 (2896) poweroff
»

Gates na konferenci RSA v San Franciscu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
182982 (2557) 64202
»

IE6 Win XP

Oddelek: Programska oprema
171252 (967) Ziga Dolhar

Več podobnih tem