» »

Netbooki s čistokrvnimi Windows 7

Netbooki s čistokrvnimi Windows 7

TG Daily - Windows 7 bodo očitno rešitev Microsofta za netbook problem. Windows Vista na njih zaradi prevelike požrešnosti namreč ne deluje, zaradi česar so morali močno podaljšati podporo Windows XP. A ker so netbooki načeloma cenovno ugodni računalniki, bi znala biti polna cena Windows 7 prehud zalogaj za proizvajalce oz. bi ceno dvignila, kar ne bi bilo všeč kupcem. Tako se je pogosto govorilo, da bi netbooki lahko uporabljali tako ali drugače okleščene različice Windows 7.

Temu zdaj tudi uradno ne bo tako. Pred nekaj dnevi so po spletu krožile govorice, da je Intel skupaj s proizvajalci netbookov pritisnil na Microsoft in zahteval polno različico Windows 7, ki bi morda imeli celo bolj ugodno ceno za netbooke. Proizvajalci bodo lahko tako uradno na netbooke namestili katerokoli različico Windows 7, tudi Windows 7 Starter Edition, če bodo tako želeli. Slednji, podobno kot Home Basic, ne podpira steklenega vmesnika, poznanega kot Aero, ima okrnjene mrežne sposobnosti, a, za razliko od Home Basic, Starter Edition ne podpira še DVD predvajanja, 64-bitnih razširitev, hitrega preklapljanja med uporabniki ter uporabe večih zaslonov hkrati. Hkrati bo sicer mogoče uporabljati več kot 3 aplikacije, saj so prvotno načrtovano lastnost opustili. Tako Starter Edition kot Home Basic ne bosta naprodaj v ZDA, Evropi in podobnih, razvitih trgih.

Starter Edition bo torej služil prvotnemu namenu in bo operacijski sistem za manj razvite trge.

16 komentarjev

__Devil__ ::

To je tapravo ja!

T-Majo ::

Offtopic:

A niso rekli za WIN7, da bo inštalacija po izbiri? Torej da boš lahko namestil samo tisto, kar rabiš?

Primer; brez iger, pomoči, IE, paint itd?

__Devil__ ::

Saj prostora bo dovolj. Po eni strani pa bi bilo pametno to.

Lonsarg ::

ne T-Majo, samo domača stran v IE bo imela povezave do inštalacij firefox, opera in chroome, med inštalacijo samo ne bo nič za zbirat. Je pa veliko programov, ki so bili prej del WIdowsov premaknil v Live Essentials in jih boš tam naložil seaj, recimo movie maker.

Spc ::

Nevem no..
Kako zgleda Aero na 1024x600 ?
Pomojem je vseskupaj preveliko, da bi pasalo v tak majhen display.
 

jernejps ::

dobro bi blo če bi na vskaem compu bla windows 7.:)

cekr ::

Windows Vista na njih zaradi prevelike požrešnosti namreč ne deluje...


Ne vem, zakaj Vista ne bi delovala. Samo prav jo je treba skofigurirat in noložit SP-2. Zadeva preverjeno deluje na Asus EEE 1000H. In to čisto spodobno.
Sem bil sam tudi v dvomim in v pričakovanju, da bom moral vrniti XP, vendar sem čisto zadovoljen. Baterija pa zdrži enako časa.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mtosev ::

saj vecje razlike med visto in win 7 ni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Yohan del Sud ::

Če eno deluje na netbukih drugi pa ne, se mi zdi kar velika razlika. Po drugi strani ni neke "večje" razlike med windowsi, maci, linuxi in jagodnim kompotom.
www.strancar.com

techfreak :) ::

saj vecje razlike med visto in win 7 ni.

V tem je težava. Cena je ista, W7 pa zgleda bolj kot update.

Zgodovina sprememb…

misek ::

saj vecje razlike med visto in win 7 ni.
Sicer nisem težki poznavalec (samo uporabnik) ampak za mene je Win 7 kakšno svetlobno leto pred Visto.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

butl4d ::

Marketing, marketing, marketing... Vse dela, če se hoče.

"ne podpira DVD predvajanja, 64-bitnih razširitev, hitrega preklapljanja med uporabniki ter uporabe večih zaslonov hkrati" .... *u jok pa na drevo*

Operacijski sistem, ki mi ne ponuja fleksibilnosti v vsakršnem okolju ni operacijski sistem!

NE PODPIRA VKLJUČITVE V DOMENO - to se vam gospodom piscem novic ne zdi POMEMBNO omeniti?????

In BTW -> Vlite -> pozdravite hitro (ok, lažem; hitrejšo) Visto na vašem netbooku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butl4d ()

techfreak :) ::

NE PODPIRA VKLJUČITVE V DOMENO - to se vam gospodom piscem novic ne zdi POMEMBNO omeniti?????

Večina je domačih uporabnikov, ki tega ne potrebujejo.

darkolord ::

a za razliko od Home Basic Starter Edition ne podpira še DVD predvajanja, 64-bitnih razširitev, hitrega preklapljanja med uporabniki ter uporabe večih zaslonov hkrati.
Home Basic Starter Edition dodajanja v domeno tudi ne podpira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev Windows 7 z USB ključka

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4117430 (15450) mtosev
»

Netbooki s čistokrvnimi Windows 7

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
164855 (3971) darkolord
»

Kategorizacija netbookov po Microsoftovo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
677117 (5583) MrStein
»

Kategorizacija netbookov zahteva Intela, na suhem ostali VIA in nVidia

Oddelek: Novice / Procesorji
223618 (2538) CX20RE
»

Windows 7 bo imel šest okusov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19016413 (11356) bluefish

Več podobnih tem