» »

Vista in 5.1 zvok

Vista in 5.1 zvok

simimedi ::

Zdravo,

pred kratkim sem se odločil, da še z zadnjega računalnika pri hiši odstranim XP-je ter naložim visto (odločitev obžalujem še danes). Ko sem premagal vse težave (Je.... Technotrend C-2300 premium + IRUSB) in sem upal da je konec muk, sem odkril še eno napako in sicer da mi igrata samo prednja dva zvočnika (torej 2.0). Gonilnike imam nameščene original od proizvajalca matične plošče, poskusil sem pa tudi z realtek-ove strani, vendar nobene spremebe. Nastavljeno imam 5.1 in tudi ko na nadzorni plošči za zvok pritisnem test, se pravilno oglašajo vsi zvočniki, ko pa želim poslušati glasbo je pa zvok samo 2.0. Kaj še lahko poiskusim oz. ali je v vista še kakšna "skrita" nastavitev?

Še podatki o sistemu:
Plošča
Asus A8N-SLI Deluxe (Realtek AC 97 ALC850)
OS - Vista Buissines 32 bit

Ostalo, verjetno nepomembno pri zvoku:
Opteron 170
4GB DDR400 dual chanel
2xWD 250GB Sata
ATI HD2600XT GDDR4

Vista je licenčna!

LP in že vnaprej hvala za predloge.

tattoo ::

Jaz sem moral pri mojih zvočnikih nastavit po "effectu", da je bil potem zvok na vseh zvočnikih. Namreč bilo je nastavljeno samo na front stereo. Si pogledal kakšen "effect" imaš ti?

simimedi ::

Sem že poskusil in nastavil Front in Center na 80 ter Rear na 100 - vendar spremembe ni bilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simimedi ()

zzitop ::

S katerim programom predvajaš glasbo?


Fora je, da mora tudi predvajalnik imeti pravilno nastavljeno. Recimo Winamp vsaj je imel te nastavitve.

simimedi ::

Poiskusil sem WinAmp, MediaPlayer, VLC, BSPlayer, ... (v glavnem vse kar imam nameščeno). Vsepovsod isto! Na XP sem večinoma poslušal z WinAmp ali pa Mediaplayer - v obeh brez problema.

vinkl25 ::

Idi na Nadzorna plošča,Zvok,Speakers nato idi na Konfiguriraj(v levem kotu),nato izberi 5.1 prostorsko in stvar deluje .Pri meni je bil isto pa sem toko nastavil in dela.
Asus Crosshair V Formula |Phenom II 1090T @4200|TeamGroup Elite 8GB@1600Mhz|
2x500GB SSD|2x1070

zzitop ::

Pa imaš pravilno nastavljeno v BIOS-u? Pa zadnjo verzijo BIOS-a:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/soc...


Predvsem pa, imaš tale DRIVER gor?

ftp://66.104.77.132/pc/audio/6305_Vista_Win7_PG537.zip


LP

simimedi ::

vinkl25: mam nastavljeno, a vseeno ne dela.

zzitop: na vse lahko odgovorim z DA

Ravno to me najbolj muči. Vse je tako kot mora biti, vse posodobljeno, pravilno nastavljeno, vendar ne deluje - razen kjer izvajaš testiranje vsakega zvočnika posebej. Še malo pa bom sformatiral pa XP-je nazaj butnil.

Hvala vsem za prdloge in pomoč.

LP

blackbfm ::

Na dveh zvočnikih deluje zato ker je komad tako posnet. V 5.1 delujejo samo filmi, ki to podpirajo. Samo sigurno je kje kakšna nastavitev da se prostorski zvok emulira.

simimedi ::

Evo, zdele ko si tole omenu sem šel preizkusiti še nekaj. Drugače vem to ja, da mora biti posnetu v 5.1 (primer je youtube, ki je samo v stereo) ampak vseeno mp3-ji in vse deluje na 5.1 preko software emulacije. Prižgal sem televizijo preko DVB-C in poiskal program ki oddaja v 5.1 (izbral sem SAT1). Ko sem v programu nastavil na 5.1 zvok je bila tišina - ko sem pa nastavil na stereo pa sta zopet zvok oddajala samo prva dva tvočnika (kar je seveda v tem primeru pravilno). Torej nova ugotovitev - če nastavim na 5.1 tudi tam kjer dejansko je, se zvok ne predvaja!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353334 (2864) connel
»

Windows 7 - problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
376699 (4408) Mikec17
»

zvočniki in 5.1 sistem

Oddelek: Zvok in slika
181843 (1504) markozupi
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016059 (9998) FlamE#7
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537589 (6344) gumby

Več podobnih tem