» »

NTFS dostop

NTFS dostop

CaqKa ::

torej za dostopanje iz sesutega sistema je namenjen recovery console... vendar ta pri ntfsu nekaj čudno čara. če hočem dostopat do c:\documents and settings mi napiše acces denied?!?!
em vpisal sem admin password !!!
rad bi winse na novo inštaliral pa nebi rad podatkov dol brisal. če dam v drugo mašino se podobno zgodi.
a je kaka finta pri RC da mi nebo gnjavo z acces?
aja na tej particiji bi rad izbrisal documents and settigs pa windows dir
  • spremenil: CaqKa ()

Mercier ::

Prvo prevzami lastništvo nad dokumenti, potem si določi pravice.

bf4ed ::

Kolko jaz mislim mu to dosti ne pomaga, napiši mu raje kak se to napravi.>:D

CaqKa ::

vem kak se to naredi
to sem v bistvu mislo sedaj naredit ko bom disk dal v drugo mašino... vseeno pa mi je bedno da je recovery console tak okoren pri tem... verjetno bo tisti ki ga zaganja že vedel kar počne na računalniku? očitno pa redmondovci mislijo drugače...

mogoče pozna kdo kak 'dos' utility s katerim bi potem zagnal komp pa izbrisal določene fajle na ntfs particiji?

Tero ::

Če mas kakega kolega ko ima taksen OS da ima on tuji NFTS, nesi k njemu trdi disk pa kopiraj vse fajle gor na njegov disk pol pa formatiraj pa daj na novo winse gor pa nazaj fajle gor. Tak sem vsaj jaz naredo ko so se mi sesuli Win2000.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Mercier ::

Kolikor so mi stvari jasne (ne računat preveč na to :), ukaza za jemanje lastništva ni. Niti ni tole vključeno v kakšen security policy, ki bi ga lahko konfiguriral s konzole (razen, če si sam narediš...prej). Bi pa lahko bilo (vsaj za adminov akavnt). BTW, MS server 2003 pa ima/bo imel takeown ukaz, ki dela prav to. Jebiga, napačen OS. :P :D

CaqKa ::

to govoriš o RC ali o winxp (gui torej)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Mercier ::

Glede česa?

Stratus ::

Če imaš še kakšen disk na voljo vsaj tako velik ko je obstoječi lahko narediš
Ghost - disk to image, pol pa formateri stari disk in inštaliraj na novo Win2000 ali XP. Ko imaš to narejeno uporabiš ghost explorer in prekopiraš fajle ki jih potrebuješ iz image-a.

Oba programa sta od Symanteca ( Norton ghost in Ghost explorer)

Mercier ::

Govorim o konzoli. O ukazih takeown (ki bo v w2003) in secedit/configure (a katerega sem se šel prepričat, da ne more nič pomagat v tvoji situaciji). OK, za tole zadnje se nisem j*bal s konzolo, ampak, če bi drugače prišlo v poštev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

CaqKa ::

stratus66: če imaš dodaten disk na razpolago boš ti rajši skopiral fajle v ghost image kot pa direktno :) čudna logika:) :D
saša replyal sem na tvoj post nekje zgoraj

hmm kaj se bo kaj andrej oglasil v tej temi?

Simulacrum ::

Hm...Super ERD Utilities bi ti znale koristiti (nisem preprican, da se tako imenujejo). Super ERD CD vsebuje winze, ki se zbootajo s cdja. Lahko pa brez tezav dostopas do diskov ter celo mrezo uporabljas.
Bili pa so opisani v enem prednoletnem Jokerju.

lp
Riplix

CaqKa ::

če bi blo v jokerju opisano bi vedel!
si ziher?

ToniT ::

Najprej v documents and settings spremeni atribute
attrib *.* -s -h -r /s
Potem pa probaj zbrisati vse

andrej ::

sasa: ukaz za "jemat" lastnistvo obstaja, ceprav je MS cel cas pravil da to ne gre. Se posebej v svojih MCP tecajih:D

problem pri RC je, da ti po defaultu ne dovoli, dostop do vseh datotek tudi ce si admin. probaj napisa SET;)

RamOne ::

Najprej v documents and settings spremeni atribute


preverjeno ne gre -> Access denied
too tought to die!

krneki0001 ::

Pojdi z diskom do kolega, ki ima isti sistem. Štartaj windows commander in z njim -> file -> change attributes spremeni atribute(pazi na poddirektorije).
Imel boš dostop do vsega.

LP
Nebivedu

RamOne ::

Štartaj windows commander in z njim -> file -> change attributes spremeni atribute(pazi na poddirektorije).

Ni sans, tudi NC-ju ne rata...
too tought to die!

Mercier ::

Aha, usekal sem mimo.

Security template je treba naredit tak (ali spremenit v registru in pustit template pri miru), da omogoči SET AllowAllPaths = True, da je dostop do vsega iz RC. Ampak je treba naredit to prej, ker iz RC se ne da uporabit security template-ov.

Torej je najbolje imet kak 3d party tool.

Mercier ::

RamOne, seveda to gre. To smo se že na samem začetku zmenili. Ampak prvo lasništvo, potem pravice. (na drugem računalniku)

CaqKa ::

kak je z tem set aloww paths ? kje to naštelam? me zanima več.
ono z prevzemom lastništva deluje tak da eni ne pametovat.

em andrej zaj si me nekaj spomnil :) s temle set ukazom
vidim da tamle piše tudi 'HOMEPATH=\Documents and Settings\CaqKa.REBOOT' kaj če bom to spremenil v 'HOMEPATH=\Documents and Settings\CaqKa' pa skopiral ustrezne file v ustrezne folderje potem lahko .reboot folder izbrišem?
aha vidim da morem še aplication data path spremenit..
ja pa temp variablo si morem dat spet na c:\reboot\temp :)

Mercier ::

Lahko zanemariš mojo obsedenost s template-i. Najbolj enostavno tako:

Administrative tools > Local security settings

Tam poiščeš Local policies > Security options

Tam eneblaš Recovery console: Allow flopy copy...

Zaženeš računalnik v RC in lahko spremeniš parameter AllowAllPaths na True. (prej se ni dalo)

set allowallpaths = true


Aja, potem lahko brskaš vsepovsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

CaqKa ::

če sem prav razumel je pa to sedaj že kar dober odgovor na tisto kar sem na začetku vprašal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Mercier ::

Dobil si dober odgovor manj kot v eni uri.

Tole zadnje ti itak ne bi pomagalo, ker nisi mogel v windowse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

RamOne ::

Kaj pa tole?
too tought to die!

Simulacrum ::

CaqKa: Hm...pa res sem nekaj zamutil glede SuperERD Utilities in Jokerja. No kakor koli ze program se imenuje ERD Commander 2002 -->
http://www.winternals.com/products/repa...

lp
Riplix

CaqKa ::

v winse sem lahko šel.. še je bil sistem postavljen.. jaz sem ga hotel izbrisat da ga dam na novo :o
direkt iz winsev bi malo težko brisal c:\windows in c:\documents and settings :)

/edit
wiiiiiiiiiiiiiiii par minut kasneje :)

tak zdaj mi pa še nekaj povejte(kar sem mimogrede že zgoraj vprašal)
kot vidite imam v "c:\documents..." pravo zmešnjavo od raznih inštalacij winxp, win2003 beta (al kak se jim že reče). če sedaj zaženem cmd me vrže po defaultu na caqka.reboot. kaj kam skopirat da bom na caqka in da bom ostale dire lahko zbrisal?
riplix imaš prav bo treba spet malo mulo nahranit :o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Mercier ::

Aaa, menjam izjavo. Pravi odgovor si dobil, ko je Andrej dal hint in sem sprobal. :)

Poglej v register na tem mestu, boš našel poti do profilov:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

tako nekako: prijaviš se kot Administrator in spremeniš v registru pot do caqka in caqka.reboot. Zaženeš računalnik še enkrat in zbrišeš mapo caqka (oziroma ji daš ime blablabla) ter spremeniš ime mape caqka.reboot na caqka (sa je ta prava, ne?). Prijaviš se kot caqka.

Dodatek:

pot v registru spremeniš iz caqka.reboot na caqka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

CaqKa ::

no pa da še to sprobam.. samo nekaj še. torej kaj je v onem mojem starem prfilu vse noter? zanima me kje so nastavitve kak naj kater dir prikaže (thumbnail view ali pa details view) pa take fore da si tisto shranim pa postavim staro stanje... ker mam dosti slik na kompu pa bi mi blo treba vse nazaj štelat.
najlažje bi verjetno bilo kar naštelat v registryju iz caqka.reboot v caqka pa resetirat? potem bi kar vse prejšne nastavitve prevzel? skupno s kukiji?

/edit
v tistem registryju ni nič noter, oziroma je 'default user.windows' in pa 'all users.windows'

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Mercier ::

Hmm...daj malo počakaj, bom bolj razumljivo napisal tole.

CaqKa ::

upam da bo še komu razen meni to prav prišlo :)

Mercier ::

1. Če hočeš istemu uporabniku le preimenovati njegovo mapo

- prijaviš se kot nekdo drug in v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\ENA_DOLGA_ŠTEVILKA
spremeniš ProfileImagePath na željeno novo ime (iste mape)
- spremeniš ime mape

Torej caqka.reboot v caqka. Ampak se mi vsebolj zdi, da nočeš tega?

2. Če hočeš "preseliti" uporabnika v neko drugo mapo (iz cakqa.reboot mape v caqka ? )

Tole je bolj problematično in ne vem prave rešitve! Mogoče dobiva še kakšen hint. :)

- prijaviš se kot nekdo drug
- spremeniš registru na enak način kot zgoraj, le da v pot do obstoječe mape (tiste, ki jo za tega uporabnika nameravaš po novem uporabljati)
- skopiraš ntuser.dat datoteko iz mape, ki je ne želiš več uporabljati v tisto mapo, kamor seliš uporabnika
- poštimaš si pravice (moraš imeti full dostop)
- se prijaviš kot ta uporabnik
- ko stvar uspe, še brišeš iz registra nepotrebne uporabnike (optional)

Problem pri tem je, da zgubiš nastavitve programov. To pač moraš na novo poštimati. Mape pa imaš prave (stare).

CaqKa ::

arghhhhhhhhhhhh
na novo naloženi windowsi... izveden tisti postopek za dostop do vseh dirov iz RCja... samo sedaj pa se na računalniku dogajajo čudne stvari?! nevem če zaradi tega ali pa zaradi česa drugega. samo nisem nič takega delal.
stvar je taka.
zbrisali so se mi file associations (ikone v exploreru so se zbrisale. prave ikone imajo še samo zipi in exeji...)
kot drugo je word začel gnjavit, skopiram nek text iz enega dokumenta, pa ko ga hočem pastat v wordov dokument mi napiše neki visual basic error nekaj v zvezi z kompajlanjem!!???! (a ni ms word že prekompajlan program :> )
malo prej sem odprl outlook express... noter so vsi majli razen hotmailovega (niti enga) grem gledat mail accountse, pa ni nič noter od petih mail accountov ni sedaj niti enega.?!?

vse to se je začelo dogajat včeraj
ok grem pogledat kaj pravi system restore, pa kaj pravijo virus chekerji.

edit:
http://www.pandasoftware.com/activescan tole tudi več ne dela... vsakič javi napako pri downloadanju. blah.

windowsi mi javlajo da je inštalacija office 2000 suspendana?
powertoysi mi tudi več ne delajo (resizanje in rotiranje slik kar v explorerju)


:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

andrej ::

taksne zadeve obicajno kazejo na hardverski problem - recimo RAM.

RamOne ::

Najboljsa resitev bo:
format c: in potem na frisno nalozis windowse...
too tought to die!

CaqKa ::

andrej: gre se za isto mašino na kateri so prej lepo laufali winxp že več kot leto.
da bi pa rami zdaj v zadnem času crknili?... em bom vido.

ramone: verjetno bom to res naredil , sicer pa verjetno veš da sem winse pred dvemi dnevi na novo nalagal?

btw: norton utilities je našel 3900 napačnih activex/COM vnosov?

edit:
sedaj pa bom očitno potreboval resno pomoč ker me očitno nek spy ware fejst jebe. to se še mi ni nikoli zgodilo.
;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

RamOne ::

Ja to vem, samo si potem (ko si vse skupaj na novo nalozu) verjetno mapo Documents and Settings en malo zje*al pa po moznosti se kaksno system32...

Skratka poizkusi pobejkapirat email book, pa ostale nastavitve iz outlook expresa (oz. tvojega programa za pregledovanje poste), pa se favoritse bi v tvojem primeru exportiral....

Potem pa format C: in veselo z novimi windowsi

Moje skromno mnenje... :\
too tought to die!

CaqKa ::

'format c:' nebo šlo ker mam preveč zadev na disku... kvečjemu 'rd' :o

RamOne ::

CaqKa: za v prihodnje ti predlagam sledece: da si naredis na disku vec particij in na tisto kjer bos postavljal sistem (verjetno bo to c: in naj bo velka cca 10Gb - za XP-je) instaliras samo sitem in programe.
Vse svoje dokumente (slike, tekst, filmi, ...) pa spravljas na ostale particije.
Tako lahko bp izvedes format c: brez da bi izgubil dokumente ki si jih ustvaril sam.
Pa se sam sistem (moje misljenje) bolje deluje ce ga namescas na spucan disk...
too tought to die!

RamOne ::

Particije si lahko ustvaris tudi ze sedaj ko imas sistem gor.
Samo partition magic uporabi...
too tought to die!

CaqKa ::

najprej morem videt kaj za en spy progy mi je povzročil tako zmedo.. pa en firewall bo treba še dat gor

ramone: kak
mam pmagic8 pa 800 mega fraj placa... okvirno povej kere funkcije progija naj uporabim.

placa bi lahko v bistvu več naredil.5-10 gb

kaj zalaufam prej speed disk da bojo nove particije na koncu?

kaj oni progy v suseju zraven bo vredi za testiranje rama?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Mercier ::

Ja, memtest86 je nartaboljši program, kolikor vem.

RamOne ::

Jes bi na tvojem mestu najprej naredu cimvec placa na disku.
Potem pa bi zmanjsal c: particijo (za toliko kolikor bi imel prostega placa na disku).
Potem bos dobil neparticiran prostor, ki ga spremenis v particijo d: in na to particijo (d:) potem presnames svoje datoteke (dokumenti, slike, filmi, glasba,...).
Obenem pa bi cimvec spravil se na cd-je...

toliko na hitro, ce ni dovolj jasno kar vprasaj
too tought to die!

CaqKa ::

a ok.. to sem tak mislil naredit... sem samo mislil ce je slučajno kaka opcija da mu določiš kere dire naj prestavi v novo particijo pa je ne najdem :)
ok.. torej morem ročno vse pošlihtat.
bom naredo plac itd.. še prej pa bom probal tega erd komanderja :)

andrej ::

meni je tudi RAM cez noc crkno. se zgodi.

glede tistega, pa instaliraj firewall. taksno sporocilo se z lahkoto poslje z ukazom net send...

CaqKa ::

vem da se z lahkoto pošlje.. samo odkod ip?

ToniT ::

Ljudje naključno pošiljajo zadeve preko net send, ker veliko uporabnikov nima firewalla.
Nov način spamanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452728 (2284) bluefish
»

kako prestaviti uporabniške profile (Documents and Settings) na drug disk

Oddelek: Operacijski sistemi
91528 (1243) sidd
»

Ponovna inštalacija Windows v 7 minutah...

Oddelek: Operacijski sistemi
133163 (2919) Keyser Soze
»

Kako v Win2k premakniti mapo Documents and Settings?

Oddelek: Operacijski sistemi
61756 (1722) Mercier
»

Kaj naredite po namestvi xp

Oddelek: Operacijski sistemi
131826 (1381) bojsi

Več podobnih tem