» »

bare metal server virtualization

bare metal server virtualization

urosh ::

Zdravo.

No, pa sem prišel do problema, kjer mi moj Fujitsu Siemens server z dual xeon procesorjem (64 bit) na platformi esxi ne dovoli nameščanje 64 bit sistemov (ala windows server 2008 (r2) x64), ker pravi, da ne more namestiti 64 bit sistema na 32 bitni procesor. Procesor seveda je 64 bit (drugače niti nebi mogel namestiti esxi 4.0 (ki je samo 64 bit). Ampak poanta je v vklopu vt, ki pa ga moj server ne podpira in se ne da vklopiti (kak glupo, ne? Inštaliraš 64 bit esxi, potem ti pa windowsi rečejo, da nimaš 64 bit procesorjev :S). V glavnem kar je problem je to:
http://forum.ts.fujitsu.com/forum/viewt...
oz to:
http://kb.vmware.com/selfservice/micros...
Clean install seveda dela BP.

In potem sem stestiral s CDjem, ki ti pove če to omogoča ali ne in mi je lepo rekel ne...

V glavnem, kaj sedaj iščem je neka podobna free zadeva kot esxi, vendar da bo delalo to, kar tu ne dela. Namestiti hočem dva čisto ločena sistema (ne iščem rešitve v rešitvi ala windows 2008 r2 pa znotraj njega potem še drugo virtualno mašino) in sicer Clarkconnect ter Windows server 2008 r2 x64. Pozna kdo kako dobro drugo rešitev, ki bi delala? Nočem spet menjavati strežnika če se le da...

Hvala in lp

BlueRunner ::

Ne bo delovalo. Če v BIOS-u ni omogočena uporaba VT ali pa če procesor sam ne podpira VT, potem nimaš nikakršne možnosti, da boš zagnal virtualizacijo 64-bitnega virtualiziranega sistema. Ni pa to ovira za namestitev 64-bitnega sistema neposredno na strežnik... kakor si že sam ugotovil. Morda se ti zdi glupo, vendar pa tako pač je.

Žali se FSC-ju ali pa (pre)prodaj strežnik.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Probaj še Xen ali XenServer (Citrix po novem daje zastonj), ki je itak superioren vmware jajcem.

preem ::

Linux ima isti problem? Kaj pa za ene aplikacije boš fural na win2k8 strežniku ?

arjan_t ::

Probaj še Xen ali XenServer (Citrix po novem daje zastonj), ki je itak superioren vmware jajcem.


ja ampak za poganjat windows bo potreboval VT

urosh ::

Halo.

Sem probal tudi xen - zgleda zanimivo, problem je pa enak :) pa še diskov mi ni zazl, kljub temu, da se je namestil na njih :)

Kaj sem mislil furati na server 2008 r2? Za enkrat exchange 2007 (pozneje 2010), iis in podobno. V bistvu nič posebnega... Seveda je opcija še zimbra, samo se mi trenutno ne da ukvarjat z namestitvijo... Hja če ne drugo, bo pač ostal "samo" Clarkconnect pa bo pač pošta šla še dalje preko tega. Tu me moti predvsem povezljivost z outlookom (koedar, vizitke) - sicer ma to vsak za sebe, samo kombiirat pa ne gre kar tak...

Je pa malo glupo to, da lahko namestiš kar hočeš virtualizirati pa ni šans. Če gre, gre, če ne ne. Se pravi če bi šlo bi šo v celoti, če ne pa sploh ne. Ne pa pola-pola... Mah bom kar ostal na tem, pa mogoče kdaj pozneje menjam strežnik, pa je.

Lp

jype ::

Pohekaš lahko BIOS. Nov strežnik bo cenejši.

BlueRunner ::

Za začetek poglej, če CPU sploh podpira VT. Če ga ne, potem tudi šarjenje po BIOS ne bo pomagalo.

Sicer lahko preizkusiš tudi vse druge produkte za virtualizacijo, vendar pa boš samo še enkrat ugotovil, da je to omejitev tvoje strojne opreme in, da EMT64 != VT.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS za Virtualizaijo

Oddelek: Operacijski sistemi
211446 (1052) errhec
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687484 (5056) Blisk
»

Virtualizacija Operacijskih Sistemov

Oddelek: Operacijski sistemi
172118 (1793) jlpktnst
»

Virtualizacija - s čim naj zamenjam Vmware server

Oddelek: Pomoč in nasveti
111376 (1097) c3p0
»

Izšel brezplačni VMware ESXi Hypervisor

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
257392 (4549) BlueRunner

Več podobnih tem