» »

OS za Virtualizaijo

OS za Virtualizaijo

francy ::

Živijo!

Potreboval bi OS za virtualne računalnike. Ko bi pognal PC bi se zagnal ta OS in mi ponudil zagon enega izmed nameščenih OS-ov.

Ali obstaja kaj takšnega? Podobno kot VMware Workstation vendar samostojen OS.

Hvala!
  • spremenilo: francy ()

toxius ::

Microsoft Hyper-V server, ki je brezplačen...

francy ::

Za to potrebuješ Windows Server ne? Ali je samostojen OS?

Daedalus ::

Vmware esxi. Al pa bilokak Linux s kvm podporo, torej vsi novejši.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

krneki0001 ::

francy je izjavil:

Za to potrebuješ Windows Server ne? Ali je samostojen OS?


Samstojen je.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

francy ::

Sem našel Microsoft Hyper-V Server 2012 64-bit :D Hvala toxius bom preizkusil.

Na VMware ESiX imaš potem grafični vmesnik virtualnega sistema ki ga poganjaš ali samo teče v ozadju?

ABX ::

Vmware, Xen, Hyper-V ,....
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

francy ::

Žal Microsoft Hyper-V Server ni to kaj iščem, jaz bi rad dostopal do sistema tako kot da bi bil samo tisti sistem na računalniku.

pegasus ::

Izjasni se, kaj pravzaprav želiš početi. Kot si napisal prvi post, bi lahko bil odgovor tudi grub.

francy ::

Do sedaj sem imel več OS-ov na enem disku, vendar so se mi pojavile težave ko sem katerega zamenjal se je boot meniju začelo malo mešat. Če bi bil kak OS kot VMware Workstation bi bilo super, da lahko vse delaš na njem, večina teh pa je samo kot server in potrebuješ še client za dostop.

toxius ::

Meni tudi ni najbolj jasno kaj želiš... Mogoče multiboot iz različnih diskov ali eno platformo, ki se naloži ko prižgeš računalnik / server in nato poženeš virtualni OS?

francy ::

En OS na katerega namestim virtualne OS-e. Vse počnem na tem "glavnem OS-u", enako kot VMware Workstation vendar brez OS-a odzadaj.

pegasus ::

Boot meniju se je začelo "malo mešat", ker ne veš kaj počneš. Nauči se, pa se mu ne bo nič več mešalo.

WarpedGone ::

Boot meniju se je začelo "malo mešat", ker ne veš kaj počneš. Nauči se, pa se mu ne bo nič več mešalo.

Žal stvari niso tako preproste. Boot meniju se zmeša, ker avtorji inštalacij prepogosto stvari zelo slabo premislijo.

Vštekam USB zunanji disk in grub2 ne več kaj bi sam s sabo, USB spulim ven in zopet dela.
Ponovim vajo zopet ne dela, spulim ven, še vedno ne dela => linux nedostopen.

OP si enostavno želi stvari, ki nebi hodile ena drugi v zelje in jih minirale. Žal takšna reč (ki bi garantirala kaj takega) ne obstaja.
Zbogom in hvala za vse ribe

francy ::

Mislim da bo OS z VMware Workstation najhitrejša in najenostavnejša rešitev :(

b3D_950 ::

WarpedGone je izjavil:

Boot meniju se je začelo "malo mešat", ker ne veš kaj počneš. Nauči se, pa se mu ne bo nič več mešalo.

Žal stvari niso tako preproste. Boot meniju se zmeša, ker avtorji inštalacij prepogosto stvari zelo slabo premislijo.

Vštekam USB zunanji disk in grub2 ne več kaj bi sam s sabo, USB spulim ven in zopet dela.
Ponovim vajo zopet ne dela, spulim ven, še vedno ne dela => linux nedostopen.

OP si enostavno želi stvari, ki nebi hodile ena drugi v zelje in jih minirale. Žal takšna reč (ki bi garantirala kaj takega) ne obstaja.


Kaj pa če imaš v biosu nastavljeno, da se pc lahko boota tudi preko USB?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

MrStein ::

Če ne menjaš OS-e pogosto, je vseeno bolje, da boot loader-je urediš, da spet delujejo.
Pa če ti kdo pride uredit.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Daedalus ::

Vštekam USB zunanji disk in grub2 ne več kaj bi sam s sabo, USB spulim ven in zopet dela.
Ponovim vajo zopet ne dela, spulim ven, še vedno ne dela => linux nedostopen.


USB disk pravilno nastavljenega grub-a ne more zmesti. UUID je pač zanesljiva zadeva. Če se pa zanašaš na /dev/sdX vnose, pa zna biti zanimivo. Iz istega razloga se recimo na ISCSI uporablja LVM in ne direktno /dev/sdX - ker se vrstni red diskovja lahko spreminja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

alexmarsic ::

Jaz predlagam Citrix XenServer. Sam sistem porabi malo proti Esxi tako da je več rama za virtualce. Zadevo pa upravljaš enostavno preko programa Citrix.

flbroker ::

http://www.vmware.com/products/vsphere-...

Zastonj je, podpira pa do 10 host-ov.

MrStein ::

Samo še toliko: Če instaliraš kaki hipervizor, boš vseeno mora urejati boot loader-je, da naložijo svoj OS.
Tako da jaz vidim celo VM kolobocijo le kot nepotrebne dodatne težave. Ampak vsakemu tisto, kar ga veseli. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

errhec ::

Verjetno misli imeti osnovni OS in na njem poganjati ločeno virtualne OS-je.

Se pravi za vsak OS svoj image??
dd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717553 (3766) MrStein
»

VMware

Oddelek: Operacijski sistemi
223791 (2099) McMallar
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193917 (2978) slitkx
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687496 (5068) Blisk
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
327932 (7442) BlueRunner

Več podobnih tem