» »

Prosim pomoč oz. obrazložitev kako deluje oz. kaj ne deluje... PC-AV-TV

Prosim pomoč oz. obrazložitev kako deluje oz. kaj ne deluje... PC-AV-TV

Netrunner ::

pozdravljeni...

že nekaj časa mazaj sem si omislil en HTPC za gledanje filmov na TVju .. vse deluje lepo in prav .... zdaj počasi bi bilo lepo da si poštimam še surround .. imam vse kar rabim samo mi ne rata da bi mi delal dolby digital ali DTS ...

kot prvo .. mislim da tukaj točne znamke niso tolko pomembne .. ali pa . no .. na računalnioku imam plato ki ima HDMI izhod ter tudi optični audio izhod .... optični izhod ima tudi TV ... moj star sony ojačevalec 5.1 (ne podpira DTS ima pa DD) ima poleg koaxialnega vhoda tudi optični ... aja lastim si pa še xboxa ...

prej sem imel xbox povezan prek optičnega izhoda na ojačvalec in DD je delal super .. zdaj sem hotu DD spravit iz PCja na TV ..

Povezal sem na sledeči način HTPC --- hdmi ----> TV ----optika---->ojačevalec po mojih inf. skozi hdmi gre slika in tudi zvok DD ali DTS .. se pravi da teoretično signal bi moral prit do ojačevalca .. no saj ta sicer pride samo stereo ..

prosil bi malo za obrazložitev kako te zadeve med seboj deluejejo . ali pozna ko kake konflikte .. oz. je treba kaj extgra kaj nastavit ?

hvala...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Naabo ::

Zvok ti pride do ojačevalca praviš, vendar vedno le stereo? Kaj pa če probaš preko zvočne na HTPCju povezati direktno na ojačevalec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

Netrunner ::

točno tako... surrounda ne morem usposobit .. DVDje predvajam t power DVD ali pa XBMCjem
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Netrunner ::

ma kaj ni nobenega mojstra da bi znal kaj odgovorit ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Naabo ::

Nisi odgovoril, če se zgodi isto, ko povežeš PC direktno na ojačevalec (preko optike). Tako bomo ugotovili, ali je problem v PCju (oz. programu) ali TVju...

shinko ::

v nastavitvah ac3 filtra moreš nastavit spdif passtrough pa bo, v primeru da imaš dirkt povezavo iz zvočne na ojačevalec z coax ali optičnim kablom.

lp

Netrunner ::

hm hja jaz imam med zvočno in ojačevalcem TV ... zato da vsi signali ki pridejo na TV ali je to kamera ali xbox ali pc ali karkoli ... da lahko zvok poslušam prek ojačevalca ... bi probal direkt priklopit samo imam problem ker je vse v omari zloženo in optični kabli so prekratki da bi povezal ojač. z PCjem ... ma očitno ne bo druge kot malo prestavit ... bom sporočil situacijo ko porbam .. samo zdaj me ni doma ... :) hvala za info
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Naabo ::

v nastavitvah ac3 filtra moreš nastavit spdif passtrough pa bo, v primeru da imaš dirkt povezavo iz zvočne na ojačevalec z coax ali optičnim kablom.

lp


Mislim da bi tole pomagalo tudi v tvojem primeru (povezava preko TVja).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384752 (1168) KTr1sk
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265565 (3405) ninjaxx
»

prostorski zvok v igrah prek optike

Oddelek: Zvok in slika
101337 (1145) shinko
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122243 (1974) link_up
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537599 (6354) gumby

Več podobnih tem