» »

GeForce 9600M GT 512MB slaba grafična?

GeForce 9600M GT 512MB slaba grafična?

zverinca ::

Pozdravljeni!
Kupila sem laptop z omenjeno grafično in HD 1080p resolucijo (HP HDX 18)
Uporabljem ga za 3d CAD in MAX, vse 64-bitno, renderira kot namazan..

Vendar imam probleme, ko delam v 3d in obračam model (tudi v wireframe pogledu!), kar je zelo pogosto in mi resno otežuje delo: ko obrnem model, moram čakati po več sekund, da on to komando sploh izvede.

Na desktopu imam na enako resolucijo Nvidia Leadtek WinFast PX8800 GTS TDH 640MB in ob istem delu ne dela nobenih problemov.
Oba računalnika imata 4gb rama in 64 bitno visto. Ima pa gpu takt - geometric domain 513 MHz, skoraj dvakrat večjo od laptopove kartice (297 MHz).

A moram razmislit o zamenjavi grafične kartice ali je mogoče kaj drugega problem? Se mi ne sanja.. Kaj pa navijanje?

Hvala!
  • spremenila: zverinca ()

Zheegec ::

Ja, seveda bo grafična v prenosniku bistveno počasnejša. Za 3D modeliranje so v prenosnikih FireGL/Quadro grafične kartice, ki so za grafično oblikovanje namenjene.

Navijanje pri prenosniku odsvetujem, ponavadi hlajenje ni narejeno za "extra" pregrevanje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Galaxy ::

V večini primerov se grafične kartice v laptopu ne dajo menjati. 9600M GT pa je šrot od šrota, tako da v tem primeru si si sam kriv, da se nisi predhodno pozanimal. Zakaj nizi vzel laptopa s kakšnim QuadroFX, če si vedel da boš uporabljal za 3d CAD, MAX? Po seriji nVidia 7xxx pa softmod v Quadro več ni mogoč.

Dr_M ::

Zakaj pa je 9600GT srot? Cisto solidna graficna, ki pa ni namenjena za profi zadeve. Tudi z GTX280 nebi bilo nic hitreje, ker nima podpore v teh programih.
Zato pa obstajajo Quadro/FireGl graficne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zverinca ::

Za Quadro nimam denarja. Sploh pa mi 8800 gts zadostuje in se mi je zdelo, da bi morala tudi 9600..
Katera grafična bi bila potem podobna, samo da je za laptop? (če se da menjat..) GeForce 9800M GTS? GeForce 8800M GTS?

Ta laptop je bil med najdražjimi iz neprofesionalne ponudbe (pro je predraga) in sem pričakovala dobro strojno opremo.. Časa za odločit pa sem imela 2 dni. Nekateri pravijo, da so današnje igrice itak zahtevnejše od 3d modeliranja (ker tam itak delaš z wireframe pogledom).. pač zaletavček

zverinca ::

Drugače pa ti programi že imajo podporo tudi neprofesionalnih kartic (direct 3d, ne samo open GL), tako da ni treba vsakemu študentu arhitekture bankrotirat za 3d modeliranje..

Dr_M ::

Navadno se graficne ne da zamenjat (poglej kasne bolj detajlne specifikacije).
Tukaj je bolj problem procesor, ker ni zmozen izracunat premikov objekta dovolj hitro.
Ceprv bo kdo trdil, da so prenosniki dovolj hitri, se v resnici ne morejo primerjat z desktop racunalniki, ker se tezi k manjsi porabi, posledicno je tudi manjsa zmogljivost.
Ena od resitev je Quadro (oz obicajno s softmodom, ampak to je pa drugo poglavje; mora obstajat quadro ekvivalent tvoji graficni itn...)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zverinca ::

Kaj pa navijenje, se v laptopih ne da izboljšat hlajenja?
Ja, verjetno misliš grafični procesor, tega bi mogoče navila.
Ker procesor je veliko boljši od desktopovega (laptop - core2 quad 2.0, desktop core2 duo 2.7)

Zheegec ::

To je bilo nekaj ne ravno poceni ane? Za 1400€ dobiš HP 8530W, ki ima profi grafično... Če lahko tega še vrneš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zverinca ::

:/
tale je iz zda..
ima 18,4 inčni zaslon in hd resolucijo za velik delovni prostor, ki ga potrebujem, stal pa je 1200 eur.
vsi 17 inčni elitebooki so čez 2200 eur
s svojim sem zadovoljna, razen seveda z grafično..
kje se sploh ugotovi, če se jo da menjat?

seveda pa, če bo keš čez 5 let, mi elitebook ne uide..

Dr_M ::

Saj si si ze sama odgovorila.
Prenosnik, ki ga potrebujes za svoje dela, stane zelo veliko denarja.
Ampak res zelo veliko.

mimogrede, jaz HPja skoraj ne stejem med racunalnike >:D (ceprav pa znajo bit presenetljivo trpezni) >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

17" Elitebooka se dobi za malo čez 1200€ z DDV... Quad-core in 1920x1200 pa je okoli 1800€.

Težko se ugotovi, je treba kar probati. Saj je na teoretično izmenjljivem MXM modulu, samo to še ne pomeni nič :) Nekje je bil nek seznam, pri katerih prenosnikih se to da narediti, bom malo pogledal, če najdem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

LuGi ::

Če imas MXM slot kupis kartico na ebay >> http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid...

zverinca ::

Tega nisem vedela.. zakaj je pa moj tolko drag potem..??
no, kar je, je..

za seznam bom zelo hvaležna, grem zdaj v mižule, vas berem jutri zjuraj.

hvala!

zverinca ::

Hvala za lepe želje o quadru, tudi jaz jih imam,
ampak še enkrat: mene zanima ekvivalenca npr. 8800 gtx
ene 150 eur lahko dam max. za koliko pa lahko svojo prodam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: zverinca ()

terryww ::

server/pc + nxclient + +1Mbit/s in prenosnik za 200€

edit: povezava
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

Icematxyz ::

Vendar imam probleme, ko delam v 3d in obračam model (tudi v wireframe pogledu!), kar je zelo pogosto in mi resno otežuje delo: ko obrnem model, moram čakati po več sekund, da on to komando sploh izvede.


Te simptome ni nujno da povzroča grafična kartica. Ampak glede na to da praviš da imaš 4GB rama in hiter procesor druga res ne preostane na hiter pogled. Kateri procesor pa ima prenosnik?

Če pa te simptome povzroča grafična kartica in če izris ni tako pomemben kot hitrost in udobje pri delu ima praktično vsak od teh boljših programov na področju ki ga navajaš možnost nastavitve parametrov ki na račun "slabše kvalitete" izrisa na zaslonu povečajo hitrost in odzivnost samega dela.

Pa tudi sama grafična kartica - gonilniki le te imajo ponavadi nastavitve kjer se nastavlja ali hočeš več "kvalitete" ali hitrosti.

Tako da se malo s tem poigraj in skušaj pohitriti zadeve do takšne mere da bo delo z prenosnikom sploh mogoče. Ker zatikanje in čakanje pri 3D obračanju modela je za neko resno delo preveč stresno da bi bilo vse skupaj uporabno.

Googlaj za pojmi kot so "tessellation" + ime programa ali 3d settings in podobno...

zverinca ::

Mobile Quad Core Intel Core 2 Quad Q9000, 2000 MHz (7,5 x 267), Penryn
Je to dovolj podatkov? Kot pravim, je renderiranje (ki uporablja procesorsko moč) veliko hitrejše kot pri desktopu.

Najlepša hvala za nasvete, se bom danes poigrala s tem..

jmakov, ne najdem tvoje povezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: zverinca ()

terryww ::

pravim samo, da je dosti ceneje, če postaviš doma v kot nek pc/server s sposobnim cpujem in gpujem ter ga priklopiš na net in hodiš po svetu s prenosnikom za 200€ in dostopaš do njega prek remote desktopa. mimogrede, imaš nove programe, ki rendrirajo s pomočjo navadnih (ne quadro itd.) gpujev, recimo raytracing v realnem času, možno hvala CUDA-i [recimo http://www.geeks3d.com/20090317/cuda-vo... en tak primer].
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Senitel ::

8800 GTS je pač bistveno hitrejša kartica. Glede na napisano pride do izraza 32 SP (9600M GT) vs. 128 SP (na 8800 GTS) in te razlike ne prestaviš bistveno tudi če navijaš GPU. Edino če ima tvoj prenostnik grafično kot MXM modul in lahko ta modul zamenjaš. V poštev pridejo pa spet high end zadeve ala 9800M GT/GTX ali pa GTS/GTX 200 serija.

Če sem zadel s tem, da so dejansko SP problem, potem tudi Quadro ne bi dosti pomagal (razen high end). S kako kompliciranimi modeli delaš?

BTW: To ali program uporablja OpenGL ali Direct3D nima veze s "profesionalnostjo".

Redneck ::

Najprej z Acronis trueimage naredi image svoje primarne particije (backup). Nato nalozi gor Windows 7 in najprej preizkusi kaksna je razlika. Lahko, da je samo software bogi. Vista je itak podrtija od operacijskega sistema in se kake nastavitve so lahko hudo kiksnjene. Preden se cara z hardwerom je najubolj smiselno najprej software probat optimizirat. Znas bit posteno presenecena. Skratka probaj windows 7 in, ce ne bo neke razlike mas z Acronisom (program) potem v par minutah spet gor nalozeno to instalacijo, ki jo imas sedaj brez rizika ali kake izgube podatkov...

bluefish ::

Vista je itak podrtija od operacijskega sistema in se kake nastavitve so lahko hudo kiksnjene.
Se uporabljal Maxa tako na Visti kot Sedmici in nekeih velikih razlik ni.

Bi bilo pa res dobro vedeti, s kako sceno delaš (koliko poligonov) in v katerem načinu se premikaš po Viewportu (samo Wireframe ali s polnimi teksturami).

Sam pri preprostejših scenah nimam težav niti s 6600GT, pri zahtevnejših pa je približno sekundo do dve zamika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

fosil ::

Tukaj ne gre samo za razliko med 8800 GTS in 9600 GT, ampak moraš tudi upoštevati dejstvo, da so laptop grafične slabše od namiznih verzij, tudi če imajo isto oznako.

Tako je namizna 9600GT dejansko močnejša od prenosniške 9600M GT. Mobilna naj bi bila recimo za približno 40-50% manj zmogljiva od desktop.

Tukaj proizvajalci kar lepo zavajajo.

Če boš torej nabavljala novo grafično to upoštevaj, da ne boš potem spet razočarana, ker bo po imenu močnejša mobilna grafična še vedno delala slabše kot desktop.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Redneck ::

Ne gre se samo za razliko med Visto in 7. Obstaja moznost, da je z njeno instalacijo kaj narobe... Skratka najceneje je najprej to probat.

zverinca ::

Na laptopu sem pustila kar prednaloženo visto home premium (46bit)
Delam dost zakomplicirane modele (npr. trg z več stavbami, ki imajo strehe, stene, okna, vrata)
Tudi če je ena stavba, je tu še teren..

Vendar sem si zmeraj mislila, da če delaš v wireframe-u, ni grafična toliko pomembna.

ModriN96 ::

Mogoče pa nebi blo slabo da bi si vse na nov naložila...

bluefish ::

Vendar sem si zmeraj mislila, da če delaš v wireframe-u, ni grafična toliko pomembna.
Načeloma res in me čudi večsekundni zamik.

Senitel ::

Delam dost zakomplicirane modele (npr. trg z več stavbami, ki imajo strehe, stene, okna, vrata)
Tudi če je ena stavba, je tu še teren..

Koliko je to vertexov? 1M, 10M, 100M,...?

zverinca ::

ne vem, kje to pogledaš, koliko vertexov je, povej in bom preverila.

drugače pa nastavitev performance/quality seveda ni opazno spremenila stvari, saj je tam smooth in shading ipd, ki ju wireframe (mislim, da) ne uporablja.

Sem pa ugotovila, da v cadu je še nekako za preživet, v maxu pa je res parsekundni zamik

bluefish ::

Klikneš z desno na ime viewporta (recimo Perspective) in daš Show Statistics.

zverinca ::

pravi, da je 627.238 Polys in 833.375 Verts
to je med "najtežjimi" modeli.

Senitel ::

Ok to bi tudi 9600M še morala prežvečiti. Torej 64bit Vista SP2, OpenGL renderer? Direct3D je ista težava?
Kako je z driverji za grafično (poženi dxdiag -> display tab -> drivers del na desni, version)?

zverinca ::

ne bi rekla, da je opengl renderer, direct 3d piše v naslovni vrstici v maxu

vidim, da je eno leto star driver, ga bom posodobila

isto.. ene 2 sekunde zamika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: zverinca ()

GrimReaper ::

Zakaj pa je 9600GT srot? Cisto solidna graficna, ki pa ni namenjena za profi zadeve. Tudi z GTX280 nebi bilo nic hitreje, ker nima podpore v teh programih.
Zato pa obstajajo Quadro/FireGl graficne.

Z 8800GT mi PROE čist lepo dela, to da rabiš Quadro sploh ni res. Z 9600GT je enako, M verzija pa ne vem kolk je slabša.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

zverinca ::

Potem je možno, da ni grafična kriva? Kaj bi pa še lahko bilo..
Seveda je pri minimalnih modelih vse zelo smooth, tako da sigurno igra vlogo število ploskev..

klinker ::

Za take stvari se nardi dual boot in ene winse lepo oskubis vsega nepotrebnega sranja ki ga ne potrebujes pri tvojem delu.
Jst mam tako ustimano za audio editing in se kar lepo pozna,saj mi v ozadju ne tece noben nepotreben proces,plus sistem je vedno cist ker ni bil nikoli na net
povezan.
Za resno delo se pac vedno ustima en sistem ki je namenjen izkljucno temu.

Rudolf ::

Še moje skromno mnenje; Pred nabavo novega PCja sem malo preizkusil grafične. Pri 3D rotiranju pogleda zahtevnih wireframe modelov so štekale vse gen-pop kartice, ki sem jih testiral. Celo moja končna izbira 295 GTX pri tem opravilu enako počasi dela kot npr. 8800 GT. Druge probleme (procesor, RAM ipd.) bi pretežno odpisal. Predvidevam, da je stvar nekoliko boljša pri hi-end Quadro karticah, ampak o tem le špekuliram, ker jih nisem probal. Pač nimam takega posla, da bi se mi nakup ene od teh izplačal.
Trenutno čakam na GF 9600M GT, da v laptopu zamenjam X700. Laptop podpira MXM 2 in ko bodo kaki rezultati, morda javim. Do tedaj pa - ne se sekirat, kupi si eno antistres žogico in malo stiskaj, medtem ko silicij melje... :)

Senitel ::

GTX 295 je brezveze za take zadeve, ker dela samo en čip v windowed načinu. Naprej je pa pri takem delu 8800GT praktično ista kot GTX 295, ker imata praktično identičen clock (600MHz na 8800GT vs. 576MHz na GTX 295) in lahko zaradi tega postavita praktično enako količino trikotnikov/črt.

Bega me razlika med 8800 GTS in 9600 GT...
Od kje zverinca dobi 297MHz? 9600M GT je 500MHz torej mora to frekvenco povedat nek software (kater?). Ima ta laptop slučajno Hybrid SLI in vse skup teče na IGP-ju?

zverinca ::

Rudolf, bi bilo super, da res sporočiš.
Drugače pa je 8800 res boljša, vendar bi si, če bom že menjala na laptopu, še malo bpljšo kupila.. da bo res smooth :)

Senitel, če mi razložiš, kje te stvari pogledam, jih bom. mam everest, lahk pa tud kej druzga inštaliram.
Samo danes popoldne grem za en teden, bom ko pridem nazaj.
drugače pa podrobneje:

Opis naprave
PCI Express 2.0 x16: nVIDIA GeForce 9600M GT (HP)
Polje Vrednost
Lastnosti GPU
Grafična kartica nVIDIA GeForce 9600M GT (HP)
GPU Codename G96M
PCI-naprave 10DE-0649 / 103C-3610 (Rev A1)
Transistorjev 314 miljon
Tehnologija procesa 65 nm
Tip vodila PCI Express 2.0 x16 @ x16
Velikost spomina 512 MB
GPU takt (Geometric Domain) 182 MHz
GPU takt (Shader Domain) 364 MHz
RAMDAC takt 400 MHz
Pixel Pipelines 8
TMU Per Pipeline 1
Unified Shaders 32 (v4.0)
Strojna podpora DirectX DirectX v10
Pixel Fillrate 1456 MPixel/s
Texel Fillrate 2912 MTexel/s

Lastnosti spominskege vodila
Tip vodila DDR2
Širin a vodila 128 bit
Realni takt 100 MHz (DDR)
Efektive takt 200 MHz
Pasovna širina 3200 MB/s

nVIDIA ForceWare Clocks
Level #1 Grafični procesor (GPU): 169 MHz, Shader: 338 MHz, Spomin: 100 MHz
Level #2 Grafični procesor (GPU): 275 MHz, Shader: 550 MHz, Spomin: 250 MHz
Level #3 Grafični procesor (GPU): 400 MHz, Shader: 800 MHz, Spomin: 400 MHz
Level #4 Grafični procesor (GPU): 500 MHz, Shader: 1250 MHz, Spomin: 400 MHz

Proizvajalec grafičnega procesorja
Ime firme NVIDIA Corporation
Podatki o proizvodu http://www.nvidia.com/page/products.html
Download gonilnika http://www.nvidia.com/content/drivers/d...
Driver Update http://driveragent.com?ref=59

tale geometric domain se je pa kar zmanjšal. mogoče, ker sem prčkala nastavitve, ki ste mi svetovali display / performance?
ni mi jasno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: zverinca ()

Senitel ::

Ja clock se itak dinamično spreminja glede na to kaj se dogaja. Od 169MHz do 500MHz, kot je tudi everest povedal. Vprašanje je če 3DS Max dvige GPU na 500MHz?
Poglej malo pod "power options" (control panel) kaj in kako je tam nastavljeno obnašanje glede GPU-ja...

bluefish ::

Vprašanje je če 3DS Max dvige GPU na 500MHz?
Pri meni poviša frekvenco. Ne vem pa, kako je pri laptopu.

zverinca ::

nekaj viša, a ko sem zaprla google earth in imam samo še max, ga nakako ne morem spravit gor, 182 je, pa skos obračam model v 4 viewportih, v enem tudi s smooth&shades pogledom.. v kolikšnem času pa bi to moral everest zaznat (klikam refresh). a ima max kakšne nastavite?

power options sem dala na high performance, ni razlike

nisem pa našla obnašanje gpu-ja v power options, mogoče ker imam windows home premium?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: zverinca ()

bluefish ::

Naloži gpuz, ki spremlja v realnem času in ga ob delu postavi v ospredje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Senitel ::

Pa statistika ti poleg vertexov in poligonov pove tudi FPS right? Daj prilepi to številko iz laptopa in desktopa za isti model.

Rudolf ::

Obljubljen raport: Dobil sem kartico GF 9600M GT, 512MB DDR3, MXM 2, a je žal nisem uspel usposobit za delovanje. BIOS prenosnika (Prestigio Nobile 1590W) je že prestar (AMI v2.00), posodobitve pa tudi (AMI v2.02 in v2.03). Preizkusil sem kar nekaj BIOS-ov, a pravega nisem uspel najt. Mi je pa parkrat zastal dih, ko je pri flashanju vse skupaj "počepnilo". Laptop se je k sreči še zbudil...
No, če ima kdo kake želje, mu kartico tudi prodam (150EUR). Ampak javi se lahko le še danes (na ZS), ker jo v nasprotnem primeru vračam prodajalcu z e-baya.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oživite umrlo nVidia grafično jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8716806 (4905) mailer
»

3DMark Vantage na voljo danes (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6510221 (6402) macgajver
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje nVidia grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
539393 (7677) jebesemeni
»

Uradni testi Radeona HD 4850 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6312871 (9929) OChack
»

GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
179055910 (36937) msms

Več podobnih tem