» »

10.000€ na 3 leta - varna nalozba

10.000€ na 3 leta - varna nalozba

Buggy ::

Zdravo,

Je Hypo banka s svojim Jubilejnim depozitom (4,35 % letna fiksna OM) trenutno najugodnejsa varianta za recimo 3 letno nalozbo denarja?
Je kdo nasel ta trenutek kaj bolj ugodnega in enako tveganega za do 3 letno nalozbo? Mogoce kaksen hint?

Hvala

jype ::

Obveznice.

svecka ::

fora je v tem da se lahko recimo že naslednje leto (recimo, vendar zelo malo verjetno), poveča inflacija na 5% in boš avtomatsko na izgubi. Najboljša naložba so bile delnice pred skoraj 1 letom ko si bile na nuli, ker če bodo sledile rastočemu trendu delniškega trga (govorim za večje stabilne firme, ki jim delnice počasi rastejo), boš imel tako na oko 24% obrestno mero (če štejemo da bodo dosegle dvojno vrednost od nakupa v 3 letih). Vendar nikoli ne veš kdaj bo konec krize, lahko se ponovi W nihanje. To je pač tveganje.

imagodei ::

24% obrestno mero? A sigurno? Ne mogoče 23% ali 25%? Točno 24%?
- Hoc est qui sumus -

Buggy ::

ne iscem najdonosnejse nalozbe, temvec najboljso varno nalozbo z cim manjsim tveganjem za dobo treh let.
Kako pa je z nakupom obveznic? Kot sem slisal vse drzavne obveznice tudi niso vec na voljo nekatere pa se kupuje po visji vrednosti kot je nominalna vrednost. jYpe imas kaksen konkreten predlog (link) ?
Kako je pa z obrestmi, se tretirajo isto kot depoziti (davek na obresti) ali je poslovanje bolj podobno delisem (kapitalski dobicek).

Se enkrat hvala

svecka ::

@imagodei

A si neumen ali se tako samo delaš? Sem napisal "tako na oko". Če bi bil izobražen še v čim drugim razen bluzenju, bi vedel da sem uporabil Felixovo pravilo.

imagodei ::

svecka, če se že želiš spuščat na ta nivo... Polno bluzenja je v tvojem postu. Prvič, človek sprašuje za varno naložbo, ti mu predlagaš delnice. Drugič, govoriš o preteklosti, kako se je lani splačalo kupovat delnice, potem se pa delaš pametnega za naprej. Nihče ne ve, kako se bo gibal delniški trg, sploh pa ne v roku enega leta (kar sicer med vrsticami priznavaš tudi sam, ker si zapisal: "ČE bodo sledile...").

Skratka, človek te je vprašal, kateri avto najmanj kuri, ti si mu pa predlagal izvenkrmni motor Yamaha za gliserje. Glupi posti kličejo po butastih odgovorih.
- Hoc est qui sumus -

Oddin ::

ZLATO
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

svecka ::

@imagodei

vsaj ne bluzim in spamam v 3PM kakor ti. Še zmerja nisi niti enega predloga dal, jaz sem vsaj napisal da bančne obresti niso nič danes, ker ne veš kakšna bo inflacija naslednje leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

imagodei ::

Joj, svecka, ne bodi dolgočasen. jype je dal konkreten predlog za varno naložbo, s tem se strinjam in to je to. Izpostavljanje očitnega ("da bančne obresti niso nič danes, ker ne veš kakšna bo inflacija naslednje leto") te pa ne naredi nič bolj koristnega od mene.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Buggy> Kot sem slisal vse drzavne obveznice tudi niso vec na voljo nekatere pa se kupuje po visji vrednosti kot je nominalna vrednost.

Tako je, ja. Še največ možnosti imaš pri obvezniških skladih, ki tudi lepo razpršijo naložbo, seveda pa tudi nekaj stanejo. V času recesije so bile obveznice dražje, ker so ljudje iz delniških skladov začeli premikat v (stabilnejše) obvezniške sklade, kako je trenutno pa ne vem.

Najnižji donosi, ki jih realizirajo, so med 4% in 8%. Če se ti tudi to zdi preveč tvegano, se pozanimaj o državnih obveznicah z garantiranim donosom. Žal je že skoraj pol leta odkar sem jaz iskal te informacije, zato zagotovo ne poznam dovolj aktualnih podrobnosti, da bi ti lahko kaj konkretnega svetoval.

Buggy ::

nah...bom sel potem raje kar v klasicen depozit na 3 leta..zanima me samo se, ce je kdo nasel/ve za bolj ugodne pogoje kot 4,35 fix na 3 leta za znesek 10K?

Furbo ::

Zlate palice si kupiš pa je, kot ti je že zgoraj en napisal, dobiček neobdavčen. www.moro.si
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

Buggy ::

Furbo: ce upostevam ta GRAF potem bi bil nakup nekaj TAKEGA res zanimiv. Samo kot je bilo tudi ze receno...cene zlata so tudi ze padale...in tudi tukaj lahko teoreticno poci "baloncek". Po pravici povedano sem malo pussy-ja :)

Hmm kaksni so pa potem stroski hranjenja v nekem sefu (pa ne SKB :)) in potencialna provizija pri prodaji oz. kako to potem vnovcis (menda ne pri lokalnem zlatarju :))?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

c3p0 ::

Če velja buy low, sell high, potem je zdaj najslabši možni trenutek za nakup zlata. Razen če seveda finančni sistem popolnoma propade, a potem bo kapital naš najmanjši problem (zlato ni prebavljivo).

bastadu ::

Fora zlata je ravno v tem, da je eno izmed redkih "valut" če ne celo edina, za katero se prodajna cena viša v času recesije in niža v času gospodarske rasti. Zato tudi imajo države zlate rezerve v zlatu ... Tako da je verjetno tako, kot je že nekdo tukaj omenil, da sedaj mogoče ni ravno najbolj idealna prilika za kupovanje zlata ...

hunter01 ::

Ob začetku krize, so imeli pri morotu takšno čakalno vrsto za nakup zlata, da si se moral za par tednov vnaprej najavit, da bi kupil zlato, da si prišel na vrsto. Zarad itega je sedaj imo najslabši čas za nakup zlata. Čim bojo te ljudi začutili, da se bližamo koncu krize, bojo to zlato (verjetno ne vse, velk del pa ja) prodali in začeli zopet kupovat delnice, takrat bo cena zlata upadla ...

Glede naložb je imo vedno isto.
Najbolj korajžni -> delnice
Malce manj -> delniški skladi
Še manj -> obveznice/obvezniški skladi/zlato/zlati skladi
Najmanj -> Banka

Recordman ::



Je Hypo banka s svojim Jubilejnim depozitom (4,35 % letna fiksna OM) trenutno najugodnejsa varianta za recimo 3 letno nalozbo denarja?
Je kdo nasel ta trenutek kaj bolj ugodnega in enako tveganega za do 3 letno nalozbo? Mogoce kaksen hint?



Ugodno? Težko reči, jaz verjetno ne bi dal denarja vezat za 3 leta, sploh ne za 4,35%. Za primerjavo: za 25k za eno leto sem pred par meseci (o.m. enake kot danes) dobil 4,2%, na Probanki. "Pogajanja" so trajala celo minuto - hočem reči, da se ti splača vsaj vprašat, če lahko dobiš kaj več od uradne ponudbe.

Alternativa so banke na Hrvaškem ali še bolje v Srbiji. Sicer imajo najvišje om pri zneskih nad 25k, so pa tudi sicer konkurenčnejši od naših bank. Pred meseci je bilo nekje do 7,5% za letno vezavo. Sta pa dve težavi: prenos denarja (fizično je malo štorasto če že ne tvegano, elektronsko pa drago) in davčni vidik (oprostitev obresti do 1000€ in možnost razdelitve po letih velja samo za banke znotraj EU).

Buggy ::

Recordman: vprasal sem svojega osebnega bancnika in je rekel da bi se pri vecjem zbesku celo dalo kaj pogajat, ker te potem obravnavajo pac individualno. tako da 4,35 bo kar koncna OM. Kar pa se tice casa vezave pa je ta vloga misljena da se spravi varno za dalji cas in tudi ko se bodo stvari okoli gospodarstva malce kristalizirale se ne bo obracal v delnicah ali kakih drugih tveganih oblikah. Kot pa je slisati je se vedno tendenca padanja OM za depozite in kar hitro se lahko zgodi, da ce dam vezat samo za leto (OM ze iz tega naslova manjsa) bo ob koncu vezave nova OM se slabsa kot je sedaj.

Nic danes grem kar poloziti pa je. Hvala vsem za predloge.

Spajky ::

Jest bi, če bi vezal za tri leta vezal z spremenljivo obrestno mero, saj so te zdej tako nizke, da nižje ne bodo in lahko le naraščajo ali pa bi dal v npr. Abančna DZU URAVNOTEŽENI sklad ... ampak to je samo moje mnenje 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Furbo ::

Furbo: ce upostevam ta GRAF potem bi bil nakup nekaj TAKEGA res zanimiv. Samo kot je bilo tudi ze receno...cene zlata so tudi ze padale...in tudi tukaj lahko teoreticno poci "baloncek". Po pravici povedano sem malo pussy-ja :)

Hmm kaksni so pa potem stroski hranjenja v nekem sefu (pa ne SKB :)) in potencialna provizija pri prodaji oz. kako to potem vnovcis (menda ne pri lokalnem zlatarju :))?


Za 10k dobiš slabe pol kg zlata, kar je manjše od enega snickersa.

K zlatarju nikar s tem, nazaj tja kjer si kupil.

Če te premami banka, pa za vsak slučaj ne veži za daljša obdobja. Raje večkrat po manj časa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

McHusch ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: McHusch ()

zee ::

Moznost 2 je nakup srebra.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

McHusch ::

Moznost 2 je nakup srebra.


ki v času recesije zgrmi v brezno, ker je bolj kot naložbena kovina industrijska kovina. Industrija pa vemo, kako trenutno stoji. Poleg tega je nakup srebra obremenjen z 20 % DDV, tako da mora najprej zrasti za toliko, da si na pozitivni ničli (pustimo, da se ga da kupiti tudi na sivem trgu).

McHusch ::

Kdor ne verjame v bankrot hrvaških financ, se lahko zapelje tudi čez mejo, kjer se da dobit tudi 5-6 % za relativno kratke vezave.

http://www.rba.hr/my/bank/services/prod...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

Furbo ::

Moznost 2 je nakup srebra.


ki v času recesije zgrmi v brezno, ker je bolj kot naložbena kovina industrijska kovina. Industrija pa vemo, kako trenutno stoji. Poleg tega je nakup srebra obremenjen z 20 % DDV, tako da mora najprej zrasti za toliko, da si na pozitivni ničli (pustimo, da se ga da kupiti tudi na sivem trgu).


Na žalost brezno ni dolgo trajalo, želel bi si dlje časa kupovati srebro poceni. Ampak srebro res ni za obdobje treh let, je bolj dolgoročno.

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

jype ::

Furbo - in USD?

Tale graf bi blo treba mal popravit.

Ciklamen ::

Potem pa platina :)

Zgleda več vredna od zlata :)
- End of the Post ->

Furbo ::

Furbo - in USD?

Tale graf bi blo treba mal popravit.


Kaj je narobe če je v dolarjih ? Zaenkrat se cena srebra, zlata, nafte.. you name it.. še vedno vodi v dolarjih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

jype ::

Furbo> Kaj je narobe če je v dolarjih ? Zaenkrat se cena srebra, zlata, nafte.. you name it.. še vedno vodi v dolarjih.

Dolar ni več vreden niti pol toliko, kot je bil leta 2005.

Pa ne glede na evro, da me ne bo kdo narobe razumel.

Furbo ::

Doh, zato se pa kupuje srebro in zlato, kot zaščito proti inflaciji. S tem da ima srebro možnost poleg tega prinesti še kak profit.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15957781 (16534) Buggy
»

Se splača denar vložiti v zlato ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9944052 (28516) mat xxl
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5313844 (10581) Invictus
»

NaloŽbeno zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523033 (17024) Furbo
»

Varno oplemenitenje denarja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815737 (13591) c3p0

Več podobnih tem