» »

nepripet in kazen 120 eur

nepripet in kazen 120 eur

«
1
2

somebody1 ::

danes me je ustavil kaps in napisal kazen ker nisem bil pripet, pac prepozno sem ga opazil. ker je kazen kar velika, namrec 120 eur - ki jih nimam, me zanima ali je ze kdo ugovarjal tej kazni s pritozbo?
nekaj moram storiti ker v 8 dneh ne morem placati tega, sem nezaposlen ze vec kot 6 mes. vpisal sem se pa na neko solo in se nevem ce sem sprejet.. ali lahko zbluzim kao studenta in te fore za nizjo tarifo? ali je mozno kaksno community delo?? nenazadnje pa sem tisti list, razkurjen podpisal samo z crto, ali se lahko pritozim da nisem tega sploh podpisal jaz ker to ni moj podpis?
ce se je kdorkoli izmazal naj mi prosim pove kako...

Ted ::

Žal se ne boš izmazal... Kvečjemu če napišeš prošnjo za obročno odplačevanje kazni.
Mah...

mastah ::

a ni polovica 60? sej mas koga da ti sposod ane

FXMagic ::

Hehe, here we go again. ;((
En nasvet. Takoj ko se vsedeš v avto se pripasaj. Ti bo hitro prišlo v navado in se sploh več ne boš mogel vozit brez pasa.

danes me je ustavil kaps in napisal kazen ker nisem bil pripet, pac prepozno sem ga opazil...
8-O
Mogoče pa bi res mogli razmislit o nižji tarifi za tiste, ki prepozno opazijo policaja da bi se pripasali. Saj ti si se v bistvu imel namen pripasat, samo si prepozno opazil policista, lol :))

Mipe ::

Prosi starše. Sicer pa bodi hvaležen za kazen, policaj ti je mogoče rešil življenje, čeprav se tega ne zavedaš. 120€ je majhna cena v primerjavi s tistim, kar bi sicer sledilo ob morebitni nezgodi.

innerspace ::

Nau slo...
Lahko pa kazen komot ignoriras, ob priliki(recimo pol leta) ti bojo iz racuna trgali znesek, ce bo prazen racun pa ti ga blokirajo, dokler znesek ni placan.
Ce pa se ti da pisat ugovor, kar pisi...v vsakem primeru(brez poznavanja prava) bo pritozba "neutemeljena".

Srecno;)
...drugic pa samo potegnes pas in se tako resis kazni...

Zgodovina sprememb…

TekO ::

Mislim da je zdej spet tako, da lahko odplačaš kazen z javnimi deli..vsaj tako sta mi rekla 2 kolega. Kako pa je s tem (kje to vprašaš/zaprosiš ipd.) pa ne vem.
Ideas are bulletproof.

bluefish ::

Lahko kvečjemu zaprosiš za obročno plačevanje ali začasen odlog. Sposodi si tistih 60€ pa je.

somebody1 ::

hehe saj vsi to delajo ce dovolj hitro opazijo policiste: zmanjsajo hitrost, se hitro pripnejo, odlozijo mobitel.. no ker na poloznici ni zneska ali to pomeni da v 8 dneh je to samo 60 eur? ali to velja samo ce placas takoj? hvala

atubbuta ::

Mislim da je zdej spet tako, da lahko odplačaš kazen z javnimi deli..vsaj tako sta mi rekla 2 kolega. Kako pa je s tem (kje to vprašaš/zaprosiš ipd.) pa ne vem.

Ja, če ima čas, zaprosi za to. Svetujem ti pa, da si precej pozoren na cestah, ker te lahko komot upiljo za 1000 eur. Prej, kot si lahko sploh predstavljaš.
:)

ABX ::

Mislim da je zdej spet tako, da lahko odplačaš kazen z javnimi deli..vsaj tako sta mi rekla 2 kolega. Kako pa je s tem (kje to vprašaš/zaprosiš ipd.) pa ne vem.

Ja, če ima čas, zaprosi za to. Svetujem ti pa, da si precej pozoren na cestah, ker te lahko komot upiljo za 1000 eur. Prej, kot si lahko sploh predstavljaš.


Če v Portorožu se voziš 40km/h je kazen 1.000E. Namreč je max. dovoljena hitrost 10km/h na enem predelu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

atubbuta ::

hehe saj vsi to delajo ce dovolj hitro opazijo policiste: zmanjsajo hitrost, se hitro pripnejo, odlozijo mobitel.. no ker na poloznici ni zneska ali to pomeni da v 8 dneh je to samo 60 eur? ali to velja samo ce placas takoj? hvala

Iz mojih izkušenj (parkiranje) lahko plačaš polovico v roku 8 dni in ni potem nobenih dodatnih posledic.
:)

mastah ::

Mislim da je zdej spet tako, da lahko odplačaš kazen z javnimi deli..vsaj tako sta mi rekla 2 kolega. Kako pa je s tem (kje to vprašaš/zaprosiš ipd.) pa ne vem.

Ja, če ima čas, zaprosi za to. Svetujem ti pa, da si precej pozoren na cestah, ker te lahko komot upiljo za 1000 eur. Prej, kot si lahko sploh predstavljaš.


Če v Portorožu se voziš 40km/h je kazen 1.000E. Namreč je max. dovoljena hitrost 10km/h na enem predelu.


100% prekoracitev je odvzem vozniske :)

ABX ::

Tako je.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

hehe saj vsi to delajo ce dovolj hitro opazijo policiste: zmanjsajo hitrost, se hitro pripnejo, odlozijo mobitel.. no ker na poloznici ni zneska ali to pomeni da v 8 dneh je to samo 60 eur? ali to velja samo ce placas takoj? hvala

Iz mojih izkušenj (parkiranje) lahko plačaš polovico v roku 8 dni in ni potem nobenih dodatnih posledic.


Jaz za parkiranje se vedno pritožim. Češ da sem posodil avto tujemu državljanu ki je prišel na obisk. Je pa res da zadnje 5 let nisem dobil ene kazni.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

vidim da sistem dopusca zlorabe. bi bilo potrebno spremenit to.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

atubbuta ::

Tako na eni, kot na drugi strani.
:)

ABX ::

vidim da sistem dopusca zlorabe. bi bilo potrebno spremenit to.


Ne obstaja 100% zaščita, sistem bo vedno imel luknje. Za bilo kaj govorimo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Matako ::

Rešitev: plačaj kazen, nakar se hodi nepripenjat v tujino - tako boš državi odlil denar!! (ni moja ideja)
/\/\.K.

WamPIRe- ::

Ja če v 8ih dneh plačaš je kazen polovična, torej 60€.
Tokrat plačaj, za naslednjič se pa lepo pripni pa bo ;)

Srečno.

atubbuta ::

Rešitev: plačaj kazen, nakar se hodi nepripenjat v tujino - tako boš državi odlil denar!! (ni moja ideja)


To nebi bilo prav. V tem primeru se mi kazen ni zdela krivična, saj je znesek zmeren. Krivično je morda le to, da za njega je ta znesek morda ogromen. V danem primeru tudi ni šlo za namen kasiranja, temveč sankcioniranja. Vsaj kolikor sem lahko razbral.

Če se ti pa pripeti kazen po krivici, z namenom prisvojevanja sredstev, potem pa se je potrebno temu zoprstaviti.
:)

Lion29 ::

najvecja bedarija kar jih obstaja, je da te oglobijo, ker ne poskrbis za LASTNO varnost.
mislim kam smo prisli. Sej stekam visoke kazni za tiste ki ogrozajo ostale, ce se pa ne peipasas, pa ne ogrozas nobenega drugega kot sebe.

da ne bo pomote, jaz se vedno pripasam takoj ko se vsedem v avto, sam se mi ta kazen zdi glupa, se bolj glupa pa visina kazni, ki je absolutno previsoka!
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

WarpedGone ::

Držte se teme al pa ne bo debate. Simpl.
Zbogom in hvala za vse ribe

koyotee ::

Lion29, kazen zato, ker si ti državi vreden kar precej, dokler ne greš v pokoj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Bellzmet ::

@Lion: lej, žal ne razumeš, fora je v tem, da če ti nisi privezan, so posledice prometne nesreče hujše, kar pomeni, da je zdravljenje dražje. In zakaj bi ti vsi ostali plačevali za zdravljenje, če se tebi ne da privezat?

lp

fosil ::

Ne gre samo za lastno varnost.

Če si nepripet za zadnjih sedežih lahko poškoduješ tiste na sprednjih sedežih.

Če pa si nepripet spredaj lahko ob izletu skozi okno poškoduješ še koga izven avtomobila.
Tako je!

atubbuta ::

Skratka zelo priporočljivo se je pripenjat. Ampak nikoli, če vzglavnik ni pravilno nastavljen.
:)

kmetek ::

Plačaj 60€, če imaš denar za avto in bencin, ni izgovor na študentske fore.....upam, da kmalu ukinejo študentsko delo.

k4vz0024 ::

Če pa si nepripet spredaj lahko ob izletu skozi okno poškoduješ še koga izven avtomobila.


Kar pa je malo verjetno. Je pa to stvar med tistim, ki bo "poletel" in tisti ki bo na gagal. Država se nima pravico vmešavati v zasebna odškodniska razmerja. Lion ima prav.

k4vz0024 ::

Že res da so posledice zdravljenja dražje, vendar bi v tem primeru nosil stroške sam. Ne pa da država po psevdo varnostjo kasira.

Tudi jaz se vedno pripnem, pa ne za to, da ne bi plačal kazni, ampak da zavarujem svoje zdravje.

k4vz0024 ::

Sobmboday lahko plačaš kazen (najenostavneje), prosiš za obročno plačevanje, ne plačaš in dobiš uklonilni zapor. Ali pa
protestiraš z gladovno stavko.

Odločitev je tvoja.

jan01 ::

Dokler je zdravstvo v državni roki, ima država kar pravico zahtevati. Ko pa boš pri privat zavarovalnici ameriškega tipa, pa boš ali veliko plačeval zavarovalnino, ali pa tvegal, da najdejo izgovor za neplačilo-sam namerno/iz malomalrnosti povzročil (dodatne) poškodbe...

k4vz0024 ::

,ki pa ga mi financiramo:D

jype ::

Ja in dokler se vsi ne strinjamo (in jaz se ne), da je OK, če nisi privezan, ne boste neprivezani!

Stra ::

somebody1: poizkusi jih vprašat tle: KLUB ZA ZAŠČITO VOZNIKOV IN DRŽAVLJANOV - www.kzvd.si

nenazadnje pa sem tisti list, razkurjen podpisal samo z crto, ali se lahko pritozim da nisem tega sploh podpisal jaz ker to ni moj podpis?

Zakaj si se sploh podpisal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stra ()

Music Man ::

Če ne podpišeš še ne pomeni, da ne bo kazni, le kakšna komplikacija več bo ;)

Sicer sem pa jaz podobno razmišljal zakaj kazen za to, če nisi pripet, saj ogrožaš le sebe (in tiste, ki se vozijo s tabo), nikakor pa ne ostalih udeležencev v prometu. In na koncu prišel do istega sklepa, da je država pač na preveliki izgubi, če se preveč državljanov ubije v prometnih nesrečah, ker niso bili privezani. Kdo bo pa davke potem plačeval? ;)

Also... strinjam se s tistim, ki je napisal da če imaš denar za avto in bencin, potem ga imaš tudi za kazen. 60€ ni tako huda kazen, 1 poln tank bencina, se boš pač manj vozil tačas.

k4vz0024 ::

He, pravica do samomora je osebna odločitev:D

bluefish ::

He, pravica do samomora je osebna odločitev:D
Dokler ne ogrožaš drugih.

M-XXXX ::

najvecja bedarija kar jih obstaja, je da te oglobijo, ker ne poskrbis za LASTNO varnost.

Če bi se recimo razkopal in bi te potem pustili ravno tako kot si dol iz ceste zletel potem bi lahko imel izbiro da nisi privezan, ko pa enkrat pri višji frekvenci zletiš iz avta in te pol 10 gasilcev išče kje si- pa nič več...

JanK ::

somebody1: poizkusi jih vprašat tle: KLUB ZA ZAŠČITO VOZNIKOV IN DRŽAVLJANOV - www.kzvd.si


Sam sicer nimam nobenih izkusenj z njimi, ampak po ne vem kaksnem slucaju sem ravno danes dobil mail o spremembi teme na BMWslo forumu in tam se nek tip mocno pritozuje nad njimi.

KoMar- ::

najvecja bedarija kar jih obstaja, je da te oglobijo, ker ne poskrbis za LASTNO varnost.

Pa RAVNO ZATO so kazni, ker eni nimate vseh koleščkov v glavi in ne štekate, da MORATE BITI PRIPETI med vožnjo...!

k4vz0024 ::

ker eni nimate vseh koleščkov v glavi in ne štekate, da MORATE BITI PRIPETI med vožnjo...!


To je problem tistih, ki nimajo vseh koleščkov...

Paternalistični motivi so kvazi motivi države za varnost državljanov, da lahko nabaše svojo malho.

Da se razumemo, jas sem za pripasanje med vožnjo in je to edino prav. Vendar, če pa se spozabim, bi bilo bolj na mestu opozorilo, ne pa takoj sankcija, ki je nesorazmerna s stopnjo ogrožanja drugih.

KoMar- ::

120 EUR je nizka kazen glede na to, kakšne so druge. In kazen mora biti taka, da te strezni in da nekaj spremeniš v svojem početju... seveda kolega, ki je odprl to temo, počne vse drugo kot to... je rajši svojo energijo usmeril v iskanje možnosti za ogib kazni...

ABX ::

ker eni nimate vseh koleščkov v glavi in ne štekate, da MORATE BITI PRIPETI med vožnjo...!


To je problem tistih, ki nimajo vseh koleščkov...

Paternalistični motivi so kvazi motivi države za varnost državljanov, da lahko nabaše svojo malho.

Da se razumemo, jas sem za pripasanje med vožnjo in je to edino prav. Vendar, če pa se spozabim, bi bilo bolj na mestu opozorilo, ne pa takoj sankcija, ki je nesorazmerna s stopnjo ogrožanja drugih.


+1

Mobitel bi moral biti x3 glede pasa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Utk ::

Ponavadi je pas samo opozorilo, te pa vtaknejo v računalnik in ko si naslednjič brez pasu, plačaš. To je čist dost pošteno.

Lion29 ::

Sej sem dopisal zraven primerjavo, da sem bolj nazorno opisal absurd tega, pa mi je gospod WarpedOne izbrisal post.

torej, da nas drzava oglobi ce se ne pripasamo se mi zdi enak absurd kot ce bi nas oglobila, ker prekomerno jemo (in si skodujemu zdravju) ali pa ker kadimo, ali smo na bangee jumpingu.

pa za tiste, ki so rekli, da zakaj bi mogli za zdravljenje meni placevat ko se poskodujem, ker nisem pripasan...

jaz sem drzavi ze ogrmono placal z obveznim zavarovanjem.. pa vsem zavarovalnicam za dodatno

(do sedaj sem bil samo 2x v bolnici, 1x zaradi zloma noge pr hokeju - klub kri zavarovanje - sicer pa od zavaorovalnice nisem dobu niti cvenka.. kak nateg in enkrat za operacijo mandeljnob kot otrok, seveda ce ne stejemo mojega poroda)....pa da ne govorimo, da ko registriras avto, ga moras tudi obvezno zavarovati...

tak da so drzava + zavarovalnice ze ogromno zasluzili na meni, od njih pa nisem dobil nic...
pa se jutri grem na cesko na operacijo, ker so pri nas totalno oderuski...

no kakor koli, sem ze povedal. Jaz se pripasam takoj ko se vsedem v avto ampak zaradi mene samega in ne zaradi policajev.

In ce ze govorimo o tem, take visoke kazni ne zalezejo cisto nic (razen da se polni proracun). Jaz bi mel prometnike skozi na cesti, da skozi preverjajo promet, ne pa da se vozijo okoli in gledajo v luft... tako bi ljudi bilo veliko bolj strah... ne pa da divjajo po cestah (in so nepripasani) in se marsikaj drugega, pa pac reskirajo... saj itak vedo, da jih v 95% ne bodo dobili.... po mojem bi moglo bit obratno. 95% bi moglo bit moznosti, da jih bodo dobili... potem bi bil zoher red na cestah!
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

BigWhale ::

Če pa si nepripet spredaj lahko ob izletu skozi okno poškoduješ še koga izven avtomobila.


Kar pa je malo verjetno. Je pa to stvar med tistim, ki bo "poletel" in tisti ki bo na gagal. Država se nima pravico vmešavati v zasebna odškodniska razmerja. Lion ima prav.


Ker si bil ti tak tepec, da se nisi privezal, zdaj jaz placujem za tvoj, od drzave sponzoriran, invalidski vozicek. Hvala. Poleg vsega ti pa dajem se mesecno rento v obliki invalidske pokojnine. A mi bos vrnil denar? Lahko na obroke.

Razumes?

atubbuta ::


Ker si bil ti tak tepec, da se nisi privezal, zdaj jaz placujem za tvoj, od drzave sponzoriran, invalidski vozicek. Hvala. Poleg vsega ti pa dajem se mesecno rento v obliki invalidske pokojnine. A mi bos vrnil denar? Lahko na obroke.

Razumes?


No, malenkost pretiravaš. Gre pa v resnici res za nek mali procent prihrankov, morda celo zanemarljiv, ali pa tudi ne. Ne vem.

Mislim, da je doooost večji problem glede poštenja ljudi. Ker potem moramo vsi državljani pravnike pa sodnike plačvt, ker hoče vsak janez po pravni poti soseda za čim večji kos premoženja okol prnest. To je doooost hujš.
:)

root987 ::

Mislim, da je doooost večji problem glede poštenja ljudi. Ker potem moramo vsi državljani pravnike pa sodnike plačvt, ker hoče vsak janez po pravni poti soseda za čim večji kos premoženja okol prnest. To je doooost hujš.


Zakaj? A ker noče kar nekaj na holadri rešit in hoče razčiščeno na papirju?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

atubbuta ::

Ne, ker ljudje zlorablajo pravna sredstva ter luknje v zakonu ter dobre odvetnike da "zaslužijo" na ta račun. Seveda da je to na račun nekoga drugega.
:)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnostni pas na zadnjem sedežu

Oddelek: Na cesti
222446 (1784) Invictus
»

Vožnja nepripetih otrok v avtu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10016904 (13691) r3dkv1c4
»

Varnostni pas (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
556076 (3324) Nesta
»

Policija - neupravičena globa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13019099 (13375) St235
»

Dražji prometni prekrški (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11311660 (9508) BlackHole

Več podobnih tem