» »

Varnostni pas

Varnostni pas

1
2
»

robert512 ::

Jaz se vedno privezem, ce se ne se mi zdi da mi nekaj manjka in ne morm vozit :D
Sem pa na servisu ukazal izklop piskanja v primeru da nisi privezan ... ker se vedno zvezem sele po parih metrih voznje in mi je piskanje presedalo

krneki0001 ::

Kurjač
Še vsak avto, ki je šel na streho je imel pomendrane prednje stebričke in s tem potlačeno streho.


Z avtom sem šel na bok, potem na streho in na drugi bok, ter nazaj na kolesa. Avta še nisem popravljal (od takrat je že 3 leta) in je avto še vedno tak kot je bil po nesreči - še vedno vozen in že 3x sem z njim naredil tehnični pregled. Resda me je en policaj vprašal, če bom avto kej popravljal, ampak je bil z odgovorom čisto zadovoljen; "za naše ceste je tut tak dober".

Drugače se pa za počasne vožnje in kratke razdalje ne privežem z varnostnim pasom, ob večjih hitrostih pa se, da me obdrži v sedežu, če je kak dolg ovinek.

jype ::

Double_J> Tudi, če bi na prednje zabremzal nobena guma nebi letela...

Kaj pa vem... V sodobnih vozilih s sposobnim podvozjem kar konkretno obvisiš na pasovih, če do konca stisneš zavoro.

Jst ::

S kolegom sva se vozila ~140 na ravni cesti ter iskala eno vas. Po zelo rahlem ovinku sem videl tablo in mu rekel "tukaj je." On je zelo pritisnil na zavoro in zaradi dobrega avta, hitrosti ter moje neprivezanosti me je na armaturo prilimalo za nekaj sekund kot kuščarja. In v teh nekaj sekund se nisem mogel odriniti nazaj, ni važno koliko sem se trudil.

Če nisi privezan in če nimaš vdrtih sedežev (športnih, comfort) te v ovinkih preveč premetava. Varrnostni pas je pač multi purpose naprava.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

maXo ::

zmeraj se pripnem, še preden speljem, to zahtevam tudi od ostalih sopotnikov, ker konec koncev nikomur nič ne škodiš. tisti primeri kjer pa nisi bil pripet in si jo odnesel samo z odrgninami, pa za mene ni nič drugega kot zelo zelo velika sreča ("hvala bogu" čeprav nisem veren)!

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maXo ()

Nesta ::

Kdo ve mogoče kako je z varnostnim pasom v limuzini? Veljajo enaka pravila kot na avtobusu? Varnostni pas sploh obstaja oziroma se je potrebno privezati ali ne mogoce kdo ve?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

otrok in avtosedež (zvcp)

Oddelek: Na cesti
196811 (972) bastadu
»

Varnostni pas na zadnjem sedežu

Oddelek: Na cesti
222157 (1495) Invictus
»

Vožnja nepripetih otrok v avtu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10015068 (11855) r3dkv1c4
»

Prevoz psa v avtu-mora biti pripet z var. pasom?

Oddelek: Loža
144535 (1854) miraldi
»

nepripet in kazen 120 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
928417 (6029) Buggy

Več podobnih tem