» »

Snow Leopard

Snow Leopard

HIP_HOP ::

Pozdravljeni!

Imam macbooka (mid 2007) z Intel Core 2 Duo 2 Ghz procesorjem ter z 2 Gb rama. Ker dosti uporabljam program Parallels razmišljam o nakupu 2x2Gb rama. Sodeč po wikipediji naj bi ta mac podpiral do 4gb rama.

Čeprav sem že v prispevku o Snow Leopardu prebral, da naj bi podpiral samo do 3Gb, pišejo drugod po forumu drugače.

Zanima me ali bo Snow Leopard prepoznal 3 ali 4 gb rama?

Odgovor sem poslal ponovno saj v že obstoječi temi mi ni nihče odgovoril.

LP

MTm2H37rqt7B ::

Bo prepoznal 4.

JayKay ::

kdo še ga nima, Amazon ga ma ceneje kot Apple

axee ::

Kaj ti misliš kar navaden ram dat v prenosnik?
klik

opeter ::

Kot je axee napisal: pazi, da boš kupil so-dimm pomnilnik (za prenosnike) in ne navadni pomnilnik za namizne računalnike!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

HIP_HOP ::

Hvala za vse odgovore. Čeprav me še vseeno nekaj zanima.

Macbook ima EFI 32 in me zanima če ima to kakšno vezo z maximalno količino rama.

Matek ::

Bo prepoznal 4.
Ne na pamet govorit, prosim.

Tudi sam si lastim naveden model in zaradi povsem strojnih omejitev lahko prepozna največ 3,3 GB pomnilnika. Če imaš v mašini 2 GB + 1 GB palčki, imaš 3 GB uporabnega RAMa brez dual channela, če imaš pa 2 x 2GB, pa 3,3 GB z dual channelom.

Tistih 300 MB in dual channel se pozna zelo zelo minimalno, tako da je najbolj optimalno, da nabaviš eno gigabajtno in eno dvogigabajtno palčko.

Kar pa se tiče EFI 32 - to vpliva samo na to, ali se bo Snow Leopard pognal z 32- ali 64-bitnim jedrom. Tudi v prvem primeru je možno uporabiti več kot 4 GB rama, kar pa nate tako ali tako ne vpliva, ker ga lahko imaš največ 3,3 GB.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

techfreak :) ::

kdo še ga nima, Amazon ga ma ceneje kot Apple

Ampak ni veliko ljudi iz UK na tem forumu ... za 5€ manj se pa ne splača naročati v Slovenijo, ker bo poštnina večja.

HIP_HOP ::

Se mi je zdelo, da je 3,3gb zgornja meja. Čeprav pa na wikipediji piše, da je možno vgradit 4gb rama. Stvar te lahko resnično zmede:)

Zasledil sem dober test ramom če koga zanima klik

Drugače pa na bolhi sem zasledil oglas za tale ramklik, ki ga bom šou pogledat.
Sicer piše, da nista enaki firmi, sta pa oba 5300. Kar je verjetno vredu?

no99 ::

razmišljam o nadgradnji v Snow Leopard (29eu v epl).
trenutno imam zadnjo verzijo Leoparda s katero sem zelo zadovoljen.
se mi splača nadgradit?

lp

mte ::

Jaz lahko samo potrdim da zadeva teče malo bolj tekoče in optimalno kot prejšnji Leopard - manj zatikanja, boljša izraba resursov... Če se ti splača nadgraditi je dokaj osebno mnenje (če sistem rabiš samo za internet in glasbo poslušat se ti verjetno ne splača), meni se je splačalo. Pač reskiraš tistih 30eur, dvakrat klikneš za upgrade, počakaš slabe pol urice in to je to.
lp

opeter ::

razmišljam o nadgradnji v Snow Leopard (29eu v epl).
trenutno imam zadnjo verzijo Leoparda s katero sem zelo zadovoljen.
se mi splača nadgradit?

lp


Ne še. Osebno bom počakal vsaj do verzije 10.6.3, čeprav so mi danes končno potrdili na evropskem Apple Update Centru, da pošljejo SL upgrade disk...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

HIP_HOP ::

razmišljam o nadgradnji v Snow Leopard (29eu v epl).
trenutno imam zadnjo verzijo Leoparda s katero sem zelo zadovoljen.
se mi splača nadgradit?
lp

Sam sem bil tudi zadovoljen z delovanjem Leoparda, a vseeno zelo firbčen do novega OS-a. Za zamenjavo so me prepričale dobre kritike po forumih in seveda nizka cena.

Od vizualnih sprememb lahko pričakuješ nove Stackse, lepše razporejanje oken z uporabo expose ter malce drugačni spustni meniji ob desnem kliku na ikono.

Sicer večina izboljšav je "pod pokrovom", kot pravijo. Pri tem pa lahko pričakuješ hitrejši zagon, izklop, odpiranje aplikacij... Omembe vreden je tudi hitrejši "eject" usb-pomnilnikov, če jih dosti uporabljaš.

Sicer pa z malo hekanja SL podpira tudi pisanje na NTFS particiji, brez NTFS-3G.
Kratek vodič:
First, uninstall NTFS-3G/Paragon if installed.
Open Terminal.app (/Applications/Utilities/Terminal)
Type "diskutil info /Volumes/volume_name" and copy the Volume UUID (bunch of numbers).
Backup /etc/fstab if you have it, shouldn't be there in a default install.
Type "sudo nano /etc/fstab".
Type in "UUID=paste_the_uuid_here none ntfs rw" or "LABEL=volume_name none ntfs rw" (if you don't have UUID for the disk).
Repeat for other NTFS partitions.
Save the file (ctrl-x then y) and restart your system.
Sam pa tega ne priporočam, ker se mi je sistem začel sesuvati.

Prosim še če mi lahko kdo napiše mnenje o ramih, če bodo delovali v Dual Bridge oz. kakšna je verjetnost, da bodo. Ter kje lahko Dual Bridge podporo preverim v SL.

Gandalfar ::

Najvecji problem, ki sem ga dozivel pri prehodu na 10.6 je da ima PHP 5.3 za kar en kup spletnih aplikacij ni pisanih?!? Posledicno moram zdaj razvoj delno delat v vmware ubuntuju.

opeter ::

Najvecji problem, ki sem ga dozivel pri prehodu na 10.6 je da ima PHP 5.3 za kar en kup spletnih aplikacij ni pisanih?!? Posledicno moram zdaj razvoj delno delat v vmware ubuntuju.


Ravno zaradi tega, če mašino resno uporabljaš, z nadgradnjo odlašaš do zadnjega trenutka (recimo nakup novega računalnika). Don't fix if aint broken!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

no99 ::

hmmm zanimivo, če lahko kdo od RoR razvijalcev potrdi da je prehod neboleč sem zadovoljen.
Verjetno pa da že inštalirane aplikacije (tiste ki niso del OSja) delajo brez problemov?

lp

Gandalfar ::

Najvecji problem, ki sem ga dozivel pri prehodu na 10.6 je da ima PHP 5.3 za kar en kup spletnih aplikacij ni pisanih?!? Posledicno moram zdaj razvoj delno delat v vmware ubuntuju.


Ravno zaradi tega, če mašino resno uporabljaš, z nadgradnjo odlašaš do zadnjega trenutka (recimo nakup novega računalnika). Don't fix if aint broken!


Nja, trenutek slabosti :) Sem pa vsaj 14-dni pocakal od izzida, da so najvecje tezave nasli in popisali na blogih.

Na sreco se itak ves software pocasi za PHP 5.3 patcha in ni tako zelo hudo.

hmmm zanimivo, če lahko kdo od RoR razvijalcev potrdi da je prehod neboleč sem zadovoljen.
Verjetno pa da že inštalirane aplikacije (tiste ki niso del OSja) delajo brez problemov?

lp


Ne vse. Preveri oz. posodobi jih na zadnjo verzijo pred upgrejdom.

Zgodovina sprememb…

HIP_HOP ::

Sedaj sem dobil 2x2 gb rama. V oknu About this mac mi pokaže 4 Gb 667 Mhz rama.
Ker sem bil presenečen, da mi ga je toliko sploh prepoznalo, sem še preveril porabo pomnilnika z Activity monitor, kjer pa mi pokaže naslednje:
Free: 1.94 GB
Wired: 301 MB
Active: 614 MB
Inactive: 163 MB
Used: 1.06 GB

Kar je vse skupaj nekje okrog 4 GB.
Zanima me pa zakaj mi pod grafom porabe pomnilnika v Activity Monitor piše 3 GB.

Aha sem si že sam odgovoril na vprašanje. Prepozna ga v bistvu samo 3Gb, ker je Wired, Active in Inactive že vsota v Used.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HIP_HOP ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako poganjati različne verzije OS X sistema?

Oddelek: Operacijski sistemi
131956 (1452) Map
»

Snežni leopard žre uporabniške podatke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
506555 (4577) techfreak :)
»

Snow Leopard pravzaprav 32-biten (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
518789 (6639) noraguta
»

Mac OS X 10.6 v petek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21017885 (12387) ShARk63
»

Na Mac OS prihaja Outlook

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
214625 (3472) gzibret

Več podobnih tem