» »

računalnik se restarta sam 10x

računalnik se restarta sam 10x

xtsy ::

Pozdravljeni
računalnik se mi sam resetira v biosu. :S ko ga zaženem spusti tisti pisk po pregledu ramov(tisto ko pregleda kolko ramov je) in potem se mi pokaže tista slika od plate za par sekund in potem se restarta. in to naredi velikokrat. začelo se je 1x,2x, in takrat nism bil niti pozoren preveč na to, zdej pa to dela po 10x in več. in dokler ne pride naprej od tega screena ne morem nardit nič. ne pridem v bios, ne morem videt post screena, ne pridem do boot menija, nič. potem mu pa kar naenkrat zadogaja in se zaštarta tako kot je treba. probal sem poiskat kake viruse trojance karkoli takega in nod ter spyware doctor nista nič našla. kaj je to narobe se mi niti sanja ne, zato se obračam na vas.

intel core 2 quad q6600 @2.4ghz
4gb ram
gigabyte ep43-ds3 (plata je stara 2 mesca)
radeon hd 4890

upam da se komu od vas kaj bolj sanja, kaj bi lahko blo narobe in bi znal pomagat.

LP Tomaž

ombre ::

Izgleda kot problem z ramom. Vzemi eno palčko ven pa probaj spet. Ko ti bo enkrat zaštartal kot je treba pa preveri z memtestom stanje pomnilnika.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

xtsy ::

Zakaj pa windowsi nimajo problemov. Sicer mi napiše da je uporabno samo 3gb sam to sm bral da je normalno za win 7 32bit.
Par mescov nazaj sm kupu nove 2x1gb ramov. In so bli pokvarjeni in so mi povrh vsega staro plato skurli. plato pa rame sm zamenjou je možno da so skurli še kej druga? Kaj v procesorju al pa nardili kako škodo na diskih al pa napajalcu da so rami spet crknli?

bluefish ::

Kot rečeno poskušaj z eno palčko RAM-a itd.

xtsy ::

stestiral sem vse RAMe in nobenega errora. probal sem tudi računalnik zagnat z vsako palčko posebej in se je zagnal večkrat brez problema. potem se pa dal vse skupej noter in se je spet zagnal brez problema 2x. potem mi je pa vrglo blue screen in problem je spet tukej. ma še kdo kak predlog mogoče? ker res nočem dat 200€ za serviserja.
kaj je mogoče da so problemi v kompatibilnosti, mam noter 2x1gb patriot ddr2 in 2x 1gb ocz ddr2?

xtsy ::

še nekej sem ravnokar ugotovil. s cpu-z sem malo pogledal podatke o ramih in sem ugotovil da rama od patriota nista ista. eden je pc2-5300 (333mhz) drugi je pa pc2-6400 (400mhz), vse skupej je pa na dual channel. sicer bom šel to zamenjat ker sem naročil 2 pc2-6400. samo me zanima če je lahko to problem? sicer sta te 2 palčki že dosti časa noter in dokler nisem dokupil dodatne rame je delalo vse normalno.

-ninja-91- ::

Mel sm isti problem ko sm v dual channel dal različne rame. Če sta 2x po dva enaka skupaj bo delalo brez problemov.

Vuli ::

RAM ali prešvoh napajalnik zadnja opcija pregrevanje.
Poskusi v biosu da latence ramov na 5-5-5-16(memory timings išči) in voltažo na 2.0V oz 2.10v
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

xtsy ::

Ravnokar sem dal noter nove RAMe. Ista zgodba. Napajalnik mam 550w. Tak močnega rabim zarad grafične. Procesor in grafična se mi tudi ne pregrevata. Procesor se giblje okoli 50 stopinj, grafika pa pride do 65stopinj, ampak to je po 2 urah špilanja igrc :D.

Kaj bi lahko bil to slučajno BIOS kriv? Bi lahko to kako ugotovil?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202024 (1546) Hanzo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473767 (1926) svetetko
»

Problem z rami !

Oddelek: Pomoč in nasveti
171376 (1022) Klemenn
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628427 (15162) smarty
»

RAM 4GB

Oddelek: Strojna oprema
131969 (1647) Izi

Več podobnih tem