» »

Življenje v preljubi Sloveniji, ali preprosto... kje drugje?

Življenje v preljubi Sloveniji, ali preprosto... kje drugje?

«
1
2

tey007 ::

To temo odpiram zato, ker me zanima, kje bi vi najrajši živeli (realnost). V Sloveniji, ali bi se rajši preselili v Avstralijo, Ameriko, Francijo, Švico, ....... ? Glede na to, kako naša vrla vlada in državniki nasploh zvišujejo davke, delodajalci pa nižajo plače...

Torej, kaj bi storili vi, kam bi se preselili, ali bi živeli tu?

bluefish ::

Drugje pa seveda avtomatsko padata med in mleko.

ABX ::

Če se boš preselil ne pozabit da boš pustil za sabo družino in kolege.

Vem Slovenija je frustracija, ampak kaj češ. Ko ti življenje da limone, delaj limonado.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

JayKay ::

Slovenija je dosti bolj socialna država kot npr Anglija. Izkušnje iz prve roke.

tey007 ::

Saj jaz se ne mislim preselit (še). Sam zanima me, kje bi vi živeli? Ker dokaj veliko ljudi se odloča za življenje v drugih državah.

JayKay ::

Idealno, na Irskem nekje. Fantastično lepa država, prijazni ljudje.

ABX ::

Če greš na jug je življenje brez frustracij ker ljudje samo uživajo in nič ne delajo. Če greš na sever je vse urejeno ampak so vsi zaprti v sebe ker so skurjeni od zunanjih pritiskov po uspehu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

w00tnes ::

Hm jaz se bom po končanem faksu (in ~4ih letih dela, treba odplačat štipendijo in delovne izušnje dobit) skoraj 100% odselil. Moje "top tri" izbire so:
- Kanada (Ontario, Quebec ali pa mogoče Manitoba - tudi odvisno od tega kje "po francosko šprehajo" :P )
- ZDA (Michigan, Wisconsin, Wyoming ali pa Oregon)
- Finska

Kako leto nazaj sem še težil, da grem v ZDA vendar me čedalje bolj vleče v kanado (zdravstvo bolje poštimano pa tk naprej) tako da... bomo še vidli :)

DOOM_er ::

Dubai :)) sam morem preh gradbeno narest 8-)
Robots will steal your job. But that's OK

iggy ::

I give vote for finland!
Hey, you're fat!

djordjevic ::

Idealno, na Irskem nekje. Fantastično lepa država, prijazni ljudje.

+1, še raje pa Luksemburg.
No grave is deep enough to keep us in chains.

;-) ::

Za zdaj mi je lepo tu, po faksu oziroma ko bo prva služba se bo edino bolj proti morju pomaknilo moje življenje (koper po vsej vrjetnosti).

To pa seveda ne pomeni da ostanem zabetoniran v Sloveniji, bomo videli.

mchaber ::

"pejte na hrvaško"
.

moj_nick ::

Slovenija ... če uspeš tu, bi zagotovo tudi drugje.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

JebatGa ::

Potoval sem že po svetu in videl nekaj lepih krajev, vendar nisem še videl lepšega kraja kot moja domača vas. Ne glede na karkoli ostajam v Sloveniji. Se mi ne splača hodit s trebuhom za kruhom, če bom pa obžaloval to da ne vidim več svojega lepega hriba.

;-) ::

To je res:)

Vedno ko sem dalj časa odsotem in pridem v svoje mesto se mi zdi kot da sem prišel domov, ko pridem v ulico pa sem že skoraj v sobi.
>:D

ABX ::

Itak, samo potem si tukaj 3-6 mesecev in se spomniš zakaj si se pobral. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

flipflop ::

Če bi te naše politike malo v red znali spravit, kar v Sloveniji.8-)

cewapcic ::

mah sj slovenija se mi zdi kr v redu, sam se mi zdi, da ima veliko ljudi probleme s pijačo
pomoje je drugod tega manj...

;-) ::

Ti si pa res taki problem našo ko ga še nobedn ni:)

kixs ::

Dubai :)) sam morem preh gradbeno narest 8-)


A res? Poglej tole, pa se malo zamisli :|

Dubai danes

Deserts have a way of reclaiming whatever is built upon them. In the case of Dubai, the global financial implosion has sent that process into overdrive. After six years of frenzied expansion, during which the emirate's population grew at 7% annually and nearly $600 billion went into construction (the world's tallest building! the world's largest shopping mall! the biggest man-made island! an indoor ski resort!), reality has come rushing into view.


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

tey007 ::

zanima me, katera služba je taka, da bi bil zaposlen tu pri nas, ampak bi hodil po svetu, recimo teden, 14 dni, mesec v neko državo, potem v drugo itd. do česa moraš pridt pri neki službi da potem počneš lahko to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tey007 ()

ferdo ::

moje videnje situacije;

Ni demokracije - trenutno, ker denar vlada, ne demokracija!

da bi zadevo spreobrnil bi rekel oz. naredil, če bi imel moč to narediti:...
Če že moram dat tiste % od BRUTO plače kar je moja dolžnost, potem terjam tudi svojo pravico, da te % sam rasporedim, po paketih.
Iz tega sledi, da vsak posameznik odloči za svoj del kam bo to šlo in ne država iz enega vira to je ta SLAVNI proračun, ker je zelo netransparenten. Vsi koritniki se slinijo, kdo bo dobil več, njih samo to zanima njihov del, ker so pri koritu. S tem se najprej ukvarjajo. In, ko se zmenijo mineva čas, probleme trpimo pa mi državljani, pa še problemov nam ne rešijo, še bolj pohlepni so...

S tem, da bi vsak posameznik določil kam bo usmeril finančna sredstva dajatev, bi odpigal koritnike, ker bi bila sredstva že razporejena vsak mesec na plačilni dan. In verjamem da se bi hitro vidlo, kolko denarja bi šlo za obrambno ministrstvo, koliko za šolstvo, koliko za sodstvo, itd... Vsak bi rad rasporejal s tem kar ustvari. Sedaj ti pa država to vzame in negospodarno zapravi in tudi nič nimaš od tega, jzt nimam nič od države, jaz jo morem živet, zato pa jaz nemorem živet..

Predpostavljam, da iz modela paketne ureditve razporejanja deleža, odpade dodeljevanje sredstev ministrstev, ker je to že fiksno določeno od davkoplačevalca, ki je sam določil, kam usmeri "smoterno" svoje % od bruto plače.

Nihče od politike ni vreden svojega položaja, ki ga zastopa trenutno. Lobiji v gospodarstvu so tako globoko zasidrani v državnih organih, da zame ni demokracije, mi slovenci mo posrani demokratični ljudje, znamo skupaj stopit ko se gre za preživetje, a tako mučenje trpimo, ker gledamo drug drugega in smo veselim, če nam gre bolje kot sosedu, kar je samomorilsko obnašanje...

Morali bi na ulice, uradno prijavit demonstracije (da bo po predpisih) in tisti, ki nimate dela demonstrirat! nekaj se more premaknt da bomo boljše živeli. sem 28let star, vendar je tudi za moje starše negotovo. Kar doma starše povprašajt. Če ne bomo stopili skupaj in demokracijo uveljavili, ki bo urejala finančne razmere ne pa finance demokracijo bomo v razvojni deflaciji. Full smo neumni, ker to dopuščamo, in, vedno ko se s kom pogovarjam mi rečejo, kaj pa bom sam naredil.., riti smo...

no, hvala za branje.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

ABX ::

zanima me, katera služba je taka, da bi bil zaposlen tu pri nas, ampak bi hodil po svetu, recimo teden, 14 dni, mesec v neko državo, potem v drugo itd. do česa moraš pridt pri neki službi da potem počneš lahko to?


Mornar. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tey007 ::

zanima me, katera služba je taka, da bi bil zaposlen tu pri nas, ampak bi hodil po svetu, recimo teden, 14 dni, mesec v neko državo, potem v drugo itd. do česa moraš pridt pri neki službi da potem počneš lahko to?


Mornar. :)

tam si dlje kot 1 mesec :D

tey007 ::

moje videnje situacije;

Ni demokracije - trenutno, ker denar vlada, ne demokracija!

da bi zadevo spreobrnil bi rekel oz. naredil, če bi imel moč to narediti:...
Če že moram dat tiste % od BRUTO plače kar je moja dolžnost, potem terjam tudi svojo pravico, da te % sam rasporedim, po paketih.
Iz tega sledi, da vsak posameznik odloči za svoj del kam bo to šlo in ne država iz enega vira to je ta SLAVNI proračun, ker je zelo netransparenten. Vsi koritniki se slinijo, kdo bo dobil več, njih samo to zanima njihov del, ker so pri koritu. S tem se najprej ukvarjajo. In, ko se zmenijo mineva čas, probleme trpimo pa mi državljani, pa še problemov nam ne rešijo, še bolj pohlepni so...

S tem, da bi vsak posameznik določil kam bo usmeril finančna sredstva dajatev, bi odpigal koritnike, ker bi bila sredstva že razporejena vsak mesec na plačilni dan. In verjamem da se bi hitro vidlo, kolko denarja bi šlo za obrambno ministrstvo, koliko za šolstvo, koliko za sodstvo, itd... Vsak bi rad rasporejal s tem kar ustvari. Sedaj ti pa država to vzame in negospodarno zapravi in tudi nič nimaš od tega, jzt nimam nič od države, jaz jo morem živet, zato pa jaz nemorem živet..

Predpostavljam, da iz modela paketne ureditve razporejanja deleža, odpade dodeljevanje sredstev ministrstev, ker je to že fiksno določeno od davkoplačevalca, ki je sam določil, kam usmeri "smoterno" svoje % od bruto plače.

Nihče od politike ni vreden svojega položaja, ki ga zastopa trenutno. Lobiji v gospodarstvu so tako globoko zasidrani v državnih organih, da zame ni demokracije, mi slovenci mo posrani demokratični ljudje, znamo skupaj stopit ko se gre za preživetje, a tako mučenje trpimo, ker gledamo drug drugega in smo veselim, če nam gre bolje kot sosedu, kar je samomorilsko obnašanje...

Morali bi na ulice, uradno prijavit demonstracije (da bo po predpisih) in tisti, ki nimate dela demonstrirat! nekaj se more premaknt da bomo boljše živeli. sem 28let star, vendar je tudi za moje starše negotovo. Kar doma starše povprašajt. Če ne bomo stopili skupaj in demokracijo uveljavili, ki bo urejala finančne razmere ne pa finance demokracijo bomo v razvojni deflaciji. Full smo neumni, ker to dopuščamo, in, vedno ko se s kom pogovarjam mi rečejo, kaj pa bom sam naredil.., riti smo...

no, hvala za branje.


zelo zanimiv spisek, ki bi ga moral objavit še kje v kakšnem mediju, ne samo tukaj... amm. drugače pa. se spomnim, ko je nekdo od "naših višjih" povedal, da naše minimalne in povprečne plače (bruto) niso tako zelo slabe, medtem ko tisto, kar dobimo ven, je slabo za take cene itd. torej, je problem nekje med bruto in neto in ko bomo to poštimali bo država veliko pridobila na razvoju, ljudem se bo dvignil standard itd. torej, ko bo država konačala s temi davkoplačevalskimi reformami in tem sra***m, ki ga izvaja sedaj nad ubogimi državljani, bo država u pi*di. ko pa se bo vmesni člen med bruto in neto poštimal, pa bomo postali dobra in ne neka povprečna evropska država...
ampak, ker ne zgleda, da bo država sama poštimala take zadeve, bo treba kaj ukrenit, samo, kaj pa boš ukrenil proti takim barabam, ki so varovane skoraj z vojsko?

Dr_M ::

Kaj pa kaksna eksotika?
Juzna Koreja, Japonska, Tajska? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ferdo ::

teyoo7, si eden tistih, ki se sprašuje, kaj ti nisem podal odgovora, da moramo v skupno akcijo, kar bi pa tipičnega slovenca spreobrnilo v razmišlanju (de bo pomagal sočloveku), ta tipičen model slovenca pa nevidi preko tega, da s tem počne nekaj tudi za svojo prihodnost. Vzajemnost.

trenutno ustvarjamo medgeneracijski konflikt, ki se povečuje in poglablja kot potresna raspoka. Sami si delamo škodo zaradi neaktivnosti, smo pasiven narod, smo delavni, zagledani v delo, ker so nas v zgodovini zatrli znjim, so nas izkoristili in sedaj smo svoje ljudi pooblastili, da znami to počnejo (naši voditelji v teh letih po 1991). tipično, znamo se postavit kot nacija zase, a nismo gospodarni. Tipičen slovenec NE VE kaj je dodana vrednost dela, ker je navajen 8ur delat eno in isto, in posledica; dejte nam delo, se sliši iz pomurja.kje je razvoj vsakega posameznika šele potem države, kaj še nismo polnoletni? kaj še nismo popkovino prerezal?????

Slovensci smo radodaren folk, so pomagamo. vendar zakaj bi skupaj trpeli osebno nesamostojnost, zakaj ?? Kaj smo res nesposobni?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

;-) ::

Sem mislil da so romuni v sloveniji radodaren folk (sploh ženska populacija).

Aljaz1980 ::

tey007, mislim da nezadovoljstvo z politiko je tudi v vojski in policiji, seveda so nekateri veliki domoljubi in fanatiki a jih ni dovolj

najverjetneje bi se zgodilo isto ko v iranu, kjer vojska ni hotela nastopiti proti ljudstvu, policija pa bi lahko kvečjemu bila za nadzor in varovanje, poleg tega pa ni sanse da bi sin, ki je v vojski ali policiji šel proti staršem ali sorodstvu, ki protestirajo

enostavno povedano če se zgodijo demonstracije ki bi zahtevale odstavitev politikov pri koritu ali pa da se spametujejo z 30k+ folka bi to potegnalo še veliko več ljudi in bi politiki iskreno zašvicali

samo malo verjetno da bomo to kmalu videli, razen če bi se kriza poglobila ali trajala dlje časa

ontopik: sem razmišljal o Kanadi ali Avstraliji, pa sem si premislil, živeti se da tako duševno kot denarno, čisto solidno v Sloveniji, da ne omenim da je zame lepo poskrbeno z strani staršev(ne niso bogati, imamo pa zemljo, hišo..)
pa še kot dežela smo zelo lepi, veliko raznolikosti, veliko narave
seveda imamo kot država težave, a ostale jih pa nimajo al kako?
tako kot je že prej bilo omenjeno v drugih državah tudi ne teče med in mleko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

ferdo ::

Kaj pričakuješ po krizi?, daj me rasvetli..

to povej nekomu ki dobi podpovprečno plačo, kaj lahko pričakuje, ali pa vsaj povej pravljico za lahkonoč, da se bomo vsi tu bolje počutili...

al sm tudi jaz optimist, pa mi vsak dan pove pesimistično zgodbo..., kaj lahko sploh pričakujem, pa od koga?, če sam sploh nimam nekih možnosti, kot da se živi iz dneva v dan.... kot uni na dobu, sm da grem jzt lahko fre to go 4 a walk by myself... s kolko € v žepu?

Bemu, kot, da nismo na realnih tleh tu govorijo eni...ko sem bral v teh temah.
Upanje umre zadnje, ampak samo od sebe se nebo nč nardilo! boš/bomo druge čakal? tipično za nas slovence in slovenke, dejte nam delo:) boga molijo vsako nedeljo, dejte nam delo, da se nebom rabu ukvarjat s svojimi teškimi razmerami, pol pa na šihtu hrbte krivijo, pa jamrajo, zato pa smo taki slovenci, ukločena hrbtenica...
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

tey007 ::

Kaj pričakuješ po krizi?, daj me rasvetli..

to povej nekomu ki dobi podpovprečno plačo, kaj lahko pričakuje, ali pa vsaj povej pravljico za lahkonoč, da se bomo vsi tu bolje počutili...

al sm tudi jaz optimist, pa mi vsak dan pove pesimistično zgodbo..., kaj lahko sploh pričakujem, pa od koga?, če sam sploh nimam nekih možnosti, kot da se živi iz dneva v dan.... kot uni na dobu, sm da grem jzt lahko fre to go 4 a walk by myself... s kolko € v žepu?

Bemu, kot, da nismo na realnih tleh tu govorijo eni...ko sem bral v teh temah.
Upanje umre zadnje, ampak samo od sebe se nebo nč nardilo! boš/bomo druge čakal? tipično za nas slovence in slovenke, dejte nam delo:) boga molijo vsako nedeljo, dejte nam delo, da se nebom rabu ukvarjat s svojimi teškimi razmerami, pol pa na šihtu hrbte krivijo, pa jamrajo, zato pa smo taki slovenci, ukločena hrbtenica...

točno tko. skos dajte nam delo, pa jamrajo da je premala plača, pa to pa ono pa tretje. ampak to samo bolj k ne slovenci. ker tisti, ki so z juga prišli k nam, si upajo povedat, se upajo postavt, si upajo rečt sploh kej nazaj. mi pa smo bolj zadržani, samo da imam delo, pa bo vredu. a ko je doma jamra da je šla plača tok pa tok % dol, pa da se cene višajo pa nevem kaj še vse. pa daj postav se mu že enkrat po robu! primer: moj oče. dela v toplarni od zunanjih izvajalcev. plača se jim je znižala za 20% (klub temu da je šla min. plača za 1% al kolko gor!). doma stalno tarna, kako ne nizka plača, a šefu ne upa rečt nič. N I Č! okej. sej ga razumem, ker ne upa, ker so nekateri probal, pa so leteli in je na tisto mesto šef postavil fanta iz juga, ki je zelo srečen, če dobi za svojih opravljenih mesečnih 170 (ali kolikor pač že) ur, 450-500€. sem pa skoraj 100% prepričan, da če bi se postavili vsi očetovi sodelavci temu šefu po robu in mu povedali da hočejo večje plače, da tako več ne gre in naj, če mora zato, da tanka svojo jahto in jo vzdržuje, vsakemu delavcu pobrat 15% plače, si naj pač omisli manjšo ali pa jo pozabi itd.... bi tudi on mogoče kaj razmislil. vsaj če je normalen človek. če pa je človek brez razuma in mišlnjenja (oz. z drugimi besedami žival), pa tega ne bo upošteval. veliko ljudi v tej firmi ima dolge jezike ko so šefu za hrbtom, ko pa se postavi on pred njih, pa se skrijejo.. in dokler bo tako, da se noben ne bo upal postavit po robu, bo država taka kakršna pač je. ko pa bo naredilo bum in bo nekaj 10000 ljudi šlo na ulice, pa bodo spremembe. samo, te spremembe bomo zgleda čakali v nedogled.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tey007 ()

perci ::

Pomlad in poletje v Stockholmu, jesen in zima pa v Barceloni.

tey007 ::

a je maybe kdo razmišljal, kakšno bi bilo življenje na "samotnem otoku" Avstraliji? :)

;-) ::

Ja velikokrat. Božansko če odmisliš da rabiš zdravnika, zobarja itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Gandalfar ::

zanima me, katera služba je taka, da bi bil zaposlen tu pri nas, ampak bi hodil po svetu, recimo teden, 14 dni, mesec v neko državo, potem v drugo itd. do česa moraš pridt pri neki službi da potem počneš lahko to?


vodenje skupnosti, consulting na svetovnem nivoju, direktor/founder mednarodnega podjetja, investitor, mednarodni priznani avtor/govorec na svojem podrocju itd.

Naceloma prides do taksne pozicije mirno v roku 2 let in nekaj lastne investicije. Ko si pa enkrat v sceni gre pa vse samo, ce se ti da s tem ukvarjat seveda.

tey007 ::

zanima me, katera služba je taka, da bi bil zaposlen tu pri nas, ampak bi hodil po svetu, recimo teden, 14 dni, mesec v neko državo, potem v drugo itd. do česa moraš pridt pri neki službi da potem počneš lahko to?


vodenje skupnosti, consulting na svetovnem nivoju, direktor/founder mednarodnega podjetja, investitor, mednarodni priznani avtor/govorec na svojem podrocju itd.

Naceloma prides do taksne pozicije mirno v roku 2 let in nekaj lastne investicije. Ko si pa enkrat v sceni gre pa vse samo, ce se ti da s tem ukvarjat seveda.

uf. seveda bi se mi dal s tem ukvarjat. sam dvomm, da bi pršu u roku 2 let do takega položaja. oz dvomim da bom sploh kdaj prišel...

Gandalfar ::

Cisto preprosto:

1. Odlocis se v cem hoces bit zelo dober. Npr. "odpiranje podatkovnih baz drzav, vizualizacija in kaj lahko to prinese svetu"

2. Nastudiras sceno, gres na par konferenc, dobis kontakte in zacnes pisat blog o tem.

3. V procesu zacnes prijavljat svoja predavanja in se pocasi pojavljas na vrsti konferenc.

4. Napises knjigo na to temo. Pri vsem skupaj ne pozabis redno blogat, se it social media itd.

5. Scasoma prides na polozaj, kjer ti placajo potne stroske da gres na konference + izvajas consulting medtem, ko si na poti.

Nekateri bi temu rekli "mesanje megle", drugi pa temu pravimo "zelo visoka dodana vrednost" in "ekspert v svetovnem merilu"

bajsibajsi ::

Ali pa postanes pilot, stevard, turisticni vodic, rockstar, potopisec, terorist... :)

Drugace pa Kanada in Nova Zelandija.

Okapi ::

Se mi zdi, da si mladinci zadeve malo preveč preprosto predstavljate. Ni pomembno, v kateri državi delaš, ampak kaj delaš. Vprašajte kakšnega Bosanca, kakšna razlika je med kopanjem jarkov v Sloveniji, Nemčiji, Finski, Avstraliji ... Vam bo povedal, da na Finskem je jeba, ker je zemlja zmrznjena in pijača draga, v Avstraliji je ful vroče pa vse se praši ...

Tudi potovati in en mesec delati v eni državi in en mesec v drugi je šit, če delaš nekaj dolgočasnega in po možnosti takšnega, da niti nimaš časa in volje zvečer iti iz hotelske sobe. Večina tistih, ki to mora početi, ni nad tem posebno navdušenih, ampak pač prenašajo, ker je ponavadi zaslužek dober.

En tak job, ki ne zahteva veliko izobrazbe in kjer se lahko hitro prebiješ do tega, da si 90% časa na potovanjih po svetu, je recimo turistični vodič. Če se ti seveda ljubi prenašati tečne turiste, ki te začnejo gnjavit že pri zajtrku in ne nehajo do večera.

O.

lila ::

Jaz odhajam v Švico z družino.

Gandalfar ::

Travel blogger je tud ena kul zadeva, kjer potujes okoli in popisujes svet. Naceloma pa ce si freelance writer je ljudem vseeno kje si dokler imas internetni dostop da jim lahko napisano posljes dvakrat na dan.

Okapi ::

Poznam recimo prevajalko, ki že nekaj let za slovenske naročnike dela iz tujine. Nekaj časa je bila v Južni Ameriki, pa v Barceloni, Istanbulu ... S tem, da ona ostaja po eno leto ali še dlje v istem mestu. S tipom najameta stanovanje, kar bi morala tudi, če bi bila v Sloveniji, s tem, da so drugje najemnine nižje, življenjski stroški pa prav tako. Ko se naveličata, ali se ponudi kakšna ugodna priložnost za najem stanovanja v kakšni drugi državi, se pa preselita. Za delo potrebuje prenosnik, par slovarjev in internet, pa še to ne nujno vsak dan. Je pa res, da je po drugi strani to precej "ciganski" način življenja, ki ni za vsakogar.

O.

Gandalfar ::

Ceprav ce imas mocno profesionalno okolico (npr. web geeki) in ti ni problem navezovat novih stikov je tudi eno leto ze kar fino obdobje da si najdes prijatelje in uzivas. Vsekakor gre pa lazje s partnerjem :)

tey007 ::

jaz bi delal kaj takega, ki bi mi valda blo zanimivo. in ne bi šel v tujino samo zato, ker je višja plača, delo bi mi blo pa totalno bedno. jaz bi recimo v kakšnim ekonomskih ali kakšnih podobnih vodah rad živel. mislim. to mi je nekako zanimivo. ali kakšne konference in kaj takega. če mi pač služba ne bi ugajala, ne bi šel tja delat, če pa ja, potem pa se šele zanimam za vse ostalo. zanimivo mi je tudi recimo da greš v vojsko in potem greš delat za 4 leta v tujino, dobiš tudi nadomestilo za partnerja, če je on zaposlen nekje drugje in v tujini nima službe. si pa s familijo tam. greš pa lahko v neapelj, bruselj, na florido ipd. lahko pa greš tut na misije - afganistan, kosovo (malo), nekam v rusijo ipd.

Okapi ::

Ja, lahko greš tudi v tujsko legijo. Pravijo, da je kar zanimivo, vidiš precej sveta, čeprav plača za navadne vojake ni ravno ne vem kaj. Lahko pa napreduješ in se pri 45. upokojiš s čisto spodobno penzijo.
http://www.legion-recrute.com/fr/salair...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

ABX ::

Ja, lahko greš tudi v tujsko legijo. Pravijo, da je kar zanimivo, vidiš precej sveta, čeprav plača za navadne vojake ni ravno ne vem kaj. Lahko pa napreduješ in se pri 45. upokojiš s čisto spodobno penzijo.
http://www.legion-recrute.com/fr/salair...

O.


Če prideš do 45 in imaš še vedno vsa koleščka v glavi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

GregiB ::

Živel 5 let v Skandinaviji... Vse južno od Avstrije je za njih Turčija... pa zberite... Finska? Totalna puščava od države...

+1, še raje pa Luksemburg.


Been there... Tugovina...

Slovenija je brez primere. Če pa je razlog selitve denar in nižji davki... pha, not worth it...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

grex ::

Slovenija je res čudovita, problem smo bolj Slovenci in neugodno vreme vsaj 6 mesecev na leto.

Če imaš kakršnokoli veliko potrebo (socialno, finančno, kariera, karkoli), ki je pri nas ne moreš izživet in te bistveno omejuje, je izselitev edina pametna opcija. Če ti kasneje ne paše, lahko vedno prideš nazaj pa še bolj izkušen boš. Čimprej to storiš, lažje bo.

Država? Težko rečt, nisi povedal, kaj te pri nas moti, da hočeš stran. No ja, omenil si davki pa ti ne verjamem, ker sigurno nimaš toliko denarja, da bi te to obremenjevalo bolj kot zgražanje po tem, ko si je Britney glavo pobrila. Če je to problem, se nikar ne odseli.

ZaOstali ::

Če bi imel dve izbiri, bi se odločil:
1. Živel bi v Sloveniji.
2. Živel bi v Avstriji na slovenskem območju :P(vem ja, sem nekaj stoletij prepozen)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978218296 (88855) kamiKaZaA
»

Slovenija z najvišjimi davki na svetu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23412971 (6369) donfilipo
»

Dvig mesečne socialne pomoči na 449,66 eur (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26988616 (72500) gruntfürmich

Več podobnih tem