» »

Microsoft se je pritožil na prepoved prodaje Worda

Microsoft se je pritožil na prepoved prodaje Worda

The Register - Pretekli teden je sodišče v Teksasu Microsoftu naložilo, da mora v 60 dneh prenehati prodajati Microsoft Word zaradi kršitve patentov, ki se navezujejo na običajni XML in so v lasti podjetja i4i, in hkrati plačati 290 milijonov dolarjev kazni. Kot je bilo pričakovati, je Microsoftova pravna armada odgovorila (PDF), in to s skrajno zanimivimi argumenti.

V pritožbi so navedli, da bodo utrpeli nepopravljivo škodo, če bodo morali popraviti svoj Word. Zapisali so, da četudi jim pritožba uspe, ne bodo nikoli dobili povrnjenih stroškov zaradi spreminjanja Word in izgubljenih prodaj v času prepovedi. Dodajajo, da bi upoštevanje odločitve sodišča škodovalo tudi uporabnikom, ki bodo v vmesnem času ostali brez alternativnega pisarniškega paketa, kar lahko povzroči množične motnje (massive disruptions). Mar je Microsoft pozabil, da obstajajo alternative drugih proizvajalcev in celo odprtokodne?

121 komentarjev

«
1
2 3

DJ MartiNi ::

To bo še špasa okrog Microsofta.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

karagoth ::

Microsoft priznava samo Microsoft izdelke, zato taka izjava :))

PaX_MaN ::

Zapisali so, da četudi jim pritožba uspe, ne bodo nikoli dobili povrnjenih stroškov zaradi spreminjanja Word in izgubljenih prodaj v času prepovedi.

Well then, do it ASAP, fuckers!

Mr.B ::

Kaj če pa so dali tako majhen znesek.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

Microsoft se bo boril do konca. :D

drugace big deal. zaradi enega krsitve kar cel izdelek prepovedat. kr nekaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Utk ::

MS bo tu zmagal. Zakaj zaboga so šli točno na neko sodišče v Texasu? MS nima tam sedeža, niti tista kanadska firma. Na višjem sodišču, ki je kjerkoli drugje, bo sodba drugačna.

Looooooka ::

Eh Matej....obstajajo odprtokodne resitve ce hoces uporabljat njihove formate.
Ce jih ne pac alternative ni.
BOljse vprasanje tuki je zakaj ni microsoft kupil licenco od te firme...bi jih garant cenej prislo.
Plus ce bi bil microsoft bi nasel neko luknjo v zakonu, ki bi mi v naslednji verziji omogocila, da prepovem uporabo pluginov te firme(recimo, da jih lepo ne certificiram or smth).Ampak heh...jst sm pac otrocji :D

Furbo ::

Lahko je privoščiti MSju, ampak odprtokodne rešitve itak capljajo leta za MSjem, brez njega ne bodo imele kaj kopirat.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

opeter ::

Čas je bil, da MS dobi po prstih. To je prednost patentov in sistemov licenciranja. Sedaj jo bo sam občutil na koži.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

d0rK ::

AFAIK so sli na tocno to sodisce v Teksasu ker je se posebej naklonjeno patent trollanju.

Utk ::

Seveda, to se bo končalo s poravnavo, ker bo to za MS cenejše, za tiste pa edino možno, ker bi na višjem sodišču izgubili.

MrStein ::

mtosev:
zaradi enega krsitve kar cel izdelek prepovedat. kr nekaj.

Po koliko prekrških pa bi naj ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

lahko jim kazni za vsak dan zaracunajo. tak so v Eu delali.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pat_MaGroin ::

Matr ste tečni s temi odprtokodnimi zadevami.

Dokler so v POSLOVNEM svetu nekateri delovni procesi pač vezani za legacy izdelke, se nimamo kaj pogovarjat.

Pa tudi sam zasebno uporabljam OpenOffice. Za pisat stroške je čisto OK :).

LP,
PIC

PaX_MaN ::

Dokler so v POSLOVNEM svetu nekateri delovni procesi pač vezani za legacy izdelke, se nimamo kaj pogovarjat.

XML fajl ti ofna vsak tekstovni urejevalec; ne vem zakaj bi bil "vezan" dlih na Word...

PNG ::

Bedaki, v poslovnem svetu nima openoffice kaj iskati! Drugo je, ko uporabljate word za domače naloge enkrat tedensko in je vaši t'ršici (pun intended) vseeno kje ali KAJ je napisano.

Otroci, z malo izkušnjami v poslovnem svetu bi vedeli, da brez worda človek težko kaj počne.

Burek14 ::

Na nekaj pozabljate, tudi paket Openoffice.org krši točno ta isti patent. Seveda so se najprej spravili na MS, zaradi denarja, ampak tudi Openoffice bo gotovo prišel na vrsto. Boste tudi takrat pozdravljali odločitev sodišča?

PNG ::

Dokler so v POSLOVNEM svetu nekateri delovni procesi pač vezani za legacy izdelke, se nimamo kaj pogovarjat.

XML fajl ti ofna vsak tekstovni urejevalec; ne vem zakaj bi bil "vezan" dlih na Word...


Upam, da se norčuješ!

PaX_MaN ::

Na nekaj pozabljate, tudi paket Openoffice.org krši točno ta isti patent. Seveda so se najprej spravili na MS, zaradi denarja, ampak tudi Openoffice bo gotovo prišel na vrsto. Boste tudi takrat pozdravljali odločitev sodišča?

Njet, komandant:
i4i said it has looked at OpenOffice and found it doesn’t infringe on its patents.

8-)

BlaY0 ::

Hjah, "poslovneži" in ostali Wordovci. Začnite svinčnie šilit...

Drugače pa kaj manjka Officeu 2000? Bo folk pač daungrejdou... svet se za to ne bo podrl, čeprav preroki iz MS-ja napovedujejo prav to.

slitkx ::

Odprtokodne alternative v poslovnih okoljih nimajo šans proti Wordu.

BlaY0 ::

Se ne bi strinjal...

slitkx ::

Se ne bi strinjal...

Ker?

BlaY0 ::

Bedaki, v poslovnem svetu nima openoffice kaj iskati! Drugo je, ko uporabljate word za domače naloge enkrat tedensko in je vaši t'ršici (pun intended) vseeno kje ali KAJ je napisano.

Otroci, z malo izkušnjami v poslovnem svetu bi vedeli, da brez worda človek težko kaj počne.

Hmm, dedek, daj mi prosim tole malo razloži. Kaj se pravzaprav v "poslovnem svetu" dela z Wordom? Katera je tista funkcionalnost Worda, ki daleč prekaša vse podobne produkte in se uporablja v poslovne namene.

mtosev ::

da isti dokument ne izgleda enako v OO in Wordu?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BlaY0 ::

Se ne bi strinjal...

Ker?

Ja kaj ker? Verjetno ker sem mnenja da jih imajo. Šanse seveda.

coffeetime12 ::

Hjah, "poslovneži" in ostali Wordovci. Začnite svinčnie šilit...

+1

Hiša polna smeha...MW-pa kdo to še uporablja? Aja, poslovneži. Se opravičujem.

BlaY0 ::

da isti dokument ne izgleda enako v OO in Wordu?

Hmm, zanimivo. Jaz sem pa vedno mislil, da je važna vsebina dokumenta...

Če isti font izbereš, nastaviš enake razmike med objekti ne vem, zakaj dokument ne bi zgedal enako...

techfreak :) ::

da isti dokument ne izgleda enako v OO in Wordu?

Isti dokoment ne zgleda enako pri različnih verzijah Worda ... v nekaterih primerih ne izgleda enako pri ENAKI verziji.

Daedalus ::

Otroci, z malo izkušnjami v poslovnem svetu bi vedeli, da brez worda človek težko kaj počne.


Word kdaj dela, kdaj pa ne dela. Stalna praksa v poslovnem svetu.

Isti dokoment ne zgleda enako pri različnih verzijah Worda ... v nekaterih primerih ne izgleda enako pri ENAKI verziji.


Enega muštra sodelavcu danes word 2k7 na enem računalu ni pravilno odprl. Na drugem, z isto verzijo worda, je delal. Black magic, ni kaj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

PNG ::

da isti dokument ne izgleda enako v OO in Wordu?

Hmm, zanimivo. Jaz sem pa vedno mislil, da je važna vsebina dokumenta...

Če isti font izbereš, nastaviš enake razmike med objekti ne vem, zakaj dokument ne bi zgedal enako...


Me zanima kaj boš na to rekel, ko ti bodo enkrat že na FAKSU zavrnili seminarsko, ker ni bila oblikovno zadostno urejena, kaj šele da pošiljaš kakšne neurejen ponudbe - kdo te bo sploh resno vzel?

In kot so že omenili, že word med svojimi verzijami pozna probleme, nikoli pa ni isto če delaš na OO/Word07

BigWhale ::

Bedaki, v poslovnem svetu nima openoffice kaj iskati! Drugo je, ko uporabljate word za domače naloge enkrat tedensko in je vaši t'ršici (pun intended) vseeno kje ali KAJ je napisano.


Bedaki ne navajajo argumentov. Ti nisi navedel nobenega, a lahko sklepamo?


Otroci, z malo izkušnjami v poslovnem svetu bi vedeli, da brez worda človek težko kaj počne.


Res je! Zato bo sodisce sedaj ugotovilo, kaj pomeni Vendor Lock-In in odvisnost od enega proizvajalca programske opreme. Iz tega zna priti se veliko dobrega.

PNG ::

Saj nisem nikjer trdil, da jaz nisem bedak.

Dobrega? Ja, če je zmešnjava zate dobro, super. Meni tudi ne paše da MORAM delati v AutoCADu, ko obstaja veliko drugih in veliko boljših programov, a kaj češ, če so vsi na autocadu ne moreš ti risati načrtov v solidworksu.

Tole konstantno udrihanje po MSu na tej strani je pa resnično že nadležno in dolgočasno. Večina se vas pa tako ne zaveda, kako so firme posredno in vi vsi neposredno odvisni od njega.

techfreak :) ::

Najboljše bi bilo, da se vsi proizvajalci programske opreme dogovorijo za določene standarde, ki jih vsak program spoštuje 100%.

Pyr0Beast ::

Me zanima kaj boš na to rekel, ko ti bodo enkrat že na FAKSU zavrnili seminarsko, ker ni bila oblikovno zadostno urejena, kaj šele da pošiljaš kakšne neurejen ponudbe - kdo te bo sploh resno vzel?
Ja lej, v Office pisarniškem paketu, se mi je to stalno dogajalo. Seveda, jaz delam v 2k3 in na faksu v xp, hura.

Odkar imam OO ni teh problemov. Hura za OO. :D
Exportam pa v PDF pa naj se zezajo z obliko kakor jim paše.

Imo je word kar ekvivalenten, skorajda inferioren writerju.


Tole konstantno udrihanje po MSu na tej strani je pa resnično že nadležno in dolgočasno. Večina se vas pa tako ne zaveda, kako so firme posredno in vi vsi neposredno odvisni od njega.
Ne, tole udrihanje je prav super za sproščanje energije ko ti komp vrže že tretji BSOD v tem jutru.

Saj, ravno ta odvisnost je slaba, ker od nje nimamo _nobene_ koristi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PNG ::

Saj nisem rekel, da je ta odvisnost posebej koristna (no, je, vendar to zaradi premalo konkurence v preteklosti). Problem je, da je ta odvisnost nastala in tega se ne bomo rešili s tako radikalnimi dejanji in čez noč.

Mimogrede Pyr0, nisem rekel, da OO ni SPOSOBEN narediti lepo urejenega dokumenta, odgovoril sem mu na trditev, kjer je zapisal, da je pomembna vsebina in ne izgled.

BlaY0 ::

Me zanima kaj boš na to rekel, ko ti bodo enkrat že na FAKSU zavrnili seminarsko, ker ni bila oblikovno zadostno urejena, kaj šele da pošiljaš kakšne neurejen ponudbe - kdo te bo sploh resno vzel?

Fantič, ne boš verjel, sem dal to skozi brez Worda. Ponudb ne pišem, ker ne ponujam. Dokumentacijo pišem pa v navadnem monospace tekstu ali v LyX-u, po potrebi zadevo spravim v pdf, če kdo rabi za spomin ali za v okvir.

In kot so že omenili, že word med svojimi verzijami pozna probleme, nikoli pa ni isto če delaš na OO/Word07

Ja, ena velika žalost je tale Word. V preveliki želji, da bi pisanje poenostavil, je MS naredi ravno nasprotno. Človek se 95% časa ukvarja z oblikovanjem in ob tem izgublja živce, namesto da bi se ukvarjal z vsebino. Saj ne rečem da je OO Writer kaj boljši... ne more biti, ker je narejen po istem kopitu kot MS Word.

coffeetime12 ::



Res je! Zato bo sodisce sedaj ugotovilo, kaj pomeni Vendor Lock-In in odvisnost od enega proizvajalca programske opreme. Iz tega zna priti se veliko dobrega.


Bravo! Hvala za trezne glave na forumu.

Mavrik ::

Prepoved prodaje produkta na trgu z dvema konkurentoma je pa res pametna stvar :D
The truth is rarely pure and never simple.

ABX ::

Najboljše bi bilo, da se vsi proizvajalci programske opreme dogovorijo za določene standarde, ki jih vsak program spoštuje 100%.


No shit Sherlock. Le da je tukaj en majhen problem. Kako zadržati kupce ko konkurenca izda boljši / cenejši izdelek?
Obstaja razlog zakaj sovražimo Apple in M$.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BlaY0 ::

Se da tudi v Wordu napisati spodoben dokument po vzoru TeX-a samo problem je v tem, ker ga 99% uporabnikov preprosto povedano ne zna uporabljati.

Amapk dobro, dajmo zdaj razčistit zakaj v poslovnem svetu noben produkt razen Worda naj ne bi imel šans. To me resnični zanima.

Pithlit ::

Najboljše bi bilo, da se vsi proizvajalci programske opreme dogovorijo za določene standarde, ki jih vsak program spoštuje 100%.


Ne, ne, ne... in še enkrat ne. Pa a je tebi sploh jasno kolk vse to stane??? A's pr'smojen? Sej ti je že i100k100 povedal edino možno rešitev. Najcenejšo tudi. In seveda najboljšo:

Meni tudi ne paše da MORAM delati v AutoCADu, ko obstaja veliko drugih in veliko boljših programov, a kaj češ, če so vsi na autocadu ne moreš ti risati načrtov v solidworksu.


Dejmo zdej vsi uporabljat le en izdelek le enega proizvajalca. Pa bo vse špilalo kot se gre.

*hint* sarkazem... da ne bo kdo reku...
Life is as complicated as we make it...

win64 ::

Dokler so v POSLOVNEM svetu nekateri delovni procesi pač vezani za legacy izdelke, se nimamo kaj pogovarjat.

XML fajl ti ofna vsak tekstovni urejevalec; ne vem zakaj bi bil "vezan" dlih na Word...


Word bo še zmeraj lahko odpiral XML dokumente kot "neformatirano" besedilo, to ni del obravnave.

ABX ::

Se da tudi v Wordu napisati spodoben dokument po vzoru TeX-a samo problem je v tem, ker ga 99% uporabnikov preprosto povedano ne zna uporabljati.

Amapk dobro, dajmo zdaj razčistit zakaj v poslovnem svetu noben produkt razen Worda naj ne bi imel šans. To me resnični zanima.


Ker poslovneži so računalniško nepismeni in če jim premakneš ikono za 5cm bolj desno se možgani zaciklajo.

Vem za primer kako je prišel novi "šef" v podjetje (3.000+ ljudi) pa smo morali zamenjat email sistem ker on je bil pač navajen na Outlook design.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BlaY0 ::

Amapk kaj ima to veze s poslovanjem firme? Kje je funkcija v Wordu, ki olajša poslovanje?

BlaY0 ::

Produktivnost "poslovnežev" se zaradi evolucije Worda (od 1.0 do 2007) ni nič povečala, kvečjemu zmanjšala se je.

ABX ::

Amapk kaj ima to veze s poslovanjem firme? Kje je funkcija v Wordu, ki olajša poslovanje?


V brošuri Marketinga.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BlaY0 ::

Razloži prosim, ne razumem.

ABX ::

Razloži prosim, ne razumem.


Sarcasm.

Marketing prodaja bullshit, in "poslovneži" nasedejo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft izgubil pritožbo proti i4i na vrhovnem sodišču

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
144411 (3316) ender
»

Boj med Microsoftom in i4i roma na vrhovno sodišče

Oddelek: Novice / Tožbe
94141 (3554) ender
»

Microsoft izgubil pritožbo proti i4i

Oddelek: Novice / Tožbe
154603 (3285) hamax
»

Microsoft se je pritožil na prepoved prodaje Worda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
12111847 (8704) driver_x
»

Politika odprte kode na univerzah

Oddelek: Problemi človeštva
372095 (1377) Gandalfar

Več podobnih tem