» »

Microsoft se je pritožil na prepoved prodaje Worda

1 2
3
»

driver_x ::

Da ne govorim o kompleksnih formulah.


Edino, kar je glede kompleksnih formul uporabnega v keteremkoli Office-u je dodatek OOoLaTeX za OpenOffice. Po službeni dolžnosti sproduciram precej dokumentov z zelo kompleksnimi in obsežnimi formulami. Čeprav je vsaj pri tujih revijah standard LaTeX, se na žalost najdejo tudi revije, ki zahtevajo besedilo v Wordovem zapisu (!?!?!!?). V takih primerih pomaga edino pisanje besedila v OOo in potem copy-pastanje LaTeX-ovih formul preko dodatka OOoLaTeX v besedilo, ki jih nato pretvori v EMF. Ter seveda pretvorba v .DOC pred pošiljanjem.

poweroff ::

Ja, morda bo to dvignilo tržni delež OO na 5 procentov. Ko prepovejo windowse, bo linux morda prilezel na 3 procente. Stvar je draga, prepovedana, pa še zmeraj jo vsi hočejo. (da ne govorimo o tem, da je baje zanič).

Kot droga, ja. :D

Odkar je Oracle kupil Sun in s tem OO obstajajo velika špekuliranja kdaj bo tudi OO postal plačljiv.

Ti pa nimaš dosti pojma o licencah, ne? Ker je OOo izdan pod GPL licenco to ni mogoče.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

BigWhale ::

Odkar je Oracle kupil Sun in s tem OO obstajajo velika špekuliranja kdaj bo tudi OO postal plačljiv. Me prav zanima kaj boste komentirali takrat.


Ne bomo cakali do takrat. Bomo komentirali kar zdaj. Rekli pa bomo, da se ti na licence in podobne zadeve ne poznas kaj prida in zato kvasis neumnosti. :)

Napovedali so tudi da bo v naslednji verziji OO že imel ribbon, kar pomeni, da se zelo trudijo kopirati MS Office.


No, ce se nekaj izkaze za uporabno, potem nevem zakaj ne bi naredili nekaj podobnega. Stvar gre tudi v obratno smer ...

noraguta ::

vim ni vi. wordpad pa ni word, jasno?

Meni vi normalno prikaže datoteko shranjeno pod UTF-8.

še en ki ne ve kaj je vi. a se ničvedneži zbirate na slo-techu po novem?


Tebi tudi edlin ne odpre .doc formata ...

govorili so gospodje poprej o univerzalnosti txt formata.(da vas opomnim cenjeni gospod)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlaY0 ::

Saj zato pa samo OpenOffice uporabljaš, pa je problem rešen! :D

in ko dobim Wordov dokument in ga ne odpre pravilno?

...pomeni, da se je mogel avtor dokumenta pošteno potruditi, da je ustvaril tako skropucalo.

To je resen problem, folk ne zna uporabljati orodja pa ni važno a je to MS Word ali OOo Writer. Videl sem že tako zašuštrane dokumente, da ti je njihovo odpiranje sesulo aplikacijo.

A sem to že povedal... v naši firmi se prehod na OOo ni zdel smiselen zaradi stroškov šolanja kadrov. Zdaj se je pa za prehod na Office2k+7 zgodilo ravno to - ponovno šolanje kadrov.

poweroff ::

Pri nas je bilo pa malo drugače. Sodelavec s starejšim Wordom DOCX sploh ni mogel odpreti, jaz z Linuxom sem ga pa lahko. Šlo je pa za precej pomemben dokument....
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Podobno sem rešil predstavitelja iz zagate, ko mu pred publiko ni hitelo odpreti PowerPoint predstavitve. OpenOffice Portable to the rescue ! :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BaRtMaN ::

Če smože toliko zašli od teme, me zanima, če komu rata odpret tale ppt z OpenOffice (pozor: 1234 slajdov ;)).

Meni stvar krešne. Za ogled sicer delujejo MSjevi PowePoint Wieverji, ki pa mi krešnejo pri printanju tega. Enkrat mi je uspelo natisnit vse v pdf, potem pa nikoli več celote.

kitzbrado ::

Da ne govorim o kompleksnih formulah.


Edino, kar je glede kompleksnih formul uporabnega v keteremkoli Office-u je dodatek OOoLaTeX za OpenOffice. Po službeni dolžnosti sproduciram precej dokumentov z zelo kompleksnimi in obsežnimi formulami. Čeprav je vsaj pri tujih revijah standard LaTeX, se na žalost najdejo tudi revije, ki zahtevajo besedilo v Wordovem zapisu (!?!?!!?). V takih primerih pomaga edino pisanje besedila v OOo in potem copy-pastanje LaTeX-ovih formul preko dodatka OOoLaTeX v besedilo, ki jih nato pretvori v EMF. Ter seveda pretvorba v .DOC pred pošiljanjem.

No, Mathtype je tudi zelo uporabna zadeva za pisanje enacb. Postane celo hiter za uporabo, ko se enkrat naucis bliznjic, pa se enacbe lepo ostevilci. Ampak ne bi o tem, kako se Wordovi dokumenti zacnejo sesuvat, ko imas enkrat 10+ strani z enacbami pa slikami. Mimogrede, kako je s tem pri OO?

Prav zaradi sesuvanja je IMHO za pisanje tehnicnih tekstov (sploh daljsih) latex bistveno superioren Wordu - samo to je ze malo offtopic.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Heh, ja. Eno strokovni člančič poslan z enega Windows PC (XP & Office 2007, oni z riboni) na drugega(Vista, Office z riboni) pa je že nekaj bilo vse premaknjeno. LaTEX for the win, samo je učenje malo težje. (v bistvu ni težje, le več se je za naučit).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

rognaj ::

@BaRtMaN
Če smože toliko zašli od teme, me zanima, če komu rata odpret tale ppt z OpenOffice (pozor: 1234 slajdov ;)).

Meni stvar krešne. Za ogled sicer delujejo MSjevi PowePoint Wieverji, ki pa mi krešnejo pri printanju tega. Enkrat mi je uspelo natisnit vse v pdf, potem pa nikoli več celote.

OOo 3.1 - direktni klik na ppt mi je odpiral več kot minuto in se na koncu sesul.
Nato sem šel in odprl dokument iz impress-a in ga je odprl. PgDown do 122 slide in zabluzi (verjetno premalo spomina). Vista HOME, 3GB RAM-a

ombre ::

Grem stavit, da je bila ta prepoved napisana v MS Wordu. :)
OmbreMan - Galaxy of knowledge

poweroff ::

OOo 3.1 - direktni klik na ppt mi je odpiral več kot minuto in se na koncu sesul.
Nato sem šel in odprl dokument iz impress-a in ga je odprl. PgDown do 122 slide in zabluzi (verjetno premalo spomina). Vista HOME, 3GB RAM-a

Meni ga odpre, grem lahko skozi do konca in ga uspešno pretvorim v PDF.

OS: Ubuntu, 1,5 Gb RAM. :D
sudo poweroff

PaX_MaN ::

Če smože toliko zašli od teme, me zanima, če komu rata odpret tale ppt z OpenOffice (pozor: 1234 slajdov ;)).

LGM? Kaj pa je notri? Al' je samo POC?

jype ::

Looooka> BOljse vprasanje tuki je zakaj ni microsoft kupil licenco od te firme...bi jih garant cenej prislo.

"Ta firma" komot reče "petdeset miljard, al pa nič".

jype ::

Bartman> Če smože toliko zašli od teme, me zanima, če komu rata odpret tale ppt z OpenOffice (pozor: 1234 slajdov ;)).

Jaz imam en potopis ki v PPT zasede pecto mega in sesuje 90% powerpointov.

Potem se je pa reč pretvorila v odp in zdaj zasede samo še 160MB in se v OOo naloži v 12 sekundah (odpiranje PPT v PowerPointu traja več kot 10 minut na core 2 quad s 4GB rama).

poweroff ::

Če smože toliko zašli od teme, me zanima, če komu rata odpret tale ppt z OpenOffice (pozor: 1234 slajdov ;)).

LGM? Kaj pa je notri? Al' je samo POC?

Odpri, pa boš videl.... če tvoja Vista to zmore. :D

V bistvu je kar nekaj grafike notri...
sudo poweroff

Mavrik ::

Glede na to da so to prosojnice za predmet Računalniška grafika... ;)
The truth is rarely pure and never simple.

PaX_MaN ::

Odpri, pa boš videl....

Paaa, ne da se mi 77 mega dol vlečt za en bogi ppt.

če tvoja Vista to zmore. :D

Al' je nimam.

BaRtMaN ::


OOo 3.1 - direktni klik na ppt mi je odpiral več kot minuto in se na koncu sesul.
Nato sem šel in odprl dokument iz impress-a in ga je odprl. PgDown do 122 slide in zabluzi (verjetno premalo spomina). Vista HOME, 3GB RAM-a

Malo leva fora ampak je tudi meni uspelo odpret na tak način in shranit vse skupaj kot odp in pdf. Hvala!

MrStein ::

rognaj:
če komu rata odpret tale ppt z OpenOffice

Connection was reset... slašdotiran ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

driver_x ::


Meni ga odpre, grem lahko skozi do konca in ga uspešno pretvorim v PDF.

OS: Ubuntu, 1,5 Gb RAM. :D



Tudi na OpenSuSE s 6GB se odpre brez problema.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft izgubil pritožbo proti i4i na vrhovnem sodišču

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
144405 (3310) ender
»

Boj med Microsoftom in i4i roma na vrhovno sodišče

Oddelek: Novice / Tožbe
94127 (3540) ender
»

Microsoft izgubil pritožbo proti i4i

Oddelek: Novice / Tožbe
154597 (3279) hamax
»

Microsoft se je pritožil na prepoved prodaje Worda (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
12111832 (8689) driver_x
»

Politika odprte kode na univerzah

Oddelek: Problemi človeštva
372091 (1373) Gandalfar

Več podobnih tem