» »

Guild Wars 2

Guild Wars 2

««
33 / 43
»»

Truga ::

Ja, in prodat smes igro, ne pa accounta. A je to tok tezko za razumet?

St235 ::

Tukaj se pač motiš, ker igra in account sta v tem priemru neločljivo povezana. In kot že rečeno zgolj zato ker tako piše v TOS ni zadosten razlog, da bi mi onemogočili prodajo.

Glede na to kako enostavno je možno menjat email in pri tem niso poplnoma nič kompliciral se tega zavedajo tudi oni.

Truga ::

Ne, nista nelocljivo povezana. Account si moral met, preden si lahko nanj registriral igro.

No, da ti razlozim po kmeck, da bos razumel:

Prodas lahko avto, ne smes pa zraven avta prodat se vozniskega izpita. Kapiras zdej?

ahac ::

Ja, ampak tle je avto vezan na vozniško, ko ga prvič pelješ. Soulbound. To Lakotnika moti. :P

Zgolj, da ko se igre naveličam tako kot vsake druge lastnine lahko to prosto predam naprej.

Ja, prvi se je naveličal jest in zdaj bo drugi jedu naprej.
Al pa prvi gre v kino, se naveliča in ga sredi filma nekdo zamenja.
Al pa nekdo kupi karto za vlak od Kamnika do LJ in ga v Domžalah nekdo zamenja in nadaljuje z isto karto.
Al pa ima mesečno karto in se sredi meseca odloči, da je ne rabi več, pa jo proda naprej.
Al pa ima doživljensko karto za Gardaland in jo po par letih proda nekomu drugemu.
Nič od tega ne gre...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

St235 ::

Kot že rečeno, mešaš koncept digitalne lastnine. Pri vsem tem, pa je prenos lastništva pri večina naštetih stvari povsem izvedljiva.

Primer z avtom pa jasno pokaže kako Truga niti približno ne ve o čem govori. Po njegovo tisto sekundno ko registriram avto na svoje ime tega več ne smem prodat narpej. No go in kot je bila pred kratkim novica tudi na slo tech, se EU nagiba točno k temu, da ne bo dovoljeno omejevat prenosa lastništva licence.

Kar je nenavsezadnje edino smiselno, ker zadeva ni nič manj video igra, kot je bil Princ of perzia na eni disketi. Zgolj zato, ker se je menjal medij ni smislno še manj pa pravilno, da se uvaja omejitve pri prodaji.

Tako, da edina srednja pot, ki bi bila po moje še teoretično dopsutna je da se omogoči ločitev licence in accounta. V tem primeru bi bilo možno govorit o tem, da se ne sme prodat accounta. Dokler pa sta moja stnina (licenca za igro) in account neločljivo povezana pa je vsako omejevanje nedopustno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Truga ::

Pa seveda lahko prodas avto naprej. Sej ti skos ze govorim da lahko tud igro prodas naprej.

Ampak accounta (vozniske) pa ne smes. Tok simpl je to.

Dej no preber kater moj post do konca preden opletas kle z oslarijami.

In ja, ce ti locitve licence ne omogocijo, jih pejd tozit. To je v EU se ze pokazalo kot uspesno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

St235 ::

Ti pa končno dojemi, da govoriš neumnosti. A je avto, ker sem ga registriral na moje ime zavedno pisan samo name? Ni

A je licenca, ki sem jo kupil vezana točno na specifičen account? JA in zato mi morajo ali omogočiti da licenco ločim ali pa da jo prodam naprej z accountom.

Probaj tole prebrat pa boš mogoče malce več razumel:
http://curia.europa.eu/jcms/upload/docs...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ahac ::

Kar je nenavsezadnje edino smiselno, ker zadeva ni nič manj video igra, kot je bil Princ of perzia na eni disketi.

Aja, tko je to? Potem pa kar igraj igro brez serverjev in accounta. Kot, da je na eni disketi...

Če bi to z disketo veljalo za moderne offline igre, za online nikakor ne more, ker je v ceni vključena tudi možnost povezave na njihov server. To pa ni več igra na disketi, ampak storitev, ki je pa vezana na osebo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Truga ::

Lakotnik ti pa koncno dojemi da account nima kle nobene veze z igro/licenco. Ja, licenca je vezana na account. Poslji mail ANetu, da ti jo odveze z accounta in jo lahko prodas. Accounta pa se vedno ne smes.

St235 ::

ahac je izjavil:

Kar je nenavsezadnje edino smiselno, ker zadeva ni nič manj video igra, kot je bil Princ of perzia na eni disketi.

Aja, tko je to? Potem pa kar igraj igro brez serverjev in accounta. Kot, da je na eni disketi...

Če bi to z disketo veljalo za moderne offline igre, za online nikakor ne more, ker je v ceni vključena tudi možnost povezave na njihov server. To pa ni več igra na disketi, ampak storitev, ki je pa vezana na osebo.


Samo nič od tega ne spremeni dejstva, da sem plačal licenco in jo imam vso pravico prodat naprej. Dokler ponudnik ne omogoča jasnega ločevanja licence in accounta, ne more in tudi ne omejuje (razen nične vrstice v TOS) prodaje licence skupaj z accountom. Ko se bo to spremenilo je pa druga zgodba.

Dami ::

Truga je izjavil:

Poslji mail ANetu, da ti jo odveze z accounta in jo lahko prodas.

They can do that? Lepo če ja. Pr blizzardu je verjetno druga zgodba ne? Oz po tožbah glede D3 se je mende nekaj tudi tu premaknilo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Truga ::

To sigurno lahko naredijo (moj kolega je mel probleme s keyem k ga je nekje poceni dobu, pa so mu ga skenslal, in je lahko pol drug key registriral na isti account), vprasanje je samo, a bojo hotl to narest?

Ce se sklicujes na tistole EU tozbo morajo to narest. Vprasanje je samo ce bojo hotl ne da bi jih tozil. :P

yoco ::

Upam, da mi lahko nekdo pomaga. Zdj k sm lvl 80, pa če hočem imet en full gear, a to samo dobim v dungeonih pa na TP? Pa še to, a vsi dungeoni "vržejo" gear za vse classe?

Truga ::

Za exotic gear si malo poglej kaksne statistike hoces.

Armor ki se ga da skraftat je sorazmerno poceni. Ce izberes set ki se ga ne da skraftat rata komplicirano:

Dungeoni v explorable mode dropajo dungeon tokene, katere lahko pol zamenjas za katerkol armor skin iz tistega dungeona. Mislim da ima vsak dungeon na voljo 3 razlicne sete, za vse 3 armorje (sepravi 3x light, 3x medium, 3x heavy). Seti zgledajo vsi isto in se razlikujejo samo po statistikah. Za statistike gres kle http://wiki.guildwars2.com/wiki/Dungeon... in kliknes ime dungeona, pa je tam spisek kere 3 kombinacije statistik so na voljo.

Armorji so vsi enaki (exotic, za level 80), vsi dajo enako kolicino statistik, in se razlikujejo samo po tem koliko katere statistike dajo. Zberes tisto kar hoces, in zacnes grindat. Na dungeon armorjih lahko dobis tud statistike, ki jih na setih ki se jih da craftat ni (recimo Rabid, ali pa Soldier set)

Za nakit je malo bolj komplicirano. Setov je manj, pa naceloma so drazji. Poglej TP, ker mislim da razen craftanih in dropanih ne dobis.

http://gw2.tsuki.si/ Klele mas pa armor kalkulator, ce nisi se siguren kaksno kombinacijo statistik hoces.

yoco ::

Hvala za pojasnilo! :))

hunter01 ::

Za orožja si poglej tudi Mystic Forge crafte.


http://wiki.guildwars2.com/wiki/Mystic_...

yoco ::

A mi lahk kdo pove, kje so eventi za ta Halloween? Tistega v LA k mors ene duhce poiskat sm že naredu, naprej pa pojma nimam. :|

IvoJan ::

pumpkin carving :D za ostale pa tudi jaz ne vem. baje da sploh se niso v spilu
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Guzzy ::

Haunted doors, po krytan obmocjih so. Spawnajo pa trick or treat bag ali pa halloween mobe, katere rabiš za achievement

yoco ::

A pa haunted doors spawnajo čisto naključno al so na določenih mestih?

Guzzy ::

Men se zdi da so na določenih mestih pa se vsake nekaj časa spawnajo

ahac ::

Lost Shores Heads Up

Something is stirring in the Sea of Sorrows - and we want to make sure that you are not missing out, so here is a schedule (without spoilers) for you, so you can plan ahead:
On Friday November 16th at noon PST (20:00 GMT) the weekend will kick off with an Event in Lion's Arch that you don't want to miss. This will trigger events in other parts of Tyria as well.
*On Saturday November 17th at noon PST (20:00 GMT), another phase will kick in.
Each phase is triggered by a special event, but you will be able to enjoy additional content afterwards even if you cannot make the kick-off time. There is one exception:
The event will culminate in a big Finale on Sunday November 18, make sure you will not miss it. This will be a onetime only event chain that will run multiple hours, and it will kick off at noon PST (20:00 GMT). Again, this will only run once, so make sure you will be there! There will be plenty of content available to enjoy that will remain permanently in the world as a result of the outcome of this event on Sunday.
We will give you more details once we get closer to the event, but wanted to give you an early heads up so you can plan accordingly.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Truga ::

Upam da takile one-time eventi ne bojo stalna praksa :(

Tr0n ::

Jaz pa upam, da bodo. :)

Truga ::

Zakaj? Super mehaniko majo za proper evente ki se ponovijo na vsake x casa, zdaj pa bojo delal one-time evente, in ce slucajno takrat nimas casa, fuck you. To ni OK praksa za MMO...

Tr0n ::

Nima smisla ponavljat "tranzicijske" evente, ko se nek del kontenta spremeni/doda/odstrani za vedno.

Truga ::

A ni bil point DEjev glih da se bo svet spreminjal...

ahac ::

Eventi pri takih stvareh so kul, ampak morajo bit dost dolgi, da si lahko najdeš čas. Ne pa, da piše, da moram bit v soboto gor ob določeni uri, drugače bom zamudu vse skupaj. Ok, zdej če so to majhne stvari nima veze, ampak da je pa dungeon ali pvp zone odprt samo 2 dni na leto je pa že mal butasto (sploh, če jih sicer primankuje).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Tr0n ::

Truga je izjavil:

A ni bil point DEjev glih da se bo svet spreminjal...

Saj se bo spremenil. Enkrat. :)

Predvidevam, da bo ta event neke vrste uvodni event v Lost Shores, ki je namenjen odprtju nove mape/contenta. Seveda bo potem ta mapa dostopna za vedno, skupaj z dungenom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tr0n ::

Kmalu bodo na voljo free triali za tiste, ki se niste probali zadeve.

https://forum-en.guildwars2.com/forum/i...

McGregorSL ::

Tr0n je izjavil:

Kmalu bodo na voljo free triali za tiste, ki se niste probali zadeve.

https://forum-en.guildwars2.com/forum/i...


no koncno :) tnx za info

Tr0n ::

Tr0n ::

Na voljo imam 3 trial invajte. Ce koga zanima, mi naj PMja email.

Guzzy ::

Make it 6

IvoJan ::

make it 9 :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

bdoxx ::

če bi kdo rad GW-jal odstopim, posodim acc.

Tr0n ::

Nov dungeon.

ahac ::

Tole pri tem karka eventu je blo pa orenk butasto vse skupaj...
Folk, ki je bil ob pravem času na pravem mestu (da so lootal chest) je dobu ful dobro opremo in 20 slot bag. Jaz sem pa bil čez dan na tistem otoku, se fajtal, ... ni me pa bilo zvečer, ko je bil final boss... in sem dobu samo repair bill.
Smo že prej rekl, da je butasto imet one time event, ampak da dajo res hudo nagrado samo tistim, ki so tam ob koncu eventa je pa že res debilno. Upam, da bodo naslednji event boljš organiziral...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

hunter01 ::

Mene je vseeno veliko bolj motilo to, da so eventi bili v 90% totalno neigralni, zaradi prevelikega laga. Skill uporabljen se je izvedel po cca 30sec, med tem je boga karka že umrla ...

Kar se tiče rewardov sem bil na koncu kr malo presenečen, mogoče bi bilo res bolj pravično, če bi vsaj te 20slot bage vezali na kako misijo, ki bi jo vsak lahko v miru naredil, to da je bil po takem huge in dolgem eventu na koncu en ogromen chest je pa tudi razumljivo. Konec koncev smo pa le (tisti, ki smo) vztrajali v neigralnem eventu skoraj 3 ure. Če bi na koncu dobu 2 green itema, potem bi bilo to šele grozno :)

Bi pa še dodal, glede novega dungeona in ascended itemov. A se samo meni zdi butasto, da so ascended backi samo 2 skinna: quiver in grda knjiga na hrbtu? :|
Sem bil res razočaran, tolk dajo na izgled potem pa samo to dvoje dajo na izbiro, potem še pogledaš ceno materialov in si na dejstvu, da daš 70g za grdo knjigo ali torbico za puščice. Po možnosti sploh nimaš loka... Upam, da v kratkem še kak skin dodajo, čeprav dvomim?

ahac ::

En od razlogov zakaj sploh nisem šel pogledat končnega fajta v eventu je tud to, da sem vedu, da bo preveč igralcev na kupu za moj PC. Ampak sem pa pred tem par ur delal druge evente na tem otoku. Nabiral sem jajca za omlete, itd... A to pa ni nič vredno?
Ne more bit na koncu nagrada zato, da si vztrajal kljub temu, da je bilo neigralno. Bistvo eventa mora bit zabava ne pa trpljenje in čakanje na reward... :|
Če bi bili rewardi bolj porazdeljeni po celem eventu in ne samo chest na koncu, potem tudi ne bi bil tak problem, če so tolk dobre nagrade, čeprav mislm, da bi tukaj moral dat bolj kozmetične rewarde (recimo gear z nekom novim izgledom, title, itd...) ali pa naredit event daljši tako, da ima več ljudi možnost sodelovat.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Truga ::

Ja, jaz sem mislil da bojo to boljse resili z dynamic eventi, ki se bojo vsake toliko pac ponovili, namesto da so takile one-time eventi.

Bojevnik ::

Mogoče kdo pozna kakšen slovenski guild, ki išče nove člane?

Sem pa na piken serverju.

Tr0n ::

tt2 ::

Mene pa sedajle zanima... Sem prišel do lvl 80 in sedaj bi rad vedel kako priti do neke normalne opreme (rare/exotic). Z nedarjem sem skoraj na nuli, oprema je pa tudi neka low. S čim se trenutno da kaj zaslužit, dobit dobro opremo...? :D

Tr0n ::

Najlazje kupit na TPju, ce nisi sproti craftal. Za cca. 10g ze dobis exotic set.

tt2 ::

Aha, ok. Zdajle me le še zanima kako do 10g. Mam namreč le nekaj čez 1g. :D:D:D

Tr0n ::

Pac spilas normalno, prodajas crafting matse, delas orr rune, dungeone etc.

DOOM_er ::

greš delat Citadel of Flame, rabiš pol ure da nardiš 2 patha. Potem maš wvwvw kjer v eternalu rabiš 10 min da nardiš jumping puzzle in si na koncu kupiš gear. Ali pa kupiš magic find gear, rare te pride 1g + rune 1g + ostale drobnarije 1g pa farmaš v orru.
Robots will steal your job. But that's OK

yoco ::

DOOM_er je izjavil:

greš delat Citadel of Flame, rabiš pol ure da nardiš 2 patha. Potem maš wvwvw kjer v eternalu rabiš 10 min da nardiš jumping puzzle in si na koncu kupiš gear. Ali pa kupiš magic find gear, rare te pride 1g + rune 1g + ostale drobnarije 1g pa farmaš v orru.

A je sam en JP v Eternalu?

DOOM_er ::

ja sam en
Robots will steal your job. But that's OK
««
33 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri MMO?

Oddelek: Igre
254586 (3183) sash69
»

Tera Online (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6713708 (7018) r3tro
»

MMORPG

Oddelek: Igre
151653 (1367) BorutK-73
»

Guild Wars (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
46634008 (13037) stražar

Guild Wars 2

Oddelek: Igre
313089 (1829) Tilen

Več podobnih tem