» »

2,5-terabajtni diski na obzorju

2,5-terabajtni diski na obzorju

RegHardware - Trenutno se svet mehanskih trdih diskov vrti s 500 GB na ploščo, kar uporabnikom prinese do 2 TB prostora na pogon. A slednji niso ravno popularni, bolje pa se prodajajo 1 in 1,5 TB modeli. Vseeno bodo tudi 2 TB modeli morda že v začetku naslednjega leta passé. TDK, proizvajalec bralno-zapisovalnih glav, ki je odgovoren za kar nekaj prostorskih premikov v industriji, je napovedal, da proizvajalci trdih diskov že testirajo nove glave, ki omogočajo zapisati do 640 GB podatkov na eno magnetno ploščo.

S štirimi takšnimi ploščami v pogonu to nanese 2,5 TB, proizvajalci pa bi se lahko odločili tudi za model s petimi ploščami, ki bi kapaciteto dvignil prek 3 TB. Obenem so napovedali tudi zgoščevanje podatkov na 2,5 palčnih diskih, na 320 GB na ploščo. Do sedaj je bila največja gostota 250 GB, z novimi ploščami pa lahko pričakujemo 640 oz. morda celo 960 GB modele v nestandardnem, 11 mm ohišju.

Trdi diski s 640 gigabajtnimi magnetnimi ploščami bi na prodajne police lahko prišli že februarja prihodnje leto, saj se bo masovna proizvodnja plošč začela že letošnjega novembra.

19 komentarjev

legiceeu ::

ok placa za stvari bo pa dost.
mam 750gb disk in ga teško zapovnem,kaj šele 2 terabajta xD

terryww ::

končno se nekaj premika
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

__Devil__ ::

Čez 3 leta bo 2tb disk vreden kot danes 300gb oz. še MANJ.

bluefish ::

čakam, da se 2TB+ diski pocenijo na sprejemljive cene, potem pa v nakup. HD žre plac ko nor.

PrimozR ::

končno se nekaj premika

Misliš konstantno?

legiceeu ::

čakam, da se 2TB+ diski pocenijo na sprejemljive cene, potem pa v nakup. HD žre plac ko nor.

to itak da žre,ampak menim da bodo še hitreje ratal pocen.
500gb še pred malo več ko pol leta je blo 100eur+,zdej pa okol 50-60eur

war-dog ::

ok placa za stvari bo pa dost.
mam 750gb disk in ga teško zapovnem,kaj šele 2 terabajta xD

očitno nimaš optike :P
Object reference not set to an instance of an object.

GrimReaper ::

Če sprot brišeš kar pogledaš/preigraš je 1TB čez glavo. Jest z 12Mbit povezavo nimam problemov z diskom.
Morte priznat da smo v obdobju ko nekatere stvari že popolnoma zadoščajo za vsaj 5 let, zame so to diski in monitorji z 1920 ločljivostjo, mislim da na večjo še dolgo ne bo preskoka.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

ok placa za stvari bo pa dost.
mam 750gb disk in ga teško zapovnem,kaj šele 2 terabajta xD

očitno nimaš optike :P

Ni treba optike za 750 GB zafilat :D

Če sprot brišeš kar pogledaš/preigraš je 1TB čez glavo. Jest z 12Mbit povezavo nimam problemov z diskom.
Morte priznat da smo v obdobju ko nekatere stvari že popolnoma zadoščajo za vsaj 5 let, zame so to diski in monitorji z 1920 ločljivostjo, mislim da na večjo še dolgo ne bo preskoka.

Zakaj bi brisal? :D Sicer pa ja, resolucija 1920 je že kar tam-tam čez glavo, edine spremembe bodo rpehod na OLED/SED/neki novega pač.

mtosev ::

ma eni rabijo imeti 100.000+ komadov mp3jev, HD filme, animeje, ne vem se kaj,.. ni cudno da rabijo taki 2TB diske.

kaj mas od tega da imas vse to na disku mi ni jasno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

ma eni rabijo imeti 100.000+ komadov mp3jev, HD filme, animeje, ne vem se kaj,.. ni cudno da rabijo taki 2TB diske.

kaj mas od tega da imas vse to na disku mi ni jasno.

kaj imaš od tega, da stalno postaš butaste komentarje na STju?

Aljaz1980 ::

lahko za nazaj pogledaš, kaj je narobe če imaš recimo 2000 mp3, saj jih maš na šufle pa je, imaš iso slike raznih starih iger, slike ki si jih naredil s fotoaparatom, mogoče delaš svoje komade pa maš trackov pa vsega v 3 pm

in zakaj imamo zunanje diske, ker so bol praktični kot optični mediji (kapaciteta/cena/zanesljivost/praktičnost)

jype ::

mtosev> kaj mas od tega da imas vse to na disku mi ni jasno.

Imam napravo, ki podatke zajema z do 50MB/s.

(cc) - lahko si nastaviš za ozadje, če tvoj OS to podpira:

http://www.2shared.com/file/7115250/515...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nUUb ::

Kdaj bodo šele dosegel magično mejo 1 petabajt-ni disk, upam da bom doživel to.

Jaz mojih 1100Gb zafilam kar hitro, optika pa se zelo hitro nafila. Sploh pa imam veliko stvari backup-ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

Vapo1 ::

ej jype.... povej s cim in kako to snemas.. s kaksno kamero.. in kako tako od blizu.. in kako sploh ujames cebelo ravno na delu... malo opisi ta tvoj hobi ker sem mi zdi kar zanimiv video

jype ::

Že dolgo ni več zgolj hobi, potrebuješ pa (poleg ogromno diskovja) EOS 5D mk2 body. Tale film je posnet z odprtokodnim Magic Lantern firmwarom in EF 100mm macro objektivom.

Vapo1 ::

kaj mislis s tem da ni hobi... hoces reci da je drag hobi... al dejansko sluzis denar z snemanjem cebel

jype ::

S čebelami res ne.

Če je hobi, potem je drag, ja.

Največ se še vedno zasluži s fotografijami.

TESKAn ::

Kdaj bodo šele dosegel magično mejo 1 petabajt-ni disk, upam da bom doživel to.

Jaz mojih 1100Gb zafilam kar hitro, optika pa se zelo hitro nafila. Sploh pa imam veliko stvari backup-ane.


Leta 98 sem kupil 3,2 GB disk in sem bil car. Enajst let in je kapaciteta šla gor skoraj x1000.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi diski 2019 - število plošč (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5810084 (5971) GR2
»

3 TB diski za vogalom

Oddelek: Novice / Diski
259121 (8124) bobo55
»

DISKI: zakaj 1 tb disk(2 plosci) ni 2x hitrejsi od 500gb(1 plosca)

Oddelek: Strojna oprema
151236 (1066) Brane2
»

Seagate predstavil nove diske

Oddelek: Novice / Diski
455004 (2787) PrimozR
»

Diski se nezadržno cenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
839767 (6129) kixs

Več podobnih tem