» »

DISKI: zakaj 1 tb disk(2 plosci) ni 2x hitrejsi od 500gb(1 plosca)

DISKI: zakaj 1 tb disk(2 plosci) ni 2x hitrejsi od 500gb(1 plosca)

Vapo1 ::

zdaj je prisla samsungova F3 serija... ki imajo po 500gb na plosco.... in 500gb model ima eno plosco in 2 glavi(vsaka za eno stran... top speed je 150mb/s

F3 1TB model pa ima 2 plosci in 4 glave... top speed pa identicen (150 mb/s)....


torej ni mi jasno zakaj nima 1 tb model 300 mb/s hitrosti.... ker dejansko se pelje pod glavami se enkrat vec podatkov na sekundo.... lahko bi rekli da gre za raid 0 array z dvema ploscama (in 4 glavami)...


pomojem da namenoma zavirajo hitrost da ne unicijo trznega segmenta manjsih diskov...

Vapo1 ::

krucymucy ::

Narobe si razlagaš. 2 plošči ima zgolj zaradi večje kapacitete in podatke zapisuje/bere samo iz ene hkrati.

Vapo1 ::

in zakaj ne naredijo da bere iz obeh hkrati (in vseh 4 glav)?

matej_jack ::

Če te prav razumem... Kako bi bral z obeh hkrati? 2 plošči sta, vsaka s 500GB. Če zasedeš 150GB, je druga plošča naverjetneje prazna.
 2 plošči

2 plošči


Če imaš kak star disk, ga razdri, pa ti bo verjetno jasno, kako stvari tečejo ;)

Vapo1 ::

duh.... kot raid array... en bit na eno plosco drugi bit na drugo plosco bi zapisoval.... kot zadrga .. in ko bi zapisal 150 gb bi bila vsaka plosca polna 75 gb

Matev ::

vapo preedlagam da svoje ideje patentiraš
ali vsaj mastno prodaš izdelovalcem trdih diskov

M-XXXX ::

Matev ubistvu sem tudi sam že večkrat pomislil, kako to da se podatki ne razpolovijo v primeru dveh plošč, oziroma gredo na 1/3 v primeru 3 plošč... Ker pravzaprav je to ravno tako kot deluje raid0...

Vapo1 ::

samo zanima me zakaj ne gre tako... vse 4 glave .. ali 6 glav pri 3 ploscnem disku se hkrati premika po diskovni povrsini in vse naenkrat lebdijo nad podatki... ne vidim zakaj nebi vseh 6 glav pisalo oz bralo

Matev ::

Ker pravzaprav je to ravno tako kot deluje raid0...


raid duplicira podatke

tako da v raid primeru lahko en disk izgubiš, pa še vedno imaš vse podatke

Vapo1 ::

edina razlaga ki mi pade na pamet je to da so tracki na disku ze vnaprej zacrtani na plosco in da so tracki tako ozki da niso alignani med vsemi ploscami (morda celo tracki niso povsem naravnost in mora glava malo vijugati levo desno ves cas)... to bi razlozilo da preprosto glave ne morejo biti vse na enkrat nad pripadajocim trackom na vsaki plosci....

radi nula nic ne duplicira.. samo zadrgo dela.. zgubis en disk in si izgubil vsak drugi bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vapo1 ()

Matev ::

RAID 1 mirrors the contents of the disks, making a form of 1:1 ratio realtime backup. The contents of each disk in the array are identical to that of every other disk in the array. A RAID 1 array requires a minimum of two drives.

M-XXXX ::

tako da v raid primeru lahko en disk izgubiš, pa še vedno imaš vse podatke

Pajade (vsaj za tisto kar sem jaz napisal tole niti približno ne drži). Ti govoriš o RAID1, jaz pa o RAID0 (v primeru 2 diskov, vsak disk dobi pol datoteke).

Matev ::

A RAID 1 array requires a minimum of two drives.

jype ::

Matev> A RAID 1 array requires a minimum of two drives.

Ja, in, kaj ima to z RAID 0?

Brane2 ::

edina razlaga ki mi pade na pamet je to da so tracki na disku ze vnaprej zacrtani na plosco in da so tracki tako ozki da niso alignani med vsemi ploscami (morda celo tracki niso povsem naravnost in mora glava malo vijugati levo desno ves cas)... to bi razlozilo da preprosto glave ne morejo biti vse na enkrat nad pripadajocim trackom na vsaki plosci....


Natanko isto vprašanje sem postavil jaz leta nazaj in dobil natanko isto razlago.

Glavo na tracku držijo servomotorji, ni nenehno spremljajo servo informacije in korigirajo položaj. Zaradi odstopanj med talarji in toleranc pri montaži pa tracki nikoli niso strogo en nad drugim.

Mogoče bi se dalo pomagati tako, da bi vpisovali steze šele takrat, ko so talarji priviti na spindl, a tega iz kdovekaterih vzrokov nihče ne počne...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslovni računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
61896 (1789) trnvpeti
»

ICH9R in RAID

Oddelek: Strojna oprema
222110 (1606) T(he) Boss
»

RAID da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
101491 (1390) frudi
»

Western Digital Raptor 150GB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
507757 (6605) Smorny
»

vezava diskov za montažo filmov

Oddelek: Strojna oprema
111415 (1281) Tilen

Več podobnih tem