» »

Iranci vedno uspešnejši pri internetni cenzuri

Iranci vedno uspešnejši pri internetni cenzuri

Promet državnega ISP-ja DCI

Promet internih ISP-jev

Slashdot - Kot poroča Slashdot, so Iranci vedno večji mojstri za cenzuriranje in filtriranje velikanskih količin internetnih podatkov. Iran ima enega samega ponudnika, ki skrbi za povezljivost države z zunanjim internetom, to je DCI in peščico internih ponudnikov dostopa do interneta v državi. Podatki kažejo, da se je na primer internetni promet v državi 12. junija, ko so potekale volitve, izrazito upadel, saj je vlada takoj naslednje jutro prekinila večino internetnih povezav in počasi začela ponovno vzpostavljati dovoljen promet po novih, strožjih pravilih. Na stare nivoje se je vrnil šele 26. junija. Medtem pa podatki notranjih ponudnikov dostopa do interneta kažejo drugačno sliko. Pet izmed šestih je zabeležilo 80-odstotni padec prometa, relativno nedotaknjen je le tisti, ki nudi internet tudi ministrstvom ipd. Pred volitvami je iranski promet dosegal maksimum pri okrog 5 Gbps, sedaj pa se počasi vrača sem. To pomeni, da so v zadnjem času uspeli usposobiti opremo za filtriranje velike količine internetnega prometa, ki je prej tehnično niso mogli obvladati.

13 komentarjev

Eupatrides ::

Ja in, se pač življenje irancem kaže brez Anglo-saxonskega medijskega vpliva.

Big deal, what ever ... (ššš, tu se to kaže)

carot ::

In sedaj recite se enkrat, da kao ne potrebujemo piratske stranke, ki se bo borila za svobodo interneta!!!!

jype ::

Ne potrebujemo piratske stranke, polne nepismenih članov, ki bi radi kar uzakonili masovno kršenje pravic ustvarjalcev.

O svobodi interneta do zdaj od njih nismo še kaj dosti slišali, na žalost.

pecorin ::

In sedaj recite se enkrat, da kao ne potrebujemo piratske stranke, ki se bo borila za svobodo interneta!!!!


jaz bi raje kot piratsko stranko eno EFF stranko v EU(in drugje).

carot ::

jype, ti nimas vizije prihodnosti, zato nisi sposoben videti kako pomembna je piratska stranka za nase pravice.

Aja, pa samo to, da bo vsem jasno, avtorske pravice so omejene z nasimi pravicami, torej jih je mozno spostovati samo dokler ne krsijo nasih pravic in, ce je nasa pravica do kulture, izobrazevanja, itd.... napisana v ustavi, to pomeni, da imamo mi pravico zahtevati, kar zelimo.

Se pa vidi na kateri strani si, ker ocitno si kapitalist.

jype ::

carot> jype, ti nimas vizije prihodnosti, zato nisi sposoben videti kako pomembna je piratska stranka za nase pravice.

Drzna obtožba.

carot> in, ce je nasa pravica do kulture, izobrazevanja, itd.... napisana v ustavi, to pomeni, da imamo mi pravico zahtevati, kar zelimo.

Jaz želim, da nehaš trabunjat.

carot> Se pa vidi na kateri strani si, ker ocitno si kapitalist.

Jasno, da sem kapitalist - ampak jaz prispevam v odprtokodne projekte več kot ti, ustvarim več glasbe, filmov in fotografij kot ti in sem nasploh bistveno bolj ustvarjalen - pa za niti eno od vseh teh reči ne zahtevam kakršnegakoli nadomestila od kogarkoli in nikomur ne preprečujem kakršnekoli uporabe mojih del.

Ti si pa funkcionalno nepismen izkoriščevalec in tat vseh tistih, ki se posvečajo ustvarjanju kot svoji osrednji pridobitni dejavnosti, ker tako lahko ustvarjajo več. Nesramnež!

carot ::

jaz bi pac rad delil z ostalimi tuja dela in znanje, saj tudi znanje v soli dobimo "zastonj". Drugace pa ali si siguren, da me poznas tako dobro, kot pravis, sajtvoje trditve so itak brezpredmetne, no edino glede nepismenosti ti lahko dam napol prav, pac nihce ni perfekten, eni so boljsi v matematiki, drugi v slovenscini, itd.. ane?

tiborrr ::

Znanja v šoli ne dobiš zastonj, ampak ti ga kar lepo plačajo davkoplačevalci. Na tebi je, če ga absorbiraš ali pač ne (pač, stran vržen denar).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

jype ::

carot> eni so boljsi v matematiki, drugi v slovenscini, itd.. ane?

Bi se rad pomeril?

Pa tudi če ne - ti dejansko meniš, da boljši ne zaslužijo višje nagrade od slabših?

carot ::

Glej ga zlomka, potem zakaj se bunite ce bi lahko pobirali karkoli iz interneta zastonj? Sej ne bi bilo lih zastonj, sej bi ze zrihtali tako, da bi se to placevalo iz drzavnega proracuna nekako ali financiralo iz reklam, kar hocejo na PIRATEBAY celo nekako narediti baje.

@jype Ja prav bi bilo, ce bi boljsi zasluzili visje nagrade od slabsih, ce bi bilo res tako v praksi in, seveda, ce bi to tudi dejansko pokazali v praksi in ne samo v teoriji in na papirju, hkrati pa bi morala biti nagrada nekako sorazmerna z ucinkovitostjo, saj ali si morda kdaj videl, da bi smetarju placali miljone dolarjev, ker je najhitrejsi v pometanju ceste?

Ziga Dolhar ::

Carot.

jaz bi pac rad delil z ostalimi tuja dela in znanje...
https://dolhar.si/

jype ::

carot> saj ali si morda kdaj videl, da bi smetarju placali miljone dolarjev, ker je najhitrejsi v pometanju ceste?

Ja, sem.

carot ::

Jaz pa se nisem.

censored

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carot ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazahstan: bil je test, nadzora interneta ne bo

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
94949 (3614) Hermit Bob
»

Boj za internetno nevtralnost v ZDA se nadaljuje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2911032 (8266) gus5
»

Veliki Brat na internetu: tudi v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8811902 (11902) GBX
»

Carnivore v Sloveniji?

Oddelek: Novice / Zasebnost
403728 (3728) CaqKa

Več podobnih tem