» »

ASUS ali ABIT

ASUS ali ABIT

m.i.h.a. ::

Katero plato ASUS A7S333 ali ABIT KX7 333, prva košta 24k druga pa 31k, bolj pa me vleče slednja. Vaše mnenje oziroma izkušnje?

rh^ ::

Jaz nisem nikoli imel nobene od navedenih plošč mipa je pravil en kolega ki je prodajalec in mi je reku da so nehali prodajat ABIT plošče ker je vsaka 3-ja bila pokvarjena oz so z njo imeli probleme. Drugi pa ti bojo povedali kaj več o teh dveh platah pa kšen test si kje preberi...

the_unborn ::

abitka je sigurno boljsa, trenutno imam ze 3jo abitko in vse deluje kot mora
kje pa majo abitko za 31k?

Zgodovina sprememb…

Malecky ::

Js jih prodajam po 33KSIT, tuukaj ni dvoma kero ploščo vzet, ker je
KX7 trenutno kraljica za AMD.

Pisk ::

Ima prou ta mikeni: Abit smrdi :\
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

the_unborn ::

Malecky: a delas v kaksni firmi al kako? dej kak info ker se resno zanimam za to plosco saj jih nikjer nimajo in nevejo kdaj jih dobijo;((

Malecky ::

Uni: Dobivam iz ene firme, pa mislim da je na zalogi cena pa nekaj
sit pod 33K.

Piši mi na grega30@email.si pa lahko v Lj dobiš kar hočeš...garancija je 2 leti
pa še žogo dobiš :D

Malecky ::

še to:

Razlika med 8K3A pa hudo hitri KX7, tipo ki to piše je car:

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

Pa še linke do testov KX7:

malo nižje poglejte:

http://www.viahardware.com/faq/kg7kr7/k...

Še to o crkovanju.....prodam jih veliko cca 5 na mesec, vrnil sem eno do sedaj, pa
še za to sem bil jaz kriv, enkrat mi je pa na moji KR7A odjebal bios (s5 sam kriv),
Grancija je super in se vse kuj dobi, uglavnem mene Abit plate trenutno tko razveseljujejo
da nerad sploh prodam kako drugo plato.

royt ::

abit je trenutno oh in sploh... je pa res, da so ene najdražjih

the_unborn ::

Malecky poglej mejl, loh pa tukej poves ce jih majo in kako do njih?

LunKi ::

Malecky mene neki zanima!

A ti lihk sam plate prek firme zrihtaš???

Jst bi kupu megaworks 510d sam 130k ne dam, a lohk kdo kej cnej zrihta:\ ???

Malecky ::

Ne vem kva je megaworks plata:P Se bom pozanimal al mi pa povej kje jo majo pa se bo vidlo če se da kaj dobit.

Abit plat je zmanjkalo in pošiljka je ostala na meji tako da trenutno dobav ni možna, jutri pa že bo:D

to ti naj bo odgovor Universe...sm bil doma pa pozabu odpisat:\

Lime ::

Trenutno se Abitk ne splača kupovat. Izgleda da imajo težave, namreč res crkujejo kot nore.

LunKi ::

nene megaworks so od creativa zvočniki

ma jih pa eventus, sam njihova cena mi ni ušeč;(

Pisk ::

Malecky: "Še to o crkovanju.....prodam jih veliko cca 5 na mesec"
Hahahahahaha.
Prodam jih veliko.
cca 5 na mesec.
Hahahahahahhahaaaaa.
Dej ga srat no............
:D :D :D :D :D :D
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

rh^ ::

Meni je pravu en kolega da res crkujejo kot nore. Poskusi srečo itak pa je garancija samo nevem če boš imel dober občutek ko boš kupu abitovo plato (recimo) jo zamenjal ker ne bo delala in potem dubu še eno ki nebo delala in se te bojo v trgovini naveličali in boš mel dosti stroškov samo z tem da booš moral nosit v trgovino in nazaj in izgube časa + živcev...(malo v razmislek)!!!

Itak pa vzemi tisto ki je boljša po testih!!

govno ::

abitke verjamem da so v redu, samo via čipovje je čisti podn po stabilnosti ...

mam rajši sis in nforce ... najrajši pa intel ...

Malecky ::

Pisk ti si pa ena scena ejga.... greš enkrat zmano ko grem po Abit robo pa bova tud v servis in vračilo pogledala?

Vam frendi velik povejo....A vsi delajo za uvoznika ki ja jst poznam in sem veliko dol? Dvomim...

Crknena Abitka je zame velika redkost...

m.i.h.a. ::

Mogoče kdo ve, če plata ASUS A7S333 (sis 745) podpira AGP 2.0? To me zanima zato, ker Gf4 zahteva to podporo. Ima kdo to plato in Gf4?

m.i.h.a. ::

Sem že našel in podpira. Na ASUSovi strani nič ne piše.;(

Malecky ::

Pjd dons zmano Pisk, greva po 4 Abit KX7 plate enga Silurota Ti4200
pa mal drobnarije...

PS. Cena za KX7 je zdaj 32KSIT

morphling1 ::

Epox 8k3a ni najboljša, ker ima slabo nastavljene timinge za ram, tako da tudi če imaš vse na max ni najboljša, nov bios se pa čaka,pa čaka ...
Zato pa je moj favorit še vedno Epox 8kha+ daleč najboljša platka kar sem jih imel, po hitrosti boljša od Abit Kr7 zelo stabilna dela na tudi na extremno visokih fsb-jih (tudi če naj ne bi imela deljitelja 1/5) meni delajo vse zadeve od mrežne, modema, disk na ata100, do grafične kljub takim hitrostim vodil. Imel sem Abit KR7 na testi, pa me je zelo razočarala, kar se pa tiče kvalitete Abit tu zelo niha, zdaj so uradno priznali da so ogromne serije starejših plat imele nekvalitetne kondenzatorje in so se zelo čudno obnašale in umirale (nek tipson, prelotava celotno plato z kvalitetnimi kondenzatorji in potem Abit začne delat tako kot bi morala), tudi določene Kx7 so imele probleme, jaz sem KT7a in je bila zame najboljša možna kt133 plata in nisem imel nobenih problemov, samo kolega jih ima pa ogromno, to je drek pri Abitu ne veš kako bo delovala, lahko imaš srečo in boš super zadovoljen lahko pa... Kontrola kvalitete jim je na psu, žal.
Kar se tiče biosa je tu Abit še vedno zakon, sam mu Epox zelo sledi.
In zdaj k Asusu, ja je kvalitetna plata in oh in sploh,sam je po drugi strani tudi zelo bedna, če hočeš stisniti max iz sistema, na testih pa zmaguje (če slučajno zmaga), ker jim dela fsb na 135Mhz in ne na 133, to finto Asus uporablja že dolgo časa in tako na test daje malo navite plate, ker je potem včasih komaj dovolj da je prva.
Če že greš na via333 je pa vseeno trenutno Abit Kx7 zakon, če deluje dobro :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ja prav maš Morphling1...

Na KR7A so ble težave z Nichicon kondenzatorji in so jih zamenjali
z cenejšimi (Nichicon so veliki srebrni nekje po 2.5$ komad) in je delala BP.
Fora da ni delala BP so bli sam voltnmodi in napetosti na ramu k je folk hotu
več kot 3.1V in je na plati z Nichicon kondenzatorji šu AGP slot...pač..Sam osnovno
so pa plate zmei delale (zmeri=relativno).

Na KX7 so ble s5 isti problemi ampak je problem ravno obraten, če hočete KX7 ki se zakon navija
in da ma stabilne napetosti mora nujno imeti Nichicon kondenzatorje...krneki:D

Fora je, da Epoxa jaz ne bom nikoli ceral brez da bi bil prvi bios dober bios... pa preverjanje
kvalitete je 10x slabši pri Epoxu, to pa tud ti veš morph k je Pilsy recimo mu ene 10-15 Epox plat
pa je vse pocrkalo...

Da je 8KHA+ hitrejša od KR7A mi pa dokaži...KX7 ni daleč pred KR7A razen pri 3Dmarku in visokem FSB kjer
je KX7 nujen nakup....

Boeing ::

Ah dejte no folkeci... jst sem z mojo KR7A-R tolk zadovoljen, da bolj ne morem bit, resnično... z kvalitetnim ramom sem prilezu tut na 187Mhz FSB-ja, pa je zadeva delala tako da sem samo stal pa gledal... Ok, res so mel velke probleme z kondenzatorji in tut baje neki z ostalimi komponentami, ampak to kar delajo zdej je pa absolutno najboljša možna roba... sicer pa - pokažite mi eno samo firmo, ki nima v takšni masovni prozvodnji niti enega izpada ? Jih ni takih herojev, ki bi jim to uspel.. tako da - buy Abit. 8-)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

morphling1 ::

Povej pogoje testa, kaj hočeš da testiram pa gremo... na konc bo razlika seveda min. , jaz se sam spomnim tvojga benca iz Pirana, kjer sem imel v sandri ene 50mb/s več maksimalnih nastavitvah rama.
Glede kvalitete Epoxa pa tko, meni dela krasno imam manj problemov kot prej na Abitki (govorim seveda o pogojih na meji, na defaultu tko in tko vsaka plata dela dobro) in trenutno ostajam na Epoxu, ker kt333 čipset ni nič hitrjši oz je še počasnejši, KT 400 pa tud ne bo nič novega prinesel razen dodatkov, ki me trenutno ne zanimajo. Menjam, ko pride kak dual chanell ddr ven ali pa ddr II :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boeing ::

morphling: sam kolker vem si ti mel oc mašino... nisem ziher, vsekakor pa je meni popolnoma vse laufalo na defoult, tako da... abit uiber alles, das sage ich 8-)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

royt ::

to so besede

morphling1 ::

Itak da je bila oc. kot tudi njegova, na enaki hitrosti cpu-ja, hitrost na default settingih me čisto nič ne zanima ker ko si enkrat navit ne greš več nazaj.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

ITak da naviti testi...recimo 190mhz FSB multi 8x pa najboljš kar lahko
nardiš...


Ok..tko je mrbit sm mal pristranski sam mam razloge za to, ker mi Abit še ni povzročil
niti enega sivega ali ukrivljenega lasu ali katerokoli izgubo živcev, kar je v računalništvu
velika redkost...recimo ECS pa Gigabyte sta mi tud že spila nekaj krvi, sicer ECS js ne prodam
več pa če mi daste puško ob glavo, Gigabyte pa še prodajam ker delujejo razmeramo dobro
za tako ceno.

Pa tako nizka cena za KX7 31800SIT.....toj drobiž za tako hudo stabilnost, nebi to govoru če bi
bla plata 45KSIT k trakrat bi že fino pregledu, je pa zame plata tudi najbolj pomembna stvar v kompu,
ker sem med dvema Abitkama imel not ECS...in em...NIKOLI VEČ!

Epox..nimam nič proti, sam mal prevečkrat sm vidu crknene in za Abitke tolk nisem tudi
po lastnih izkušnjah. Epox tudi ne dobivam po ugodni ceni:D

Fury ::

poglejte si Chaintechovo novo linijo Apogee.. prva plata je 7VJL ma tak hud bundle da glava pece, pa se pocen nej bi bla .. v slo bojo nasledn tedn (distributerju moril 500/uro) grem kupit.. sicer bi najbrz kupu abit samo rabm zvocno gor pa se bundle mi je zlo zlo zlo usec! :)

www.chaintech.dk :)

Malecky ::

OK, vse kul, sam taki plati ne bi zaupal niti 1%...mogoč je za normalno uporabo kul, sam mi večinoma hočemo navijanje in kar največ kar ima sistem za ponudit...

Fury ::

To je zdej poplnoma nova linija za zahtevne uporabnike.. na www.octools.com so jo spravl na 201mhz fsb stabilno :)

||_^_|| ::

Fury glej da boš poroču, ker jst se tut novo plato spravlam kupt.

Malecky ::

Fury: Zj sm pregledal to čudo pa prišel do tega da ni nič kaj posebnega...oz dost slow.

Glej ne vidim kva vse ma uklopljeno ampak... memory BM je pa čist v pi....

dam primer: Jst mam na 199mhz FSB BW bliz 3100/2850 v Sandri 2002...na OC tools je pri 201mhz rezultat pravzaprav....banalen (2800/2500)

edit: KIČ:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malecky ()

morphling1 ::

Ups, mam še zaklenjenega, nimam več prevodne barve :( , pa memory mi trenutno omogoča max 180. Bom jutri odklenil če dobim barvo potem pa recimo 10*180 ok. :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Flamer ::

Predvidevam da KX7 podpira GeF 4Ti?!?!?

Malecky ::

Kako pa misliš da bi jo podpirala?

hm... AGP slot ma in clo AGP 4X..ajaaa ti misliš da ni dost placa za grafo?

Če te to zanima je dost placa na veliko...

Fury ::

no ce bo do 35k bom kupu to plato kr, ker bi mi IDE kabli prov prsli pa Body Theater tut :) pa jebes ce je mal slow :) ma pa pozlacene kontakte ;)
Pa integrirana zvocna pa lan mi tut prov prideta :)

Ce bo pa draga pa KX7.. sam pol morm se SB Live kupt pa zvocnike pa ne vem kaj se da isto dobim..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

Flamer ::

Ne malecky, tipi so se zgoraj (po ekranu), menili ali ASUS podpira AGP 2.0. To me je pa mene zanimalo za ABITko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit NF7-s rev. 1.2 je zunaj!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1335693 (3557) Tradewind
»

Sisoft sandra 2002 vaše slikce!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
624089 (3269) Malecky
»

AMD XP ( posebno vprašanje)

Oddelek: Navijanje
251784 (1187) danielka84
»

Kera matična?!

Oddelek: Kaj kupiti
362105 (1196) Vulcano_7+
»

matična, ABIT KX7?

Oddelek: Kaj kupiti
191441 (1189) nodes

Več podobnih tem