» »

Računalnik za 3d modeliranje ter grafično oblikovanje

Računalnik za 3d modeliranje ter grafično oblikovanje

«
1
2

xsannyx ::

Kakšen računalnik bi bil primeren za 3d modeliranje(blender,...) ter grafično oblikovanje (photoshop,after effects,...)
V mislih imam nekaj do 1000€. Ni nujno da je račuanlnik dober za igrice! Imam raje ogromno za modeliranje ter 0 za igrice, ter če se da spraviti v budget, da bi se dalo overclockati, se pravi da nebo neka matična za 100€.
Razmišljal sem:
Ati grafična kartica (nevem katera ker ne vem katera bi bila najboljša za moje potrebe)
4 jederni intelov procesor (mogoče q9400 ali boljši)
rami ddr3 tam nekje 4gb, tako ali tako se da razširiti. 1200-1600 Mhz.
Matična plošča najverjetneje asus.
Ne vem še točno model, bom videl kaj bo prišlo ven drugo leto.
Važno da podpira ddr3 rame,... ugl. vse kar bom rabil + če bo dovolj denarja še za navijanje.

Zaslon si bom kupil že prej(verjetno 24-26"
Tudi grafično tablico ter sledilno kroglico.

Prosim za pomoč :D

bluefish ::

Za 3D modeliranje in 2D delo raje izberi nVidia kartico, ker imajo boljšo podporo v omenjenih programih.
Pri 1000EUR proračunu lahko razmišljaš o i7 ali i5. Glede na odločitev o procesorju je potem odvisna izbira RAM-a in plate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

xsannyx ::

Za 3D modeliranje in 2D delo raje izberi nVidia kartico, ker imajo boljšo podporo v omenjenih programih.
Pri 1000EUR proračunu lahko razmišljaš o i7 ali i5. Glede na odločitev o procesorju je potem odvisna izbira RAM-a in plate.

Ja ampak ko sem gledal malo primerjave in to-je Nvidia bolj usmerjena v igrice kot v modeliranje-ati pa bolj v to. Ter s novimi 5800 serijami, ki so skoraj enako močne kot dvojederne gtx295 ter imajo 100w manj porabe ter so 100€ ceneje bi skoraj raje nabavil ati. Drugače pa tako ali tako se sedaj še seznanjam s boljšo opremo za modeliranje, ker imam tak računalnik namen kupiti šele po poletnem počitniškem delu, kjer bom dobil dovolj denarja za vse komponente ter takrat bo še več novejših izdelkov, ki bodo močnejši.
Mogoče še malo pomoči pri matični, ter ali je mogoči pri ceni za 1000€ dobiti še matično, ki bo kakovostna za overclocking. Ker če bo mi nebo škoda dati še tistih 100€ za malo boljše ohišje, hlajenje procesorja ter ventilatorje :D

EDIT:
in i7 nebi bil ravno primeren, ker do sedaj obstajajo samo modeli s podnožji, ki gredo na le določene matične, ki pa niso poceni (i7 920+matična=vsaj 500EUR :d)
Tako da i7 nebo primeren še za 1x, ampak sem prebral, da že načrtujejo modele z socket 775 podnožji in drugimi podnožji, ki gredo na cenejše matične :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xsannyx ()

bluefish ::

Drugače pa tako ali tako se sedaj še seznanjam s boljšo opremo za modeliranje, ker imam tak računalnik namen kupiti šele po poletnem počitniškem delu, kjer bom dobil dovolj denarja za vse komponente ter takrat bo še več novejših izdelkov, ki bodo močnejši.
Potemtakem itak nima smisla spraševati o komponentah. V pol leta se bo spremenilo marsikaj.
Za začetek se bodo najbrž pojavili prvi 6-jedrni procesorji, na voljo bo še več modelov 4-jedrnikov. Prav tako bo nVidia predstavila svoje kartice nove serije v praktično vseh cenovnih in zmogljivostnih segmentih. Poleg vsega pa se bodo komponente, ki si jih omenjal sedaj, drastično pocenile.

xsannyx ::

Tole si prav povedal :D A da bom vedel v kakšnem smislu se splača kupovati takšen računalnik čez pol leta se moram začeti pripravljati sedaj-da vidim napredke, kakšne so grafične, procesorji itd. za modeliranje.
Zato se sedaj po forumih zanimam za takšne računalnike, ki bi bili namenjeni izključno temu, ne pa igranju igric, ker če kupiš gamerja ga moraj vsaj vsake 2 leti posodabljati, računalnik za modeliranje pa zdrži dlje, zato si bom raje kupil konzolo za igre :D
Tako da še vedno: če ima kdo kakšno pametno idejo za komponente je tema odprta :D

In se strinjam z blue fishem- res bo ogromno napredkov-pridejo 32nm ati kartice, nove Nvidia kartice, 6 jedrniki, ogromna pocenitev sedanjih komponent,... :D
Sedaj se samo osveščam, da nebom kupil izjemno grafično ter CPU, matično ter napajalnik pa tako slab da bi se mi tako ali tako vse pokvarilo čez eno leto (kar se zgodi ko kupiš pred sestavljen računalnik, ali pa če kupiš računalnik in se na to ne spoznaš.):D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xsannyx ()

bluefish ::

Pol leta pred nakupom je smiselno dati le splošne napotke, torej nič konkretnega glede posameznih modelov komponent ipd.:

- vsaj 4-jderni procesor za pomoč pri rendiranju in obdelavi videa,
- primerno količino RAM-a, ki je odvisna tudi od izbranega procesorja,
- grafična kartica je sicer tukaj skorajda nepomembna, vendar ima nVidia CUDO, ki jo izkorišča CS4, čeprav tudi ATI ne zaostaja,
- matična plošča z ustreznim podnožjem, dodatki po potrebi,
- za programe nek SSD disk, zraven pa še nek večji klasičen za podatke,
- napajalnik, ki se ne osredotoča na marketinško podajanje Wattov, temveč na zmogljivost linij,
- ohišje po okusu.

Eto.

klinker ::

Ce kupujes zdaj....

ASUS P7P55D 138,56EUR
Intel(R) Core™ i7 860 254,24EUR
Team Group PC3-10666 "Elite" KIT 4096 MB 91,47EUR
Gainward GeForce 9500 GT "Silent" 51,12EUR (ker pravis da ne bo za igre)
Intel(R) X25-M SSD "Postville" 80GB 209,85EUR
SAMSUNG 1TB SATA2, 32/7200, F3 78,75 EUR
LC Power LC8650 "Ozeanos" v2.2 82,19EUR
Antec Three Hundred 51,12EUR

Skupaj: 957,30EUR

ce ne pa niti ne sprasuj,ker se bo v tem casu se marsikaj spremenilo.

xsannyx ::

Ce kupujes zdaj....

ASUS P7P55D 138,56EUR
Intel® Core™ i7 860 254,24EUR
Team Group PC3-10666 "Elite" KIT 4096 MB 91,47EUR
Gainward GeForce 9500 GT "Silent" 51,12EUR (ker pravis da ne bo za igre)
Intel® X25-M SSD "Postville" 80GB 209,85EUR
SAMSUNG 1TB SATA2, 32/7200, F3 78,75 EUR
LC Power LC8650 "Ozeanos" v2.2 82,19EUR
Antec Three Hundred 51,12EUR

Skupaj: 957,30EUR

ce ne pa niti ne sprasuj,ker se bo v tem casu se marsikaj spremenilo.


Ohišje je dobro. Ga ma sošolec in je res kvalitetno.

1 TB diska ne rabim. Si raje kupim 500Gb za nižjo ceno ter zapravim na čem drugim.

Intel® X25-M SSD "Postville" je super :D

Grafična le takšna za modeliranje? Rabil bi full hd ter mogoče še da podpira 2 zaslona. In 9500GT res ni preveč dobra imam 9800GT in še ta je malo "smotana" za 3d modeling :S Trenutno bi raje dal ati HD4000 serije ali pa HD5000 serije. Ali se mi sploh splača devati 2 grafični notri za grafično oblikovanje?

i7 je super in vse.

Sploh rabim 650w napajalnik?

Če bi prišparal na trdem disku bi raje vzel Team Group PC3-10666 "Elite" KIT 6144 MB RAM-e.
Kaj pravite? Bi bilo vredu za zdaj?

bluefish ::

Ali se mi sploh splača devati 2 grafični notri za grafično oblikovanje?
Ne.

Sploh rabim 650w napajalnik?
Da. To je za sedaj neka optimalna izbira. Sicer tak sistem mirne vesti poganja nek kvaliteten 400W, vendar je potem že blizu meje.

Če bi prišparal na trdem disku bi raje vzel Team Group PC3-10666 "Elite" KIT 6144 MB RAM-e.
Konkreten model i7 je na drugem podnožju, ki nima TrippleChannela in torej pride v poštev 4GB.

xsannyx ::

Ali se mi sploh splača devati 2 grafični notri za grafično oblikovanje?
Ne.

Sploh rabim 650w napajalnik?
Da. To je za sedaj neka optimalna izbira. Sicer tak sistem mirne vesti poganja nek kvaliteten 400W, vendar je potem že blizu meje.

Če bi prišparal na trdem disku bi raje vzel Team Group PC3-10666 "Elite" KIT 6144 MB RAM-e.
Konkreten model i7 je na drugem podnožju, ki nima TrippleChannela in torej pride v poštev 4GB.


Jah jaz sem mislil bolj kakšen 500W napajalnik, ki z lahkoto poganja mojega gamerja srednjega cenovnega razreda.

Dobro 2 grafične se tako ali tako še gamerjem v večini primerov ne splača vstavljati :D

Ja za sedaj mi še ti rami nebi pasali na to matično-a i7 kmalu pride tudi z drugimi podnožji, tako da bi se v bližnji prihodnosti znalo zgoditi tudi za to varjanto ramov :D

bluefish ::

Ja za sedaj mi še ti rami nebi pasali na to matično-a i7 kmalu pride tudi z drugimi podnožji, tako da bi se v bližnji prihodnosti znalo zgoditi tudi za to varjanto ramov :D
Saj zato pa pravim, da je nesmiselno že sedaj sestavljati in modrovati o neki konfiguraciji, ko pa se lahko že v prihodnjih nekaj mesecih vse obrne na glavo.

xsannyx ::

Ja za sedaj mi še ti rami nebi pasali na to matično-a i7 kmalu pride tudi z drugimi podnožji, tako da bi se v bližnji prihodnosti znalo zgoditi tudi za to varjanto ramov :D
Saj zato pa pravim, da je nesmiselno že sedaj sestavljati in modrovati o neki konfiguraciji, ko pa se lahko že v prihodnjih nekaj mesecih vse obrne na glavo.

dobro za enkrat imam vse potrebne informacije in se zahvaljujem za pomoč :D

MBString ::

Ker potrebujem računalnik za take namene kot odpiratelj te teme bom kar tukaj vprašal.

Ker sem že svoj trenutni računalnik sam sestavil bom zdaj samo zamenjal komponetnte. Potrebujem ga v kratkem, ker je delo s sedanjim skoraj nemogoče in prosim če mi svetujete katere komponente naj kupim za okoli 600EUR. Predvsem me zanima na kateri komponenti se splača porabit največ denarja glede na moje potrebe. Rabim za programe kot so photoshop, illistrator, autocad, 3ds max in podobne programe, igre mi prav tako niso tako zelo pomembne.

Glede procesorja sem se že odločil in sicer intel i5, potrebujem pa nasvete predvsem glede grafike in matične plošče.
Matično bi mogoče dal tole
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m... ali pa ud2
(in zanima me katere so boljše matične gigabyte ali ASUS?)
grafiko pa kako nvidia geforce 260gtx ali pa Radeon HD 4850 "Silent" nekaj v tem smislu.
Disk bo 500GB dovolj, samo ne vem od katerega proizvajalca se najbolj splača vzet, western digital?
In potem me zanima še napajalnik in sicer kako pomembna je izbira pravega napajalnika da bo zadeva delovala tako kot je treba?

Hvala za nasvete!

kos1 ::

UD2 ima zunanji E-sata prikljucek, kar je, mislim, uporabno.

Tea Time ::

Ohišje GMC A31 1X12cm 38 EUR (je pa tole boljše: Antec Three Hundred 51 EUR)
Napajalnik SILENT GIANT LC6550GP2 550W 14 cm ventilator 41 EUR
GigaByte GA-P55M-UD2, LGA1156, P55 97 EUR (kot je kos1 napisal, ima ta v primerjavi z UD3 e-sata, kar je kul)
Procesor Intel CORE I5- 750 2.660GHz 8Mb 185 EUR
Ram DDR3 Crucial 4GB kit 2GBx2 PC3-10600 95 EUR (morda razmišljaj o 8 gb, kar doda 95 EUR)
Gigabyte PCI-e GF9500GT 1GB GDDR3 DVI 58 EUR
SAMSUNG 1TB SATA2, 32/7200, F3 78,75 EUR
DVD/RW NEC Sony Optiarc AD-7240S SATA 24 EUR
Skupaj 1: 616 EUR (za osnovno)
Skupaj 2: 724 EUR za drugo (Antec ohišje, 8 GB Ram)

V kolikor boš vzel nVidia 260 GTX, še dodaj vsaj 120 EUR. Zaradi podpore CUDO, ki jo izkorišča CS4 bi vzel nVidia. Kolega, ki ima podobno sestavo kot zgoraj, je zelo zadovoljen... Rekel bi, da vseeno vzami 8 GB Ram-a... Disk 500 GB pride 58 EUR, kar je malenkostna razlika glede na 1 TB (20 EUR). Morda kasneje razmišljaj raje o kakem SSD disku za sistem in obdelave in tega uporabiš za sekundarni disk za podatke...

LP, uspešen nakup.

LP
Have a break!

xsannyx ::

No odkar sem odprl temo sem že kar nekaj zvedel kaj je dobro za to: Vzemi čim hitrejše rame-vsaj 800Mhz ddr2, po možnosti ssd disk (dovolj je 50 Gb samo toliko da ti najnujnejše res s veliko hitrosjo naloži), za grafično kartico pa raje priporočam ATI! Ceneje je ter bolje za takšne stvari!

MBString ::

No hvala za pomoč!

Ohišja in optične enote ne bom kupoval, bom imel še kar to kar mam zdaj, tako da lahko še tukaj malo prišparam. Rame bom tako ali tako vzel ddr3(verjetno 6GB), ki grejo na to matično. Mimogrede kakšne so sploh razlike med temi matičnimi ud2, ud3, ... Ud2 je še najcenejša med njimi in me zanima v čem so dražje(do 200EUR) boljše? Ali bolje izkoriščajo ostale komponente?
SSD disk bi bil super, samo ko so tako dragi in bo 50GB res dovolj? Koliko sploh zasede Windows 7, ki bi ga gor posnel, najbrž ni preveč dobro da bi bil sistemski disk zapolnjen skoraj do konca?

Če bi vzel ssd disk in enega navadnega in bi dal zraven še grafično v rangu 260gtx ali pa HD4850, bi bil 550W napajalnik (SILENT GIANT LC6550GP2 550W 14 cm ventilator 41 EUR) dovolj ?

xsannyx ::

No hvala za pomoč!

Ohišja in optične enote ne bom kupoval, bom imel še kar to kar mam zdaj, tako da lahko še tukaj malo prišparam. Rame bom tako ali tako vzel ddr3(verjetno 6GB), ki grejo na to matično. Mimogrede kakšne so sploh razlike med temi matičnimi ud2, ud3, ... Ud2 je še najcenejša med njimi in me zanima v čem so dražje(do 200EUR) boljše? Ali bolje izkoriščajo ostale komponente?
SSD disk bi bil super, samo ko so tako dragi in bo 50GB res dovolj? Koliko sploh zasede Windows 7, ki bi ga gor posnel, najbrž ni preveč dobro da bi bil sistemski disk zapolnjen skoraj do konca?

Če bi vzel ssd disk in enega navadnega in bi dal zraven še grafično v rangu 260gtx ali pa HD4850, bi bil 550W napajalnik (SILENT GIANT LC6550GP2 550W 14 cm ventilator 41 EUR) dovolj ?

Če vzameš SSD disk moraš vzeti tudi vsaj 320 GB navadnega diska, za čim več podakov :D
Win7 ne zavzame veliko. Imam ga a nisem nikoli preverjal :D
6 GB ramov se ti ne splača kupovati za enkrat. Raje vzemi 4 GB, ker je to čisto dovolj in po potrebi kasneje nadgradi :D
Za matično ti pa svetujem jutri ker se mi zdajle preprosto ne ljubi več pisat ;).

bluefish ::

Za Blender bo 4GB RAM-a verjetno res dovolj - pač odvisno od platforme.
Win7 je glede porabe prostora res skromen, pri meni zasede skupaj s programi le okoli 14GB, in tako za sistem zadošča že 64GB SSD, več pa je že luksuz :) . Vsekakor pa je poleg sistemskega diska (naj si bo to SSD ali HDD) dobro imeti še enega za shranjevanje podatkov.

MBString ::

No zdaj vem že sloraj vse, samo glede matične prosim da mi kdo še razjasni in napajalnika?

xsannyx ::

No zdaj vem že sloraj vse, samo glede matične prosim da mi kdo še razjasni in napajalnika?

Napajalnik bi po moje 550W zadostoval...
Glede matične se grem pa zdajle pozanimati, v tem času ko pa to čekiram matično mi pa prosim napiši ali boš tudi overclockal in vse,...
Ker lahko vzameš eno poceni matično, ki podpira vse kar imaš, pa ne boš mogel overclockati skoraj nič, pa če boš igrice preveč igral ti nebo dolgo zdržala, če boš imel pa izključno za modeliranje in podobno pa lahko vzameš najcenejšo.

MBString ::

overclockal skoraj sigurno ne bom, ker niti ne znam:) Igric ne bom igral veliko, ker niti nimam več časa, bom pa si kakšno posnel za včasih ko ne bi imel res nič za delat, pa da preizkusim kakšne so sposobnosti mašine;D tako da matično ne vem če bi vzel ravno najcenejšo, razmišljal sem o ud3 ali pa ASUS P7P55D, ker je še malo boljša pa še priključek za e-sata ima, čeprav verjetno e-sata ne bom nikoli uporabljal, ker mam že tako ali tako doma 500gb usb prenosni disk.

bluefish ::

pa če boš igrice preveč igral ti nebo dolgo zdržala
Nima prav nič veze kvaliteta plate z igranjem iger. Ob navijanju pa je nedvomno dobro imeti boljšo plato.

Pri modeliranju in še posebej ob rendiranju potrebuješ tudi stabilnost sistema ob večjih obremenitvah. Tam pa je vsekakor dobro imeti malo bolj kvalitetno robo in ne najcenejših izvedb.

MBString ::

Aha, se mi zdi da imaš prav, da se pri matični ne splača preveč šparat zato se bom odločil kar za ASUS P7P55D, bo v redu?

Pa še nekaj, tukaj na forumu sem zasledil, da so LC napajlniki precej nekvalitetni in na splošno ljudje nimajo dobrih izkušenj, je to res? Kateri pa so potem dobre kvalitete in stanejo okoli 60EUR?

bluefish ::

Pa še nekaj, tukaj na forumu sem zasledil, da so LC napajlniki precej nekvalitetni in na splošno ljudje nimajo dobrih izkušenj, je to res?
Problemi so predvsem s cenejšimi modeli. Najbolj na račun podajanja kvazi moči, ki je napajalnik ob polni obremenitvi ne zmore.
Tisti dražji pa se lahko kosajo z drugimi firmami.

MBString ::

Za tak izbor sem se trenutno odločil.

Ime artiklaKoličina Cena artiklaSkupaj
ASUS P7P55D 134,52EUR
Intel(R) Core™ i5 750 173,53EUR
Mushkin PC3-12800 "High Performance" KIT 4096MB 1600 MHz DDR III 107,62EUR
Western Digital WD6401AALS "Caviar(R) Black™" 640GB 7200RPM 32MB Serial ATAII 63,90EUR
LC Power LC6600GP2 "Silent Giant" v2.3 52,46EUR

Skupaj 532,03EUR


Grafične zaenkrat še ne bom nabavil, ker mi malo zmankuje denarja in bom počakal da se še malo pocenijo s prihodom novih in bom potem kupil eno konkretno grafično skupaj z ssd diskom! Tako da za enkrat bo mogla bit še dobra moja 6600GT.

Kaj pravite, bo dobro funkcioniralo tole? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MBString ()

xsannyx ::

jaz imam LC power 5550 pa deluje perfektno! Ne vem zakaj nebi bili vredu. Saj so pri vsaki firmi najcenejši izdelki slabi...
In vsi ki ti rečejo: ne šparaj na matični! jih moraš poslušati :D to je najbolj važna komponenta v tvojem računalniku. glej da bo imela čim več stvari, kar jih ti rabiš ter čim bolše čipovje. Mislim da si se odločil za kar kvalitetno.

@ BlueFish
Če si strasten gamer ti cenena matična ne bo prav nič koristila, saj bodo vse komponente na njej preprosto premočne in bo kmalu šla v franže:D

MBstrin:
Po mone imaš lepe komponente za kar nekaj let uspešnega modeliranja:D
Veliko sreče. ;)

MBString ::

No to bo torej to, sedaj vem kar sem hotel vedet!
Hvala vam za pomoč! ;)

MBString ::

Samo en stvar mi še hodi poglavi. Koliko je procesor intel i7 860(podnožje 1156)dejansko hitrejši od i5 750?

intel i5 750.....173EUR
intel i7 860.....250EUR

Ali bi se mi splačalo dat 70EUR več za i7?

timotejs ::

Jaz sem bil pred enako dilemo ko sem kupoval in izbral sem i7 in mi ni žal. Procesor je res vreden svojega denarja.

dmk ::

Samo en stvar mi še hodi poglavi. Koliko je procesor intel i7 860(podnožje 1156)dejansko hitrejši od i5 750?

intel i5 750.....173EUR
intel i7 860.....250EUR

Ali bi se mi splačalo dat 70EUR več za i7?


Malo sem pregledal temo.

Matična je enako dobra tudi najcenejša, če ne misliš extremmno navijati - vem iz lastnih izkušenj
Grafična je dovolj dobra taka za 60€ (ati4670), če ne igraš igre
Procesor je najpomembnejši, še posebaj če boš tudi renderiral pride v poštev več jeder. Vendar je tudi i5 750 sigurno dober, pa potem nadgradiš proc čez slabo leto ko bojo že veliko boljši, ti pa boš bolj advanced user 3D 2D programov :)
RAM raje cenejši pa večjo količino, je pa 4GB zadost za začetek, še posebaj ker je trenutno precej drag.
ostale komponente najcenejše možne
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmk ()

xsannyx ::

Samo en stvar mi še hodi poglavi. Koliko je procesor intel i7 860(podnožje 1156)dejansko hitrejši od i5 750?

intel i5 750.....173EUR
intel i7 860.....250EUR

Ali bi se mi splačalo dat 70EUR več za i7?


Malo sem pregledal temo.

Matična je enako dobra tudi najcenejša, če ne misliš extremmno navijati - vem iz lastnih izkušenj
Grafična je dovolj dobra taka za 60€ (ati4670), če ne igraš igre
Procesor je najpomembnejši, še posebaj če boš tudi renderiral pride v poštev več jeder. Vendar je tudi i5 750 sigurno dober, pa potem nadgradiš proc čez slabo leto ko bojo že veliko boljši, ti pa boš bolj advanced user 3D 2D programov :)
RAM raje cenejši pa večjo količino, je pa 4GB zadost za začetek, še posebaj ker je trenutno precej drag.
ostale komponente najcenejše možne

NE POSLUŠAJ GA GLEDE MATIČNE! Tam res nesmeš šparati! To je najbolj pomemben del v tvojem računalniku in če ga misliš imeti za dlje časa kupi to dražjo! Procesor je i5 dober tudi za več kot eno leto! Pa še privarčuješ-ti pa svetujem AMD vzeti-so nekateri modeli boljši kot i5 pa še ceneje prideš skori z matično ter procesorjem! Rami so 4GB čisto dovolj, a morajo biti vsaj 1600 MHz, ker 4GB podatkov ne boš kar tako pri modeliranju dobil, ampak je važno da jih čim hitreje obdela! Zato 4GB. Grafična kartica res ne rabi bit dobra. A če boš kdaj zagnal kako igrico ali pa gledal HD filme in to ti pride prav :D Če boš še malo privarčeval in kupil kakovosto lahko imaš tak računalin kot smo ti predlagali za več let, in kasneje kupiš cel sistem nov!

dmk ::

Jaz sem enkrat kupil matično AsRock ranga pod 50€ in sestavil ter stestiral.
Potem sem ugotovil da mi zraven na pci ne paše zvočna kartica (zaradi velikosti grafične)
zato sem kupil na hitro eno matično Gigabyte in niso imeli druge kot za ~90€. Torej enkrat dražje.
Fora je, ker po testih je bila ona Asrock za 1 ali 2 % hitrejši comp.
Tko da jaz od takrat kupujem samo še najcenejše matične ki še imajo to kar rabim..priključke pa to
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

MBString ::

Zdaj sem še malo pogledal AMD-je, pravzaprav AMD Phenom II X4 955BE in sem opazil da ima phenom boljše karakteristike(frekvenca 3200MHz)med tem ko ima intel 2660MHz.
Toda potem sem videl tale testm ki kaže da je i5 bolj zmogljiv!

Zdaj sem še malo pogledal AMD-je, pravzaprav AMD Phenom II X4 955BE in sem opazil da ima phenom boljše karakteristike(frekvenca 3200MHz)med tem ko ima intel 2660MHz.
Toda potem sem videl tale testm ki kaže da je i5 bolj zmogljiv!

http://www.oc-lab.si/test.php?t=108

Nekako se mi zdi da so intel procesorji tudi bolj kvalitetni in imajo naprednejšo tehnologijo.
Samo ta Turbo funkcija mi ni jasna pri i5 in i7 je to samo za vklopit ali izklopit ali to pomeni v bistvu navijanje? Kako se turbo funkcija vklopi?

Matično bom pa vzel kar tole asusovo( P7P55D) verjetno, ne bom šparal pri matični preveč pa očitno so boljše tudi bolje hlajene, kar pa tudi vpliva na boljše delovanje potem. Pa še za vsak slučaj naj bo boljša v primeru da me bo kdaj prijelo navijanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MBString ()

timotejs ::

Turbo funkcija se vklopi ali izklopi v biosu. Če boš navijal je boljše da daš 27 evrov zraven in si kupiš pro verzijo.:)

MBString ::

Aha, ampak če samo vklopiš turbo funkcijo, potem ne rabiš boljše matične tako kot za navijanje?

timotejs ::

Ne nerabiš za to bo ta ASUS-ova P7P55D, ki si jo zgoraj omenil čisto dovolj.

xsannyx ::

Zdaj sem še malo pogledal AMD-je, pravzaprav AMD Phenom II X4 955BE in sem opazil da ima phenom boljše karakteristike(frekvenca 3200MHz)med tem ko ima intel 2660MHz.
Toda potem sem videl tale testm ki kaže da je i5 bolj zmogljiv!

Zdaj sem še malo pogledal AMD-je, pravzaprav AMD Phenom II X4 955BE in sem opazil da ima phenom boljše karakteristike(frekvenca 3200MHz)med tem ko ima intel 2660MHz.
Toda potem sem videl tale testm ki kaže da je i5 bolj zmogljiv!

http://www.oc-lab.si/test.php?t=108

Nekako se mi zdi da so intel procesorji tudi bolj kvalitetni in imajo naprednejšo tehnologijo.
Samo ta Turbo funkcija mi ni jasna pri i5 in i7 je to samo za vklopit ali izklopit ali to pomeni v bistvu navijanje? Kako se turbo funkcija vklopi?

Matično bom pa vzel kar tole asusovo( P7P55D) verjetno, ne bom šparal pri matični preveč pa očitno so boljše tudi bolje hlajene, kar pa tudi vpliva na boljše delovanje potem. Pa še za vsak slučaj naj bo boljša v primeru da me bo kdaj prijelo navijanje.

Za hlajenje ta matična ni nič boljša...
Če te prime navijat bo ta za "nedeljsko navijanje" čisto kul.
Ne smeš pri procesorju samo frekvenc gledat!
Če mene prašaš se ti splača kupiti AMD bolj! Intel je za navijanje, serverje,...
AMD imaš občutek da je slabši samo zato ker ga ljudje ne priznajo ter vsi trgovci vsiljujejo INTEL, ker je dražji! Primerjaj kako ceneje te pride AMD verzija, ki je boljša kot i5.
In še tisti, ki je rekel da ima počasnejši komp zaradi matične:
To je izmišljotina :D Če si dobil matično za 50€ res ni mogla biti nič! Zaradi matične ti nebo računalnik nič hitreje tekel..

bluefish ::

Pravzaprav je Intel z vidika rendiranja boljši, ker ima HT.

M-XXXX ::

AMD imaš občutek da je slabši samo zato ker ga ljudje ne priznajo ter vsi trgovci vsiljujejo INTEL, ker je dražji! Primerjaj kako ceneje te pride AMD verzija, ki je boljša kot i5.

Zanimiva izjava, glede na to da je najboljši AMD procesor slabši od najslabšega Intel procesorja (i5:D).

Samo ta Turbo funkcija mi ni jasna pri i5 in i7 je to samo za vklopit ali izklopit ali to pomeni v bistvu navijanje? Kako se turbo funkcija vklopi?

Turbo funkcija je ves čas vklopljena.

MBString ::

Pravzaprav je Intel z vidika rendiranja boljši, ker ima HT.


i5 nima HT, niti i7 če se ne motim!

Zanimiva izjava, glede na to da je najboljši AMD procesor slabši od najslabšega Intel procesorja (i5).


Se moram strinjat s tabo, sem prebral na testu spodaj da je intel i5 v večini aplikacij enako dober kot amd razen treh izjem: convertanju filmov, renderiranju(photoshop) in stiskanju datotek z winrar. Pri teh aplikacij je bil intelov i5 v povprečju za 20% hitrejši od najboljših dveh amd precesorjev(phenoma x4 955 in 965)!

Tukaj je test:
http://www.hardwaresecrets.com/article/...

Tako da mislim, da se bom vseeno odločil za intel! Bom ostal zvest pregovoru več denarja več muzike!

ncc2000 ::

i7 ima HT (8xx in 9xx).
HT najbolj pomaga ravno v tem, za kar ti PC rabiš.

Tea Time ::

i7 je seveda boljši... Tudi po testih... Z Gigabyte platami znajo biti kakšni problemi (pravkar sem imel en primer - poglej moje druge poste). Odpravljeno. Deluje pa zadeva z i5 svetovno! V primerjavi z AMD deluje i5 hitreje (AMD v službi) - ampak to le na občutek, testov nisem delal.

Za grafično vzami nVidia (poglej poste zgoraj: podpora CUDO, ki jo izkorišča CS4). Na i5 sistemu je napajalnik SILENT GIANT LC6550GP2 550W14 - dela brez problema. Grafična je 9500 GT. Plošča je UD2. Rami so pa 1333 MHz.

Za tvoje delo vzami Intela v vsakem primeru. Je hitrejši. Tudi na tujih forumih predlagajo za takšno delo Intela.

Za i7 in hyperthreading poglej tale test: http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2...

pa morda še tole: http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2...


LP
Have a break!

MBString ::

Hvala ti za tole Tea Time! Zdaj sem sestavil še eno varianto.

Intel Core i7-860 (2,80Ghz, 8MB) BOX
247.20 EUR

Kingston HyperX 4GB 1800Mhz cl8 KIT
103.20 EUR

Western Digital Caviar Black 500GB 32MB
55.20 EUR

LC POWER LC6600GP2 - 600W
52.80 EUR

Gigabyte GA-P55M-UD2 - Intel P55 Chipset
94.80 EUR

Skupaj: 553.20 EUR
Kaj pravite, je smiselno dat tak procesor na tole matično? Ker vidim da dajejo na te matične vglavnem i5 procesorje, razlog da sem izbral to matično je v tem da sem vzel toliko dražji procesor in ker sem gledal reviewe in nasplošno so ljudje zelo zadovoljni z njo, pravijo, da je kvalitetna in hitra. Overcolckal pa itak ne bom če bom vzel i7, morda kdaj za kakih 100Hz če bo potrebno, nič več.

Pa tole je z dinokompa izbrano, kakšne imate kaj izkušnje s to trgovino, ali hitro pošljejo?

dmk ::

jaz mislim da je to najboljša kombinacija trenutno. sam bi vzel edino še najcenejši ram, pa lahko bi bil tudi malo cenejši napajalnik. samo to so že finese :D
grafična 4730 za tistih 75EUR pa si zmagal

p.s. poglej še na solo.si jaz sem pri njih kupil že kar nekaj robe in bil zadovoljen z najnižjimi cenami v slo navkljub kritiki nekaterih da je ta štacuna slaba
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmk ()

bluefish ::

Saj cene in dobava stvari v večini primerov niso problem. Zatakne se, ko kdo odstopi od naročila ali uveljavlja garancijo.

xsannyx ::

Najboljši AMD je boljši kot i5! Sem pregledal veliko testov.
Tudi za igre je boljši, a ne za navijanje.
Pa tudi prize/preformance je boljši.
Zate je verjetno res boljše imeti intela, saj če imaš i7 si res brez konkurence, pa tudi i5 je mogoče malo boljši v CAD programih ter podobnemu (nisem gledal testov za takšne programe...).
Je pa res da je i7 brez konkurence.
Jaz ti priporočam vseeno ATI neglede na to kaj drugi rečejo-poglej si katere grafične kartice se uporabljajo v mutlimediji, grafičnem oblikovanju,... v večini.

MBString ::

Sem se odločil za i7 8-). Grafično bom pa kar ati vzel verjetno, ker mi photoshop ni prioriteta in ne rabim CUDA, pa še dosti cenejše so ATI. Še nekaj me zanima glede ramov..... na agt prodajajo dva kita ramov mushkin

Mushkin high performance kit
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...
in
Mushkin essentiall kit
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...
Prvi ima višjo voltažo kot drugi in me zanima če lahko dam high performace kit(1.65V, 1.7V) na matično UD2, ki pa podpira rame 1.5V ddr3(tako piše na strani od gigabyte)?

In kaj mi priporočate, kje naj naročim vse to, na dinokompu ali AGT-ju? Kolikor sem prebral na forumu majo ljudje malo boljše izkušnje z AGT, samo da moraš pa kar dolgo čakat, je to res?

dmk ::

agt mam dobre izkušnje. če majo na zalogi ni problema.
če pa ti ni sestavljanje v posebn užitek ali če ne znaš, pa ti ga še sestavijo in stestirajo (če je prešvoh napajalnik ali kaj podobnega) in to brezplačno.
pa še cene imajo ene najnižjih
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

timotejs ::

Ne druge rame moreš dat to je esential rame od mushkina.

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC za grafično delo?

Oddelek: Kaj kupiti
202248 (1643) Opkow
»

core 2 vs. i5

Oddelek: Kaj kupiti
162262 (2008) jan01
»

PC za avdio produkcijo

Oddelek: Kaj kupiti
201332 (966) Tomson
»

comp za delo v PS do 700 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
331494 (800) kos1
»

Nakup PC

Oddelek: Kaj kupiti
282124 (1515) R O N I N

Več podobnih tem