» »

---sestava novega PC-ja---

---sestava novega PC-ja---

«
1
2

d0c70r ::

Prosim svetujte mi glede novega PC-ja, ki ga bom naročil v roku treh dneh. Pripravljen sem dati okoli 900e. Računalnik bi posvetil predvsem igranju novejših iger, kot so npr. crysis, mw2,...na 22'' lg ekranu. Rad bi kupil najbolše, kar se da dubit za ta denar.

prosim komentirajte tudi glede navijanja posameznih komponent ali glede voltaže rama ipd. zanima me tudi kako se komponente med seboj ujemajo in če je napajalnik dovolj dober?

prosim pomagajte, saj se sam ne spoznam dovolj dobro in rabim vašo pomoč.

komponente:

--ohišje: ANTEC THREE HUNDRED (49,77E)
--napajalnik: SCYTHE P-650A "KAMARIKI 4" (89,64E)
--ram: MUSHKIN PC3-12800 "Essential" KIT 4096 MB (93,07E)
--grafična kartica: SAPPHIRE RADEON HD 5850 "Game Edition" (255,24E)
--matična kartica: ??? PROSIM SVETUJTE
--procesor: INTEL CORE i5 750 (172,19E)
--trdi disk: WESTERN DIGITAL WD1001FALS "Caviar Black" (92,33E)

lep pozdrav, jan

Mentalist ::

Kaj takega http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

P:S Matična plošča je, ne matična kartica.
Lool.

d0c70r ::

am matična plošča ja...se opravičujem!
zgornja povezava je definitivno dobra, vendar se mi zdi predraga =(

rad bi malo cenejšo, če se da

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0c70r ()

galu ::

Kaj takega http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

P:S Matična plošča je, ne matična kartica.


Od kdaj pa 1156 procesorji pašejo na lga 1366 matične?;)
Vzemi čisto običajno ASUS P7P55D.
Tako to gre.

dzinks63 ::

Za i5 750 ne paše plošča z x58 podnožjem. Rabiš nekaj takega, npr.:
ASUS P7P55D, Gigabyte GA-P55-UD3, veliko jih prisega na asuske, drugače so pa tudi gigabytke ok.

d0c70r ::

ok hvala!

bom uzeu P7P55D

kaj pa napajalnik in ram?

galu ::

RAM je ok, napajalnik pa overkill. Vzemi nek LC 600w, ali pa COrsair 450w če imaš raje kvaliteto.
Tako to gre.

d0c70r ::

kaj pa ostalo....nevem...grafična pa procesor (ali se dobro ujemata)

rad bi, da se vse dobro ujema....brez overkillou

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0c70r ()

timotejs ::

Grafična pa procesor sta super trenutni p/p

Mentalist ::

DaChampR pozabo sem, da je to 1156 podnožje... pardon.
Lool.

d0c70r ::

jah jst tut...sam sej je bolš, da je napajalnik močnejši, kot pa prešibek. a je to pol res najbolša kombinacija za ta denar, ker ga bom v ponedeljek potem naroču?

Mentalist ::

Ja, super je.
Lool.

d0c70r ::

najlepša hvala usem, če pa bo slučajno še kej uporabnega za slišat, glede navijanja ali glede drugih bolših komponent, pa mi prosim še svetujte.:P

TOP ::

Kar se tiče plate,jaz sem mel doma Tole Asusko in Gigabytko,obdržal sem Gigabytko UD4 se mi bolje obnese,lahko tud vzameš UD3.

d0c70r ::

mah...bom kr pustu to k mam zaenkrat...hvala vseeno.

a se kdo spozna na navijanje teh komponent?
ali se splača navijat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0c70r ()

TOP ::

Seveda se,sam menjat hladilnik od proca in gas

dmk ::

jaz imam tako mnenje, da pri navijanju za tistih 10% pridobiš na hitrosti, zgubiš pa full cajta in živcev, tako da pustim osebno na stock. hladilnik dam pa boljši da mi dela tišje
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

xyxyxyxy ::

Vzemi P7P55D-E s podporo USB 3.0 in SATA 600.

jan01 ::

Kakor verm, pri teh matičnih, ko imaš vključen sata3 in usb3 se hitrost pci express za grafično zmanjša na 8x. Naj me kdo popravi, če sem napačno prevral...

moowy123 ::

To velja za gigabyte plošče, asus pa je to malo popravil in vsebuje nek dodaten "plx" čip, ki ti vseeno omogoča da ohrani pci-e pri 16x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moowy123 ()

d0c70r ::

Vzemi P7P55D-E s podporo USB 3.0 in SATA 600.


am ali je to res potrebno, ker te plošče ni pri agt...ker mi bojo sestavili celoten računalnik, mora le-ta usebovati matično...

d0c70r ::

upam, da bo ta računalnik res dobra kombinacija za igre....sem že razmišlal, da bi vzeu AMD procesor, tko da prosim predlagajte glede tega...

TOP ::

Ti nimamo kej predlagat,edino če želiš spet vojno.Testi ti vse povejo in tukaj ni debate I5

obsorsky ::

Kako ti bojo pa sestavili ta komp, če so mi še par dni nazaj zatrjevali, da je čakalna vrsta za grafično cca. 1 mesec? :)

dzinks63 ::

Za 900€ je izbrano zgoraj ok. Za bistveno manj €, le malo slabše, npr: x4 955, 4GB, HD5770,..

M-XXXX ::

Za 900€ je izbrano zgoraj ok. Za bistveno manj €, le malo slabše, npr: x4 955, 4GB, HD5770,..

Tvoja konfiguracija ima DDR2 rame (ki so trenutno nesmiselen nakup), prav tako je grafična skoraj pol slabša od 5850...

dzinks63 ::

Zakaj so ddr2 rami nesmiselni, delajo popolnoma ok in razlike zaradi zmogljivosti med ddr2 in ddr3 na oko ne boš opazil.

M-XXXX ::

Zakaj so ddr2 rami nesmiselni, delajo popolnoma ok in razlike zaradi zmogljivosti med ddr2 in ddr3 na oko ne boš opazil.

Jp, to je seveda res, vendar je treba malo misliti za naprej, kjer se pot za DDR2 definitivno konča...

TOP ::

Seveda ne sam cena je približno enaka,stem da se DDR2 poslavlja

d0c70r ::

uf...če je pa taka čakalna doba, pol ga bom pa sam sestavu in grafično drugje naroču!

najlepša hvala za vaš trud in tudi meni se zdi, da bo moja kombinacija zdej res dobra.

aja...ali je mogoče še kšna druga kombinacija...glede grafične, če je res povsod razprodana?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0c70r ()

galu ::

Dinokomp ima HD5850 na zalogi če se ne motim!
Tako to gre.

dzinks63 ::

Povprašaj pri FunTech, ko se že ravno hvalijo z banerjem zgoraj, da imajo akcijo, kaj in kako, da ti sestavijo cel pc po tvojih željah.

d0c70r ::

ok hvala.....bom prvo vprašal agt, ker se mi zdi kvalitetna trgovina in če res ni na zalogi, bom poiskal drugje.

galu ::

Če bi imeli bi bilo napisano po celi strani: NA ZALOGI!1!!1!oneone
Tako to gre.

obsorsky ::

5850 je na zalogi pri sestavi.si (sapphire) in pri Pc-PLUS.

M-XXXX ::

Če bi imeli bi bilo napisano po celi strani: NA ZALOGI!1!!1!oneone

Pri AGT-ju nikjer nimajo napisane zaloge, tako, da tudi v tem primeru nebo.

d0c70r ::

Če bi imeli bi bilo napisano po celi strani: NA ZALOGI!1!!1!oneone

Pri AGT-ju nikjer nimajo napisane zaloge, tako, da tudi v tem primeru nebo.


se strinjam, vendar sem prepričan, da mi bojo v ponedeljek rekli, da je nimajo več, ker je res veliko povpraševanje po tej grafični....kar pomeni, da je res dobra :D

galu ::

Ni nekej resnično TOP najboljša grafična kar je kdajkoli prišla, ampak res pa je da se jo v zdajšnjem času najbolj splača kupiti... Za razumno ceno seveda.
Tako to gre.

obsorsky ::

Kaj je pa po tvoje še bolšega trenutno? :) Ok, 5870/5890..sam to je pa way too pricey.

d0c70r ::

nevem...razmišlu sm AMD X4, ker je menda bolši za igrce

barocco ::

tudi sam sem razmišljal ,o sestavi novega kompa.
ALI razmišljam narobe želim si 4 jedrnika z čim višjo frekvenco in seveda cenejšega,kar AMD Phenom II X4 955BE JE.
INTEL CORE i5 750 IMA FREKVENCO 2.66Mhz
AMD Phenom II X4 955BE= 3.2GHz
za igre in gledanje filmov torej, ali je bolje AMD Phenom II X4 955 ali CORE i5 750..???
večja frekvenca=boljše delovanje pri igrah in filmih v HD in BLR formatih ali se motim, ker za i5, i7.i9 je PREdrago ZAME in ima nižjo frekvenco kotAMD Phenom II X4 955BE= 3.2GHz.
prosim za mnenje.
hvala

matej_jack ::

Primerjati dva procesorja različnih proizvajalcev po frekvenci delovanja, je neumnost. Za filme je dovolj praktično vsak sodoben dvojedernik za desktop sisteme.
Po testih sodeč je v igrah i5 750 malenskot boljši (neke opazne razlike verjetno ne bi opazil), se pa da na račun AMD prihraniti par EUR, predvsem v kombinaciji s kakšno 785G ploščo.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ni nujno, da višja frekvenca pomeni boljše delovanje. Poleg vsega pa za sabo potegne tudi večjo porabo in posledično oddano toploto.
Cenovna razlika med platformama je približno 30EUR. Intel se bolje navija in je močnejši v procesorsko zahtevnejših aplikacijah. AMD pa je pri privzeti frekvenci hitrejši v igrah.
Kljub vsemu nekih ogromnih razlik za povprečnega uporabnika ni in ne boš zgrešil z nobenim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

barocco ::

hvala vama za info..
katera matična DO 150evrov pa bi pasala zraven AMD Phenom II X4 955BE? ASUS ali Gigabyte?
zaenkrat ,bi obdržel svojo Nvidia Gigabyte tov.OC 8800GT 512MB(mi zaenkrat zlo dobr služi)..
pa,katero dobro prevetreno ohišje mi priporočate bi pasala zraven vsega ,pa, da ni preveč draga okolli do60-70 evrov.??
družba,full, bi vam bil hvaležen za odgovore
Rok

d0c70r ::

super, da sm se prau odloču, ker sem ga lih prej naroču...mi zna kdo povedat kej več glede navijanja izbranih komponent?

M-XXXX ::

super, da sm se prau odloču, ker sem ga lih prej naroču...mi zna kdo povedat kej več glede navijanja izbranih komponent?

Haha, in ti praviš da si se prav odločil?:D Pa še navijal boš: fail, fail:)

d0c70r ::

ne nism reku, da bom naviju...samo zanima me, če se splača!?

CleanPower ::

napajalnik corsair vx450 je neprimerno boljši od lc-ja 650w.

d0c70r ::

vem, samo ga agt nima in sem tko al pa tko že izbral SCYTHE P-650A "KAMARIKI 4"

morda kdo ve kako kvaliteten je ta?
pri agt piše, da je zmogljiv in tih in me zanima, če ima kdo izkušnje s tem?

Mordecai ::

hvala vama za info..
katera matična DO 150evrov pa bi pasala zraven AMD Phenom II X4 955BE? ASUS ali Gigabyte?
zaenkrat ,bi obdržel svojo Nvidia Gigabyte tov.OC 8800GT 512MB(mi zaenkrat zlo dobr služi)..
pa,katero dobro prevetreno ohišje mi priporočate bi pasala zraven vsega ,pa, da ni preveč draga okolli do60-70 evrov.??
družba,full, bi vam bil hvaležen za odgovore
Rok


Fajn cenovno in performance paše zraven M4A79XTD EVO. Rahlo se boljše navija od ostalih od Asusa, ker je novejša. Ohišje? Enermax Chakra ma en velik 25cm stranski vent...

Mimogrede: a kdo ve če ima Asus M4A serija kakšne probleme, če daš na njo PCI-E gen 1.1 grafično gor? Nekatere iz P5 serije se niso bootale zaradi tega...
Sam si delam posodobitev:
Asus M4A79XTD EVO
2GB Mushkin Blackline DDR3 996600(kompatibilni!)
AMD 955 BE (C3?)
8600GT

Sem tudi jaz razmišljal o core i5 750, vendar sem šel k AMD zaradi slabih ležišč. Tudi če se takoj ne skuri, se bo po moje veliko hitreje (če je navito) kot pa bi se sicer.

Zanimiv review 955BE vs. i7 920 pri visokih ločljivostih na AMD5970 kartici: http://www.legionhardware.com/document....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik za cca 550€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556916 (5886) nUUb
»

Nov gaming pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526666 (5939) Sylar007
»

Nov gamerski comp za 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
271937 (1575) klinker
»

Računalnik v vrednosti do 1100 €

Oddelek: Kaj kupiti
121581 (1249) JeZo
»

nov komp - do 850€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554785 (3623) R O N I N

Več podobnih tem