» »

Računalnik za 3d modeliranje ter grafično oblikovanje

Računalnik za 3d modeliranje ter grafično oblikovanje

1
2
»

xsannyx ::

Mislim da si se pravilno odločil glede kartice. Ker to Nvidia CUDA je samo s****e. To uporablja photoshop! Photoshop CS4 teče brez problema na fotrovem laptopu 2 lete starem 2.0 GHz procesor (ki je minimum) ter neko Asus grafično kartico! Photoshop je res nezahteven program!

MBString ::

Aha, z nižjo voltažo moram potem vzet. Pa tile rami so 1600MHz, ali jih lahko dam na to matično, ker na strani od te matične piše: Support for DDR3 2200/1333/1066/800 MHz memory modules? A to pomeni da ne smem dat 1600 Mhz?

A pri AGT-ju mi bojo komp sestavli tudi če ne kupim vsega pri njih? Recimo da prinesem prazno ohišje z optično enoto, oni pa bi mi ostalo zmontirali? Saj sem že zdajšnji računalnik sam sestavil, pred cca 4 leti in pol, verjetno bi še znal samo bi blo pa fajn če ga stestirajo še zraven.

MBString ::

Pa še eno vprašanje(Ja vem čist preveč vprašanj imam!:)) Doma imam v sedanjem računalniku 400W napajalnik, ki je star približno 4 leta in je nov stal okoli 14000sit. Mislite da bi zmogel poganjat ta moj novi sistem, za kakšna dva meseca? In bi takrat kupil nov napajalnik skupaj z grafično?

bluefish ::

Odvisno od kvalitete. Lahko podaš malo več podatkov? Lahko tudi slikaš stranico napajalnika, kjer je ponavadi nalepka s podatki o linijah.
Se pa zna zgoditi, da nima ustreznih priključkov.

xsannyx ::

Verjetno bi šlo saj so 1600 MHz res pogoste frekvence ddr3 ramov :S
Katera plata to? Poglej če drugim piše isto. Če pa drugim piše tudi 1600 MHz pa pač ta plata ne podpira tega in boš moral ali vzeti druge RAMe ali pa drugo plato. Sam nebi jemal slabših ramov boljši pa pridejo drago kot hudič. Raje dam 20EUR več magari za plato, ker vse kar bo bo bolje :D
Tvoj napajalnik ti verjetno nebi mogel tega poganjati. Prezahteven procesor+grafična srednje.. če bi bil vsaj 500W bi šlo mogoče za 2 mesca.

In tako kot je blue fish rekel. Verjetno nima ustreznih priključkov saj je v novih platah novost-še 4 pinski priključek(skupaj z 20 pinskim). Če ga napajalnik ima in matična ne, potem gre, če pa matična ima pa napajalnik ne potem imaš problem :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xsannyx ()

MBString ::

Plata je gigabyte UD2, samo bom verjetno kar ud3 vzel, ker sem šele zdaj videl da je ud2 microATX velikost.
Pa za vse gigabyte z ležiščem 1156 plate piše tole: "Support for DDR3 2200/1333/1066/800 MHz memory modules?" Tako da zdaj res ne vem. Pa še veliko ljudi pravi po forumih da so cenejše plate gigabyte precej izbirčne glede ramov. Nekdo je pisal da je dal 8GB 1333MHZ rame notri in mu je potem pisalo v biosih 8GB installed in da je usable samo 4GB.

Napajalnik pa res nima 4-pinskega konektorja, čeprav mam pa še enega doma, ki ima 4 pinski konektor, je pa samo 350W.

bluefish ::

Potem bo potrebno kupiti kar nov napajalnik.

MBString ::

Tole je pa res končna konfiguracija. Odločil sem se da kupim še ohišje, tako da mi ga bodo še sestavli in stestirali pri agtju!


Antec Three Hundred Črna 51,12EUR
LC Power LC6600GP2 "Silent Giant" v2.3 52,46EUR
Gigabyte GA-P55-UD3 110,31EUR
Intel(R) Core™ i7 860 250,21EUR
Mushkin PC3-12800 "Essential" KIT 4096MB 1600 MHz DDR III 100,89EUR
Western Digital WD6401AALS "Caviar(R) Black™" 640GB 7200RPM 32MB Serial ATAII 63,90EUR

Skupaj628,89EUR

A bo tole zdaj vredu? Predvsem me zanima če je napajalnik dovolj dober da bo kasneje napajal poleg tega še grafično v rangu ati4870 in še en ssd disk? Kakšno pa je to ohišje, ima kdo izkušnje?

st0jko ::

Ohišje je vredu, napajalnik bo držal BP.
keks?

x45 ::

Samo en stvar mi še hodi poglavi. Koliko je procesor intel i7 860(podnožje 1156)dejansko hitrejši od i5 750?

intel i5 750.....173EUR
intel i7 860.....250EUR

Ali bi se mi splačalo dat 70EUR več za i7?


za te namene je AMD phenom sistem zmogljivejši. sploh za ACAD teste so scori boljši. preveri in poglej.

MBString ::

V vseh testih, ki sem jih gledal, razen redkih izjem je i7 precej boljši od najboljšega phenoma! Pa sej Autocad ni ne vem kako zahteven program tako da je res vseeno. Bom kar tole kar sem gor napisal, jutri ali pa še danes naročil, če je napajalnik res v redu!?;)

xsannyx ::

Samo en stvar mi še hodi poglavi. Koliko je procesor intel i7 860(podnožje 1156)dejansko hitrejši od i5 750?

intel i5 750.....173EUR
intel i7 860.....250EUR

Ali bi se mi splačalo dat 70EUR več za i7?


za te namene je AMD phenom sistem zmogljivejši. sploh za ACAD teste so scori boljši. preveri in poglej.

Oprosti ampak tole si malo faliu :D Z vsem pojmim podpiram AMD ker je poceni kakovosten in samo i7 je boljpi id njega. A za modeliranje ter oblikovanje pa res raje priporočam i5 ali i7. Šele če nimaš denarja za keterega koli od teh dveh pa AMD phenom II x4 965 BE ali pa 995 BE. Za primerjavo imaš verjetno veliko testov, ki jih ima v glavi stric google :D

icko ::

Da si izposodim kar to temo...
Torej komp za grafiko. Namen: Photoshop cs4 veliko, obdelava hd videa bolj redko, igranje iger nikoli.
Normalno spada zraven še internet in to je to.
Kolikor sem se načital bolj rabim dober procesor in veliko rama(vsaj 6 giga), grafična bi po moje zadostovala že s 512mb rama.
V bistvu ne rabim Mercedes E65amg v stilu J.Clarcksona "powaaaaah" ampak nekje rang MITSUBISHI Lancer evo.
Skratka zadeva mora pokat in lomit 10 in več mb velike jpege.
Dilema intel vs amd. i7 odpade. Kje dobim več in za manjši denar. Navijal najraje ne bi. Evolucijske nadgradnje bodo verjetno zaželjene. Upam da bi šlo pod 500€. Nakup v tujini je tudi možen.
Zahvaljujem se vnaprej za vsako info in podatke.
Lp in lep dan.

klinker ::

AMD itak da ne za take stvari. Ni da je slab,ma v CS4,ipd proti intelu nima kaj. Samo za 500EUR bos tezko dobu "lancerja evo"...prej kak clio rs :)

Intel(R) Core™ i5 750 173,53EUR (AGT)
Gigabyte GA-P55M-UD2 96,99EUR (AGT)
Mushkin PC3-12800 "Essential" KIT 4096 MB 100,89EUR (AGT)
Gainward GeForce 9500 GT "Silent" 51,12EUR (AGT)
SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 - Spinpoint F3 48,87 EUR (nakupi.net)
DVD/RW SAMSUNG SH-S223B/BEBE SATA BULK 20,10 EUR (nakupi.net)
Ohišje Enermax CS-038B 400W 67,49 EUR (nakupi.net)

Skupaj 558,99EUR

xsannyx ::

AMD itak da ne za take stvari. Ni da je slab,ma v CS4,ipd proti intelu nima kaj. Samo za 500EUR bos tezko dobu "lancerja evo"...prej kak clio rs :)

Intel® Core™ i5 750 173,53EUR (AGT)
Gigabyte GA-P55M-UD2 96,99EUR (AGT)
Mushkin PC3-12800 "Essential" KIT 4096 MB 100,89EUR (AGT)
Gainward GeForce 9500 GT "Silent" 51,12EUR (AGT)
SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 - Spinpoint F3 48,87 EUR (nakupi.net)
DVD/RW SAMSUNG SH-S223B/BEBE SATA BULK 20,10 EUR (nakupi.net)
Ohišje Enermax CS-038B 400W 67,49 EUR (nakupi.net)

Skupaj 558,99EUR

Za photoshop pa res ne rabiš INTELA :D
To je pa res nezahteven program... Če kupiš enega AMD 950 bi verjetno bilo dovolj za zelo hitro in lahkotno delo v photoshopu :D Jaz sem na zanič računalniku lahko delal brez problema (enojedrni 1,7 Ghz AMD sempron 2500+ LOL :D)
Za photoshop tudi rama 6Gb ne boš rabil..
V glavnem sploh ne rabiš dobrega računalnika za to..
Razen če hočeš res res hitro vzemi 4Gb ddr3 rama ter i5 ali AMD 965 BE. Grafa važno da ti predvaja HD video brez problema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xsannyx ()

icko ::

Sedaj imam laptop sony vaio 2gb rama 7200rpm 16mb disk, ge force 7400 pa je pri par odprtih filetih zadeva precej žalostna. Ali pa sem samo jaz preveč razvajen. Mogoče pa je proc tisti ki bremza (core duo 1,66ghz)
V glavnem to ni to.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: icko ()

xsannyx ::

Sedaj imam laptop sony vaio 2gb rama 7200rpm 16mb disk, ge force 7400 pa je pri par odprtih filetih zadeva precej žalostna. Ali pa sem samo jaz preveč razvajen. Mogoče pa je proc tisti ki bremza (core duo 1,66ghz)
V glavnem to ni to.
lp

Ja če boš delal z nešteto layerji bo verjetno res malo lagiralo :D Ampak se verjetno nebi kaj dosti poznalo pri samem delu. Ampak je pa procesor dvojederni 1.66 Ghz. Predpomnilnika pa tudi verjetno ni preveč. Kupiš AMD athlon II x4 955 pa bi ti photoshop mogu brez problema delat. al pa kak cenejši INTELOV štirijedrnik (Q serija?)

icko ::

Hvala bom pretuhtal.
lp

xsannyx ::

Hvala bom pretuhtal.
lp

V glavnem i5 ter i7 se ne splača kupovati za takšno delo. Tudi z kakšnim AMD jem ali pa INTEL om za 150€ boš lahko kar nekaj let uspešno delal na photoshopu.

klinker ::

AMD itak da ne za take stvari. Ni da je slab,ma v CS4,ipd proti intelu nima kaj. Samo za 500EUR bos tezko dobu "lancerja evo"...prej kak clio rs :)

Intel® Core™ i5 750 173,53EUR (AGT)
Gigabyte GA-P55M-UD2 96,99EUR (AGT)
Mushkin PC3-12800 "Essential" KIT 4096 MB 100,89EUR (AGT)
Gainward GeForce 9500 GT "Silent" 51,12EUR (AGT)
SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 - Spinpoint F3 48,87 EUR (nakupi.net)
DVD/RW SAMSUNG SH-S223B/BEBE SATA BULK 20,10 EUR (nakupi.net)
Ohišje Enermax CS-038B 400W 67,49 EUR (nakupi.net)

Skupaj 558,99EUR

Za photoshop pa res ne rabiš INTELA :D
To je pa res nezahteven program... Če kupiš enega AMD 950 bi verjetno bilo dovolj za zelo hitro in lahkotno delo v photoshopu :D Jaz sem na zanič računalniku lahko delal brez problema (enojedrni 1,7 Ghz AMD sempron 2500+ LOL :D)
Za photoshop tudi rama 6Gb ne boš rabil..
V glavnem sploh ne rabiš dobrega računalnika za to..
Razen če hočeš res res hitro vzemi 4Gb ddr3 rama ter i5 ali AMD 965 BE. Grafa važno da ti predvaja HD video brez problema


Za to kar ti uporabljas photoshop bo verjetno ze celeron super :P sem pa frendu ki je profi fotograf sestavu pred pol leta kisto izkljucno za
photoshop CS4... i7 920@ 3.7ghz,6gb rama,velociraptor 150gb +1tb WD,ter 8800GT(cuda)...in glej ga zlomka...PC je vsaj 4-6h na dan na 100%,vseh 8
niti...in me ze sprasuje ce je bil izdan kak vecjedrni proc od tega,kateri bi mu prihranu se nekaj dragocenega casa ;)
Mislim res...taki klinci ki nimajo pojma kaj pomeni bit advanced user za nek profi program naj so raje tiho in nabijajo igrice naprej kot pa take
buce tu prodajat!

opeter ::

Zdaj glede Photoshopa... če uporabljaš kakšne napredne 3d funkcije (te so prvotno uvedli v Photoshopu CS3 Extended), potem res potrebuješ močnejši procesor in pa grafično ter ogromno RAMa.

Za popvrečno namiznozaložniško - vsakodnevno - delo pa naj bi bil skoraj vsak moderni dvojedrnik z 4 GB RAMa dovolj za delo. Pred leti so ljudje uporabljali 100 MHz CPU-je in so prav tako uspešno dokončali marsikatero vrhunsko grafično delo, ki je še dandanes marsikje referenca.

Hitrost in programska oprema ti nič ne pomaga, če nimaš talenta in znanja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

xsannyx ::

Zdaj glede Photoshopa... če uporabljaš kakšne napredne 3d funkcije (te so prvotno uvedli v Photoshopu CS3 Extended), potem res potrebuješ močnejši procesor in pa grafično ter ogromno RAMa.

Za popvrečno namiznozaložniško - vsakodnevno - delo pa naj bi bil skoraj vsak moderni dvojedrnik z 4 GB RAMa dovolj za delo. Pred leti so ljudje uporabljali 100 MHz CPU-je in so prav tako uspešno dokončali marsikatero vrhunsko grafično delo, ki je še dandanes marsikje referenca.

Hitrost in programska oprema ti nič ne pomaga, če nimaš talenta in znanja.

Točno tako. Sem 2 leti drkal photoshop 24/7 pa sm meu čist zjeban komp pa mi je čist uredu blo-seveda pa nisem obdeloval slik v kakovosti profesionalnega fotografa! Če si profesionalec v takšnih stvareh pa boš tudi verjetno že vedel kak komp rabiš ne pa na forumu spraševal da ti ga sestavijo.. Tako da predvidevam da je to ljubiteljsko ter bi bil en 4 jedernik z L3 predpomnilnikom tam nekje 2,6-2,8 Ghz čisto dovolj.

Cofko Cof ::

Antec Three Hundred Črna 51,12EUR
LC Power LC6600GP2 "Silent Giant" v2.3 52,46EUR
Gigabyte GA-P55-UD3 110,31EUR
Intel® Core™ i7 860 250,21EUR
Mushkin PC3-12800 "Essential" KIT 4096MB 1600 MHz DDR III 100,89EUR
Western Digital WD6401AALS "Caviar® Black™" 640GB 7200RPM 32MB Serial ATAII 63,90EUR

Sam gledam isto kombinacijo (skupaj z grafično GeForce 9500 GT "Silent", ki je verjetno dovolj za Photoshop in renderiranje?), zanima pa me nekaj v zvezi s hladilnikom za procesor. Zraven verjetno pride stock hladilnik samo če hočeš kakšnega boljšega ga izbereš pri sestavljanju (gledam agt.si)? Je smiselno vzeti boljši hladilnik, glede na to, da mislim računalnik večinoma obremenjevati na polno?
Ars longa,vita brevis.

deadbeef ::

Samo en stvar mi še hodi poglavi. Koliko je procesor intel i7 860(podnožje 1156)dejansko hitrejši od i5 750?

intel i5 750.....173EUR
intel i7 860.....250EUR

Ali bi se mi splačalo dat 70EUR več za i7?


za te namene je AMD phenom sistem zmogljivejši. sploh za ACAD teste so scori boljši. preveri in poglej.


Dej ne nabijaj z temi AMD procesorji.. ker INTELov i7 pelje scat Phenom II kadar češ.

T-Majo ::

Tudi jaz iščem zase nekaj podobnega za čim manj denarja (služil bo kot 2. računalnik). Potrebujem pa CPU, MB, RAM, HDD in grafično.


CPU: AMD Phenom X4 9650 2.3GHz AM2+ BOX 97EUR (je bolje kakšen C2D dvojedrni?)

RAM: rabil bi 4gb, mhz mi nekako ne pomenijo veliko

GPU: razmišljal sem o kakšnem HD5750 a je enostavno preveč denarja, zato nekaj iz HD4xxx.
Kaj je boljše; HD4730, 4670, ali 4850, mogoče celo 4830. Glede na to, da igre skoraj ne igram, je najcenejša varianta čist ok ne?

HDD: naj bo WD, računam okoli 640gb c.blue ali black, min. mora biti 500gb, ali pa 2 manjša diska za backup?

Naj bo vse skupaj čim bolj ugodno oz. price/performance varianta. Lahko je tudi rabljena zadeva z vsaj nekaj meseci garancije.

EDIT: matične nisem omenil, ker še procesorja nisem izbral, drugače pa naj bi bil PC samo za grafično oblikovanje in ne za 3D modeliranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

klinker ::

AMD ATHLON II X4 620 2.6GHz AM3 BOX 89,25 EUR
ASUS M4A78 AM2/PCIE/S/R/GL/HT3 69,70 EUR
DDR2 4GB PC800 Corsair (TWIN2X4096-6400C5) 79,44 EUR
SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 - Spinpoint F3 48,87 EUR
XpertVision GF 9500GT SUPER 512MB PCIE DDR2 TVO/DVI PASIVNO HLAJENJE 45,01 EUR

332,27EUR pri nakupi.net

opeter ::

AMD ATHLON II X4 620 2.6GHz AM3 BOX 89,25 EUR
ASUS M4A78 AM2/PCIE/S/R/GL/HT3 69,70 EUR
DDR2 4GB PC800 Corsair (TWIN2X4096-6400C5) 79,44 EUR
SAMSUNG 500GB SATA2, 16/7200 - Spinpoint F3 48,87 EUR
XpertVision GF 9500GT SUPER 512MB PCIE DDR2 TVO/DVI PASIVNO HLAJENJE 45,01 EUR

332,27EUR pri nakupi.net


Odlična zadeva!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

xsannyx ::

Pff.. spet malo gledam sem že malo bolj spoznan na tem področju in me zanima... za procesor mi je že čisto jasno kaj rabim in kaj ne.. sedaj pa grafična kartica... Nvidia quadro... Ima nekaj poceni modelov, tisti ATI fire GL so vsi 1000+... Nvidia qudro serije me zanimajo. je nekaj respoceni modelov in me zanima kako bi se to obneslo v 3d modeliranju, saj mi je malo čudno, ker piše da je res dobro v 2d animaciji in to jaz bi pa računalnik rabil tudi za 3d modeliranje. In če se obneše slabše kot recimo HD 4890 ali pa GTX260 potem ne vzamem. Gledam pa te tri modele v zgornji vrsti, ki so najbolj poceni :D pa prosim da govorite tisti ki imate kaj izkušenj in se na tem področju res spoznate saj nebi rad kupil kompa, ki ni v redu za več letno uporabo...

bluefish ::

Quadro kartice pridejo v poštev pri delu s CAD/CAM programi, drugače pa je nakup nesmiseln in zadošča obična kartica (nekateri modeli se lahko tudi softmodajo v Quadro).
Tiste tri v zgornji vrsti so bolj tako tako in veliko več profitiraš z navadno kartico v podobnem cenovnem razredu.

xsannyx ::

Quadro kartice pridejo v poštev pri delu s CAD/CAM programi, drugače pa je nakup nesmiseln in zadošča obična kartica (nekateri modeli se lahko tudi softmodajo v Quadro).
Tiste tri v zgornji vrsti so bolj tako tako in veliko več profitiraš z navadno kartico v podobnem cenovnem razredu.

dobro lepo :D no mi vsaj nebo treba sestri težiti da bi pri njej igral če mi bo kdaj kakšna igrica zapasala :D potem raje vzamem nvidio ali ati? gledam tam v rangu 200€ (4890 ali GTX 260, 275) (da bo bolje pač za photoshop, after effects, cad, blender,...)

bluefish ::

Praktično je vseeno. Sicer ima nVidia CUDO, vendar pa menda ATI v PS (bo kdo drug povedal bolj specifično za ATI kartice in nastavitve) ne zaostaja veliko.

xsannyx ::

Hmm dobro. je pa zato nvidia dražna v povprečju price/performance.... bom poskusil najti kakšne primerjave v 2d modeliranju in animacijah v guglu :D

dmk ::

Za CAD je dovolj dobra kakšna 4650. Bolj je važen procesor. in a dovolj rama za kakšne hude renderje. Ni potrebno pretiravat, ker recimo Blender gladko dela tudi na običnem netbooku.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

bluefish ::

Procesor v Viewportu praktično nima veze. Pri rendiranju pa ima glavno vlogo.

xsannyx ::

Za CAD je dovolj dobra kakšna 4650. Bolj je važen procesor. in a dovolj rama za kakšne hude renderje. Ni potrebno pretiravat, ker recimo Blender gladko dela tudi na običnem netbooku.

uff pri rendranju zelo zelo obremeni sistem in trajaa če ni dober procesor :D a za procesor je poskrbljeno. vem v kateri smeri gledati in kaj je važno. Sicer pa tako še ne bom kupil takšnega sistema še vsaj 2-3 mesce in bo nekaj stvari novih v začetku drugega leta in bomo videli kaj bo naneslo takrat :D sicer pa res ni potrebna dobra grafična, a če že ne vzamem namenske grafične za te namene raje vzamem malo dražno (+50€) ter igram še igre :D

glistovje ::

Samo en stvar mi še hodi poglavi. Koliko je procesor intel i7 860(podnožje 1156)dejansko hitrejši od i5 750?

intel i5 750.....173EUR
intel i7 860.....250EUR

Ali bi se mi splačalo dat 70EUR več za i7?


za te namene je AMD phenom sistem zmogljivejši. sploh za ACAD teste so scori boljši. preveri in poglej.


Dej ne nabijaj z temi AMD procesorji.. ker INTELov i7 pelje scat Phenom II kadar češ.


koga boli k.... če intel pelje scat AMD v neki glupih testih, amd 4 jedrnik bo naredil isto kot i7, če pa misliš če boš imel i7 pa da boš lepše slike oblikoval kot na AMD se pa globoko motiš haha :)) delam v indesignu in photoshopu in imam amd 4 jedrnika in dela vse več kot predobro (zmeraj vklopljen high quality view) in vse gladko laufa. rajš dam 70€ manj in in kupim 70€ dražjo grafično

lp
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC za grafično delo?

Oddelek: Kaj kupiti
202246 (1641) Opkow
»

core 2 vs. i5

Oddelek: Kaj kupiti
162260 (2006) jan01
»

PC za avdio produkcijo

Oddelek: Kaj kupiti
201329 (963) Tomson
»

comp za delo v PS do 700 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
331492 (798) kos1
»

Nakup PC

Oddelek: Kaj kupiti
282121 (1512) R O N I N

Več podobnih tem