» »

Izšel KDE 4.3

Izšel KDE 4.3

KDE 4.3

vir: KDE
Slo-Tech - Pol leta po izidu prejšnje verzije namiznega okolja za Linux z imenom KDE je izšla nova različica, to pot že KDE 4.3. Verzija s kodnim imenom Caizen po besedah avtorjev prinaša kopico novosti in izboljšav, ki bodo po godu uporabnikom. Pravijo, da so v zadnjih šestih mesecih popravili prek 10.000 hroščev, dodali skoraj 2.000 novih možnosti, skupno pa izvedli 63.000 sprememb. Prenos je kot običajno mogoč z uradne strani, koder najdete tudi obsežnejši opis izboljšav in seznam novosti. Prve vtise so že zbrali na ComputerWorld.

48 komentarjev

filip007 ::

Če ne bi imel KDE dekstop v Gadget oknu bi rekel, da je tole Vista...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PNG ::

Hah, my thoughts exactly Bismark!

Blinder ::

10.000 hroščev, lol
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jype ::

Zajci komentirajo boben.

carota ::

En bug so pozabili, ura desno zgoraj kaže 13:30, tista desno spodaj pa 13:29... ;)

driver_x ::

Kje se sploh nastavi, da kaže ura 13:30 in ne 1:30 PM. Mi iz prve ni uspelo najti nastavitve.

arjan_t ::

Kje se sploh nastavi, da kaže ura 13:30 in ne 1:30 PM. Mi iz prve ni uspelo najti nastavitve.


mislim da je to vezano na lokalne nastavitve

BigWhale ::

Hm, je kje kak repository z Ubuntu 9.04 paketi? Ne Kubuntu ampak ubuntu. :)

arjan_t ::

Hm, je kje kak repository z Ubuntu 9.04 paketi? Ne Kubuntu ampak ubuntu. :)


saj so enaki

G-man ::

Najava je tudi v slovenščini, lepo bi bilo, če bi se to v objavi novice popravilo: http://kde.org/announcements/4.3/index-...

Vsekakor je za pohvalit trud vseh tistih prostovoljev, ki so omogočili, da smo Slovenci v koraku z napredkom KDE-ja!

MrStein ::

Wau, nekdo pa se je očitno potrudil:
Also available in: English | Estonian | Slovenian | Українська | Walloon |
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

.Jao bože kakšen smrad. Očitno nekaj ne dela v redu na mojem kubuntu 9.04 sistemu. Logiran sem eno minuto pa me že bolijo oči. K meni se mi občasno odpira na vrhu, taskbar in ozadje na levem monitorju so mali sivi kvadratki, ozadje na desnem je čista tema (črno), ampak dela, screenshot tudi po novem naredi zgolj zajem enega monitorja:

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

phantom ::

Kje se sploh nastavi, da kaže ura 13:30 in ne 1:30 PM. Mi iz prve ni uspelo najti nastavitve.


Sistemske nastavitve/Država/regija in jezik

KDE povečini ignorira sistemske lokalne nastavitve (okoljske spremenljivke LANGUAGE, LANG, LC_*).
~
~
:wq

driver_x ::

Poldi: pobriši (oz. premakni drugam za vsak slučaj) stare nastavitve za KDE.

Poldi112 ::

Ko sem pobrisal samo nastavitve plazme je bilo malo bolje. Podobno malo bolje ko sem izklopil ne vem več kakšen efekte za desktop. Zdaj sem premaknil še cel ~/.kde folder in je malo bolje malo slabše. Del desktopa (moder) se odziva na desni klik in podpira widgete, mi pa manjka taskbar :)

Verjetno bom samo počakal do večera, naredil ponoven sync & upgrade, in če ne pomaga in na kubuntu forumu še ne bo rešitve oz. podobnega problema, grem nazaj na 4.2

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

FitnessBoy ::

10.000 hroščev, lol


Vprašanje je kolko so novih zaradi tega naredi ;).

kriko1 ::

Jaz uporabljam že od bete in je super.
Do včeraj je neprekinjeno KDE tekel en teden in predem sem ugasnil je bil isto odziven kot
pri enem tednu nazaj ob zagonu. 4.3 je dober release.

FitnessBoy: imaš odprt bugtracker

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

BigWhale ::

Hm, je kje kak repository z Ubuntu 9.04 paketi? Ne Kubuntu ampak ubuntu. :)


saj so enaki


Res je. Ja.

Moras sem instalirat kubuntu-desktop in potem narest dist-upgrade

Sicer je pa meni vse delovalo po brisanju .kde direktorija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Poldi112 ::

Meni zdaj po ponovnem updatu z nekaj 10 novimi paketki tudi dela ok.

Prvi vtisi mešani. Taskbar je slabo berljiv zaradi premajhnega kontrasta, večina nastavitev je šla v k., očitno se je update-al tudi kernel, ker mi vpn joka da ne najde modula.
Amarok ima en super feature ko ti prikaže podnapise, edino za vsako pesem ki mu jo dam reče da jih ali ne najde, ali pa:

Unfortunately, due to licensing restrictions from some of the major music publishers we can no longer return lyrics through the LyricWiki API (where this application gets some or all of its lyrics).

The lyrics for this song can be found at the following URL:
http://lyricwiki.org/Atheist:Piece_Of_T...


(Please note: this is not the fault of the developer who created this application, but is a restriction imposed by the music publishers themselves.)


Ni mi pa jasno zakaj po potem sploh obdržali to funkcionalnost.
Je pa zraven tudi prikaz strani z wikipedije, da lahko bereš wiki članek o izbrani skupini, ko poslušaš njihovo muziko. Špasno. S tem da občasno tudi kiksne. Tchaikovsy je bil ok, liszt pa mi da nek techno duo info.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

arjan_t ::


Amarok ima en super feature ko ti prikaže podnapise, edino za vsako pesem ki mu jo dam reče da jih ali ne najde, ali pa:

Unfortunately, due to licensing restrictions from some of the major music publishers we can no longer return lyrics through the LyricWiki API (where this application gets some or all of its lyrics).

The lyrics for this song can be found at the following URL:
http://lyricwiki.org/Atheist:Piece_Of_T...


(Please note: this is not the fault of the developer who created this application, but is a restriction imposed by the music publishers themselves.)


to je še delalo pred parimi dnevi, to ni obvestilo od amarok-a ampak od lyricwiki API-ja, ki ga amarok uporablja

je**mu pa njihove licensing restrictions

MrStein ::

FitnessBoy:
> 10.000 hroščev, lol


Vprašanje je kolko so novih zaradi tega naredi

Jasno, 20.000 ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

po brisanju .kde direktorija.

Torej KDE folk še ni slišal za "smooth upgrade" ?
Ročno brisanje config fajlov ? Ja nič, vržemo en vic o editiranju registra na konkurenci in se delamo, da je s tem vse rešeno...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

po brisanju .kde direktorija.

Torej KDE folk še ni slišal za "smooth upgrade" ?
Ročno brisanje config fajlov ? Ja nič, vržemo en vic o editiranju registra na konkurenci in se delamo, da je s tem vse rešeno...

Ne, to je bolj podobno, če po upgrade-u Windowsa nimaš nobenih težav ... Fresh Install je vedno boljši.

Poldi112 ::

>Torej KDE folk še ni slišal za "smooth upgrade" ?

Iz 4.1 na 4.2 so mi nastavitve ostale. Tu je pa nekatere obdržal, nekatere pa ne. Konqueror je recimo ostal privzet file browser, njegove nastavitve, da ne prikaže preview-a pa so izginile, skupaj z direktorij bookmarks. Pa informacije o seji, da naj začne pri login s prazno.

Jaz nisem brisal .kde. Oz. sem testno ko sem imel druge težave, nato pa sem ga vrnil nazaj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

TKPhysicist ::

Pa kaj je to nekakšna srednjeveška zadeva? Nekaterim mora biti pa res dolgčas, da se ubadajo s tem drekom...
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

techfreak :) ::

Pa kaj je to nekakšna srednjeveška zadeva? Nekaterim mora biti pa res dolgčas, da se ubadajo s tem drekom...

Ti se na vse pritožuješ in pišeš kako je slabo?

Prej je Windows proti temu srednjeveški ... oz. 7ka je vsaj malo primerljiva.

kumpa ::

Meni se zdi KDE ogaben, pa se celo sam Linus je pred kratkim izjavil da se mu zdi zadnje case gnome precej boljsa izbira.

arjan_t ::

a linus je merilo kaj je dobro?

koliko vem pa je to izjavil v času fedore 9 ki je pakirala samo KDE 4.0

techfreak :) ::

B. Gates:
640k is Enough For Anyone


Torej kar je nekdo enkrat rekel mora vedno držati?

d0rK ::

Dej umrite ze s tem izmisljenim rekom ki ga Gates ni nikoli izustil.

BigWhale ::

Tud to, da je Gnome boljsa izbira Linus ni nikoli rekel. ;>

Gikica ::

Par urc nazaj sem si namestila paketke na Mandrivo 2009 Spring in zaenkrat novi KDE deluje prav lepo. Izgled je pa tudi izredno lep. Tudi sama se moram zahvalit vsem ki so se potrudili, da lahko KDE uporabljam v slovenščini.
Resistance is futile! Firefox and Thunderbird will prevail!

driver_x ::

Meni se zdi KDE ogaben, pa se celo sam Linus je pred kratkim izjavil da se mu zdi zadnje case gnome precej boljsa izbira.


KDE je ogaben ravno toliko, kolikor si ga ogabnega nastaviš. Pred leti je Linus popluval Gnome, sedaj naj se pa odloči kaj ima raje.

Poldi112 ::

Linus bo šel zelo verjetno nazaj na kde. Gnome mu je bil po sili razmer, ker je 4.0 verzija, ki so jo uporabile nekatere distribucije, zanič.

Je pa to, kaj on uporablja, povsem irelevantno. Zanimivo bi bilo šele, če bi uporabljal Win.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jst ::

KDE 4 sploh ni bil četrta verzija in sploh ne vem zakaj so morali narediti takšno zmedo med manj informirani uporabniki. 4.1 je bil crap. 4.2 je bil step in perfect direction ampak z performance problemi, stabilnost bila nekje na ravni vode v sekretu (flush after every use :)))). Sedaj, po nekaj urah opensuse KDE 4.3 mi zadeva kar lepo deluje. Brez hickupov.

Bomo videli, ko bo uptime kakšen teden...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

>Zanimivo bi bilo šele, če bi uporabljal Win.

Kaj misliš, da je tako ozkogleden, da dejansko NE uporablja MSjevih produktov??
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Poldi112 ::

Neuporaba MS izdelkov ni znak ozkoglednosti. Lahko da občasno kaj naredi na win, ampak v glavnem je v Linux-u. Saj če bi bil zadovoljen z win si ne bi kodiral alternative, ane?

Je pa smešno da vseeno mislim, da je ozkogleden.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Jst ::

Jep Poldi, prav imaš, on JE Jezus.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Poldi112 ::

Ne, on je en inteligenten, zarukan, ozkogleden osebek, z jasnimi stališči ter brutalno nizko stopnjo prijaznosti. Jezus, na drugi strani, ne izstopa po inteligenci, je prijazen, svetovljan, prijazen in z jasnimi stališči. In to zadnje je v bistvu njuna edina skupna točka, ki jo vidim jaz.

Mogoče če bi si linus pustil rasti lase in brado ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jst ::

Če bi on še kaj pametnega kodiral, potem ne bi skoraj dve leti in pol moledoval kernel team-a naj spremenijo default CPU Scheduler.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Poldi112 ::

No vidiš, ni Jezus. Vseeno pa kernel lepo napreduje pod njegovim vodstvom. In completly fair scheduler, kolikor sem bral o njem, sploh ni tako napačen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

driver_x ::

Neuporaba MS izdelkov ni znak ozkoglednosti. Lahko da občasno kaj naredi na win, ampak v glavnem je v Linux-u.


Kdor je pameten uporablja kar je pač najboljše. Odpovedovanje nekaterim ugodnostim zaradi ideoloških predsotkov pa je butasto.

jype ::

Odpovedovanje nekaterim ugodnostim zaradi obvladovanja lastnih podatkov pa ni.

Jst ::

Jaz sem se obesil na tole, poldi:
>Je pa to, kaj on uporablja, povsem irelevantno. Zanimivo bi
>bilo šele, če bi uporabljal Win.

Kolikor sem ga poslušal na eni konferenci (feed), je imel prezentacijo na powerpointu narejeno, ter je govoril o multimediji in izpostavil kje ga je MS posral in naj developerji ne delajo network prioritet na strani aplikacij in naj se to pusti kernelu. Linux kernel je pa ob enem tudi skurcal kako ne dela najbolje memory management - performančno gledano - kadar hočejo aplikacije vsiliti svoje pogoje prioritet. Nekaj v tem smislu. TO je bilo že nekaj let nazaj, tako da se ne spomnim najbolje, je pa nekaj hvalil tudi nekaj od Viste.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mile ::

upgrejdal na službenem kubuntuju iz 4.2, brez problemov

G-man ::

Anteus ::

Ko je že tema odprta...

Ali mogoče kdo ve, kako bi (je sploh mogoče) nastavil izgled KDE 3.5 na verziji 4, konkretno 4.3.

Probleme imam s preglednostjo in tudi funkcionalnostjo. Praktično nobene stvari zlepa ne najdem, ikone je težko opaziti, določene nastavitve pa sploh manjkajo. Vsaj z mest, kjer so bile prej.

Ne vem, kateri kreten se je spomnil, da bi uvedli fotorealistične ikone. Ikone morajo biti stilizirane, z jasnim simbolnim pomenom - da takoj padejo v oči.
Pa glede Adepta - a je to še v uradnem KDE4 paketu? Dobil sem eno povsem spremenjeno novo verzijo v beta obliki, tako, da se bolje znajdem v Synapticu, ki mi prav zaradi nepreglednosti ni bil nikoli všeč.

Icematxyz ::

Zadeva mi je všeč. Ko jo portajo (v celoti da bo stabilno in hitro) na Windows desktop platformo bo Microsoft v novi dilemi. Ali dati ob prvi namestitvi izbiro uporabniku kateri default window manager imeti ali ne. (Upam da jim pri tej odločitvi spet kdo malo pomaga).

Ni pa mi jasno od kod nekateri jemljete ideje da vse kar na svetu obstaja je naredil Microsoft vsi ostali pa kopirajo. Celo z Vista vmesnikom to primerjate?

Aleluja! Zadeva je huda! Tako huda da grize.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 14.10: na zahodu bolj malo novega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6928824 (23768) DuleKrtola
»

Izšel KDE 4.9

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
95221 (3766) Jst
»

Izšel KDE 4.4

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
225517 (4381) Icematxyz
»

Debian bo odslej izhajal na dve leti

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
393642 (2405) Poldi112

Več podobnih tem