» »

"Skriti" podatki v avtomobilih

1
2
3

bosmla ::

Se enkrat:

Ce avto belezi taksne podatke ali je potem potrebna privolitev lastnika oz. sodni nalog za njihov "odvzem"?

madmitch ::

Ma tko bom odgovoril, če nočete, da se vam beležijo informacije, potem kupite japonski ali korejski avto, ker te ne vpisujejo take vrste podatkov, kot je zadnji vžig in podobno. To je značilnost evropskih avtov. Nov evropski avto je potrebno peljati na servis, da ti serviser pregleda podatke. Pri japonskih ali korejskih temu ni tako, lahko sam opraviš mali servis in v manualih avta imaš opisano, kako resetiraš s pritiski gumbov servisni interval. Podrobno opisano in ni skrivnost! Računalnik se lahko pri vzhodno-azijskih avtih komot resetira in se tudi log-i vsi pobrišejo. Pri evropskih je vse to zakomplicirano, log fajli ostajajo, tudi po resetu board računalnika, za vsako malenkost je treba peljati na uradni servis, priklopiti na tester in logirati napako. Tudi za normalen servisni interval, nujno na tester priklopiti. Vzhodnoazijski avtomobili so tu bistveno bolj svobodni, imajo vse dokumentirano in omogočajo, da se popravila izvedejo tudi izven pooblaščenih servisih! >:D

PS: ... in ja vozim japonca.. :P


Toyota je narejena kje? Lexus je narejen kje? Eurovan je narejen kje? Na toyoti logi ostanejo, preverjeno. Eurovan ima lepo dokumentirano, kako ponastaviš servisni interval, če se zmede elektronika od stekel na vratih pri Toyoti, mora na PC, da jo resetirajo, pri Eurovanu to narediš brez PCja - Šipo dol, držiš knof par sekund, šipo gor, držiš par sekund - brezplačno.

Ne bit tolk prepričan o opensource azijcih, ni čisto res.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

madmitch ::

Se enkrat:

Ce avto belezi taksne podatke ali je potem potrebna privolitev lastnika oz. sodni nalog za njihov "odvzem"?


Verjetno je. A čmo pismo Musarjevi poslat?:P
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

poweroff ::

Hmm, zanimivo je dejstvo, da je on omenjena ključa zavarovalnici izročil.
sudo poweroff

Loki ::

ce hoces dobiti povracilo, moras predloziti vse kljuce. ce si ga pozabil v avtu, potem bos malce tezje dobil kaj....
I left my wallet in El Segundo

driver_x ::

Očitno moraš za status čudežnega dečka prevar dandanašji zelo dobro poznati tehnologije, drugače se ti ne izplača.

aljazh ::

Niti ne, samo velikega vodje ne smeš zaj**** >:D

_max_ ::

Ne razumem. Danes sem spraševal pooblaščenega serviserja za BMW če mi lahko pove realno zgodovino rabljenega avtomobila pred nakupom. Je rekel, da mi nihče ne more z gotovostjo potrditi realnih kilometrov ali karkoli drugega.
Lasciate ogni speranza voi chi domandate

Azrael ::

Računalnik se mogoče menjati. Sicer bi po serijskih številkah to lahko ugotovili. Če je bil menjan, sploh z rabljenim je zgodovina, seveda zgodovina dveh avtov.

Enako tudi, če so se šli kakšen resen chip tuning.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zheegec ::

Ne razumem. Danes sem spraševal pooblaščenega serviserja za BMW če mi lahko pove realno zgodovino rabljenega avtomobila pred nakupom. Je rekel, da mi nihče ne more z gotovostjo potrditi realnih kilometrov ali karkoli drugega.

Podatke je zelo težko ponarediti, dosti lažje pa je vse podatke izbrisati. Vidi se, da nekaj ni OK, samo kaj več pa ne veš. Vsaj pri moji Alfici je tako.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

poweroff ::

Ja, samo policija ima strokovnjake, ki lahko ugotovijo ali je bilo kaj menjano, prelotano, itd. To pa stane in verjetno se zato ne splača opraviti tega postopka "zgolj" za ugotavljanje št. prevoženih kilometrov.
sudo poweroff

madmitch ::

Ne razumem. Danes sem spraševal pooblaščenega serviserja za BMW če mi lahko pove realno zgodovino rabljenega avtomobila pred nakupom. Je rekel, da mi nihče ne more z gotovostjo potrditi realnih kilometrov ali karkoli drugega.

Podatke je zelo težko ponarediti, dosti lažje pa je vse podatke izbrisati. Vidi se, da nekaj ni OK, samo kaj več pa ne veš. Vsaj pri moji Alfici je tako.

No ja, tudi to, da vidiš da nekaj ni kosher, zna biti dovolj, da se ne odločiš za tak avto, posebno, če je prodajalec zelo vztrajen pri zatrjevanju, da je vse OK.
Ko sem kupoval rabljeno Phedro, je bila tista, ki sem jo izbral, brez radia. Prodajalec je vehementno zatrdil, da ni problema, da se da drug radio. Ker nisem imel pojma, sem šel brskat in ugotovil, da je to daleč od resnice. Na srečo sem se zdilal, da ga je on vgradil, kar ga je koštalo okoli 2K€, saj pri tem avtu radio ni samo radio, je še marsikaj več, dobil sem novejši model. Ravno zato, ker je tako vztrajal na tem, da je to mala malica, sem postal sumničav in če ti pregled računalnika pove, da nekaj ni povsem, kot bi moralo biti, je to lahko rdeča luč in sum.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Malajlo ::

Kilometre "prevrtet" je najlažje z menjavo računalnika. Od kakega sesutega avta vzameš pa je. Računalnik nima pojma, da je v drugem avtu. Kvečjemu bi ABS centrala lahko imela kakšen ident.
Kar se tiče radia, blendo za luknjo kupiš in montiraš, kar te je volja. Res pa radio nima pojma, kako hitro se voziš, ne zna pošiljati podatkov o komadih na armaturo itd. Pa nikoli ni tako kot original.

madmitch ::

Kilometre "prevrtet" je najlažje z menjavo računalnika. Od kakega sesutega avta vzameš pa je. Računalnik nima pojma, da je v drugem avtu. Kvečjemu bi ABS centrala lahko imela kakšen ident.
Kar se tiče radia, blendo za luknjo kupiš in montiraš, kar te je volja. Res pa radio nima pojma, kako hitro se voziš, ne zna pošiljati podatkov o komadih na armaturo itd. Pa nikoli ni tako kot original.

Ne dela potovalni računalnik, ne dela navigacija, ni telefona... Klinc, hočem original.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Okapi ::

Pa nikoli ni tako kot original.
Če ti je za kakovost muzike vseeno. Ker tisti tovarniško vgrajeni so običajno bolj bogi, kar se tega tiče, v primerjavi z boljšimi Beckerji, Pioneerji ...

O.

Malajlo ::

Ne, Lancia (in ostali italijani) imajo originalno muziko popolnoma solidno. Človek ima družinski avto in potrebuje muziko za poslušanje, ne za bahanje in nabijanje pred semaforjem ;)

Okapi ::

Kakovost z nabijanjem nima nič skupnega. Podobno kot nimajo nič z njo tovarniško vgrajeni radiji in zvočniki.

O.

aljazh ::

Podobno kot nimajo nič z njo tovarniško vgrajeni radiji in zvočniki.

Vsedi se v eno Lancio s tovarniško vgrajenim Bose sistemom. 8-)

Malajlo ::

Jaz sicer pri 130 km/h ne ločim med tovarniškimi jajci in muziko za 1000+ EUR.

Okapi ::

Jaz sicer pri 130 km/h ne ločim med tovarniškimi jajci in muziko za 1000+ EUR.
Ja, saj nisi edini. Marsikdo ne sliši razlike niti pri ugasnjenem motorju. In večine jasno ne moti, da je radio že vgrajen, meni pa se zdi to vsiljevanje neke robe, ki je morda nočeš, podobno, kot ko Microsoft skupaj z Okni vsiljuje IE. Sicer pa radio sploh ni edina stvar, ki ti jo tako "podtaknejo";-)
Vsedi se v eno Lancio s tovarniško vgrajenim Bose sistemom.
Bose je tipičen primer takšnega natega. Saj ne, da bi bil slab, ampak že za enak denar dobiš neprimerno boljše zvočnike.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Malajlo ::

In ti vragi ti še motor notri vsilijo. Pa sovoznikov sedež (ta je največji problem, sploh če maš zraven zoprno babo)... Vedno lahko naročiš avto brez radia. Žal se pri ceni na koncu to ne pozna. Imaš pa možnost to ven vzeti, pa prodati kot rezervni del.

WarpedGone ::

Ja, saj nisi edini. Marsikdo ne sliši razlike niti pri ugasnjenem motorju

Hja, kvaliteta ozvočenja pri 130khm je rahlo "irrelevantna" za vse "normalne" avtomobile. Edina smiselna muzika takrat prihaja od motorja in podvozja, tista iz zvočnikov je v drugem planu. Pri zadevah nad 100k € je to LAHKO delno drugače, ni pa nujno.

Glede teh skritih podatkov: vse ampak čist vse je odvisno od tega kolk si prpravlen plačat in kakšne mojstre ti uspe ujagat. Sedaj se dela forenzika pač nad digitalnimi podatki, nekoč so to delal iz analognih (= obraba različnih delov).
Zbogom in hvala za vse ribe

Azrael ::

Okapi:
Če ti je za kakovost muzike vseeno. Ker tisti tovarniško vgrajeni so običajno bolj bogi, kar se tega tiče, v primerjavi z boljšimi Beckerji, Pioneerji ...

Samo za info Alfa Romeo (in od skupine Fiat vsaj še Lancia) ima originalno vgrajen Becker radio, BMW tudi, saj je kontrolna enota (v kateri je tudi radio) ista, kar se konektorjev tiče, samo sprednja maska je drugačna in seveda "boot" screen.
Nekoč je bil Slo-tech.

madmitch ::

Ne, Lancia (in ostali italijani) imajo originalno muziko popolnoma solidno. Človek ima družinski avto in potrebuje muziko za poslušanje, ne za bahanje in nabijanje pred semaforjem ;)

Ja, nekak me več kilovatov v zvočnikih, kot v motorju nikoli ni impresioniralo. Verjetno zato, ker ne slišim razlike. Doh. :)
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Okapi ::

Samo za info Alfa Romeo (in od skupine Fiat vsaj še Lancia) ima originalno vgrajen Becker radio, BMW tudi
Ja, samo kateri? Predvsem pa Beckerji nekaterim niso všeč. To je enako, kot če bi ljubitelja Alf začel prepričevati, da so BMW-ji boljši.
Ja, nekak me več kilovatov v zvočnikih, kot v motorju nikoli ni impresioniralo.
Tu očitno nekateri menite, da se kakovost meri v kilovatih. Napaka. Niso vsi, ki komplicirajo pri avto-ozvočenju fanatiki, ki v prtljažnik vgradijo polmetrski basovc. Sploh ne gre za moč, glasnost ali butanje basov, ampak za veliko bolj prefinjene zadeve.

O.

Jst ::

Pri luksuznih avtih, pa tudi veliko bolj normalnih avtov imajo zelo dober audio sistem. Ali mislite, da izdelovalec avta, ki preden ga da na trg, ne preračuna poleg "majhnih stvari, kot so aerodinamika, stabilnost, varnost" tudi akustiko? A6, A8, že nekatere bmw trojke imajo super kvaliteto glasbe. Omenjeni Bose v Alfah je super (pa osebno ne maram Alf in nobene v forseeable future ne mislim kupiti).

Vedno nekateri mislijo, da so pametnejši od cele horde ljudi, od izdelovalca avta, do izdelovalca audiosistema in noter namontirajo prevelike zvočnike, preveč zvočnikov,... Glasneje je sicer res, ampak poslušati kakšnega mozarta z BASS BOOSTom, ki se sliši še 2km okoli... No, rock, metal, punk, jazz v Bose sistemu v Alfi se sliši SUPER, ko je avto pri miru, seveda. Brez special super Ludness, brez katere pioneer lastniki doživijo kap.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

OK, kolikokrat bom še moral napisat, da ni fora v vatih in decibelih? Očitno je tu precej bolj "počasnih".;((

Zakaj pa ljudje izbirajo različne pnevmatike za svoje avte? A mislijo, da so pametnejši od strokovnjakov, ki so izbrali tovarniško montiran model?

O.

Jst ::

Okapi: jaz se strinjam s teboj, moraš pa vedeti, da sem pisal odgovor brez večurnega refresha teme. (Opera, 30+ odprtih tabov ponavadi, my way of browsing) Razumem zakaj je tvoj post namenjen meni, vendar vedi, da če je kakšen post za teboj, ne pomeni nič drugega, kot da je še nekdo hotel napisati svoje mnenje. Razen, če si quotan. No hard feelings, ker se o tej temi absolutno strinjam, obstaja pa horda ljudi, ki se ne strinja z nama.

Pa tudi ne trdim, da se default audiosistema ne da izboljšati. Daleč od tega. Pravim samo, da nekateri proizvajalci, ki dajejo zraven luksuzen audiosistem, si lahko precej prepričan, da če ne boš vložil 5kEUR+, ga ne boš izboljšal.

Spet druga stvar je, če poslušaš elektroniko, like techno, house, kjer so ti pomembi samo odzivni basi ter tweeterji, tam pa večino default sistemov odpove.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

madmitch ::

Ja, nekak me več kilovatov v zvočnikih, kot v motorju nikoli ni impresioniralo.
Tu očitno nekateri menite, da se kakovost meri v kilovatih. Napaka. Niso vsi, ki komplicirajo pri avto-ozvočenju fanatiki, ki v prtljažnik vgradijo polmetrski basovc. Sploh ne gre za moč, glasnost ali butanje basov, ampak za veliko bolj prefinjene zadeve.


Dej ga no biksat, o kakšni prefinjenosti lahko govoriš v avtu pri audiofilskem poslušanju glasbe. To ni mirna, tiha soba, kjer lahko v miru uživaš v vseh detajlih kakšnega Satchmota al pa New Yorških filharmonikih. Tako da se mi zdi dajati ne vem kakšne denarje za aftermarket blazne audio sisteme skrajno neumestno. Za tisto, kolikor se je še pametno in varno posvetiti glasbi, novicam al pa Zvezdici zaspanki, so vgrajeni sistemi povsem OK.

BTW, moja Phedra ima še Magnetti Marelli RT3 sistem.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

BigWhale ::

Tu očitno nekateri menite, da se kakovost meri v kilovatih. Napaka. Niso vsi, ki komplicirajo pri avto-ozvočenju fanatiki, ki v prtljažnik vgradijo polmetrski basovc. Sploh ne gre za moč, glasnost ali butanje basov, ampak za veliko bolj prefinjene zadeve.


V avtu ne mores imeti dobrega zvoka, ker nimas kam postavit cable elevatorjev.... Konec debate.

Malajlo ::

Finese v avtu pri muziki? Ok, je razlika, če so piščalke s 5cm v vratih ali kaj večjega. Da vsaj veš, da je po bobu udaril in da ločiš med bas kitaro in bobnom - ko stojiš. Ko se pa pelješ, je pa s hitrostjo konec fines.
In Italijani imajo lahko dobro in kakovostno muziko vgrajeno. Pa sem preslišal avte z zahoda, severa, severnega pola, vzhoda.
V avtu ne mores imeti dobrega zvoka, ker nimas kam postavit cable elevatorjev.... Konec debate.

A dej, k dobr veš, da se da. So pa zunaj...

JanezekNovak ::

http://www.euroairsoft.com/

Okapi ::

To je šele nateg.

O.

madmitch ::

To je šele nateg.

O.



Zakaj natančno?

Zelo dolgo sem že muskontar, posluh imam zelo dober, neizmerno uživam v glasbi, predvsem malo bolj "zahtevni", ogromno sem na cesti, zamenjal sem kup avtomobilov, večinoma boljših in do sedaj večini nisem našel kakšnega posebnega natega. Verjetno zato, ker ne znam poslušat "fines", ki jih med vožnjo s kakšnim od tvojih super sistemov ne bi preslišal. Dej, ne seri klamf. Avto ni koncertna dvorana in audio sistemi v avtih imajo prav poseben namen, ki vsekakor ni audofilsko zadovoljevane prefinjenih čustev.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Okapi ::

Zakaj natančno?
Ker je B&O približno 3x precenjen glede na kakovost (ki je bolj povprečna kot ne).
in do sedaj večini nisem našel kakšnega posebnega natega.
Ker si pač očitno hitro zadovoljen. Kako bi se ti zdelo, če bi kupoval stanovanje in bi ti zraven hoteli uturit še nek tv, pa zvočnike, pralni stroj in še kaj, po možnosti po meri narejeno, da imaš samo komplikacije, ko hočeš zamenjat. Tistim, ki jim je vseeno, kaj imajo, bi bilo to mogoče celo všeč, jaz sem pa samo to hotel povedati, da ni nujno, da ti je tovarniško vgrajen radio všeč in se mi zdi neumno, da te posiljujo s tem.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

madmitch ::

Zakaj natančno?
Ker je B&O približno 3x precenjen glede na kakovost (ki je bolj povprečna kot ne).
in do sedaj večini nisem našel kakšnega posebnega natega.
Ker si pač očitno hitro zadovoljen. Kako bi se ti zdelo, če bi kupoval stanovanje in bi ti zraven hoteli uturit še nek tv, pa zvočnike, pralni stroj in še kaj, po možnosti po meri narejeno, da imaš samo komplikacije, ko hočeš zamenjat. Tistim, ki jim je vseeno, kaj imajo, bi bilo to mogoče celo všeč, jaz sem pa samo to hotel povedati, da ni nujno, da ti je tovarniško vgrajen radio všeč in se mi zdi neumno, da te posiljujo s tem.

O.


Niti slučajno nisem hitro zadovoljen, vendar so vseeno pri avtu druge stvari veliko bolj pomembne, kot sama superiorna kvaliteta zvoka, ki zaradi ambienta ne more biti v celoti izkoriščena. Ravno zaradi tega je neko aftermarket čudo audiofilske tehnike pravzaprav čisto nategovanje bebcev, ki nimajo posluha in mislijo, da imajo sedaj v avtu najmanj okolje milanske Scale ali kakšnega grškega amfiteatra.
Če mi torej sistem, ki vključuje tudi audio del, omogoča pregled nad vso periferijo, ki je v avtu, na način, ki mi omogoča bolj varno vožnjo in zatorej več užitkov v le-tej, resnično ne vidim enega samega resnega razloga, zakaj bi to ne imel v avtu.

Če resnično misliš, da je kvaliteta (ne jakost), nekega aftermarket audio sistema toliko boljša, da se to izplača, verjemi, da so te hudičevo dobro nategnili.

BTW, B&O sploh ni toliko slab, da bi veljalo da je trikrat precenjen, niti slučajno. Gledati moraš celoten sistem.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Okapi ::

verjemi, da so te hudičevo dobro nategnili.
No, jaz mislim, da te nategnejo s tistimi jajci, ki ti jih tovarniško uturijo, ti pa, če misliš da je omejevanje izbire boljše, pač misliš drugače.

O.

Azrael ::

Tista kontrolna enota ni samo radio, je tudi navigacija, nastavitve klime, GSM telefon, RGB monitor, je vgrajena v sredinski konzoli in seveda z drugimi merali kot radio.

Za drug radio, bi moral najprej dobiti prostor, saj se klimi in ostalim dobrotam najbrž ne misliš odpovedati. Kje in predvsem čemu? Za drag placebo efekt? Avto kot so že rekli, ni koncertna dvorana.
Nekoč je bil Slo-tech.

wooted ::

ma dejte mir s tem, ste že bedni, tok cajta en druzga prepričujete, da sploh ne veste kaj pišete...
pač eni ne rabjo neke kvalitetne glasbe v avtu, nej si mislijo kar hočejo in naj ne bojo pametni, ter obenem še govorijo kako je brezvezna ta pa ta ferma..
vseeno za zvok, a vseeno pozna 3/4 firm, pa koga nategujete?
eni pač radi uživamo v kvalitetni glasbi, res da ni grška koncertna hala (wtf?), je pa nekaj!! vseeno bolje kot neko udarjanje po plehu zaradi slabih zvočnikov, ko hočeš malo glasnejše poslušanje :\

wooted ::

vseeno jim je za zvok*

Okapi ::

Tista kontrolna enota ni samo radio, je tudi navigacija
Saj posiljevanje s tovarniško navigacijo je tudi zgrešeno. Kaj če bi raje imel kakšno drugo, zaradi boljših zemljevidov, recimo? In kaj, če bi rad poslušal empetrije na dvd-ju, tovarniško vgrajen radio pa podpira samo cedeje? Ali pa bi rad poslušal 5.1 FLAC-e, tovarniško vgrajena zadeva pa podpira samo stereo mp3?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

techfreak :) ::

verjemi, da so te hudičevo dobro nategnili.
No, jaz mislim, da te nategnejo s tistimi jajci, ki ti jih tovarniško uturijo, ti pa, če misliš da je omejevanje izbire boljše, pač misliš drugače.

O.

Če nekaj kupim, želim da vse deluje in lahko vse uporabljam brez težav.

Tako kot raje kupim računalnik s prednaloženimi Okni, bi tudi raje kupil avto z avtoradiem.

Azrael ::

Kaj pa, če bi rad gledal DivX filme, ko moraš v avtu kje čakati? Takrat ICS s svojim RGB vhodom pride hudo prav.

Avto in "avdiofilstvo" ali najpogostejša podvarianta razmajana kovačija na kolesih, je zanimivo za primerke z malo pameti (da jih lahko prepričajo kako je to cool) in preveč cvenka. Za vse ostale ne.
Nekoč je bil Slo-tech.

Okapi ::

Tako kot raje kupim računalnik s prednaloženimi Okni, bi tudi raje kupil avto z avtoradiem.
Ja no, nekateri pa so recimo mnenja, da te prodajalec računalnika ne bi smel posiljevati z Windowsi, če hočeš recimo na računalniku imeti Linux.

Kaj pa, če bi rad gledal DivX filme, ko moraš v avtu kje čakati? Takrat ICS s svojim RGB vhodom pride hudo prav.
Ja no, kaj? Pljuvaš v lastno skledo, ker če misliš, da vse tovarniško vgrajene enote to omogočajo, se kruto motiš. Če ima tovarniško vgrajen radio vse lastnosti, ki jih hočeš imeti, vključno s kakovostjo, se seveda ne boš pritoževal. Kaj pa, če jih nima?
za primerke z malo pameti
Za primerke z malo pameti je značilno, da so zadovoljni s tistim, kar jim vsili nek prodajalec ali proizvajalec, pa če to rabijo ali ne. Če je gor še imenitna značka, recimo Bose ali B&O so pa sploh vsi srečni, pa čeprav tisti, ki se na zadeve spoznajo, vedo, koliko so v resnici vredne.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Azrael ::

>Pljuvaš v lastno skledo, ker če misliš, da vse tovarniško vgrajene enote to omogočajo, se kruto motiš.

V bistvu si si sam kriv, kaj pa si kupil nek polizdelek? Ponudbe je obilo, od precenjenega šrota nove Turčije in nove Alžirije, do kvalitete. Vse dobiš in listek s ceno sploh ni merilo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Okapi ::

Ponudbe je obilo,
??? Saj ravno v tem je problem - če kupiš avto med tovarniško vgrajenimi nimaš nobene prave izbire.

O.

roli ::

Saj posiljevanje s tovarniško navigacijo je tudi zgrešeno. Kaj če bi raje imel kakšno drugo, zaradi boljših zemljevidov, recimo? In kaj, če bi rad poslušal empetrije na dvd-ju, tovarniško vgrajen radio pa podpira samo cedeje? Ali pa bi rad poslušal 5.1 FLAC-e, tovarniško vgrajena zadeva pa podpira samo stereo mp3?

Meni se pa po eni strani zdi to vgrajevanje dobro. Ker od tretjega proizvajalca take integracije ne bom dobil. Navigacija, ki uporablja zvočnike od radija, velik LCD zaslon s katerim krmiliš vse od klime, parkirnih senzorjev, radija... Da ne omenjam kako zadeva izgleda lepše in da je ne more potem nihče ukrasti (kar kolikor vem je bil eden izmed glavnih razlogov zakaj so radije začeli vgrajevati v avtomobile). Kar se navigacije tiče - BMWjeva integrirana navigacija poščije vse ostale navigacije ki sem jih kadarkoli testiral. Pa sem testiral že vsaj 5 različnih programov/naprav. MP3 datoteke z DVDja tudi prebavi za FLAC-e pa ne vem. Sicer pa navigacije te nihče ne sili kupit samo potem se ne pritoževati ko bo imel avto pol manj funkcijonalnosti. V glavnem če imam na izbiro integrirane in neintegrirane zadeve izberem integrirane. Sicer pa pri večini znamk lahko izbiraš različne modele vgrajenega radija/zvočnikov. Res je izbira ni velika samo imaš pa ponavadi vsaj dve možnosti.
http://www.r00li.com

poweroff ::

Tako kot raje kupim računalnik s prednaloženimi Okni, bi tudi raje kupil avto z avtoradiem.
Ja no, nekateri pa so recimo mnenja, da te prodajalec računalnika ne bi smel posiljevati z Windowsi, če hočeš recimo na računalniku imeti Linux.

Ja, ma ti nisi med njimi.

Sicer pa je prepiranje okrog raznih dodatkov v avtu odveč. Avto je namenjen temu, da se od ene točke do druge čim bolj zanesljivo, hitro in varno pripelješ. Enako kot telefon. Telefon je namenjen telefoniranju. Razne kamere, MMS-i in podobne neumnosti so totalna traparija. Še SMS je overkill.

Problem je, da danes praktično ne moreš kupiti telefona brez vseh teh neumnosti. Razen, če hočeš odšteti nenormalno veliko denarja.
sudo poweroff

techfreak :) ::

Telefon je namenjen telefoniranju. Razne kamere, MMS-i in podobne neumnosti so totalna traparija. Še SMS je overkill.

Ja, boljše je imeti posebej telefon, PDA in predvajalnik glasbe?

jype ::

DejanL15> Ja, boljše je imeti posebej telefon, PDA in predvajalnik glasbe?

Jaz predvajalnika glasbe ne potrebujem. Ga nimam.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dovoljenje za vožnjo tujega vozila

Oddelek: Na cesti
4230478 (28912) SG_101
»

"Skriti" podatki v avtomobilih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
14314823 (8843) Utk
»

Uvoz avtomobila - Mint avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6220032 (11009) connel
»

Prometna nesreča - oderuška odškodnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
758415 (8412) BlackHole

Več podobnih tem