» »

"Skriti" podatki v avtomobilih

1 2
3
»

poweroff ::

Zakaj točno bi rabil hreščalnik, pardon, predvajalnik glasbe?

In PDA - če podatkov na njem ne morem kriptirat?
sudo poweroff

Ziga Dolhar ::



Sicer pa je prepiranje okrog raznih dodatkov v avtu odveč. Avto je namenjen temu, da se od ene točke do druge čim bolj zanesljivo, hitro in varno pripelješ. Enako kot telefon. Telefon je namenjen telefoniranju. Razne kamere, MMS-i in podobne neumnosti so totalna traparija. Še SMS je overkill.



Ce ime definira funkcionalnost, res. Which it, usualy, doesn't. (Na kar so me pred casom opozorili v eni stacuni, kjer sem zelel kupit rack streznik. So me poducili, da naj raje kupim iber gejming masino in po potrebi dual boot v Win2k8. I went elsewhere.)

Nekateri ne kupujemo 'priprave za glasovno komuniciranje na daljavo', pac pa zmogljivo, unified messaging takorekoc, komunikacijsko-organizacijsko napravo. 'Komunikacija' je pa mnogo vec kot 'realtime govorjena beseda'.
https://dolhar.si/

poweroff ::

Če hočem napravo za komuniciranje na daljavo uporabim nettop. Omogoča tudi glasovne komunikacije, ki jih lahko celo šifriram.

Kar je manj kot to, ne sprejmem.
sudo poweroff

Okapi ::

OK, ti, ki si obseden s šifriranjem, verjetno tudi fotoaparatov ne uporabljaš, ker noben sproti ne šifrira posnetih fotk in ti lahko UDBA v vsakem trenutku zapleni fotoaparat in vidi, kaj si malo prej fotografiral.

Drugače pa imaš po eni strani prav (zgolj po naključju:-) - marsikdo je namreč že opazil, da na tržišču ni praktično nobenega telefona, ki bi bil samo in zgolj telefon, ki bi čim bolje počel to, čemur je namenjen, torej telefoniranju, druge zanj napotrebne navlake pa ne bi imel.

O.

Malajlo ::

Meni se pa zdi, da je SMS nujna zadeva. Baterija je na koncu, pogovarjat se ne moreš, tisti SMS pa na hitro že spišeš... ...potem pa dokončno crkne.
Čakam, da naredijo fotoaparat ali HD kamero s telefonom. ;)

aljazh ::

Nokia 1200. Baterija zdrži teden in več. Ali pa Nokia 1208, kdor želi barvni zaslon.

poweroff ::

Fotoaparat seveda imam, in to kar kvaliteten. Fotoaparat pa ne rabi šifriranja saj ni sredstvo za medosebno komuniciranje.
sudo poweroff

Okapi ::

Fotoaparat pa ne rabi šifriranja saj ni sredstvo za medosebno komuniciranje.
Zelo si nedosleden. Fotografije seveda so (tudi) sredstvo za komuniciranje - pač ne verbalno, ampak vizualno, kar pa stvari čisto nič ne spremeni.

Poleg tega so lahko fotografije še kako varnostno občutljive - če jih imaš na računalniku, ali shranjene v oblaku, morajo (po tvojem mnenju) nujno biti šifrirane, skupaj z vsemi ostalimi podatki, dokler jih imaš še v fotoaparatu, pa ni treba?

O.

Malajlo ::

Okapi, ne kompliciri in ne dajaj vtisa, da je svet okoli tebe zarota in da Veliki brat oprezuje za tabo na vsakem koraku.
Če daš razvijat fotke, na katerih si poslikan, ko eno ravno nažigaš, to pride v javnost, si pa sam kriv (razne uradnice, tajnice po rovtah, ali kaj je bilo že takrat).
Nujno je treba zašifrirat najprej prizorišče posnetkov. Vsak udeleženi ima svoj certifikat okoli vratu, prav tako ostali objekti. Ko sliko pogledaš, vidiš samo objekte/osebe, za katere imaš public certifikate. Tko to je in tko mora bit!
Sicer pa je tema pogovora "Skriti" podatki v avtomobilih... Podatki gor so. Za koliko časa, je odvisno od pomnilnika. Če zna avto na internet, ni omejitve. Če je avto novejši, ima podatke bolj podrobne. Kdo in kako dostopa do njih, je pa druga zadeva.

Okapi ::

Okapi, ne kompliciri in ne dajaj vtisa, da je svet okoli tebe zarota in da Veliki brat oprezuje za tabo na vsakem koraku.
Na napačnega si tole naslovil. Matthai je tisti, ki ga te reči skrbijo.

O.

Utk ::


Tako kot raje kupim računalnik s prednaloženimi Okni, bi tudi raje kupil avto z avtoradiem.

Potem ti predlagam, da si kupiš audija za 40 jurjev in boš dobil cd mp3 (ne dvd), nobenga usb-ja in spljoh nobenega vhoda. Boš pa gor imel na velikem ekranu radio in klimo. Jupi. Aja, in seveda nimaš kam vtaknit svojga radia.

techfreak :) ::


Tako kot raje kupim računalnik s prednaloženimi Okni, bi tudi raje kupil avto z avtoradiem.

Potem ti predlagam, da si kupiš audija za 40 jurjev in boš dobil cd mp3 (ne dvd), nobenga usb-ja in spljoh nobenega vhoda. Boš pa gor imel na velikem ekranu radio in klimo. Jupi. Aja, in seveda nimaš kam vtaknit svojga radia.

Mogoče sem te zmedel, ker sem napisal, da bi zraven kupil Okna. Raje bi Mac-a z OS Xom ...

Utk ::

Ja, ampak če bi pri avtu upošteval vsako takšno malenkost, ne bi nazadnje kupil nobenega avta. Ali bi pa plačal za njega trikrat več, kot za enega s kakšno tako napakico. Jaz si ne bi rad kupil avta s tako pametnim ključem, ki ima gor shranjeno tudi kdaj sem šel scat, ampak če bi bil po vsem drugem tist avto najbolj primeren, bi ga vseeno kupil. Ker tolk izbire pa spet nimaš, niti pri avtih. Zato nam lahko marsikaj zraven podturijo.

poweroff ::

Fotoaparat pa ne rabi šifriranja saj ni sredstvo za medosebno komuniciranje.
Zelo si nedosleden. Fotografije seveda so (tudi) sredstvo za komuniciranje - pač ne verbalno, ampak vizualno, kar pa stvari čisto nič ne spremeni.

Navadno fotoaparat ni sredstvo za medosebno komuniciranje. Kvečjemu za one-to-many komuniciranje.

Poleg tega so lahko fotografije še kako varnostno občutljive - če jih imaš na računalniku, ali shranjene v oblaku, morajo (po tvojem mnenju) nujno biti šifrirane, skupaj z vsemi ostalimi podatki, dokler jih imaš še v fotoaparatu, pa ni treba?

Če bom s fotoaparatom posnel "fotografije iz domače spalnice", jih bom gotovo izbrisal iz kartice in kartico vsaj formatiral. Sploh, če bom fotoaparat nesel na servis. Pri čemer je seveda hramba fotografij v fotoaparatu začasna.

Na računalniku je pa trajna. Zato fotografije pred izgubo ali krajo zaščitim s šifriranjem.

Če mi fotoaparat danes ukradejo iz avta, bom izgubil slike zadnjih dveh mesecev. Če mi ukradejo laptop, bom izgubil slike zadnjih 10 let.

Pri oblaku je pa stvar še malce drugačna. Do oblaka nimam dostopa samo jaz, pač pa še marsikdo. Če me bodo osumili slikanja tajnih vojaških objektov, mi bodo fotoaparat v hišni preiskavi zasegli. In bom vedel kaj so zasegli in kdaj. Morda bom imel celo srečo in bo laptop takrat pri kolegu in ga sploh ne bodo dobili.

Pri oblaku pa lahko sodišče odredbo naslovi lastniku oblaka, ta pa mora izročiti moje podatke in mene o tem ne sme obvestiti. Pri čemer je oblak varovan z enim samim mehanizmom - s tvojim geslom. Ni kontrole fizičnega dostopa, ničesar. Eno samo geslo, ki ga je mogoče uganiti, izgubiti, ukrasti,...
sudo poweroff

Okapi ::

Če mi fotoaparat danes ukradejo iz avta, bom izgubil slike zadnjih dveh mesecev.
In ti še vedno upaš na njem imet nešifrirane fotke? Svaka čast8-)

Zato fotografije pred izgubo ali krajo zaščitim s šifriranjem.
Kako točno te šifriranje varuje pred izgubo ali krajo?

O.

poweroff ::

Okapi, seveda. Saj večina fotk ni občutljivih. A misliš da cele dneve slikam tajne iranske objekte, ali kaj?
sudo poweroff

poweroff ::

Šifriranje samo po sebi te pred krajo ne varuje, pred izgubo - razkritjem pa seveda ja.

Je pa seveda razumljivo, da ima večina ljudi tako nepomembna in dolgočasna življenja, da nima česa šifrirati. In potem o svojih nezanimivih in dolgočasnih življenjih še pisarijo po blogu...
sudo poweroff

Okapi ::

Važno, da imaš ti razburljivo življenje, polno top-secret podatkov, ki jih moraš varovati na vsakem koraku. Samo fotografiraš verjetno bolj dolgočasne reči8-)

O.

poweroff ::

Ne bit užaljen, no. Prav razburljivega življenja sicer nimam, tako bedno, da bi moral pisati svoj blog in objavljati razne "twite" pa tudi ni.
sudo poweroff

Okapi ::

In v čem je pisarjenje na forumu boljše od pisanje bloga?

O.

poweroff ::

V forumu debatiramo o tematiki, na blogu (govorim seveda o osebnih blogih) pa ljudje pišejo o sebi. Twitting je pa sploh odraz družbe patoloških narcisov... :D
sudo poweroff

BigWhale ::

Ne bit užaljen, no. Prav razburljivega življenja sicer nimam, tako bedno, da bi moral pisati svoj blog in objavljati razne "twite" pa tudi ni.


Hm, jaz v bistvu pisem kar dva bloga in twitam tudi na sekretu vcasih, pa se mi moje zivljenje vseeno ne zdi bedno. :)

Ziga Dolhar ::

Tisti, ki opazamo tvoje tvite in apdejte na fejsbuku, seveda socustvujemo.

(Sploh pa je 'zanimivo' psiholosko dojemanje placanih tvitov.)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Tisti, ki opazamo tvoje tvite in apdejte na fejsbuku, seveda socustvujemo.

(Sploh pa je 'zanimivo' psiholosko dojemanje placanih tvitov.)


Ne obleka in ne twit ne naredita cloveka. Ne sodi cloveka po njegovih twitih!

:>

NorK ::

Intervju z Domnom Zavrlom v Dnevniku
Očitkov na vaš račun je ogromno. Gre tudi za poskus davčne goljufije in krivo ovadbo, saj ste policiji prijavili krajo limuzine BMW 745, za katero je policija ugotovila, da je bila parkirana v Žusterni z vašim ključem na dan, ko ste prijavili krajo. Potem pa ste želeli od zavarovalnice 50.000 evrov.

Tu sta dve dejstvi. Šlo je za službeno vozilo, torej nisem samo jaz posedoval ključev. Pomembno pa je tudi, da je 27. decembra 2006 prišlo do vloma v moje stanovanje, ampak tega nihče ne navaja, ker jim ni v korist.

Domnevam, da želite povedati, da je bil med vlomom odtujen ključ. Ampak policija ugotavlja, da je bil avto zagnan s ključem, ki ste ga imeli v rokah vi.

Za sam avtomobil je bilo več ključev.

Jeronimo ::

Vi imate krompir v roki .. ne jaz nimam jabolkov v roki ... nekako takole ta pogovor poteka.

Kdo ma tukaj koga za norca?

;((
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Ziga Dolhar ::

Novinar bralce, ker postavlja ocitno nesklepcna vprasanja.

Mislm - kljuci so bili nekoc pred odtujitvijo v njegovih rokah?! No shit.
https://dolhar.si/

Okapi ::

Tip je AFAIK na policijo nesel svoj ključ od avta in so ugotovili, da je prav ta konkreten ključ bil v stiku z avtom takrat, ko naj bi bil ta že ukraden.

O.

poweroff ::

Vprašanje je, ali imajo različni ključi za isti avto različen ID ali isti ID. Ker če imajo različnega, načeloma drži policijska verzija. Če imajo pa istega, pa načeloma Zavrlova.
sudo poweroff

Opkow ::

Vprašanje je, ali imajo različni ključi za isti avto različen ID ali isti ID. Ker če imajo različnega, načeloma drži policijska verzija. Če imajo pa istega, pa načeloma Zavrlova.

Nima veze. Vazno je, kateri kljuc ima najnovejse podatke o dostopu do vozila.

ovadba

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

roli ::

Tocno tako nima ID veze saj podatki o tem so tako ali tako na ključu. Torej na ključu je podatek. Sicer pa kolikor vem je v manualu napisano da ima ključ spomin. Sicer piše da je v ključu podatek za sedeže, radijske postaje...
http://www.r00li.com

techfreak :) ::

In zakaj ni možnosti, da bi policija priredila podatke na ključu?

Beli_Zajcek ::

In zakaj ni možnosti, da bi policija priredila podatke na ključu?


Ja, pa alu folijo je tut pametno nosit vedno in povsod. Saj veš Big Brother te gleda in nadzoruje, včasih pa še kaj podtakne.

poweroff ::

Če so zadevo strokovno zasegli in strokovno preiskali, je takšna možnost minimalna - če ne celo povsem izključena.
sudo poweroff

techfreak :) ::

Kaj pa če je njemu nekdo ugradel ključ, spremenil podatke in mu ga potem vrnil? Potem pa je on te ključe predal policiji ...

Beli_Zajcek ::

Kaj pa če je njemu nekdo ugradel ključ, spremenil podatke in mu ga potem vrnil? Potem pa je on te ključe predal policiji ...


Hmm, ja teoretično je zadeva možna. Je pa zelo neverjetna. Se pravi ukradli so najmanj 2 ključa, od tega so potem uporabljenega vrnili Domnu. Seveda neopazno. Enega domnevam, da so obdržali, saj se hočejo z avtom še naprej peljati. Sicer pa postopki tečejo in predvidevam, da bo javnost obveščena o zaključku preiskave ter dognanjih preiskovalnih organov.

poweroff ::

Tudi možnost, da so mu jih vrnili v žep suknjiča... med tem, ko je bil oblečen, obstaja. Zanemarljiva, a vendarle.
sudo poweroff

TESKAn ::

Tudi možnost, da so mu jih vrnili v žep suknjiča... med tem, ko je bil oblečen, obstaja. Zanemarljiva, a vendarle.

Če pravi, da:
Zavarovalnici naj bi predložil tudi dva ključa, ki naj bi ju imel s seboj v tujini.

potem je zanemarljiva. Torej naj bi mu nepridipravi sunili ključ, prišli v SLO, odpeljali avto in se potem še pomujali, da mu nazaj prinesejo ključe v tujino?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

poweroff ::

No, novinarski zapisi tako pravijo. Ni nujno, da so resnični, a recimo, da jim verjamemo.

Skratka, mogoče bi bilo, da je ključa vzel s seboj v tujino, nakar so mu jih nepridipravi ukradli (npr. iz žepa), jih pripeljali v Slovenijo, ukradli avto, ga na dan njegove vrnitve zvečer parkirali v tisto garažno hišo ter mu nato neopazno vrnili ključ (v žep).

James Bond bi to zagotovo zmogel. McGayver pa tudi.
sudo poweroff

Okapi ::

Enega domnevam, da so obdržali, saj se hočejo z avtom še naprej peljati.
Ni nujno. Mogoče so mu hoteli samo podtaknit zavarovalniško prevaro.

O.

Beli_Zajcek ::

Enega domnevam, da so obdržali, saj se hočejo z avtom še naprej peljati.
Ni nujno. Mogoče so mu hoteli samo podtaknit zavarovalniško prevaro.

O.


Seveda. Just Because You're Paranoid, It Doesn't Mean They're Not After You. Pa DDV prevaro so mu tudi podtaknili, pa bogsigavedi kaj še. Kot sem rekel, preiskava bo pokazala.

Okapi ::

Pa DDV prevaro so mu tudi podtaknili, pa bogsigavedi kaj še.
Seveda, in tudi se točno ve, kdo. Udbomafija in Kučanov klan, ki so hoteli s tem potunkati JJ, ampak je bil ta bolj zvit in je Zavrla pravočasno skenslal.

O.

Beli_Zajcek ::

Pa DDV prevaro so mu tudi podtaknili, pa bogsigavedi kaj še.
Seveda, in tudi se točno ve, kdo. Udbomafija in Kučanov klan, ki so hoteli s tem potunkati JJ, ampak je bil ta bolj zvit in je Zavrla pravočasno skenslal.

O.


Pa v Sloveniji bi morali imeti varianto Godwinovega zakona. Samo pri nas bi namesto Hitlerja nastopala Kučan in udbomafija. :))

Phear th3 Murgl3 DW4RF!

Utk ::

Pa Janšo si pozabil.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dovoljenje za vožnjo tujega vozila

Oddelek: Na cesti
4230159 (28593) SG_101
»

"Skriti" podatki v avtomobilih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
14314772 (8792) Utk
»

Uvoz avtomobila - Mint avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6220004 (10981) connel
»

Prometna nesreča - oderuška odškodnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
758381 (8378) BlackHole

Več podobnih tem