» »

Kako se vam zdi tole

Kako se vam zdi tole

cehak ::

Patriot Memory- PATRIOT 3x 2GB DDR3 1333MHZ VIPER 7-7-7-20 ram 126,72 7.00 1 117,85
ASUS-ASUS P6T, S-1366, ATX motherboard 225,90 5.00 % 1 214,61
INTEL-CPU INTEL CORE I7 920 2,66GHZ BOX cpu 276,06 7.00 % 1 256,74
Sapphire-VGA HD 4890 VAPOR-X 1GB DDR5 PCIE HDMI/DP/DVI LITE graphicscard 226,45 7.00 % 1 210,60
WD-Trdi disk WD Caviar SE16 500GB 16MB 7200 SATA2 WD5000KS harddrive 51,22 5.00 % 1 48,66
NEC-DVD +/- RW NEC, AD-7173S BULK, 18x, SATA, bež opticaldrive 20,02 8.00 % 1 18,42
COOLER MASTER-PWS COOLER MASTER REAL P. M620W RS620-ASAAA1 powersup 92,40 5.00 % 1 87,78
Antec-Three Hundred case

galu ::

Disk zamenjaj z 640GB.. Kje to kopuješ?
Aja, pa veš kaj ti še svetujem.. Kupi AMD-ja!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

DaVidQ ::

Ja, pa ga boš lahk na vodnem navil na 4GHz, medtem ko ima 920ka na dobrem zračenm 4.5, 4,6 povprečje!

bluefish ::

Avtor ni omenil nikakršnega dodatnega hlajenja in je torej domneva o nekem visokem navijanju odveč.

Če se gre primarno za igranje iger, potem je AMD veliko bolj racionalna izbira, vsaj trenutno. Je pa tudi trenutna konfiguracija odlična z upoštevanjem prej predlaganega diska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

cehak ::

to sem narocil na sestavi.si...zanima me ce ti to tam sestavijo ali si moras sam???:D

M-XXXX ::

Ja, pa ga boš lahk na vodnem navil na 4GHz, medtem ko ima 920ka na dobrem zračenm 4.5, 4,6 povprečje!

No, no pretiravat pa ni treba. Pri AMDju lahko nekako pričakuješ 3.7ghz, pri 920 pa okoli 4200 (oba na dobrem hlajenju). Ker pa je Intel dobrih 30% hitrejši clock vs clock frekvenci pomeni da je navit 920 skoraj za 50% hitrejši. Zdaj se pa odloči če se splača:D

Lahko sestavijo, vendar jim boš mogel to naročiti (oziroma pomoje ne bodo kar tako) lahko pa tudi (ne morem trditi)

matej_jack ::

Pri AMDju lahko nekako pričakuješ 3.7ghz, pri 920 pa okoli 4200 (oba na dobrem hlajenju). Ker pa je Intel dobrih 30% hitrejši clock vs clock frekvenci pomeni da je navit 920 skoraj za 50% hitrejši. Zdaj se pa odloči če se splača:D


No, no pretiravat pa ni treba. Če gre za igre, dvomim da bo razliko sploh opazil. Nikjer ni napisano, kakšnemu namenu bo služil računalnik. Če so v prvi vrsti igre, je AMD pač bolj racionalna izbira, med tem ko, če se gre za resno delo - bo zgornji sistem vsekakor dobra izbira :)

mrepca ::

AMD Phenom II X4 955 (3,20Ghz, 8MB) BOX Black Edition
188.40 €

ASUS Crosshair III Formula - AMD 790FX Chipset
170.40 €

OCZ Gold Edition 6144MB / 6GB 1600Mhz cl8 KIT
124.80 €

ASUS GeForce GTX260 896MB
162.00 €

Western Digital Caviar Blue 250GB 16MB - WD2500AAKS
50.40 €

OCZ ModXStream Pro 600W
91.20 €

Skupaj: 787.20 €

Zanima me kaj si mislite o tem sistemu, bi bilo za ta denar mozno naredit boljso konfiguracijo, kaj bi vi spremenili?

M-XXXX ::

Pri AMDju lahko nekako pričakuješ 3.7ghz, pri 920 pa okoli 4200 (oba na dobrem hlajenju). Ker pa je Intel dobrih 30% hitrejši clock vs clock frekvenci pomeni da je navit 920 skoraj za 50% hitrejši. Zdaj se pa odloči če se splača:D


No, no pretiravat pa ni treba. Če gre za igre, dvomim da bo razliko sploh opazil. Nikjer ni napisano, kakšnemu namenu bo služil računalnik. Če so v prvi vrsti igre, je AMD pač bolj racionalna izbira, med tem ko, če se gre za resno delo - bo zgornji sistem vsekakor dobra izbira :)

Pretiravam? Ravno v tvojem testu bi rekel da sem še zelo milo napisal:
http://www.guru3d.com/article/core-i7-9... 100% hitreje
http://www.guru3d.com/article/core-i7-9... 60% hitreje
http://www.guru3d.com/article/core-i7-9... 50% hitreje

In vse to pri procesorju, ki ima clocke LE nekaj procentoc višje od 955 procesorja! Tako da pri frekvenci 4.2ghz proti 3.7 pri AMD-ju je bila moja ocena dosti napačna. Ni 50%, vendar je ubistvu bližje nakako 100%. Vendar si zgrešil bistvo- govorim za hitrost PROCESORJA in ne računalnika.

mrepca tvoja konfiguracija je popolnoma zgrešena. AMD je ugoden samo zato ker ima poceni plate, ko daš notri eno drago zgubi vso prednost v ceni, v preformancu pa je itak zadaj, ta ram je narejen za Intel (i7 platformo) in si z njim na AMD-ju ne boš kaj veliko pomagal, disk si pa najdu ravno najdražjega z malo prostora in majhnimi prenosi. Vzemi 640GB verzijo.

cehak ::

Pri AMDju lahko nekako pričakuješ 3.7ghz, pri 920 pa okoli 4200 (oba na dobrem hlajenju). Ker pa je Intel dobrih 30% hitrejši clock vs clock frekvenci pomeni da je navit 920 skoraj za 50% hitrejši. Zdaj se pa odloči če se splača:D


No, no pretiravat pa ni treba. Če gre za igre, dvomim da bo razliko sploh opazil. Nikjer ni napisano, kakšnemu namenu bo služil računalnik. Če so v prvi vrsti igre, je AMD pač bolj racionalna izbira, med tem ko, če se gre za resno delo - bo zgornji sistem vsekakor dobra izbira :)

upam da mi bo gta4 sel na full vse.....:D:D pa crysis .....

bluefish ::

Ni 50%, vendar je ubistvu bližje nakako 100%.
Tisti test s 100% razliko je precej očitno naklonjen Intel procesorjem zaradi HT. Itak pa se gre za sintetičnega, ki o dejanskem stanju pove le malo.
Pri testih z igrami pa je razlika praktično neopazna, sploh pri večjih resolucijah.

Skratka, i7 je res hitrejši in temu nihče ne oporeka, samo pri igrah je AMD veliko bolj smotrn nakup glede na ceno CELOTNE platforme.

In da, mrepca, če izbiraš AMD, potem si z drago plato povsem zgrešil point.

M-XXXX ::

Tisti test s 100% razliko je precej očitno naklonjen Intel procesorjem zaradi HT. Itak pa se gre za sintetičnega, ki o dejanskem stanju pove le malo.
Pri testih z igrami pa je razlika praktično neopazna, sploh pri večjih resolucijah.


In vse to pri procesorju, ki ima clocke LE nekaj procentoc višje od 955 procesorja! Tako da pri frekvenci 4.2ghz proti 3.7 pri AMD-ju je bila moja ocena dosti napačna. Ni 50%, vendar je ubistvu bližje nakako 100%. Vendar si zgrešil bistvo- govorim za hitrost PROCESORJA in ne računalnika.

Če bo računalnik namenjen samo za igre je tako i7 kot 955 bedarija. Bo vsak E7200, ali pa 550 več kot dovolj.

mrepca ::

m-xxxx kako velika je razlika med procesorjem i7 920 c0 in d0? A je ati res tak porabnik elektrike in pecka da se absolutno splaca dodat par € za geforce? Pa hvala za coment, sem sestavil prej v 5 min bolj za hec kot za res, tud sanjalo se mi ni da so rami narjeni za intel sistem. :O lol

TehDucky ::

@mrepca(z malo zamude)Vzemi si 640GB disk (20€ dražje), grafično pa vzemi 4870. 4870 se bije z GTX260 Core 216, ta tvoja je pa samo GTX260. 4870 so okoli 145€ z 1GB rama(138€ pri nakupi.net). Še NAJBOLJ pomembno, vzemi si 4GB rama, 6GB kompleti so za Intelovo i7 platformo. Poglej tam za okoli 70€ kakšne rame, ter jih prilepi, da vidimo.

P.s.: V kateri trgovini si sestavljal to ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

mrepca ::

To je bilo sestavljeno pri dinokompu :), kako to mislis 6GB kompleti so za intel to mi pa res ni jasno :D ce prav razumem triple chanel so za i7?

M-XXXX ::

m-xxxx kako velika je razlika med procesorjem i7 920 c0 in d0? A je ati res tak porabnik elektrike in pecka da se absolutno splaca dodat par € za geforce? Pa hvala za coment, sem sestavil prej v 5 min bolj za hec kot za res, tud sanjalo se mi ni da so rami narjeni za intel sistem. :O lol

Zelo majhna dokler ne pride do navijanja. Razlika tako v temperaturi, kot v porabi je prav tako zanemarljivo majhna.

Ne vem kje si pobral da ATI kaj veliko več žre od konkurence? Za kartice podobne hitrosti so pri obeh taborih porabe energije zelo podobne.

kako to mislis 6GB kompleti so za intel to mi pa res ni jasno :D ce prav razumem triple chanel so za i7?

Točno tako!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

mrepca ::

Pa se nekaj ASUS-ova plata p6t x48, je dovolj vredu ali bi se splacalo posezt po kaksni deluxe?

bluefish ::

Vendar si zgrešil bistvo- govorim za hitrost PROCESORJA in ne računalnika.
Hitrost procesorja kot takega ti ne koriti veliko (izjema so razna rendiranja in podobna specifična opravila - pa tudi tukaj ni neke glomazne razlike).
Sem tudi napisal, da: "i7 je res hitrejši in temu nihče ne oporeka".

Če bo računalnik namenjen samo za igre je tako i7 kot 955 bedarija. Bo vsak E7200, ali pa 550 več kot dovolj.
S tem se pa brezpogojno strinjam.

mrepca ::

Za mene ki nisem nek navijalec in mi ni pomembno da ima moj proc 4.5ghz, je torej vseeno ce nabavim c0, ali ima razen visje temp. in se slabse navija kot d0 tudi kaksne pomankljivosti.

TehDucky ::

Več ali manj imajo zdej že vse trgovine (razen dinokomp, ki ima posebej) že kr D0.

Vsekakor je zdej čas, da se odločiš, koliko si pripravljen dat za račuanlnik, ter kaj bo primarna dejavnost na njemu (verjetno igre?)

matej_jack ::

Pri AMDju lahko nekako pričakuješ 3.7ghz, pri 920 pa okoli 4200 (oba na dobrem hlajenju). Ker pa je Intel dobrih 30% hitrejši clock vs clock frekvenci pomeni da je navit 920 skoraj za 50% hitrejši. Zdaj se pa odloči če se splača:D


No, no pretiravat pa ni treba. Če gre za igre, dvomim da bo razliko sploh opazil. Nikjer ni napisano, kakšnemu namenu bo služil računalnik. Če so v prvi vrsti igre, je AMD pač bolj racionalna izbira, med tem ko, če se gre za resno delo - bo zgornji sistem vsekakor dobra izbira :)


Pretiravam? Ravno v tvojem testu bi rekel da sem še zelo milo napisal:
http://www.guru3d.com/article/core-i7-9... 100% hitreje
http://www.guru3d.com/article/core-i7-9... 60% hitreje
http://www.guru3d.com/article/core-i7-9... 50% hitreje

In vse to pri procesorju, ki ima clocke LE nekaj procentoc višje od 955 procesorja! Tako da pri frekvenci 4.2ghz proti 3.7 pri AMD-ju je bila moja ocena dosti napačna. Ni 50%, vendar je ubistvu bližje nakako 100%. Vendar si zgrešil bistvo- govorim za hitrost PROCESORJA in ne računalnika.


Seveda, povsem razumljivo, ne rečem da procesor kot sam ni boljši. Napisal sem samo za igre - tam je razlika zelo majhna ter v prid AMDja in v kolikor se računalnik kupuje za igre, je Phenom vseeno boljši nakup. Za vso ostalo (bolj ali manj resno) delo pa i7, se povsem strinjam.

mrepca ::

Več ali manj imajo zdej že vse trgovine (razen dinokomp, ki ima posebej) že kr D0.

Vsekakor je zdej čas, da se odločiš, koliko si pripravljen dat za račuanlnik, ter kaj bo primarna dejavnost na njemu (verjetno igre?)


Malo sem računal, da bi procesor kupil rabljen, prodaja se jih zelo malo in se tisti ki se so c0. Racunalnik bi rabil za igre malo brskanja po internetu, kaksen photoshop na hitro...

bluefish ::

Racunalnik bi rabil za igre malo brskanja po internetu, kaksen photoshop na hitro...
Potem je praktično vsak 4-jedrnik overkill. 3-jedrni AMD bi bil več kot dovolj.

mrepca ::

Vseeno bi raje posegel po i7, ker se mi nekako dozdeva, da mi potem najmanj 5 let za moje potrebe ne bo treba gledati za nov racunalnik.

TehDucky ::

Jaz sem s svojim celeronom 2,6GHz preživel 6 lepih let. Potem pa ga je blo treba zamenjati z i7, preskočil vse Dual core, Core2Quad :D Imam ga v lasti šele 2 dni, zato se še malo navajam na hitrost :) Če mi bo grafična 4890 držala kakšne 3 leta za high nastavitve, bom čist happy :) Potem pa itaq kakšno grafično, k bo spet neki višji rang z 1 jedrom.

mrepca ::

Moj athlon 3200+ ma tud zdele nekih 5-6 let? In bo treba menjat mogoce kaj ves o maticni P6T, al so Gigabyte npr. tvoja bolj ugodne. Z grafo si zadovoljen? Ker mas hladilnik na procu, je racunalnik glasen?

galu ::

Vseeno bi raje posegel po i7, ker se mi nekako dozdeva, da mi potem najmanj 5 let za moje potrebe ne bo treba gledati za nov racunalnik.


Boš čez 5 let dobil za 200€ platformo 3x več performenca kot ma zdej i7. je vredno dati VSAJ 100€ več k procu za 1% razlike v igrah? Photoshop kot si omenil na hitro. Za to je tudi res trijedernik vredu... Raje daj teh 100€ več k grafiki pa boš DOSTI bolj zadovoljen pri igrah.

mrepca ::

Bols prevec kot premal, ce ne bo druzga se mi bo fajn zdel ker bom mel i7 v skatli. Ce ze gledamo tako, na slo-techu ne najdes modela ki potrebuje i7.

TOP ::

Ja to je tud res,kdo kaj rabi,sam za dalše obdobje je I7 zelo dober nakup.Res pa je tud drag,sam najdražja stvar je prav plata,ki stane čez 200e.Sam razliko že opaziš pri odpiranju strani in zagonu,kaj šele pri drugih stvareh.Po testih ko gledaš je kar razlika,sam v resnici,ko probaš,pa vse leti.Celo ko antivirus pregleduje disk,ti dela vse normalno.Prej sem mel Q9400 pa ko je antivirus pregledoval disk,ti je zelo počasi odpiralo raziskovalec in brskanje.Se pa strinjam drago je.

mrepca ::

Ce bom sel v kratkem na i7 me bega katero maticno naj vzamem?

bluefish ::

neke velike izbire ni. Asus P6T bo verjetno zadostovala. Če pa potrebuješ kaj več je pa še malo boljši model na voljo.

galu ::

Ja to je tud res,kdo kaj rabi,sam za dalše obdobje je I7 zelo dober nakup.Res pa je tud drag,sam najdražja stvar je prav plata,ki stane čez 200e.Sam razliko že opaziš pri odpiranju strani in zagonu,kaj šele pri drugih stvareh.Po testih ko gledaš je kar razlika,sam v resnici,ko probaš,pa vse leti.Celo ko antivirus pregleduje disk,ti dela vse normalno.Prej sem mel Q9400 pa ko je antivirus pregledoval disk,ti je zelo počasi odpiralo raziskovalec in brskanje.Se pa strinjam drago je.


Meni se MSI 790FX-GD70 tudi loada vsaj 2x hitreje kot P5Q Deluxe.. Tak da AMD ma to tut.:D
Je pa tudi to zanimivo... Reviewi so govorili pred 1 letom: Ja, tile Intel C2Q bodo res za daljše obdobje. Potrebe ne bo vsaj za ene 3 leta upgrejda.
In po enem letu vsi navalijo na i7.. Se grem stavit da bo polovica ljudi na ST ki majo i7 čez leto dni že močnejše hotela (BTW, jst nisem izjema.:D).:))

TehDucky ::

@mrepca Gor sem dal stock cooler in je kar glasen. Bom pa čez 14dni ko se vrnem iz morja kupil Mugen 2 pa mogoče še kakšn tih ventilator gor.
_Devil_ ima P6T matično pa ga lahko vprašaš kaj si misli o njej. Drugače pa UD5 je za svojo ceno kar huda stvar. Čeprov tut P6T deluxe ni slaba :d+

galu ::

Jst bi zel (če že i7) UD5, ker ma kolk vem že pripravljeno vodno hlajenje gor...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera vrsta CPU hladilnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
224354 (3843) onitam
»

AMD delovna postaja, ki bo zdržala 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6311582 (9947) bedak
»

AMD izdal elitni procesor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
1038520 (5584) M-XXXX
»

Intel Core i7 - Nehalem

Oddelek: Novice / Procesorji
487656 (4947) Jst
»

core i7 ali ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
676168 (3618) PrimozR

Več podobnih tem