» »

Katera vrsta CPU hladilnika?

Katera vrsta CPU hladilnika?

onitam ::

Pozdravljeni, spet iščem pomoč na Slotechu v zvezi z mojim računalnikom.

Kot že v naslovu omenjeno iščem CPU hladilnik za x6 1090T, ki ga hočem OC na @4GHz.
Težava je v tem, da imam naslednje ohišje: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

In se odločam med dvema vrstama CPU hladilnika:
-Pokončen (Moj favorit je NH-D14)
-Ležeč (NH-C14 ali C12P SE14)

Zanima katera vrsta hladilnika je najprimernejša glede na to, da v ohišju ni idealnega airflow in mogoče še kak predlog.
  • spremenil: onitam ()

fr4nc ::

Mislim, da ta 1... nisem pa ziher.

Drugače pa meni je šel s stock coolerjem na 4GHz...

BTW: Katero matično maš?

Lp

onitam ::

fr4nc je izjavil:

Mislim, da ta 1... nisem pa ziher.

Drugače pa meni je šel s stock coolerjem na 4GHz...

BTW: Katero matično maš?

Lp


CROSSHAIR IV FORMULO

mislim, da bo ta še najmanjša težava

fr4nc ::

Aha...pol res ne bi smela bit težava... Ja do kolk ti pa gre s stock coolerjem? 3.8GHz?

Lp

onitam ::

Do 3.7GHz je bil še stabilen na full load, dalje nisem poskušal. Glede vrste hladnilnika me muči to, če tower hladinik dam noter bo fudalo na diske. Če pa un ''ležeč'' pa bo kolikor toliko vredu.

fr4nc ::

Ja sej če so temperature OK pol ne rabiš menjat hladilnika, je pa res, da je bolje če ga menjaš...
Zakaj pa nisi dalje poskušal??

Katero grafično maš?

Drugače pa zakaj ga sploh misliš navit?

Lp

onitam ::

Poskušal nisem dlje, ker samo za testiranje, kako daleč gre mi je brezveze, če nemorem potem obdržat ferkvence, ker ventilator preveč ''tuli''.

HD6870; kmalu mogoče v Crossfire

Primarno sem hotel zamenjat hladilnik, ker je stock preveč glasen. A z takim dobrim hladilnikom lahko brez težav še navijem, brez, da bi postal preveč nadležen.
Vprašanje bi bilo bolje; zakaj ga na takšni matični plošči nebi?

fr4nc ::

Ja... dokler nimaš v CF, ti navit procesor v igrah nič ne koristi (ne boš pridobil fps-je)... ko boš pa mel CF pa tudi če ga boš navil na 4GHz, še ne boš dobil vsega ''potenciala'' od obeh grafičnih oz. drugače povedano, tudi pri navitem procesorju na 4GHz bo procesor dejansko ''premzal'' CF 6870... sicer je pa res, da bo malo manj, ko bo navito, kot pa pri stock frekvenci...

Lp

mihco ::

fr4nc je izjavil:

Ja... dokler nimaš v CF, ti navit procesor v igrah nič ne koristi (ne boš pridobil fps-je)... ko boš pa mel CF pa tudi če ga boš navil na 4GHz, še ne boš dobil vsega ''potenciala'' od obeh grafičnih oz. drugače povedano, tudi pri navitem procesorju na 4GHz bo procesor dejansko ''premzal'' CF 6870... sicer je pa res, da bo malo manj, ko bo navito, kot pa pri stock frekvenci...

Lp

ne bluzi!

fr4nc ::

Kdo bluzi... potem pa dokazi, da ni tako... pa, da vidimo to tvojo ''teorijo neresničnosti''!!!

Lp

fr4nc ::

Kolikor vidim ne bo nič, ali pa še iščeš dokaze, ki še ne obstajajo...

jaz imam dokaze : http://www.guru3d.com/article/core-i5-2... (zadn graf - kjer se jasno vidi, da 1100T omogoči grafični le 88FPS, pa čeprav jih grafična ponuja tudi do 158FPS!):P

Če ni tako pa ti razloži po kao tvoji teoriji... ne vidim, zakaj bi drugače bilo skoz isto FPS, očitno je, da procesor očitno ''premza''!

Plus tega je v tem testu uporabljena grafična kartica: GTX 580, ki je celo slabša od CF 6870: http://benchmarkreviews.com/index.php?o... torej bi mu CF 6870, dejansko omogočila cca. 170 FPS, izkoristil pa bi jih lahko je 88FPS-jev...

Tako, da ne mi s tem, da procesro ne ''premza'' grafične!;(

Lp

mihco ::

fr4nc je izjavil:

Kolikor vidim ne bo nič, ali pa še iščeš dokaze, ki še ne obstajajo...

jaz imam dokaze : http://www.guru3d.com/article/core-i5-2... (zadn graf - kjer se jasno vidi, da 1100T omogoči grafični le 88FPS, pa čeprav jih grafična ponuja tudi do 158FPS!):P

Če ni tako pa ti razloži po kao tvoji teoriji... ne vidim, zakaj bi drugače bilo skoz isto FPS, očitno je, da procesor očitno ''premza''!

Plus tega je v tem testu uporabljena grafična kartica: GTX 580, ki je celo slabša od CF 6870: http://benchmarkreviews.com/index.php?o... torej bi mu CF 6870, dejansko omogočila cca. 170 FPS, izkoristil pa bi jih lahko je 88FPS-jev...

Tako, da ne mi s tem, da procesro ne ''premza'' grafične!;(

Lp


ti lahko prebiras internet po dolgem in poces sam bom pa raje govoril iz lastnih izkusenj...

fr4nc ::

@mihco
Potem mi pa opiši kako tvoje lastne izkušnje zgledajo oz. dokaži, da imaš prav... ali pa to ti samo ponoči malo preveč nerealno sanjaš?? A pol praviš, da vse iternetne strani lažejo?

A pol boš rek, da maš lahk z AMD Athlon II X2 250 (3,00Ghz, 2MB) in GTX 580 lahk enako FPS-jev kot en z 2600K in GTX 580??

Dejstvo je, da je FC 6870 >= GTX 580 in, da procesor lahko ''premza'' grafično!

Lp

onitam ::

fr4nc je izjavil:

@mihco
Potem mi pa opiši kako tvoje lastne izkušnje zgledajo oz. dokaži, da imaš prav... ali pa to ti samo ponoči malo preveč nerealno sanjaš?? A pol praviš, da vse iternetne strani lažejo?

A pol boš rek, da maš lahk z AMD Athlon II X2 250 (3,00Ghz, 2MB) in GTX 580 lahk enako FPS-jev kot en z 2600K in GTX 580??

Dejstvo je, da je FC 6870 >= GTX 580 in, da procesor lahko ''premza'' grafično!

Lp



SLAB procesor bo seveda ''bottleneckal'' dobro grafo, ampak procesor v High-End segmentu (Thuban) je stoprocentno nebo. Tista razlika iz tvojih benchmarkov je samo iz te igre, poglej stran naprej, kjer je razlika samo 5fps in to samo zaradi boljše arhihekture in zmogljivosti i7 2600, ne pa, da bi premzala grafo!!!

P.S. Z TEMO SEM HOTEL VEDETI; KTERA VRSTA HLADILNIKA ZA CPU BI SE NAJBOLJ OBNESLA ZA MOJE OHIŠJE, ne pa nakladanje o drugi strojni opremi. Zdaj pa na mojo težavo vem enako kot prej.

Remba ::

franc lol
KLL1K3R..malo ozko ohišje imaš za kaj resnega, po mojih izkušnjah od širine (seveda so izjeme) ponavadi odšteješ 35-40mm in imaš nekje max višino hladilnika. dvomim da boš spravil d14 notri, pomojem najbolje vodno tovarniško filano, antec h2o ali corsair h60 naprimer. daš radiator zadaj ali pa morda še bolje na stranico da piha ven in zadaj obrneš vent da piha noter na plato. probaš oboje in boš videl temp.

onitam ::

Remba je izjavil:

franc lol
KLL1K3R..malo ozko ohišje imaš za kaj resnega, po mojih izkušnjah od širine (seveda so izjeme) ponavadi odšteješ 35-40mm in imaš nekje max višino hladilnika. dvomim da boš spravil d14 notri, pomojem najbolje vodno tovarniško filano, antec h2o ali corsair h60 naprimer. daš radiator zadaj ali pa morda še bolje na stranico da piha ven in zadaj obrneš vent da piha noter na plato. probaš oboje in boš videl temp.


hvala, na kaj takega nisem sploh pomislil :D
Od plate do stranice je dobrih 16cm prostora, ja tega nebom spravil noter.
Glede unega H2O mam na stranici 120mm za vent, ki pride v postev pa enega 80mm odzadaj. A paše samo na 120mm odprtine?

fr4nc ::

onitam je izjavil:

fr4nc je izjavil:

@mihco
Potem mi pa opiši kako tvoje lastne izkušnje zgledajo oz. dokaži, da imaš prav... ali pa to ti samo ponoči malo preveč nerealno sanjaš?? A pol praviš, da vse iternetne strani lažejo?

A pol boš rek, da maš lahk z AMD Athlon II X2 250 (3,00Ghz, 2MB) in GTX 580 lahk enako FPS-jev kot en z 2600K in GTX 580??

Dejstvo je, da je FC 6870 >= GTX 580 in, da procesor lahko ''premza'' grafično!

Lp



SLAB procesor bo seveda ''bottleneckal'' dobro grafo, ampak procesor v High-End segmentu (Thuban) je stoprocentno nebo. Tista razlika iz tvojih benchmarkov je samo iz te igre, poglej stran naprej, kjer je razlika samo 5fps in to samo zaradi boljše arhihekture in zmogljivosti i7 2600, ne pa, da bi premzala grafo!!!

P.S. Z TEMO SEM HOTEL VEDETI; KTERA VRSTA HLADILNIKA ZA CPU BI SE NAJBOLJ OBNESLA ZA MOJE OHIŠJE, ne pa nakladanje o drugi strojni opremi. Zdaj pa na mojo težavo vem enako kot prej.


Ja no...mogoče je res procesor High-End, samo potem je CF 6870 Very Very High-End, glede na to, da ima procesor ''ročno'' zavora za grafično in ji ne omogoči več FPS-jev, v drugem testu je razlika tudi do 36FPS-jev (132-96=36, ne pa 5): http://www.guru3d.com/article/core-i5-2... ...

No vem, da tema ni namenjena temu, samo jaz sem te hotel samo oporozit, da ne boš dajal preveč denarja, saj ne boš pridobil ne ravno dosti... Pa, da ne boš pol pisal po forumu zakaj mam z CF 6870 v Metro 2033 ''samo'' 40fps-jev, če pa jih imamjo v review-ih tudi do 40% več (56,7fps) z 6870 pa si mel cca. 28-29fps ipd...

PS: Drugače pa High-End CPU je načeloma tudi: AMD Athlon X3 440 ( http://www.cpubenchmark.net/high_end_cp... ), pa še to ne pomeni, da ne bo ''premzal'' grafične kartice oz. ji omogočil, da bi dala ven ves svoj potencial...

Lp

onitam ::

fr4nc je izjavil:

onitam je izjavil:

fr4nc je izjavil:

@mihco
Potem mi pa opiši kako tvoje lastne izkušnje zgledajo oz. dokaži, da imaš prav... ali pa to ti samo ponoči malo preveč nerealno sanjaš?? A pol praviš, da vse iternetne strani lažejo?

A pol boš rek, da maš lahk z AMD Athlon II X2 250 (3,00Ghz, 2MB) in GTX 580 lahk enako FPS-jev kot en z 2600K in GTX 580??

Dejstvo je, da je FC 6870 >= GTX 580 in, da procesor lahko ''premza'' grafično!

Lp



SLAB procesor bo seveda ''bottleneckal'' dobro grafo, ampak procesor v High-End segmentu (Thuban) je stoprocentno nebo. Tista razlika iz tvojih benchmarkov je samo iz te igre, poglej stran naprej, kjer je razlika samo 5fps in to samo zaradi boljše arhihekture in zmogljivosti i7 2600, ne pa, da bi premzala grafo!!!

P.S. Z TEMO SEM HOTEL VEDETI; KTERA VRSTA HLADILNIKA ZA CPU BI SE NAJBOLJ OBNESLA ZA MOJE OHIŠJE, ne pa nakladanje o drugi strojni opremi. Zdaj pa na mojo težavo vem enako kot prej.


Ja no...mogoče je res procesor High-End, samo potem je CF 6870 Very Very High-End, glede na to, da ima procesor ''ročno'' zavora za grafično in ji ne omogoči več FPS-jev, v drugem testu je razlika tudi do 36FPS-jev (132-96=36, ne pa 5): http://www.guru3d.com/article/core-i5-2... ...

No vem, da tema ni namenjena temu, samo jaz sem te hotel samo oporozit, da ne boš dajal preveč denarja, saj ne boš pridobil ne ravno dosti... Pa, da ne boš pol pisal po forumu zakaj mam z CF 6870 v Metro 2033 ''samo'' 40fps-jev, če pa jih imamjo v review-ih tudi do 40% več (56,7fps) z 6870 pa si mel cca. 28-29fps ipd...

PS: Drugače pa High-End CPU je načeloma tudi: AMD Athlon X3 440 ( http://www.cpubenchmark.net/high_end_cp... ), pa še to ne pomeni, da ne bo ''premzal'' grafične kartice oz. ji omogočil, da bi dala ven ves svoj potencial...

Lp



DA in pa NE!

Če NATANČNO POGLEDAŠ je na manjši resoluciji, ki posledično nudi tudi izredno več FPS-ja je razlika 36fps, na največji resoluciji pa SAMO 1 FPS. če pogledaš graf bi lahko celo na resoluciji 2560x1920 x6 prehitel oba sandy bridga ali pa bi ne bi bilo razlike.

Je res, če gledaš posredno, kot ti praviš, da procesor premza FPS, ampak samo na manjši resoluciji.

P.S. Kdo pa igra na HIGH END segmentu igrice na 1280*780?! Najmanj na 1920*1080; kjer je pa razlika 1fps zanemarljiva!

fr4nc ::

@KLL1K3R: Ja razlika je odvisna od igre... če igraš Far Cry 2, je razlika na 1920*1080 42FPS-jev kar je skoraj 50% http://www.guru3d.com/article/core-i5-2... (res je, da sem že omenil :D)...

Lp

onitam ::

fr4nc je izjavil:

@KLL1K3R: Ja razlika je odvisna od igre... če igraš Far Cry 2, je razlika na 1920*1080 42FPS-jev kar je skoraj 50% http://www.guru3d.com/article/core-i5-2... (res je, da sem že omenil :D)...

Lp


Torej s tem si rekel, da procesor ne premza grafe, ker bi potem jo vsepovsod enako.
Gre se za zmogljivost procesorja v samih igrah in za zaviranje grafe.

fr4nc ::

onitam je izjavil:

fr4nc je izjavil:

@KLL1K3R: Ja razlika je odvisna od igre... če igraš Far Cry 2, je razlika na 1920*1080 42FPS-jev kar je skoraj 50% http://www.guru3d.com/article/core-i5-2... (res je, da sem že omenil :D)...

Lp


Torej s tem si rekel, da procesor ne premza grafe, ker bi potem jo vsepovsod enako.
Gre se za zmogljivost procesorja v samih igrah in za zaviranje grafe.


Jao8-O... ja procesor ma svojo mejo pač v vsaki igri drugačno, nekje ima 1090T isto mejo kot i5 2500K nekje pa je daleč zadaj, pač odvisno katero igro gledaš...

AMD Phenom II X6 1090T - 3.2GHz - 3MB L2 - 6MB L3
vs
Intel Core i5 2500K - 3.3GHz - 1MB L2 - 6MB L3

* Dragon Age Origins - 1680 x 1050 - Max Settings (no AA/Vsync)
* Dawn of War II - 1680 x 1050 - Ultra Settings
* World of Warcraft

Dragon Age Origins - 1680 x 1050 - Max Settings (no AA/Vsync)
Frames per Second - Higher is Better
Windows 7, 1680 x 1050, All details maxed, no AA
108.5 - AMD Phenom II X6 1090T
159.4 - Intel Core i5 2500K
Dawn of War II - 1680 x 1050 - Ultra Settings
Frames per Second - Higher is Better
Windows 7, 1680 x 1050, Ultra Quality Defaults
54.9 - AMD Phenom II X6 1090T
82.3 - Intel Core i5 2500K
World of Warcraft
FRAPS Runthrough - FPS - Higher is Better
Windows 7, 1680 x 1050, All details maxed, no AA
69.8 - AMD Phenom II X6 1090T
119.4 - Intel Core i5 2500K
http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Pri tebi bo še razlika večja, saj je bila to testirano z 5870, kolikor jaz vem...

Lp

onitam ::

Nazaj na temo.

Naročil sem Antec Kühler H2O 620 in pa pasto Noctua NT-H1 (slabe izkušnje z pre-aplied pastami).

Ko bom dobil hladilnik bom malo poslikal objavil slikce od samega namščanja in tko...
Pa še naredil bom primerjavo glasnosti in pa temperatur stock in aftermarket...

onitam ::

Evo tukaj so rezultati:

AMD Phenom II x6 1090T @3210MHz
Idle # Load # Ambient Temp/Glasnost

Stock; 43C/2800RPM/50dB # 56C/4000RPM/54dB # 26C/36dB

Antec 620 z serijskim
ventilatorjem in intake+pull načinu 33C/1450RPM/47dB # 44C/1450/47dB # 27C/36dB

Antec 620 z dvema Xilence
RedWing 120mm ventiatorjem
v načinu intake+push/pull na 70% 42C/1000RPM/41dB # 48C/1000RPM/41dB # 30C/36dB

V zadnjem načinu grafična v idle preglasi ventilatorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: onitam ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amd Fx-8150 Ali Intel I5 3450

Oddelek: Kaj kupiti
152613 (2419) fr4nc

nov pc gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
698986 (8071) fr4nc
»

2500k, 2600k ali bulldozer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8917648 (13442) jest10
»

Nova konfiguracija

Oddelek: Pomoč in nasveti
121799 (1641) xxurban
»

AMD delovna postaja, ki bo zdržala 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6311615 (9980) bedak

Več podobnih tem