» »

AMD delovna postaja, ki bo zdržala 5 let

AMD delovna postaja, ki bo zdržala 5 let

«
1
2

tony1 ::

V firmi se je končno našlo jurja denarja za mojo novo kišto (workstation) :)

Zaradi nižje cene se ne bi odločil za brandname, način uporabe pa je sicer običajno "pisarniško" delo, pol časa delam kakšne tekstovne konfiguracije oddaljenih omrežnih naprav, drugo polovico visim na netu v config guidih in rišem kreacije v Visiu. Pri tem delu je pomembna predvsem odzivnost (SSD disk bo obvezen).

Obenem naj bi bila kišta tudi dovolj močna, da se lahko na njej *občasno* zalaufa Vmvareov image kakšnega nadzornega sistema (in že zdaj ti zahtevajo po 2 cora in 4 GB rama) in se ga potem kak teden testira, preden gre v produkcijo.

-PROCESOR: mora biti AMD. Ker so poceni, sem gledal tudi Opterone za AM3 socket (recimo: http://products.amd.com/en-us/OpteronCP.... A jaz to prav štekam, da lahko to vtaknem v obično AM3 plato? :D Je lahko ram DIMM3?

Druga možnost pa je (6 jedrni?) PhenomII. Pri oben bi bilo dobrodošlo, da je TDP max 95W (ker rabim kišto, ki se ne sme dreti...).

Je pa zanimivo tole, AMD podatke o procesorjih navaja s številkami povprečne porabe (npr. 75W, čeprav se izkaže, da je TDP potem v resnici 115W)... Na primeru tega procesorja (glej vrstici na dnu strani):
http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-T...

Grafika: po moji logiki je ne rabim, in bi bila integrirana s 128 MB čisto dovolj? Aja, če bi pa hotel kdaj priključiti dva monitorja, pa rabim dodatno grafično? (Tudi če sta na plati tako DVI kot HDMI konektor, ne morem priključiti vzporedno dveh monitorjev, kajne?)

Plata: pojma nimam (rabim pa 2x LAN in konektor na plati za serijski port). Gledal sem gigabyte z AM3 socketom, pa nikjer ne vidim podpore za Opterone? Zahtevajo Opteroni še vedno posebne plate?

RAM: 6GB ali 8 GB DDR3, CL8 ali mogoče celo CL7 (odvisno od cene). A tudi pri DDR3 še vedno veljajo fore okrog dvokanalnosti?

DISK: SSD velikosti reda 60 GB (tudi tu bi se raje izognil Intelu?), katerega proizvajalca predlagate? Navadni disk naj bi bil reda 1 TB, naraje black edition.

Predlogi, mnenja in ideje zelo dobrodošli... :)

tony1 ::

Res nimamo nikogar tukaj gor, ki pozna opterone? :8)

x45 ::

Phenom II x6 1055 tdp 125 W
- kot večina novih amd jev ga stabilno unedrvoltaš za cca - 0,1 v in dela stabilno s tem si pod 95 w max porabe. box ventialtor se ne dere v nobenem primeru - ima baker in bakrene cevi.

priporočam.

PS: imaš pa tud 95 w verzijo, sam sem svojo 125w bp undervoltal in hkrati malo navil. Vzemi pa ploščo za 10 fazami oz (8 +2 ) za delovno postajo.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

tony1 ::

Super nasvet :)

Ker v kišti ne bi imel dodatnih ventilatorjev (en izhodni 14cm v napajalniku) in pogojno še enega vhodnega 92mm pred diski...

x45 ::

Če boš imel opterona so seveda zelo kvalitetni cpu ji bo pa kr dražje vse skupaj zarad plošče. verjetno pa najbollje pašejo zraven tudi ECC rami. za grafiko pa je dovolj integrirana, tud dva monitorja daš lahko gor - govorim za am3, serverskih plošč ne poznam - se pa splača pogledat.

jest10 ::

x45 je izjavil:

Phenom II x6 1055 tdp 125 W
box ventialtor se ne dere v nobenem primeru - ima baker in bakrene cevi.

In baker ima kakšno vezo s kvaliteto ventilatorja in posledično glasnostjo?:|

tony1 ::

x45 je izjavil:

za grafiko pa je dovolj integrirana, tud dva monitorja daš lahko gor - govorim za am3,


Super, potem dodatne grafike ne rabim :)

x45 je izjavil:

PS: imaš pa tud 95 w verzijo, sam sem svojo 125w bp undervoltal in hkrati malo navil. Vzemi pa ploščo za 10 fazami oz (8 +2 ) za delovno postajo.


Kaj to pomeni, 10 fazami? Je to navedeno v specifikacijah plošče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

mr1two ::

10 fazno napajanje = večja stabilnost sistema. Te reči pridejo zelo opevane tudi na sami embalaži matične plošče :)). In da, piše med specifikacijami recimo za primer
"...8+2 Phase Power Design..."

janezek67 ::

Ne vem, zakaj si nebi omislil raje kakšnega intelovega I5 - 2500K na novem podnožju in kakih 8GB rama, SSD disk - če nočeš intela potem firme Crucial. Če ne boš imel grafičen kartice za igre, potem se da sestaviti solidno mašino, ki ne bo glasna.

Brane2 ::

Opteronov bi se izogibal, ker nosijo bistven cenovni premium, pa tudi nimajo veliko smisla v unisocket sistemih.

Na tvojem mestu bi počakal na Bulldozerje še tiste dva-tri mesece in se potem odločil.

Poleg tega pridejo z Bulldozerji nove plate, ki bodo prinesle upajmo še kak drug bombonček.
On the journey of life, I chose the psycho path.

tony1 ::

janezek67 je izjavil:

Ne vem, zakaj si nebi omislil raje kakšnega intelovega I5 - 2500K na novem podnožju in kakih 8GB rama, SSD disk - če nočeš intela potem firme Crucial. Če ne boš imel grafičen kartice za igre, potem se da sestaviti solidno mašino, ki ne bo glasna.


Ne pride v poštev, ker, kot si napisal, ne maram Intla. ;) Bom pogledal za Cruicialovimi SSDji.

Brane: Ja, saj se strinjam. Poleg tega je dobiti desktop (unisocket ATX) plato za Opterone fuk na kvadrat. Bohpomagaj, Phenom bo moral bit...

Glede Bulldozerja pa tako: če bi šlo za domačo kišto, bi že počakal. Tako pa moram kovati železo, dokler je vroče. Poleg tega pa, bolje da ne povem, kaj imam trenutno za desktop kišto (beri: raje delam na laptopu)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

jazbec ::

ne maraš intela
a dobiš odlično matično za 100 evrov in proc je 230, 8gb 1600mhz, lc7 ram za 140 evrov
430 evrov + ssd (odvisno kolko rabiš)
pa intel i5-2500k je boljši od phenoma x6;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

tony1 ::

Gotovo, zraven dobiš lepšo nalepko za na kišto. :D

IvoJan ::

Joj... amd fanboy.. dejansko bi ti se najbolj pomagal i7 2600.

2500*
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

jazbec ::

test-->http://www.anandtech.com/show/4083/the-...
-->http://www.overclockersclub.com/review/...

za delovno postajo pa dodaš še 100 evrov za i7-2600k
pa imaš procesor ki je v nekaterih testih boljši od intelovega 6 jedrnika
grafe pa itak ne rabiš-dovolj integrirana

530 evrov+ssd-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...
si še zmaraj na manj kot 800 evrov
lahko vzameš še en ssd, samsung f3 in ohišje in 550w napajauc
še zmeraj pod 1000 evrov in mnogo boljši performance

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

tony1 ::

Fantje, berem vaše poste, ampak črk ne sestavljam v besede. Dajte šparat tipkovnico in internetno povezavo, prav?

To je politična odločitev in fertik.

jazbec ::

you man just trying to help
it`s your funeral;)

tony1 ::

klinker ::

tony1 je izjavil:

Fantje, berem vaťe poste, ampak Ĩrk ne sestavljam v besede. Dajte ťparat tipkovnico in internetno povezavo, prav?

To je politiĨna odloĨitev in fertik.


Bullshit...ceprav mi je AMD vsec in ga po vecini priporocam delas ti veliko napako, ker 2500k je to to ta trenutek.

Drugace pa....

ASUS M4A88T-M/USB3 - AMD 880G/SB710/DDR3/VGA/HCFX/am3/mATX 88.80 €
AMD Phenom II X6 1055T (2,80Ghz, 9MB) BOX 125W 171.60 €
Kingston ValueRAM 4GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 50.40 €
OCZ Vertex 2 Extended 120GB 2,5" SSD 222.00 €
Samsung EcoGreen F4 2TB 32MB 91.20 €
SATAII Samsung SH-S223 20.40 €
Cougar A400 - 89% Efficiency - 400W 48.90 €
Cooler Master Sileo 500 76.80 €

Skupaj: 770,10€ pri dinokomp.si

tony1 ::

Glej, za moje potrebe je popolnoma irelevantno, če vzamem X6 ali i7. Zato sem se te dileme izognil že v štartu, pa je. Prosim za razumevanje. 8-)

Sicer pa hvala za zelo konkreten predlog. Nekaj podobnega gre v odobritev naprej višjim inštancam.

klinker ::

Sej 2500k ni i7 ampak i5 in je le 50EUR drazji od tega X6, performance je pa precej bolsi, manj porabi in je hladnejsi.
Pac bos prisparal ene 50-100EUR, imel pa bos ze v startu slabso in starejso tehnologijo...da o razliki v performansu ne govorimo. Pa verjemi, sem velik zagovornik AMDja ampak trenutno Intel ponuja precej vec za malo vec denarja.
Razumevanja pa ne dobis, ker si trmast :))

Tarzan ::

Če ni nujno, nabavi vse komponente v nemčiji. Pri določenih komponentah boš prišparal da dol padeš. S poštnino celotnega paketa, težkega kot tvoj cel računalnik, ki ga sestavljaš, boš za SSD Vertex2 120GB dal okrog 200 EUR, tako da si že samo tu prišparal najmanj 10 EUR + poštnino imaš zastonj. ;)

Just a thought :)

Je pa tako, da za serverske potrebe sem do nedavnega nabavljal Intelove večprocesorske sisteme s štirijedrnimi procesorji. Ko bo potreba dovolj velika, bom upam lahko posegel po Buldožerjih, so mi pa tudi šestjedrni Opteroni všeč - če bi lahko vozil par Phenomov2 x6 v tandemu, bi pa tako ali tako že prej izbral tako opcijo. Vso srečo z novim sistemom, naj ti služi, služi, služi,...

Brane2 ::

Hje, če je nakup nujen ta tranutek, potem je Intel mogoče boljša izbira za tako mašino.

Sam bi pa definitvno iskal varianto kako zadržat zadeve za 2-3 mesece, da konkurenca pokaže svoje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

jazbec je izjavil:

ne maraš intela
a dobiš odlično matično za 100 evrov in proc je 230, 8gb 1600mhz, lc7 ram za 140 evrov
430 evrov + ssd (odvisno kolko rabiš)
pa intel i5-2500k je boljši od phenoma x6;)


pa ti je povedal vse kaj posiljuješ vse s tem intelom . Glede na cenejše sandije je tole boljši nakup glede P/P , ponekod ga tud prehiti.. poglejte si teste na guru 3d. Phenom 1100 x6 je krepko pred cenejšimi sandiyi v testu gre pa vsak 1055 navit na tak clock ker ma enak cooler.

http://www.guru3d.com/article/core-i5-2...

Multi-threaded Video Transcoding H.264

it to:

http://www.guru3d.com/article/core-i5-2...

Drugače pa intel menjuje podnožja zelo hitro 1156 1366 je bil velik nateg. za oc pa rabiš obvezno nov kuler ker je box kuler pri intelu tanke manj kot 1 cm in nima bakra!!
pri AMD ju pa obstaja realno upanje da boš na dobro am3 ploščo lahko posadil buldozerja ko pride pravi bios.
Zato vzemi vsaj plato z vsaj 10 faz in čipset 8x0 in sb850 . platforma pa bo aktualna dlje kot intelova.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

jest10 ::

pri AMD ju pa obstaja realno upanje da boš na dobro am3 ploščo lahko posadil buldozerja

Zakaj si zmišljuješ?

M-XXXX ::

1366 je bil velik nateg. za oc pa rabiš obvezno nov kuler ker je box kuler pri intelu tanke manj kot 1 cm in nima bakra!!
pri AMD ju pa obstaja realno upanje da boš na dobro am3 ploščo lahko posadil buldozerja ko pride pravi bios.

1366 je bil nateg? dobra 2 leta stari procesorji se brez problema kosajo z vsem, kar AMD trenutno ven daje in ti praviš da je bil nateg? ROFL:P

Kaj ima količina bakra kakšno koli veze pri hlajenju? Resno me zanima? Sam baker je popolnoma nepomemben, ostale stvari pridejo pred njim!

mr1two ::

Trenutno je izbira sandy ali pa čakanje.
Ker so napovedi optimistične, bi jaz izbral slednje, je pa res, da se meni nič ne mudi. Za tukaj in sedaj pa 2500K.
Seveda ni prav nič narobe z X6, tako da karkoli od tega vzameš, je super stvar.

Brane2 ::

x45 je izjavil:


pri AMD ju pa obstaja realno upanje da boš na dobro am3 ploščo lahko posadil buldozerja ko pride pravi bios.
Zato vzemi vsaj plato z vsaj 10 faz in čipset 8x0 in sb850 . platforma pa bo aktualna dlje kot intelova.



AFAIK ne. Za Bulldozerja bodo hoteli imeti plate z novim 9xx čipsetom.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kixs ::

M-XXXX je izjavil:


Kaj ima količina bakra kakšno koli veze pri hlajenju? Resno me zanima? Sam baker je popolnoma nepomemben, ostale stvari pridejo pred njim!


Vidim, da si neki strasni OC, pa ti povej kaj pride pred bakrom?

lp

x45 ::

Dejstvo je amd kuler za x6 ima bakrene ceni + baker + alu in je visok 4 cm, intelov za sandy ja je visok 1 cm ali manj- samo ALuminij.

sandy torej + 50 eur za kuller in zagamana montaža.

Glede buldozerja na am3 ploščah:

am2 plošče so delale za am2+ cpu ji, ne čisto vse ampak so. potem je možno da bo am3+ cpu delal na am3 plošči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Dami ::

x45 je izjavil:

Dejstvo je amd kuler za x6 ima bakrene ceni + baker + alu in je visok 4 cm, intelov za sandy ja je visok 1 cm ali manj- samo ALuminij.

Meni (in verjetno ostalim) to pomeni da se AMD fajn greje, intel pa ne (kar je dejansko tudi res), tak da jaz ne bi to kot prednost oglaševal. Pa ne mi o navijanju workstationa. Kdo to dejansko dela? Sicer pa si poglej na kok so navil sandy s tem ALU coolerjem.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

jest10 ::

kixs je izjavil:

M-XXXX je izjavil:


Kaj ima količina bakra kakšno koli veze pri hlajenju? Resno me zanima? Sam baker je popolnoma nepomemben, ostale stvari pridejo pred njim!


Vidim, da si neki strasni OC, pa ti povej kaj pride pred bakrom?

lp

Ni važen le materjal hladilnika. Največji problem pri hladilnikih je prehod iz same kovine na zrak. Kaj ti pomaga malenkost boljša toplotna prevodnost bakra, če ima recimo cenejši aluminijast hladilnik z malenkost večjo površino hladilnih reber enak ali boljši rezultat

x45 je izjavil:


am2 plošče so delale za am2+ cpu ji, ne čisto vse ampak so. potem je možno da bo am3+ cpu delal na am3 plošči.

Med AM2 in AM2+ procesorji ni bilo kakšne velike razlike. Bo med AM3 in AM3+ dosti večja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

terryww ::

za delovno postajo greš na bolho in vzameš prvo 8 core mašino ki jo vidiš za 1kEUR. in imaš mir za še naslednih 5 let. če morte vzet na firmo pa se cene začnejo pri +2.5kEUR
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

kixs ::

jest10:
Malokateri hladilnik ima hladilna rebra iz bakra. Baker se vecinoma uporablja le za prvi stik s procesorjem, kjer pride njegova vecja toplotna prevodnost najbolj do izraza. Odvajanje te toplote pa najbolje naredijo "heat-pipe"-i, ki odvajajo potem naprej na razna hladilna rebra, najveckrat iz aluminija.

Toplotna prevodost bakra je med 385 - 401 W/mK, medtem ko je aluminija skoraj pol manjsa in znasa med 205 - 237 W/mK. Odvisno je od cistoce materiala.

Sajco ::

Pri Funtechu se je pri procesorju Intel Core i5 2500K 3.3GHZ 6M LGA1155 BOX pravkar spremenil status v NI DOBAVLJIV.

amigo_no1 ::

Sicer ne vem kako je za druge brand firme, ampak kolega, ki dela v 3d modeliranju z brandname HP Workstation XW8200 (xeon, ddr1), pravi da so te precenjene kište vredne en qrc hladne vode in to od vsega začetka (kupili so nove).
Njegova domača noname z i7 ter ddr3 rami (za cca 1/5 cene brandname HP-jeve) jo poseka na celi črti - je pa res da ima v domači kišti komponente premišljeno izbrane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Brane2 ::

Saj zato pravim, da je fajn počakat.

Možno je celo, da bo Intel s tem tako fino pritisnil na AMD, da se bodo Opteron Bulldozerji dobili za pameten denar.

Takrat pač daš za kako dual-socket plato parsto EUR več in jo nabutaš z RAMom...
On the journey of life, I chose the psycho path.

jest10 ::

kixs je izjavil:

jest10:
Malokateri hladilnik ima hladilna rebra iz bakra. Baker se vecinoma uporablja le za prvi stik s procesorjem, kjer pride njegova vecja toplotna prevodnost najbolj do izraza. Odvajanje te toplote pa najbolje naredijo "heat-pipe"-i, ki odvajajo potem naprej na razna hladilna rebra, najveckrat iz aluminija.

Toplotna prevodost bakra je med 385 - 401 W/mK, medtem ko je aluminija skoraj pol manjsa in znasa med 205 - 237 W/mK. Odvisno je od cistoce materiala.

In razlika je res vesoljska, če upoštevaš, da je na stiku z zrakom toplotna prevodnost povprečnega hladilnika okoli 0,1W/K-1W/K. Boljše odvajanje toplote od procesorja ti prav nič ne koristi, če nimaš kam odvesti.
Bolj po domače-Kaj ti koristi vodovodna cev premera 1m, če imaš na koncu pipo s premerom 1cm? Bo dovodna cev premera 0,5m enako dobra.

Problem hladilnikov ni prevajanje toplote od procesorja. Problem je le na stiku kovina/zrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Brane2 ::

Čudi me, da še nihče ni ponudil vodnih hladilnikov, ki bi bili brez spodnje ploskve in bi zanjo uporabili kar kapo CPUja.

Tak hladilnik bi na CPU kar zalepil...
On the journey of life, I chose the psycho path.

jazbec ::

x45 je izjavil:

jazbec je izjavil:

ne maraš intela
a dobiš odlično matično za 100 evrov in proc je 230, 8gb 1600mhz, lc7 ram za 140 evrov
430 evrov + ssd (odvisno kolko rabiš)
pa intel i5-2500k je boljši od phenoma x6;)


pa ti je povedal vse kaj posiljuješ vse s tem intelom . Glede na cenejše sandije je tole boljši nakup glede P/P , ponekod ga tud prehiti.. poglejte si teste na guru 3d. Phenom 1100 x6 je krepko pred cenejšimi sandiyi v testu gre pa vsak 1055 navit na tak clock ker ma enak cooler.

http://www.guru3d.com/article/core-i5-2...

Multi-threaded Video Transcoding H.264

it to:

http://www.guru3d.com/article/core-i5-2...

Drugače pa intel menjuje podnožja zelo hitro 1156 1366 je bil velik nateg. za oc pa rabiš obvezno nov kuler ker je box kuler pri intelu tanke manj kot 1 cm in nima bakra!!
pri AMD ju pa obstaja realno upanje da boš na dobro am3 ploščo lahko posadil buldozerja ko pride pravi bios.
Zato vzemi vsaj plato z vsaj 10 faz in čipset 8x0 in sb850 . platforma pa bo aktualna dlje kot intelova.



ti si pa res pameten
workstation boš navijal
in ne sandy ima boljši p/p od x6

naj se sam odloči-za svoje napake bo sam plačal

M-XXXX ::

kixs je izjavil:

M-XXXX je izjavil:


Kaj ima količina bakra kakšno koli veze pri hlajenju? Resno me zanima? Sam baker je popolnoma nepomemben, ostale stvari pridejo pred njim!


Vidim, da si neki strasni OC, pa ti povej kaj pride pred bakrom?

lp

Diamant in zlato. Vendar kot so že rekli to nima veze. Dober hladilnik iz aluminija bo boljši kot slab iz bakra. In AMD-jev hladilnik definitivno NE spada med boljše. To ne pomeni da spada med slabe, vendar definitivno pa ne med boljše, tako da je tist baker in količina le njega popolnoma nepomembna!

jazbec ::

slabost pri amd stock coolerju je da se dere in tudi ne hladi nevem kako dobro

x45 ::

M-XXXX je izjavil:

kixs je izjavil:

M-XXXX je izjavil:


Kaj ima količina bakra kakšno koli veze pri hlajenju? Resno me zanima? Sam baker je popolnoma nepomemben, ostale stvari pridejo pred njim!


Vidim, da si neki strasni OC, pa ti povej kaj pride pred bakrom?

lp

Diamant in zlato. Vendar kot so že rekli to nima veze. Dober hladilnik iz aluminija bo boljši kot slab iz bakra. In AMD-jev hladilnik definitivno NE spada med boljše. To ne pomeni da spada med slabe, vendar definitivno pa ne med boljše, ta
.ko da je tist baker in količina le njega popolnoma nepomembna!


AMD cooler ja v primeru x6 dober. kakorkoli pa gledaš intelov stock kuller je pa res crap in diši samo po takojšnji menjavi. 1 cm je debel , ni heatpipov, ni bakra !!

jazbec ::

9intel stock cooler je boljši od amd stock coolerja
in to rečeš samo ti da diši po takojšnji menjavi

z stock coolerjem naviješ sandy bridge pa ga bo držal-ne na nekih uber frekvencah tam do 3.8

še enkrat
amd stock cooler je slabši od intelovega

jest10 ::

Lej ti x45, magari je hladilnik debel 1mm! Edino kar šteje pri hladilniku je to, kakšna je njegova površina, ter kako je med rebri speljan tok zraka. Vse ostalo je veliko, veliko manj pomembno. Baker in toplotne cevi so bolj kot ne le dober marketing.

jazbec ::

he is a amd fan
thats it;)

x45 ::

Držite se teme. Za numnosti na temo ker kuler je boljši in prerekanje pa maste posebej temo o kulerjih. AGT ima lepe slikce kulerjev za omenjene cpu je.

Jabec če je kdo fan si kvečjemu to ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

jazbec ::

sej si ti začel

no in nisem noben fan-že 100x povedano
samo nemoreš kr neki streljat u temo ko se dobro ve da je intelov boljši

D3m ::

Daješ velik občutek, da si. Bolj objektivni pogovor, prosim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jazbec ::

vam rečem da nisem
pri procesorih ne
pri grafah pa sm malo bolj nagnjen k nvidii
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2500k, 2600k ali bulldozer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8917507 (13301) jest10
»

izbira procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796236 (5335) Isotropic
»

Nova konfiguracija

Oddelek: Pomoč in nasveti
121786 (1628) xxurban
»

Katera vrsta CPU hladilnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
224312 (3801) onitam
»

Intel i5 760 ali AMD Phenom II X6 1090T (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5116230 (15533) jazbec

Več podobnih tem