» »

Izšel LiVES 1.0.0

Izšel LiVES 1.0.0

LiVES v akciji.

Slo-Tech - Prejšnji teden je po sedmih letih razvoja izšel LiVES 1.0.0. Gre za odprtokodni urejevalnik videa, ki omogoča tudi VJ-ing oziroma izdelavo in miksanje videa v realnem času.



Program je na voljo v okolju Linux, BSD, openMosix in Mac. Uporabniki okolja Windows lahko uporabijo dyne:bolic živi CD, za Ubuntu pa so na voljo že pripravljeni namestitveni programski paketi.

Mimogrede, za osnovno urejanje je v Linuxu na voljo program Kino, ki omogoča tako zajem videa iz digitalne kamere, kot tudi osnovno rezanje in lepljenje ter uporabo efektov pri prehodih. Zahtevnejši uporabniki pa lahko posežejo po Kdenlive ali Cinelerri. Poskrbljeno je tudi za vse, ji želijo izdelati video DVD (tim. DVD authoring) - uporabijo lahko program DeVeDe.

Pa naj še kdo reče, da pingvini ne marajo kamere...

19 komentarjev

war-dog ::

a pozna mogoče kdo kakšno alternativo za windows, Adobe Premier je preveč advance, nekaj preprostega kot je windows movie maker, vendar malo bolj napredno kot to :)
Object reference not set to an instance of an object.

terryww ::

o uporabi gpgpu duha ne sluha
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

poweroff ::

war-dog - Kino?
sudo poweroff

war-dog ::

war-dog - Kino?

Za windows?
Object reference not set to an instance of an object.

CaqKa ::

war-dog:
ulead media studio
sony vegas
loilo scope: http://loilo.tv/

poweroff ::

Za Windows pa morda Avidemux ali VirtualDub.
sudo poweroff

XImhotep ::

jaz uporabljam Cyberlink PowerDirector 7 (8-ka kmalu izide)

Dragi ::

Še en plus za sony vegas.

Simple interface z xy funkcijami, če hočeš bolj advanced imaš pa tud dost drugih gadgetov.

poweroff ::

Ni pa Sony Vegas free. Sam tolk, v info.
sudo poweroff

war-dog ::

sony vegas pomnim ja... sem ga parkrat uporabljal že nekaj let nazaj. Virtual dub uporabljam samo za kompresiranje filmov, nevem kako bi naj s tem zrezal skupaj film 8-O. Za kaj hitrega sem vedno uporabil Windows Movie Maker, vendar nima opcije pri shranjevanju da bi skompresiral film s dotičnim kodekom. Poigraval sem se tudi z Adobe Premier, za kar sem porabil veliko časa da sem vsaj osnovne trike naredo s filmom... ;((
Mislim da je čas da spet poskusim s Sony Vegas :D
Hvala vsem za nasvete.
Object reference not set to an instance of an object.

FitnessBoy ::

Zakaj pa ne uporabite Expression Encoderja za encodiranje? Zadeva je na voljo tako na MSDN, MSDN AA in DreamSparku.

smash ::

ni ga čez virtualdub

WamPIRe- ::

Zakaj pa ne uporabite Expression Encoderja za encodiranje? Zadeva je na voljo tako na MSDN, MSDN AA in DreamSparku.


To dela na Linux sistemih?

filip007 ::

Je že kdo sprobal ta LiVES izgleda super, ker Movie Maker je kar nekaj naspol sem hotel zmotirati 4 wmv posnetke pa spreminja velikost, no saj vem Ubuntu bo zelo kmalu gor, ker imam zares zadosti M$.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

poweroff ::

Najprej Ubuntu in LiVES temeljito preskusi, potem pa naredi prehod. Sem sicer hardcore Ubuntujevec, ampak vedno priporočam postopne prehode.
sudo poweroff

driver_x ::

Zadnjič mi je en profesionalec hvalil Cinerello, ampak mi je bil njen GUI malo neprijeten.

poweroff ::

Ja, Cinelerra je blazno zmogljiv program. Dejansko omogoča VSE, velik je pa cca. 50 Mb. S tem da je poljubno sklalabilen (v cluster vključiš poljubno število mmašin, da obdelujejo posnetke), nima omejitev (poljubna resolucija, HD podporo je imel že leta 2003), ima neskončno število trackov, itd.

Problem je zastarel vmesnik in dejstvo, da je napisan v C in zato manj prenosljim med platformami.

Sedaj sicer eni pišejo Lumiero - kao Cielerra 2 - ki bo imela lepši GUI in bo bol prenosljiva, ampak kolikor sem informiran še kakšno leto ne pričakujmo kaj konkretnega...
sudo poweroff

Tear_DR0P ::

cinelerra je bila leta 2003 dejansko blazno zmogljiva, danes pa je - well zelo dobro OS orodje, ker boljšega med OS opremo ni. Grd vmesnik je stvar navade, ampak ko jo dovolj dolgo uporabljaš hitro opaziš druge probleme in ne ni hroščavost, vsaj v verziji 2.1 je bila ta močno urejena. Problem cinelerre je v tem, da je delo norega genija, ki je mnogo kode spisal v assemblerju, zarad česar je neportabilna na druge proce, poleg tega jo razume samo on in še par drugih norih genijev (ala minmax), ki pa raje (povsem razumljivo) pišejo svojo kodo. še primer zame bolj zanimivega ustvarjalca s cinelerro - crazed mule - link na vimeo HD video

Lives sem sprobal samo enkrat, ko je bil še v zelo zgodnji verziji in je delal zelo slabo. Tudi po netu Livesa ne štejejo med resen SW. Poleg tega sem ugotovil da je FLOSS VJ skupnost bolj nagnjena k delu na gstreamerju. mogoče mu še kdaj posvetim malo pozornosti.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

Pa še en problem ima Cinelerra - ne zna delat z GPUjem!
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC je predstavil Desire Eye, kamero RE, Zoe je na voljo javnosti

Oddelek: Novice / Android
198536 (6973) OK.d
»

Program za urejanje videa Lightworks bo izdan pod odprtokodno licenco

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
225763 (4729) poweroff
»

Izšel Ubuntu 9.10 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
35729143 (19845) Gandalfar
»

Ubuntu 8.10 desktop - težave

Oddelek: Operacijski sistemi
252532 (1978) Gapi
»

Izšel Ubuntu 7.10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
839130 (9129) kriko1

Več podobnih tem