» »

nova grafična - disk boot failure

nova grafična - disk boot failure

WIngs ::

Danes sem dobil novo grafično kartico in je zdaj vse narobe :(

pri ugasnjenem računalniku zamenjam jaz grafični kartici in prižgem, nakar mi z rdečo začne utripat in piše na monitorju da grafična ni priklopljena na vir energije...
ponovno ugasnem računalnik jo priklopim s 2 kabloma na 2 kabla ki prihajata iz napajalnika in prižgem, tokrat je začetni del zaganjanja računalnika vredu, nakarmi napiše:

Verifying DMI Pool Data.............
Boot from CD:
Boot from CD:
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

ponovno ugasnem računalnik preverim vse spoje, da se ni kaj iztaknilo in zgleda da je vse vredu, nism nevem kak geek, tako da PROSIM za pomoč... res nevem kaj bi lahko bilo narobe...

lp
in hvala vnaprej

bluefish ::

Imaš več diskov?
Preveri v BIOS-u, če se je spremenilo kako zaporedje (sicer dvomim).
Lahko tudi vstaviš CD/DVD od operacijskega sistema, zaženeš Recovery Console in uporabiš ukaza fixboot in fixmbr.

WIngs ::

ne sam en disk...

do biosa ne pridem... mi prej to vrže :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WIngs ()

bluefish ::

Nemogoče, ker to ponavadi dela po preverjanju BIOS-a.

No, poskusi še z drugo foro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mastah ::

ti raj prever da nimas kak usb kljucek v pc-ju al pa kej takega. do biosa pa mors pridet pred tem

WIngs ::

si vlečem dol XPje, pa tud (začudoma) me je sedaj spustilo v BIOS... sam mi lahka mal pomagaš kok se kej pogleda? ker nevem kako se tej reči streže ^^

Nevro^ ::

Ti rajši preveri, če sploh zazna disk v biosu! Si poskusil, dat staro grafično nazaj? Si preveril napajalni in data kabl diska?

WIngs ::

ja vsi kabli so tak kot morajo biti, staro sem tudi dal nazaj (oz. je sedaj notri skoz) kok pogledam če ga zazna? :D

solatko ::

Kot prvo, grafična se menja pri izklopljenem računalniku in ne samo ugasnjenem, glede na to, da imaš dva priklopa, preveri če imaš dovolj močan napajalnik. Če ne veš, kje se kaj nahaja v Bios-u, raje ne čačkaj nič, temveč pokliči kakega prijatelja, ki to obvlada, da si ne boš po nesreči zaklenil bios ali kaj podobnega, pa bo imel še potem tisti, ki ti bo rihtal probleme.

WIngs ::

mel sem komp sred sobe na tleh položen k sm menjavu...
na dosegu ni nobenga kolega(počitnce-morje) tak da probam tuki dobit pomoč ^^

ubistvu zdej kao nimam trdega diska notr ne? v njem mam en kabl k gre v matično (sata 1) piše tam... more it še kej v njega?

bluefish ::

še napajalni.

WIngs ::

če sm prav pogledu mi ne zazna HDD, tam dam auto-detect, pa so same 0 ...

mnde mi ga ja ni zjahal?

cekr ::

Kakšno moč ima napajalnik?
Grafična ti pri vklopu pobere toliko energije, da napajalnik poklekne.

Si poskusil s staro grafično?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Sc0ut ::

V disk še morem it štrom kabl.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

WIngs ::

mam vse zdej nov :D

nov disk, notr gre sata kabl (na matično) pa mal širši od napajalnika... isti problem isti napis :S

bluefish ::

Si poskusil s staro grafično?

WIngs ::

v biosu mi je našlo nov HDD

grem pod F 11 v boot menu
dam boot HARD DRIVE
dam pač first boot device "ime tega hdja"
in me spet vrže disk boot failure insert...

spet smo obtičal, ampak bližje smo ^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WIngs ()

solatko ::

Če imaš nov disk, potem verjetno ni formatiran. V bios-u nastavi DVD enoto kot prvo, disk pa daj na s-ata native, potem pa v dvd enoto disk operacijskega sistema in potem pri zagonu instalacije poštimaš najprej particije.

WIngs ::

IDE PRIMARY MASTER: TEAC (sam bralni dvd rom)
IDE PRIMARY SLAVE: NEX (bralno-pisalni dvd rom)
IDE SECONDARY MASTER:/
IDE SECONDARY SLAVE:/
IDE THIRD MASTER: (tuki mi da pa trdi disk...)
IDE THIRD SLAVE:
.
.
.
si to mislu ne?

solatko ::

Če ti da tam disk, ga moraš samo še dat kot first boot enoto in, če imaš gor posnet sistem, bi moralo delovati.

WIngs ::

ko pritisnem F11 za boot menu
pa dam CDROM ni nič
če dam pa hard drive, mi pa da select a first boot device, dam Ch2 M. : (trdi disk)in mi spet vrže disk boot failure :S

CaptObvious ::

Sam imam popolnoma enak problem - DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Kupil sem si novo grafično in od takrat je ta problem. Razlika je samo v tem da se mi to pojavi samo včasih, ponavadi pa pridem normalno v windows. Probal sem že vse kable in pogledal v bios če je vse vredu...

Moj sistem:
intel core2 quad q6600 2.4Ghz
4Gb RAM
matična asus p5n-e SLI
palit geforce GTX285 2Gb
500GB HD
napajalnik 620W

cekr ::

Sem že napisal. Napajalnik na začetku poklekne. Štartni tokovi so zgleda previsoki. Recimo odklopi eno komponento. Npr. DVD pogon. Grafične so v zadnjem času enostavno prepožrešne.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

WIngs ::

evo sem dal nov disk pa nove XPje notr
in mi ga je med formatiranjem diska ugasnal (štroma zmankal)...
2h kasnej probam še enkrat pa mi tam : press any key to boot from CD...... Error loading operating system

pegaso ::

Da opišem še svoj "nenavaden problem"
Odločil sem se za ponovno naložitev XP-jev, ki so prej delovali nekako počasno.
V PC-ju je samo en IDE disk priklopljen kot master0 (jumper na master, pa še na koncu kabla priklopljen) in DVD pekač priklopljen na master1.
BIOS vse zazna. Inštalacija XP-ja gre do tam, ko naj bi se Windowsi na novo zagnali, potem pa napiše
Verifying DMI Pool Data.....
Error loading operating system

Kot zanimivost pa naj povem, da se Windows 7RC čisto normalno naložijo in sedaj delujejo. Le kaj neki je v XP-jih drugače?
Prej so bili v PC-ju trije diski. Sistemski disk je bil drugi.
Če kdo ve, kje je težava mu bom izredno hvaležen za pomoč!

lp pegaso

bluefish ::

Sata diski?

pegaso ::

Da, na začetku je bil sistem na mirror raid sata diskih, potem je en disk odletel in sistem je delal do sedaj na sata disku.
Sedaj sem dal noter IDE disk, in izklopil v biosu boot raid in sata kontroler na disable.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z bootanjem SSD diska po napaki Sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
8926 (867) Jaman
»

Disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
154059 (3510) solatko
»

Nadgradnja PCja - problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
61377 (1143) solatko
»

Problem z diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
181377 (1101) Blind
»

Drugi disk v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
81222 (1024) Tjulenj

Več podobnih tem