» »

Težava z bootanjem SSD diska po napaki Sata diska

Težava z bootanjem SSD diska po napaki Sata diska

Jaman ::

Pozdravljeni!

Sem iskal že na google vendar ne najdem nobene rešitve. V računalniku sem imel 500gb SATA disk na kateri so bili najprej naloženi windows, nato sem se odločil da kupim SSD diska, in namestim windowse 7 na SSD (za hitrejše delovanje), dela vse normalno (s tem da na sata disku ni naloženih winsov, uporabljam samo za filme, serije itd.) Nakar dobim obvestilo da mi faila SATA disk (reallocating sector fail), počasi gre v franže, vredu tako in tako nisem imel nič pametnega gor, in ga uporabljam dokler mi čisto ne crkne. To pomeni, da se mi računalnik noče več zagnati, pride do Windows 7 logota, in nič več naprej, kaj je narobe? Mislil sem si, pa kaj, odklopil bom SATA disk, in uporabljal le SSD na kateri so winsi. Ampak ko to naredim mi napiše Disk boot failure, insert system disk and press enter. Očitno SSD disk ne dela brez SATA diska, čudno sem si mislil, malo poogoglam in najdem startup repair, v katerega ne morm priti (ko bootam USB z winsi napiše Invalid System disk Replace the disk, and then press any key), ko ponovno priklopim SATA disk in probam iti v startup repair, mi nekaj louda ampak ne pride do konca (ugibam zaradi diska, ki je preveč poškodovan). Kako naj zdaj pridem v winse, če mi računalnik ne pusti niti naložiti nove winse, niti ne pusti startup repaira, ker očitno so neke pomembne datotke na SATA disku? Najlepša hvala za odgovore!

Jaman

hojnikb ::

Bootloader maš na HDDju (se rado dogaja če sta dva diska pri inštalaciji in winsi kot prvega zaznajo hdd)...

Fresh install win7 brez hddja v sistemu reši ta problem 100%.
#brezpodpisa

Jaman ::

Pa se ne da bootloader spremenit na SSD? Se da to narediti?

AC_DC ::

Odstrani hdd, najdi dvd enoto, nanjo posnami win7 iso, bootaj iz njega (pravilen boot order v biosu) in poženi win startup repair.

Jaman ::

ko odstranim HDD, mi niti v biosu ne najde SSD diska, če pa imam HDD priklučen pa mi najde SSD disk (kot slave). med drugim mi tudi ugaša ekran ko sem v biosih...

AC_DC ::

Model hdd, sdd, matične plošče ?
Ide ali sata povezava ?

To so osnovni podatki, ki sodijo v pri post.

Jaman ::

Model HDD: WD Blue 500gb
Matična plošča: Gigabyte S-Series GA-945P-S3
SSD Disk: INTENSO SSD disk Top 128GB

Tudi ko dam baterijo ven iz matične, mi prepozna pač kot master SSD disk, ampak mi piše ponovno DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Sploh ne morem naložiti winsov na SSD...

AC_DC ::

Oba diska sta sata.
Kaj če bi prvo v biosu nastavil boot order, na prvo mesto daj dvd, na drugo ssd ?

Jaman ::

Hvala za pomoč ACDC :) Problem je bil, ker očitno mi ne bere matična iz usbja, in sem mogu posnet DVD z windowsi da sm pršu v repair tools in nastavu startup repair na SSD disk in zdaj končno dela hvala še enkrat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
154100 (3551) solatko
»

Težava z windows 7 ali diskom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11824 (624) bluefish
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261886 (1323) pegaso
»

Nadgradnja PCja - problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
61391 (1157) solatko
»

Kako dobiti podatke s SATA diska?

Oddelek: Strojna oprema
121270 (1033) Spajky

Več podobnih tem