» »

Disk boot failure

Disk boot failure

Svizec93 ::

Pozdrav!

Včeraj zvečer sem priklopil računalnik kot vedno, nobenih težav z zagonom, vse dela normalno. Danes ga zaženem spet, po uvodnem prikazu "črno-bele" slike mi naenkrat napiše

Verifiying DMI Pool Data .............
Boot from CD :
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

V računalniku nimam vstavljenega nobenega diska. Ko pritisnem ENTER se mi napis ponovi:

Boot from CD :
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

Nisem ne vem kakšen ekspert, po domače povedano ne vem prav dosti o teh stvareh, zato vas prosim da mi pomagate. Nekje drugje sem že prebral da je ena od možnosti da vstaviš windows CD-rom. Jaz tega CDja nimam. Upam da se težavo da odpraviti brez večjih naporov in klicarjenja serviserja.

Lp, Svizec.

bluefish ::

Poženeš Recovery Console z namestitvenega CD/DVD-ja in uporabiš ukaza fixboot in fixmbr.

Svizec93 ::

Po uspešni pridobitvi CDja ( Windows XP ) mi sedaj v "Recovery" napiše sledeče:

"Microsoft Windows XP™ Recovery Console.
The Recovery Console provides system repair and recovery fanctionality.
Type EXIT to quit the recovery Console and restart the computer.
The path or file specified is not valid.
C:/>

Tukaj torej napišem "fixboot". Nakar mi napiše:

FIXBOOT cannot find the system drive, or the drive specified is not valid. fixmbr pa sploh ne deluje/zazna.

Duhec ::

V Cmos nastavitvah biosa preveri, če se trdi disk sploh predstavi sistemu. Lahko je šel rakom žvižgat.
Odpri stranico ohišja in prisluhni, če se trdi disk sploh zažene.

Svizec93 ::

V setup - Award WorkstationBIOS CMOS Setup Utility -> Advanced BIOS Features -> Hard Disk Boot Priority mi kot 1. zazna "Ch0 M. : Maxtor 6Y080L0 "
Sem tudi odprl stranico ohišja. Trdi disk definitivno zazna, tudi zažene ga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Svizec93 ()

Duhec ::

Čudno. Preveri, če nimaš kak USB ključ ali zunanji disk priklopljen in da boot priority najprej išče sistem po teh napravah in ker tam ni sistema, javi napako.

Dragi ::

Je to slučajno 80GB maxtor? EIDE?

Svizec93 ::

Ja. 80GB maxtor. Zunanjega diska nimam priklopljenega, tudi noben USB ključ ni v računalniku.

Dragi ::

Disk je šel verjetno rakom žvižgat. No, elektronika pravzaprav. Ti diski so crkovali kot po tekočem traku.

Poskusi disk priklopit na kakem drugem pcju. Če ga tud tam ne zazna ga lahko sam še v kanto vržeš.

Lahko jst pogledam če imam tist disk še kje na podstrešju in ti dam elektronko (lj).

Svizec93 ::

Sem kontaktiral serviserja, hvala za pomoč. Najverjetneje je disk pokvarjen.

strelajasna ::

Pozdravljeni.
Tudi sam imam podoben problem, ki se je začel tako:

računalnik sem kupil pred približno 2 leti in sem kmalu po nakupu vanj dodal še en 80 GB disk, ki sem ga imel že doma (original v računalniku je bil 250GB disk). Na 80 GB disk sem si avgusta lani na novo namestil sistem (WIN 7) in naredil particijo za programe, na tistem original 250 GB pa sem imel podatke in ostale stvari. Pred približno enim mesecem, mi je računalnik preprosto nehal delati - zjutraj je bil normalno prižgan in vse, ko sem ga popoldne ponovno prižgal, se ni zgodilo več nič. Javljalo mi je neko DMA pool napako. Odnesel sem ga na servis, kjer so ugotovili, da se je pokvaril tisti "sistemski", 80 GB disk. OK, ven sem pobral pokvarjen disk, tistega s podatki priklopil na bratov računalnik, pobral podatke in ostale stvari na zunanji HDD, na bratovem računalniku sformatiral in zbrisal vse particije (tako da je sedaj prostor na disku spet v enem delu), ko pa sem delujoč disk ponovno priklopil v moj računalnik in poskušal boot-ati ter inštalirati Windowse na novo, mi napiše sledečo napako:

Boot from CD :
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER


Kaj naj naredim, da bom lahko usposobil računlanik in namestil Windowse?

Hvala za pomoč! LP Jan

Zgodovina sprememb…

kitara8 ::

men se je to enkrat zgodil... nč pač ko pržgeš komp prtisnš f9 (saj pri men) nato pa formatiraš disk. nobena kunšt

Dragi ::

Boot from CD :
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

To pomeni, da imaš kot primarno pogonsko napravo nastavljen (prazen trdi disk).
Pojdi v bios pod "boot order" oz. poišči kaj temu podobnega.

Namesto HDD kot prvo izbiro tam nastavi cd/dvd rom in dodaj disk kot sekundarno napravo.
Tako bo najprej pogledalo če je cd v pogonu in bralo podatke iz tam, šele na to iz (trenutno praznega) trdega diska.

strelajasna ::

Pozdravljeni.

Težavo sem rešil s tem, da se priklopil na računalnik zunanjo cd/dvd enoto. Boot vrstni red je bil nastavljen pravilno (CD/DVD enota , HDD,...), ampak zgleda, da so problemi tudi z optično enoto. Sedaj sem težavo rešil.

Hvala za nasvete.

LP Jan

Brez Gesla ::

Tudi meni se sedaj pojavla to sranje in ze popolnoma izgubljam zivce z tem, ker mi na drugem 250GB disku nabije popolnoma isto. Skratka Windows XP Professional Setup se nalozi normalno, setup is copying files... vse lepo do konca, racunalnik se reboota potem pa crn screen in seveda DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. V racunalniku je samo en disk, ob formatu sem nastavil na 2 particije, govora je pa o 80GB Maxtorju. Cudno se mi zdi da dobim isti error tudi pri 250GB Maxtorju. Kaksen predlog?

solatko ::

Imaš v bios-u pravilno nastavljeno IDE compatibile. Če je star IDE disk, preglej konektor napajanja - 4pin, ker se cevke rade raztegnejo in pride do slabega stika. S kakšnim tenkim izvijačem malo stisneš cevke in ponovno priklopi.
Maxtor 80GB sploh niso bili tako slabi, crkavali so v glavnem zaradi problemov z napajanjem (udari strel v bližini, nihanje elektrike, slab priključek...).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z bootanjem SSD diska po napaki Sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
8942 (883) Jaman
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261886 (1323) pegaso
»

windows xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
71052 (880) Azrael
»

Nadgradnja PCja - problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
61391 (1157) solatko
»

Problem z diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
181384 (1108) Blind

Več podobnih tem