» »

Drugi disk v računalniku

Drugi disk v računalniku

Gill ::

Na računalniku imam disk 1,6 GB. Sedaj sem dobil še enega 1,2 GB. Kako naj ga priključim in nastavim da bo sistem deloval?

DarkHand ::

jah zadaj na disku imas jumper
nastavi ga na slave
in priklopi na isti IDE kabel na katerem imas prvega.
ce imas cd-rom ze na tem kablu je najbolje da ga das na drugi ide kabel in poglej na cd-romu da imas na master
ce je pa na drugem ide-ju pa pusti kot je samo priklopi drugi disk na prvi IDE kabel in daj jumper na slave set:D

Gill ::

To sem naredil tako kot si mi svetoval.
Ampak sedaj mi pa pri zagonu napiše: Disk boot failure. Insert system disk and press enter. Kaj je pa sedaj narobe?

CCD ::

Verjetno se ti hoče sistem zagnat z novega, praznega diska. Če se da, stvar popravi v biosu (First Boot Device) ali pa zamenjaj jumperja na disku. Tisti, na katerem so Windowsi (ali drug OS) naj bo master. In še nekaj. Master je vedno na koncu podatkovnega kabla

LP

J-A-G ::

joj mislim da bi blo bolje da daš drugi disk pod cd.rom no nisem šur:D

Loki ::

Pod cd-rom?
A mislis zaradi hlajenja?

En prasanje:
Ce mas dva diska, pa hoces met za vsakega en vent, a je to sploh izvedljivo tako, da ima zgornji (na nosilcu) vent vec placa kot ene par mm? A taka cfg povzroca kaj vec hrupa kot obicajno?
I left my wallet in El Segundo

Dalmatinc ::

Dej zaporedno na CD ga upali k drgač ti lahko hitrejšega upočasnji

Gill ::

Hvala vsem, ki ste mi svetovali. Oba diska v računalniku sedaj delujeta.
Za vse ostale, ki bi vam prišlo prav pa bom opisal kako sem jih priključil. Sprobal sem kar nekaj kombinacij prikjučitve diska. Pri vseh mi je napisalo: Disk boot failure. Insert system disk and press enter. In mi seveda ni prepoznalo nobenega diska.
Le pri tej kombinaciji pa mi vredu deluje: 1. Jumper na drugem disku je nastavljen na slave set. 2. Drugi disk sem priključil z drugim IDE kablom na secundary priključek na matični plošči. 3. V biosu nisem čisto nič prestavljal.
DarkHand, omas, J-A-G, Roberto in Dalmatinka hvala vam za nasvete. Brez vas mi ne bi uspelo.

Tjulenj ::

ce je tisti prvi disk WD potem moras na njem tudi prestaviti jumper... ker WD-ji imajo posebno nastavitev za single-drive (ostali imajo samo slave/master)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
154100 (3551) solatko
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261886 (1323) pegaso
»

windows xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
71052 (880) Azrael
»

Nadgradnja PCja - problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
61391 (1157) solatko
»

Problem z diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
181384 (1108) Blind

Več podobnih tem