» »

novi računalnik

novi računalnik

Alk0 ::

Jaz bi si rad kupo dober računalnik samo nwm kateri procesor si naj izberem... i7, i5 ali naj počakam na i9 in če slučajno veste kdaj pride i9 na trg.

bluefish ::

kaj pa i12?
Resno, preden bo za i9 dovolj različnih plat in se bo procesor pocenil na smrtniku primerno ceno, boš verjetno že preklel vse skupaj.

Raje povej, za kakšna opravila uporabljaš računalnik in koliko misliš zanj dati.

Alk0 ::

Ja računalnik uporabljam za igre(multyplayer pa singleplayer)...drugače pa tuti za kake seminarske pa to.... dal pa bi največ 2000€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alk0 ()

bluefish ::

očitno ne služiš svojega denarja, da se ti zdi ta cifra normalna za tistih nekaj iger in pisanje seminarskih.
Kupi enega C2D za okoli 600€ ali pa C2Q za 800€ in bo polna kapa za naslednjih nekaj let. Po potrebi pozneje nadgradiš grafično in je.

Alk0 ::

Za 600€ se mi glih ne splača... saj comp bi delo vrei pa vse samo bi po 1 letu upočasnil pa nebi več dobro laufo... doma ma 4 jederni comp pa 1 jederni... 4 jederni je star dve leti pa laufa ko strela drugi pa po 1 letu več ni mogo podpirat igre ko so CSS(Saj gre špilat samo šteka)cod2.. in sma se z bruderom odločla da boma še njemu en comp kupla( on pa služi dnar)

Bellzmet ::

@bluefish: katera nevoščljivost. Jebi ga, če ima denar naj si kupi dobro mašino, ne pa nekaj za 600 EUR pa povrhu še Dual core, ki je že out.

Tukaj poglej za Intel QUAD CORE I7 ATI Monster HD4890 Crossfire. Je 500 EUR manj, kot si pripravljen dat je pa zadeva zakon. Glede na denar, ki so ga pripravljen dat glej samo I7 procesorje.

lp

x45 ::

Ja računalnik uporabljam za igre(multyplayer pa singleplayer)...drugače pa tuti za kake seminarske pa to.... dal pa bi največ 2000€


ja denarja maš veliko...
za igre je naj nakup phenom II 955 BE sistem, za razlikao denarja pa dobiš dve hudi grafi za CF, lep dopust in še kj....

Alk0 ::

za enga človeka bi to blo vlko ... saj zame je samo če se pa bruder,mama pa foter še polek spravita pa si že lahko kupim kako dobro mašino

bluefish ::

no, ok, optimalno je nek i7, ki skupaj z malenkostmi pride okoli 1100€ in je več kot dovolj za nekaj let.
Zaenkrat se mi ne zdi smiselno kupovati dveh grafičnih, ker konec leta pride DX11 za katerega napovedujejo veliko več iger kot smo jih videli pri DX10.

popravek: DX11 je že tukaj, konec leta se zanj pripravljajo še grafične kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Bellzmet ::

No sam tudi smatram, da je nekaj za 1100 EUR dovolj. Samo, če pa sprašuje za 2000 EUR mu je pa potrebno v tej smeri pomagati...:D

lp

Alk0 ::

2 grafični je pomoje brezveze ker se ti verjetno comp hitreje pregreva... dx11 prie vun leta 2009(konec).. i9, če kdo ve kdaj pri vun?

Alk0 ::

bellzmet jaz bi rad samo da bi mi vi pomagali sestavit računalnik od 1000-2000€ ni nujno da je 2000€ samo potrebno je met 1 terabajt prostora,GRAFIČNA GeForce GTX 295 1792 MB, GDDR 3, PCI-Express™ 16x, 6 GIGA rama.. ostalo pa še nwm ... v bigbangu sem gledo enega za 1300€ pa je čisto vrei samo nima dovol rama pa prostora pa grafična je malo slabša od one zgoraj

DaVidQ ::

In kater OS boš imel na njem? XP 32 bit?

bluefish ::

V BigBangu in podobnih trgovinah raje ne kupuj. Ponavadi se gre za neoptimalne konfiguracije.
Najbolje je, da si pripraviš seznam komponent, potem pa s tem seznamom stopiš (ali pošlješ po maliu) do Funtecha, AGT,... in ti tam sestavijo. Seveda pa se lahko z malo tehnične žilice sestavljanja lotiš sam.

i9 pa je drugače pričakovan v drugi polovici naslednjega leta, morda malo prej, odvisno od potez AMD-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Alk0 ::

ja trenutno bi mel visto... pol pa ko prie windows 7 vun pa bom menjal( viste pa tega mi ni treba vštet v ceno ker ma te programe moj bratranec pa si samo sposodim)

DaVidQ ::

32 bit al 64?

Alk0 ::

1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alk0 ()

Alk0 ::

to pa ne morem odločit ker še bratranec nima windows 7...verjetno bo 64

dzinks63 ::

Ja računalnik uporabljam za igre(multyplayer pa singleplayer)...drugače pa tuti za kake seminarske pa to.... dal pa bi največ 2000€


Ne izgubit kompasa. Sedaj imamo €. To ni enako nemškim markam katere so bile v "uporabi" pred leti. Takrat se je res razmišljalo o računalniku za 2000 DEM. Med tem časom so cene računalniške opreme močno padle in plačilno sredstvo je sedaj €, za keterega dobiš bistveno več kot včasih. Npr. za 1000€ dobiš že zverinsko dober računalnik za navadnega amaterskega uporabnika, katerega niti ne bo izkoristil.

Za office in nekaj igric je danes zadost komp za 500-600€: x2 550be/ 4GB ddr2/ 640GB HD/HD 4770 je že čisto spodobna mašina za male pare,

+nekaj več za zahtevneže npr: X4 955be/ 4GB ddr3/ 1TB HD / HD 4890 je mašina s katero bi bil praktično vsak zadovoljen.

Imamo še zahtevne uporabnike, kateri se veliko ukvarjajo z video/audio produkcijo, zahtevnim 2D in 3D načrtovanjem,... ti pa bodo posegli po I7 v kombinaciji z profi grafiko,

pa še entuziastični gamerji in navijalci, ti si omislijo kakšen hud CF, SLI, raid, SSD, vodno hlajenje,... in ti res padejo v razred 2000€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

galu ::

Jaz sem dal nekje dobrih 1400€ za celotno kišto, pa mi je ravno prav...:D Res je da imam grafiko pa CPU pod vodo z 2 radiatorjema..
Spadam pa pod entuziastične gamerje, pa navijalce.:)

AMD PhenomII 955BE WC
GTX295 WC
MSI 790FX-GD70
HAF932
750GB Samsung F1
Nek običen burner,
Corsair TX850w

Največ požere vodno (nekje 300€).


In Alk0, tu maš en high-end, tih, navijalski, fancy (:D) komp.


EDIT: Če pa hočeš bit še boljši na CPU-ju, pa kupi i7, pa R2E (saj je v bistvu "samo" 200€ več).:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

opeter ::

Za 2000 € ti priporočam kakšno osnovno konfiguracijo Mac Proja (rabljene modele - marec 2009).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Igre seveda ni tisti grafičnih odpadejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel I5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18115204 (8618) galu
»

Intel core 2 quad sistem

Oddelek: Kaj kupiti
381890 (830) bluefish
»

kateri racunalnik kupiti ? (gaming pc)

Oddelek: Kaj kupiti
313322 (2316) luka66_6
»

Core 2 Quad ali Core i7

Oddelek: Kaj kupiti
483091 (1772) CaptObvious
»

Gamerski comp do 1200 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
774243 (3196) Pepc619

Več podobnih tem