» »

Intel core 2 quad sistem

Intel core 2 quad sistem

MartinS57 ::

jan01 ::

Razmisli o phenom2 940 oz počakaj na i5. Pa disk obvezno 1GB black serijo, ne pa počasno green. Pa na grafično raje mogoče počakaj(septembra) na nove serijo hd58xx........

BALAST ::

Moje mnenje je da je predrag za to kar ponuja. Ja napajalnik bi zdržal z 600w.

TOP ::

To se ne splača,ker prihaja I5.če pa že hočeš plato zamenjaj,ker tale je zastarela je P35 vzem P45 recimo P5Q.

Meizu ::

Našel si komponente, ki so večinoma stare že kar nekaj časa. Če že zdaj kupuješ vzemi Phenoma II in pripadajočo matično ter ram. Ostalo je lahko enako. Predvidevam, da ga boš uporabljal predvsem za igre (HD4850X2...) Vzemi Phenoma II, fajn bi blo pa res še počakat na DX11 GPUje, ki so sedaj že skoraj dobesedno pred vrati.

ABX ::

Trenutno nakup PC-ja ni pametna odločitev. Stari sistem je tukaj že 2-3 leta, novi pa je za vogalom.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Meizu ::

Misliš ti i5?

Testi so že vse povedali. In že 100x je blo rečeno. Kupiš AM3 plato če si gamer, Phenoma II vtakneš noter, počakaš še na DX11 grafo in to je to. Nevem kaj bi gledal še... USB 3.0? Naprave z USB 3.0 ne verjamem da bodo že takoj poceni...

ABX ::

Če kupiš zdaj AMD v roku enega leta boš že zaostajal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MartinS57 ::

Da, uporabljal ga bom tudi za igre, hvala za nasvete, bom počakal do DX 11 grafičnih kartic in ko pridejo bom kupil to in še Intel i5 pa kako dobro MoBo na kateri se da dobro OC-at. Comp. bi pa ko ga bom kupil poskusu da bi bil cenejši in boljši.

ABX ::

Da, uporabljal ga bom tudi za igre, hvala za nasvete, bom počakal do DX 11 grafičnih kartic in ko pridejo bom kupil to in še Intel i5 pa kako dobro MoBo na kateri se da dobro OC-at. Comp. bi pa ko ga bom kupil poskusu da bi bil cenejši in boljši.


Grafične so trenutno zelo razvite zaradi konkurence, CPU pa močno zaostaja. i7 je super, vendar še vedno predrag. Po novem letu verjetno bomo spet dobili kaj spodobnega, tako da počakaj še 6 mesecev za nakup.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Meizu ::

Če kupiš zdaj AMD v roku enega leta boš že zaostajal.


Te lahko samo vprašam zakaj?

st0jko ::

nič čakat po moje ker če čakaš na nove komponente nikoli ne dočakaš. Nove grafe bodo od začetka zasoljene do neba itd.... Kupi lepo to kar je trenutno best buy pa te bo držalo 3 leta.

Preden bodo grafične sposobne igre na dx11 poganjat bo pa itak še nekaj vode preteklo. Če pogledaš šele komaj zadnje čase, in to samo najboljše dx10 grafične, poganjajo nekatere igre na dx10 pri normalnih fpsjih.
keks?

M-XXXX ::

Vzemi i7, zadeva me je pozitivno presenetila!

kixs ::

Če kupiš zdaj AMD v roku enega leta boš že zaostajal.


Karkoli kupis zdaj, bos ze cez nekaj mesecev zaostajal.

Kupis trenutni BestBuy in to je to!

M-XXXX ::

Kupis trenutni BestBuy in to je to!

Jp- i5:D

janezek67 ::

Martin, kot vedno nisi povedal, kaj misliš delati s PC-jem.
Za normalno uporabo (igrice in podobno) ponavadi svetujejo Phenoma2 940, sestave so na teh forumih od Džinksa še kar legendarne. Če se jih boš pri nakupu držal, boš zadovoljen tako po performansah kot po denarnici.
Lahko pa čakaš in čakaš - potem pa verjetno kompa sploh ne rabiš. Tu bodo pa zadovoljne predvsem tvoje oči in hrbtenica.

MartinS57 ::

Ja, računalnik bom uporabljal za igrice, photoshop, itd. Kupil bi pa nekaj do 800€, ker naročam prek podjetja od fotra prišparam 20% (davek). Intel i7 je vseeno malo predrag za moj žep. Bom malo pogledal za Phenoma II.

x45 ::

Ja, računalnik bom uporabljal za igrice, photoshop, itd. Kupil bi pa nekaj do 800€, ker naročam prek podjetja od fotra prišparam 20% (davek). Intel i7 je vseeno malo predrag za moj žep. Bom malo pogledal za Phenoma II.


+ 1 - Bingo :)

M-XXXX ::

Ja, računalnik bom uporabljal za igrice, photoshop, itd. Kupil bi pa nekaj do 800€, ker naročam prek podjetja od fotra prišparam 20% (davek). Intel i7 je vseeno malo predrag za moj žep. Bom malo pogledal za Phenoma II.

Da še enkrat ponovim- i5

bluefish ::

PhemomII ali pa počakaj še nekaj časa na malo več izbire plat za i5.

MartinS57 ::

Bom kar PHENOM II X4 955 kupil. Za to kar bom igral bo vredu. Saj sem se zdaj že navadil igre na low quality igrat ( z mojim pentium 4 3.0ghz OC na 3.45ghz, 1gb ddr rama, ati x1550) tko da bom tako spet lahko igrice par let igral, če že ne na high pa na low quality. Saj zdaj pa igre že na low quality zgledajo kr dobr.

ABX ::

Čez 6 mesecev bojo cene padle obupno ker bo i7 imel konkurenco.

AMD proti navitem i7 ali mogoče i5 (testov še ni, in kdor ga zdaj priporoča je fanboy), ne bo imel za burek.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

M-XXXX ::

mogoče i5 (testov še ni, in kdor ga zdaj priporoča je fanboy)

Vidiš kako prehitro eni sklepate. (namig- pri 4ghz dobi i5 750 v 3Dmarku06 pri CPU testu 6565 pik, na stock brez turbota dobi 4577 točk, z turbotom pa 4796 točk). Več pa takrat ko objavim test!

AngelOfDeath ::

Ja, računalnik bom uporabljal za igrice, photoshop, itd. Kupil bi pa nekaj do 800€, ker naročam prek podjetja od fotra prišparam 20% (davek). Intel i7 je vseeno malo predrag za moj žep. Bom malo pogledal za Phenoma II.



20% ?

Matematika ni ravno tvoja močna stran.
edit: Slovnica

galu ::

EDIT: Moj 4GHz 955BE dobi 5.6k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

ABX ::

EDIT: Moj 4GHz 955BE dobi 5.6k.


Ne glede na to, bo AMD znižal cene ko pride vem i5. Tako da tudi če si AMD navijač, boš imel koristi od večje konkurence čez kak mesec.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

M-XXXX ::

EDIT: Moj 4GHz 955BE dobi 5.6k.

Saj je blo res bolje da si pobrisal tisto traparijo, ki si jo imel napisano pred tem:D

x45 ::

Bom kar PHENOM II X4 955 kupil. Za to kar bom igral bo vredu. Saj sem se zdaj že navadil igre na low quality igrat ( z mojim pentium 4 3.0ghz OC na 3.45ghz, 1gb ddr rama, ati x1550) tko da bom tako spet lahko igrice par let igral, če že ne na high pa na low quality. Saj zdaj pa igre že na low quality zgledajo kr dobr.


boš kr super igral samo dobro grafo si vzemi, npr x2 4850.

galu ::

EDIT: Moj 4GHz 955BE dobi 5.6k.

Saj je blo res bolje da si pobrisal tisto traparijo, ki si jo imel napisano pred tem:D


Sem se zmotil... Ni 6.5, ampak 5.6.:D
Si probal kakšen Crossfire npr. HD4890CF, da vidimo kako proci izkoristijo to?

M-XXXX ::

Žal ne- drugače sem imel namen testirati 3x 4870 pa mi je ena kartica šla, tako da sem na koncu testiral samo z eno 4870. Bom pa zadevo ponovil z tremi, takoj ko dobim naslednjič i5 (takrat ko pridejo modeli z hyper threading-om)

galu ::

Škoda.. Kaj pa si ji naredil?:D
Maš pa verjetno i7 920, 955BE pa i5 750 na testu ne?

M-XXXX ::

Jaz popolnoma nič (vendar dejansko nič- ko sem vstavil v matično zadeva ni dala več slike...) Aha- v testu pa bodo točno ti navedeni procesorji (pa mogoče še kaj več>:D).

Vendar zdaj pa dosti o tem- tema ni o tem...

MartinS57 ::

Ja, računalnik bom uporabljal za igrice, photoshop, itd. Kupil bi pa nekaj do 800€, ker naročam prek podjetja od fotra prišparam 20% (davek). Intel i7 je vseeno malo predrag za moj žep. Bom malo pogledal za Phenoma II.



20% ?

Matematika ni ravno tvoja močna stran.



Ja glej na 100€ ja 20€(20%) prišparam.plačam samo 80€
na 1000€ bi prišparal 200€ :D plačam samo 800 € :)

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Ja, računalnik bom uporabljal za igrice, photoshop, itd. Kupil bi pa nekaj do 800€, ker naročam prek podjetja od fotra prišparam 20% (davek). Intel i7 je vseeno malo predrag za moj žep. Bom malo pogledal za Phenoma II.



20% ?

Matematika ni ravno tvoja močna stran.



Ja glej na 100€ ja 20 € (20%) prišparam.
na 1000€ bi prišparal 200 €. :D


Prej 17%.

83E + 20 % DDV = 99.6E
100E - 17% = 83E
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MartinS57 ::

Ja, računalnik bom uporabljal za igrice, photoshop, itd. Kupil bi pa nekaj do 800€, ker naročam prek podjetja od fotra prišparam 20% (davek). Intel i7 je vseeno malo predrag za moj žep. Bom malo pogledal za Phenoma II.



20% ?

Matematika ni ravno tvoja močna stran.



Ja glej na 100€ ja 20 € (20%) prišparam.
na 1000€ bi prišparal 200 €. :D


Prej 17%.

83E + 20 % DDV = 99.6E
100E - 17% = 83E


ah te 3 % gor al pa dol.:|

x45 ::

Jaz popolnoma nič (vendar dejansko nič- ko sem vstavil v matično zadeva ni dala več slike...) Aha- v testu pa bodo točno ti navedeni procesorji (pa mogoče še kaj več>:D).

Vendar zdaj pa dosti o tem- tema ni o tem...


čakam ta test...
itaq bo fake of the year.

jest10 ::

Jaz popolnoma nič (vendar dejansko nič- ko sem vstavil v matično zadeva ni dala več slike...) Aha- v testu pa bodo točno ti navedeni procesorji (pa mogoče še kaj več>:D).

Vendar zdaj pa dosti o tem- tema ni o tem...


čakam ta test...
itaq bo fake of the year.


Te je strah, da Intel zmaga ane?;) Bogi si no

PlayTheGame ::

Jaz pa menim, da sistem zgrajen okoli socketa 775 še niti slučajno ni za v staro šaro. Razni testi po spletu to tudi dokazujejo. Ajd core i7 v nekaterih benchmarkih pokaže svojo moč napram C2D štirijedrnikom, v igrah sta pa tu tu. In dvomim, da bo pri core i5 kaj dosti drugače, le celoten sistem bo dražji, tako kot sedaj to velja tudi za core i7 (samo ena spodobna matična je npr. za cca. 100 eur dražja od spodobne matične za C2D).

Enako tudi AMD-jevi proci, če potegnemo črto pod vsemi testi in si nalijemo čistega vina, niso prav nič hitrejši, v večini testov celo zaostajajo za C2D proci. Njihova prednost je predvsem ta, da so cenejši, če izvzamemo razne black edition variante.

Nevem no, ampak IMHO en spodoben sistem, zgrajen okoli socketa 775 s primerno grafično bi moral zadoščati še vsaj za kaki 2 leti. In igre niti slučajno ne boš igral na low nastavitvah! Ker preden se bo dx11 tudi v praksi uveljavil, bo res še preteklo precej vode in takrat bodo tudi sistemi, zgrajeni okoli core i5 ter i7 procesorjev stara šara...
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

bluefish ::

Ker preden se bo dx11 tudi v praksi uveljavil, bo res še preteklo precej vode...
Napaka.
DX10 je bil za MS le prehodna stopnja. Z DX11 pa imajo resnejše plane in naj bi igre s podporo zanj izhajale hitreje. Prvi bo najbrž Dirt 2 že proti koncu leta,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov gaming pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526660 (5933) Sylar007
»

Intel i5 sistem na mimovrste=)

Oddelek: Kaj kupiti
182606 (1980) xyxyxyxy
»

Nakup novih komponent, prosim za pomoč.

Oddelek: Kaj kupiti
372415 (1737) TOP
»

Katere komponente

Oddelek: Kaj kupiti
191643 (1353) x45
»

Ne vem kok znese cena, tkole nekak sm si zamislu

Oddelek: Kaj kupiti
71206 (1017) kixs

Več podobnih tem