» »

Vprašanje glede izdelave vodnih blokov po naročilu

Vprašanje glede izdelave vodnih blokov po naročilu

SkIDiver ::

No tuki na Slo-Techu vem za dva izdelovalca, ki izdelujeta vodne bloke in če se ne motim sta celo združila moči pri izdelavi in zasnovi le teh. Eden od njiju je Boeing za drugega se pa ne spomnem imena za kar se že vnaprej opravičujem.
No pa da pridem k bistvu.
Moja kišta mi je z parimi ventilatorji že prav nadležna, ker zelo lepo ropota, ko se zrak premika plus ropot ventilatorjev. Enkrat je bla na S-T -ju novica, ko je en model vse dele v ohišju, ki se grejejo hladil z vodo. Od napajalnika pa do diska. Mene zanima kuk bi stalo recimo, če bi mi naredli vodni blok, ki bi usrezal za hlajenje tistih štirih napetnostnih stabilizatorjev (vsaj mislm, da so, nism štromarskega kova), vodni blok za grafo in pa disk. Za procesor so cene nekje že okvirno znane (lahko tudi pripišete) in pa seveda vodni blok še za Northbridge.

Se že vnaprej zahvaljujem za odgovore.
  • spremenil: SkIDiver ()

tha_Kalis ::

če bi ti rad tiho kišto moraš še upoštevat da boš mogo tudi vodo hladit- verjetno z večjim in glasnejšim ventilatorjem.

SkIDiver ::

Ja tut na to sem pomislu:D Zadevo bo hladil en zmodificiran hladilnik od Renault 5 ali kak podobne velikosti. Zadeva se bo hladila pa na zunanji strani hiše pod streho tako, da sonce direkt nanjo ne bo svetilo da bi vse skup še grelo. Tako bom dosegu tišino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Boeing ::

Frajer :D
Drugače pa, ta drugi (oz. ta prvi, pravzaprav), ki je zraven pri teh blokih, pa je Morphling1.
Glede blokov: napajalnika se ti res ne splača hladit vodno, ker vse skupaj resnično stane preveč denarja in truda, da bi se splačalo... če že hočeš tišino, napopaj gor 2 80mm venta in ju daj na 7V, pa bosta praktično neslišna oz. garantiram da tišja kot disk 8-) Diska pa bolje da ne hladiš na tak agresiven način, ker so narejeni tako, da delujejo pri malo višjih temperaturah. Daj ga v kletko, na kletko pa en 80mm vent na 7v da bo pihal od spodaj po elektroniki, pa bo čist kul... vsaj tako imam jaz in se obnese zelo vredu.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

VASkO ::

ma diska ne rabis hladit sploh, brezveze, da se se s tem ubadas

SkIDiver ::

Pol pa ne bomo nč diska hladil:D

Boeing ::

ma fino je če maš 80mm vent na 7V gor, kaj več pa disk, ki je narejen tako, da dela brez hlajenja, res ne potrebuje. Je pa dober občutek, če veš, da disk ne more nad 35C :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

SuperHik ::

Vasko: tut diske JE priporočljivo hladit. Še posebej IBMove, ker se grejejo kot sam hudič. Najbolj pogosta napaka pri odpovedi IBMovih diskov je, da se pregreje ležaj na katerem se vrtjo plošče, potem pa papa podatki.

Torej se splača obrnt en ventilatorček v disk in bo disk veselo delal naprej.

Cya
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

VASkO ::

IBMI so tak ali tak vsi defektni, s hlajenjem mu zgolj podaljsas zivljenso dobo, ce si se ze zajebal s tem, da si ga kupil. Jaz mam Barracudo4 od seagatea, ki je en najbolj vrocih IDE diskov (po testih na storagereviewu) pa ga dodatno ne hladim in ima zdaj v teh vrocih dnevih maksimalno temperaturo 39°C.

SkIDiver ::

Seagate itaq seka da je zakon. Jz ga mam že 4 leta pe še vedno seka ko nor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodni blok za HDD (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
655216 (4117) steev
»

S čim hladite vaše mlinčke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291590 (1094) Trubadur
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412711 (1501) PrimozR

Ce hocete res poceni RES dobro pa ne preglasno hlajenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1607394 (5028) TESKAn
»

Napajalnik - ventiltor?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261976 (1680) ||_^_||

Več podobnih tem