» »

Napajalnik - ventiltor?!

Napajalnik - ventiltor?!

Golden eye ::

Imam napajalnik Enermax 350W, ima 80mm in 90 mm ventilator. Obrati ventilatorjev se spremijajo glede na toploto v napajalniku. In ko je sistem zelo obremenjen (stability test..) je število obratov od 2300-3000 rpm in to je zelo moteče ker imam vodno hlajenje in tuli ko zmašan:O

Zdej sem pa dal en upor vmes pa dela samo na 1400-1500 rpm. Zdej me pa zanima a je to dobr al bom kaj skuru, če laufa na tako 'nizkih' obratih??:\

SkIDiver ::

To boš vidu čez čas. Če bo poginu. Drugače mu pa omogoč čimbolj neoviran pretok zraka skozi njegovo notranjost. Ciljam na razne mrežice, ki jih v tovarni izrežejo kar v samo kovino ohišja napajalnika in so po navadi kar precej široke.

Golden eye ::

Še slikc za lažjo predstavo::D

SkIDiver ::

Menda ne boš nč skuru. Vsaj upaj tako. Drugače se pa lahko lutš in mu v notranjosti zamentaš obstoječe hladilnike, ki mislm da so aluminjasti z bakrenimi, da bojo mal bol odvajal toploto. Zadevo se lot sam, če imaš res tehnično podkovano glavo drugače bi ga znov še kj polomt.

Aja pa jz ne odgovarjam pri tvojih nezgodah, ki bi nastale iz mojih idej in pedlogov!

Golden eye ::

kaj si neumen pa ne bom jest al v baker menjal:)) Jest bom dal lepo 120mm ventilator na 5 V pa bo:D

VASkO ::

dolgotrajno to ni dobro delat
sem isto naredo pa se mi je zacel PC po pol leta sam od sebe ugasat -> napajalnik se je pregreval

Golden eye ::

sem ze zgoraj napisal kako bom rešil zadevo:D

A mislte da bo 120mm ventialor na 5 V dovolj prepiha delal kot pa 92mm na 3000 rpm??:\

SkIDiver ::

Zakaj pa ne bi menjal aluminijasta hladilna telesa za bakrena?? Sej ima baker večjo toplotno prevodnost kot aluminij. Poleg tega tista hladilna telesa niso nič kaj tako uštimana, da bi čim bolj odvajala toploto.

Golden eye ::

ja ve imaš prav!! Sam a si kdaj pomislu vse to menjat men se že nebi dal:D

morphling1 ::

Dej ne nori s tako modifikacijo, tista Alu rebra so čisto dovolj, sploh pa v enermaxu.
Saj ti temperaturni senzor ne meri temperature tranzistorjev ki so prvijačeni na hladilnike, pač pa zraka v napajalniku, ki bi bil teoretično še toplejši pri bakrenih rebrih, saj bodo bolj topla ob enakem pretoku zraka, da ne govorim o tem, da bi jih moral posebej narediti, da ti pašejo v napajalnik.
Drugače pa ja 120 mm vent ima pri nižjih vrtljajih verjetno večji pretok zraka kot 92mm. Odvisno pač od modela, lahko pogledaš specifikacije ventov ter glede na procentualno zmanjšanje vrtljajev, zračunaš temu primeren pretok (odvisnost je linerana)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Golden eye ::

vsekakr bo 120mm na 5V več kot dovolj!:))

Mr.B ::

Počakimo da mu bodo začeli diski iti na živce.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Golden eye ::

ja tud za to bom poskrbel!! Silentdrive
Ali pa bo domača izvedba:D




Mr.B ::

Upam da bo dost aluminija za hladiti. Če pa so ročice direktno povezane na notranji del , kjer je hladilnik , upaj da nebo prenašalo vibracij , ker je tisto piskanje prav živc za spat.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ali3n ::

Počakimo da mu bodo začeli diski iti na živce.

ja - sej tko nekak to gre... utišaš eno - te moti nova stvar, porihtaš to, spet novo... Glih zadnjič je bil kolega pri men, pa je reku: "madonca maš ti tiho kišto"; medtem ko jaz slišim tuljenje venta na procesorju in zavijanje Maxtorja 7200RPM on tega sploh ne opaz....

ZlatoOko: a v teh rackih se diski nč ne grejejo??? ker se mi zdi ful zaprta zadeva (kar je sicer namen - utišat diskovne beštije)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Golden eye ::

Ja itak da se grejejo samo ne spet tolk da bi ti disk crknu zarad tega. Pena ima dobr pretok sraka in slab pretok zvoka pa še alumijijaste ploščice so gor tko da nebi smel bi problem:D

Sam res ne vem kje bi to staknu?! Najvrjetneje se bom kr sam lotu narest:))

morphling1 ::

Pena ima dober pretok zraka
Tale je pa za okvir, večina pen je closed cell kar pomeni da je neprepustna za zrak, open cell zelo redko vidiš v bistvu je to zelo podobne zadeva raznim filtrom iz penaste gume samo da so tisti zelo tenko narezani. Tako da ne pričakovat kakega hlajenja hlajenja, sploh ker je zadeva zopet zaprta v neko ohišje (verjetno plastika).
Varianta ki je dobra je večje ohišje ki je recimo zvočno izolirano, potem pa narediš nek minimalen - neslišen pretok zraka skozi to ohišje, notri maš pa disk, tako kot ima narejen TESKAn, lahko pa tudi vodni blok ter podobno vse ostalo v nekem izoliranem ohišju
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Golden eye ::

Pol pa kupiš vodni blok za disk pa je problem rešen:D (samo za koliko se denarnica sprazni pa ne vem, verjetno Morphling1 ve:)) )

Pa še neki, tisto kar se govori da daš neke gumice vmes pol pa da je tišji. To sam vibracije zmanjšaš in to je vse. Disk se pa vrti z 7200 obrati in piska tega se pa ne da kar tako utišat;((

Zgodovina sprememb…

lukslo ::

ja sam a boš lohko spravil tam notri vodne bloke

morphling1 ::

Jaz imam disk obešen na gumicah tako da se sploh ne dotika ohišja kar je še bolje kot če privijačiš prek gumic. Disk je praktično neslišen.
Popolnoma neslišen računalnik boš težko imel, pa tudi ne vem v čem je problem, bolj tišje ko imaš, bolj slišiš vsako malenkost, kmalu te bo začelo motiti padanje prahu iz zraka. Gre se zato da utišaš na neko znosno vrednost, pri kateri lahko uživaš v poslušanju drugih zadev.

Kar se pa tiče vodnih blokov se pa tega naredi take širine kot je disk ter nizko profilnega
tako da lahko hladiš dva diska z enim blokom po potrebi, recimo tako:

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boško ::

Ej Morph, že nekaj časa imam namen nardit podoben blok za diske kot ga imaš ti tu na teh slikah, vendar samo z eno steno na sredini, da bi voda delala samo en zavoj, pa malo počasneje ter z manj upora tekla čez, ker se bom te dni enkrat spravu delat še blok za nb in napajalc, pa bi jih vezu v nov vodni sistem, tak da bi on za procesor ostal samostojen, te trije (nb, napajalc in pa hd morda kasneje še za grafo) bi bli pa drug sistem, ki bi ga gnala takšna pumpa kot jo že imam, sam da bi bla samo 700l/h.
Mal sem skrenu... Torej, bi bil blok še vedno sposoben hladit dva diska? Pomoje bi, me pa zanima tvoje mnenje!Še to: bil bi zadnji v krogu!

Hvala

morphling1 ::

Ja seveda, hdd odda tako malo toplote da ni omembe vredno, topel je samo zato ker ni nobenega odvajanja toplote, drugi krog za ostalo je pa dobra ideja.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

||_^_|| ::

sam tale je pa ena hujših ventiltor LOOOOOOL:D

Golden eye ::

||_^_|| : nisem te razumel kaj si hotel povedat|O :\

MadMax ::

Morda tole?

Golden eye

registriran: 20.02.2002 Poslano: 02.01.2003 22:20:32 | odgovori | na začetek
sem ze zgoraj napisal kako bom rešil zadevo

A mislte da bo 120mm ventialor na 5 V dovolj prepiha delal kot pa 92mm na 3000 rpm??
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Golden eye ::

Damm;( Sem že vse lepo skupi dal 120 mm vent.Pol pa ugotovim da se spodaj pri napajalniku zarad ventilatorjaneki zatakne in ga ne morem dat nort;( .
Sem dal nazal 92mm vent in dal na 5V:D

||_^_|| ::

učeri sm bil mal vesel pa se mi je zdel VENTILTOR brez "A" ful smešn:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nexus Real Silent ventilatorji se dobijo tudi pri nas

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193689 (2909) bajker
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835325 (4237) mimax
»

Vodni blok za HDD (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
655007 (3908) steev
»

Hladilniki - slike - wanted ?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231852 (1454) EX-B

Več podobnih tem