» »

Utripanje monitorja

Utripanje monitorja

mk8328 ::

Pozdravljeni,

sem nov tu, zato se opravičujem če bo kakšna administrativna napaka.

Imam problem s monitorjem oz. računalnikom. Monitor mi utripa tako, da spreminja barve. Včasig spremnjeno barvo drži kar nekaj časa (tudi uro, če vzdržijo živci). Če zrahljam kable od monitorja, utripa najmanj ko je najmanj stika, da kabel skorajda ne pade iz grafične (dvi priključek).Imam pa LCD LG 19col in ATI 3850.
V škatli sem zamenjal skorajda vse (osnovno ploščo, procesor, grafično, napajalnik in tudi monitor).
Edina stvar ki je ostala še je ohišje in trdi diski ter dvd.

Prav tako sem poskušal s izenačevalnikom napetosti in priklopom vsega na drugo vtičnico.
Nimam več pojma kaj bi lahko bilo, zato upam da je tu gor kdo ki ve kaj bi lahko blo.
Tuhtam o menjavi ohišja, samo mi ni za vstran metat še več denarja.

Hvala in lep pozdrav.
LP,
Marjan

Han ::

Zamenjaj monitor... 8-) Še prej pa DVI kabel. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mk8328 ::

Že zamenjano tudi to, eno in drugo..:|:'(

ERGY ::

Mal je čudno napisano. Neki monitor si zamenjal v škatli ... monitor menda veš, je na mizi. Sej verjetno veš kaj je pa vseeno :D

zee ::

Okvarjen DVI izhod na graficni kartici. Ce imas DVI-DSUB pretvornik in DSUB izhod na graficni kartici, poskusi prikljuciti preko tega izhoda.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mk8328 ::

Res sem malo čudno napisal ja, sem še sam enkrat prebral.:|
Povedat sem mislil da sem menjal tudi monitor (ta na mizi :)).
Kot sem napisal, sem menjal že vse razen ohišja, diskov in dvd-ja. Vse je menjano, pa še vedno to dela.
Prej sem mel GF 7600GT grafo, pa je tudi to delalo. Pa še to je bilo na drugi plati.
Da bi kar na obeh grafah bil DVI izhod pokvarjen?
Je možno da bi ohišje kje kaj s čim prebijalo? Ker samo to še je enako. S "fazenpriferjem" sem pogledal pa ni nič videt...
LP,
Marjan

ST-777 ::

Analogni monitor ima problem s sliko, če je zelo blizu njega zvočnik z močnim magnetom, ali če je monitorski kabel preblizu zvočnika.

Na LCD monitor in DVI kabel verjetno magnet v zvočniku nima vpliva. Za vsak slučaj odmakni zvočnike, če jih imaš blizu monitorja.

mk8328 ::

Žal poskusil že tudi to, a brez uspeha. Niti sanja se mi vec ne kaj bi bilo.
Zato sem napisal tu, če se mogoče kdo že s tem srečal, ali pa vsaj slišal kaj bi lahko bilo.

Hvala za odgovore.
LP,
Marjan

solatko ::

Preveri napetosti 220V napeljave. Če imate slab transformator in gor veliko uporabnikov, se zna zgodit, da napetost toliko pade, da monitor enostavno ne funkcionira v redu. Rešitev je nakup stabilizatorja električne napetosti. Kako se pa obnašajo televizorji.

mk8328 ::

Televizorji in drugi monitorji so vredu. Sem sam tudi sumil nihanje v napetosti.
Zato sem si zadevo nabavil in imam priklopljeno prek stabilizatorja, pa vseeno ne pomaga.

Najbolj mi je čudno/zanimivo to, da monitor utripa najmanj, ko je monitor priklopljen čist prosto na grafi. Toliko da kabel ne pade dol, da je minimalni stik v priključku.

Verjetno nebo preostalo drugo, kot da še ohišje menjam... :(
LP,
Marjan

Han ::

Pa ta isti monitor deluje na drugem računalniku brezhibno, brez utripanja? Oziroma, ali na tvojem računalniku deluje kakšen drug LCD monitor (ne LG) v redu?

Opkow ::

Si prestavil kisto in monitor v drugo sobo, stanovanje,... pa je ok, ali so se vedno tezave?

solatko ::

Ohišje nima nobene veze z monitorjem, razen če bi se ti osnovna plošča dotikala ohišja z zadnje strani, samo potem ne bi delalo nič, samo kadilo bi se. Poizkusi drug DVI kabel ali pa priklopi na VGA, da boš prepričan, o delovanju monitorja.

mk8328 ::

Moram priznat da še nisem poskusil drugega LCD-ja. To pa zato, ker sem nabavil nov monitor, in se je takoj nazaj pojavilo to. Sem nekak predvideval da na obeh ni ista napaka (na starem CRT 17col in novem LCD 19col monitorju, saj sta popolnoma različna).
Bom pa to poskusil v naslednjih dneh. Ohišje pa sumim zato, ker kot sem že omenil, še je edina stvar ki ni bila menjana in bi lahko vplivala. DVI pretvornik je tudi bil menjan (monitor ima VGA priklop).
LP,
Marjan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372981897 (46733) hariscorale
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710617 (5228) Pyr0Beast
»

Razlika med D-sub kablon navadni in DVI-digital kablom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81700 (1700) Poldi112
»

horizontalne rdece crte na Radeon 9800 PRO in 1920

Oddelek: Strojna oprema
111135 (1012) Ibn Tahir
»

LCD monitor migeta?

Oddelek: Zvok in slika
111419 (1214) waters

Več podobnih tem