» »

horizontalne rdece crte na Radeon 9800 PRO in 1920

horizontalne rdece crte na Radeon 9800 PRO in 1920

Byla ::

Lep pozdrav!

Nisem ravno redni gost teh forumov, ampak tole bo se mi zdi ravno prasnje vprasanje za vas.

Kupil sem radeon 9800 PRO, 128 rama in nanj priklopi 2 monitorja, enga 19 colarja preko VGA in drugega 23 colarja LCD na 1920*1200. Na 19 colarju je slika ok, na 23" pa mi horizontalno prikazuje na random rdece crte, torej red kanal. Vidno le na crnem ozadju (recimo zdejle na slo techu) ali na belem. Nalozil najnovejse driverje in tudi driverje za monitor. In monitor je prej deloval brez hibno na stari kartici.

Prosim za nasvete, kaj je lahko narobe. Aja, ohisje je chiefteck, napajalo tud in sicer max 360, procesor AMD 2,4 athlon, giga rama.
www.thirdframestudios.com

tiborrr ::

Pri katerem ti rise crte? Pri onem, ki je priklopljen v DSUB VGA izhod al na onem, ki je na DVI priklopljen? Ce je na DSUB, je mozno, da je kabel slabe kvalitete oziroma da je DSUB izhod na kartici pac kriminalne kvalitete (kar zadnje case ponavadi so). Ce pa je to tisti na DVI adapterju, pa menjam DVI adapter.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Byla ::

Pri ta velkem ki je na DVI DVI prikopljen. In ni adapterja, direktno DVI na DVI je monitor prikopljen.

Bajdwej, opazil sem da cez cas, po nekaj urah dela, rec zacne izginjevat (ali pa se meni samo tako zdi).
www.thirdframestudios.com

CWIZO ::

Si gonilnike nalozil najnovejse? Ce ja, probaj kako starejso verzijo.

Je mozno da je monitor sfookan, ce pravis da na 19ki dela normalno?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Byla ::

Ne, monitor ni sfukan, ker preverjeno deluje na ATI 9600.

Driverji so najnovejsi.

Bom pa se FireGL softmod naredu in potem pogledal ce bo kej boljs.
www.thirdframestudios.com

LoneWolf ::

Lahko je fentan DVI konektor na 9800Pro. Horizontalne rdece crte se najveckrat omenjajo v povezavi z slabim lotom ali odlomljenimi/skrivljenimi pini na konektorju. Probaj priklopit LCDja cez analogen vhod ce ga ima, zamenjaj kabel, probaj se kak drug LCD na DVI vhodu,...

Byla ::

zanimivo je da cez cas stvar ni vec vidna... Ne stekam.
www.thirdframestudios.com

LoneWolf ::

Konsistentno s teorijo slabega lota. Kartica in notranjost ohisja se s casom segrejejo, materiali raztezajo... Pri slabem stiku gre lahko za mikrone, efekti pa imajo lahko vec skupnega z lunino meno kot z logiko. Ce imas moznost, naredi bolj natancno diagnostiko v smeri DVI prikljucka, sicer reklamiraj in zamenjaj graficno.

Byla ::

to resno al kaj? Ajoj :)

bom se testiral. Zdej morm najti nacin kako jo softmodat v firegl.
www.thirdframestudios.com

tiborrr ::

Daj tavecjega na DVI-DSUB adapter in navaden DSUB kabel.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Byla ::

a to za test al za stalno? Ker slika je preko vga kabla vsekakor slabsa, opazno slabsa. Barve je pa sploh nemogoce skalibrirat da bi ble uzitne.
www.thirdframestudios.com

Ibn Tahir ::

Poglej, še moj post. Ne vem al se nama pojavljajo enake Črte ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vključiti 3 monitorje na eno grafično?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151729 (1225) Brane2
»

Monitor ne zazna Grafične kartice !

Oddelek: Pomoč in nasveti
152702 (2313) Siddh
»

Kako peljati sliko iz prenosnika na externi zaslon

Oddelek: Zvok in slika
8668 (612) T-Majo
»

22" monitor in resolucija 1680x1050

Oddelek: Zvok in slika
344202 (2963) tony10
»

Razlika med D-sub kablon navadni in DVI-digital kablom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81688 (1688) Poldi112

Več podobnih tem