» »

Praksa študentov

Praksa študentov

nuclear ::

Lep pozdrav. Ima mogoče kdo kakšne informacije iz novega zakonika Slovenije, kako je s plačami študentov in dijakov, ki opravljajo prakso?

Ali te mora podjetje vsaj nekaj izplačati, ali pa te lahko izkotišča 8ur na dan za 0€/uro?

Prosim še vaše izkušnje, kjerkoli že ste delali prakso, ni važno :D

lp
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

koyotee ::

Če je le kaj od podjetja, ti jo bodo plačali. Drugače pa jo opravi tam, kjer ti ponudijo plačilo :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nuclear ::

Jah, glede na to da podjetij, ki hočejo študente, ni vlik, vsi želijo ljudi z izkušnjami, pa če je praksa ali ne. smešno ne.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Ziga Dolhar ::

Povej najprej, kaj mislis s 'prakso'. Delo, ki ga moras opravit kot del solanja (npr. na srednji gostinski, turisticni...)?
https://dolhar.si/

nuclear ::

Praksa: delo študenta kot del šolanja da. 6 mesecev. Če gledaš, da delaš teh 6 mesecev prakso zastonj, pa da res delaš, vestno programiraš, in nekaj narediš, dobiš pa nič. Bi te bolela glava, recimo?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

nuclear ::

Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

c00L3r ::

Praksa: delo študenta kot del šolanja da. 6 mesecev. Če gledaš, da delaš teh 6 mesecev prakso zastonj, pa da res delaš, vestno programiraš, in nekaj narediš, dobiš pa nič. Bi te bolela glava, recimo?

VS -> 6 mesecev
UNI -> 2 meseca

Tako je vsaj na FERI-ju.

Loki ::

mislim, da je min. ~200e mesecno, nisem pa preprican, kako je s tem zakonsko (je pa min. placa za dijake na praksi recimo uzakonjena z min)
I left my wallet in El Segundo

svecka ::

Malica ali prevoz ti plačajo (lahko oboje odvisno do pogodbe), pripadala naj bi ti tudi nagrada, ki je ponavadi na mesec 200€. Vse je odvisno od pogodbe, če boš tako podpisal kjer ne boš imel nič plačan, tudi potne stroške si bedak.

c00L3r ::

Lahko ti plačajo tudi 0€/h, 0€ za malico in 0€ za prevoz. Če pa je to v kakšnem zakonu zapisano, pa link prosim...

mojca ::

Odvisno od tega, na kateri fakulteti si: greš lahko delat nekam, kjer ti plačajo, in jih na koncu vprašaš, če ti lahko to potrdijo za prakso.

Enako lahko narediš za diplomo. Nekje delaš, in potem "spotoma" narediš še diplomo iz tega, kar si delal. Odvisno, kako se znajdeš.

nuclear ::

null



#
študentom na praksi se za polni delovni čas obvezne prakse izplača plačilo najmanj v višini 25% povprečne plače v Republiki Sloveniji za pretekli mesec
#
plačilo se lahko od podjetja do podjetja razlikuje, nikakor pa ne sme biti manjše od 25% povprečne plače v Republiki Slovneiji
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Jernej88_ ::

Jaz sem opravljal prakso v 2. letniku študija Informatike pri eni firmi (v pogodbi je pisalo da dolžnosti delodajalca so: da mora na koncu praktičnega izobraževanja za uspešno delo izplačati 190,00 EUR oz. za bolj uspešno delo 210,00 EUR ) od tega jaz nisem dobil nič, zato me več tam nebodo videli.

Toliko iz moje strani o tem.
No more Slovenia!

nuclear ::

če praksa se opravlja v 4 letniku vs, ali petem uni, koker vem.. kak drugi letnik...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Jernej88_ ::

Kaj pa VSS (Višja strokovna šola)? Za inf. tam se praksa opravlja v 2. letniku:)
No more Slovenia!

Zgodovina sprememb…

svecka ::

Si dobil plačane vsaj stroške prevoza in /ali malice? Ker recimo mene samo prevoz in malica skupaj znese 150€. Ker če mi eno ali drugo ne plačajo se sploh ne pogovarjam, ker v malus pa ne mislim jit.

MarkookraM ::

Sam sem dobil približno 300 EUR na mesec.

In še en nasvet: ne išči firme za prakso, išči firmo za stalno zaposlitev. Svojo željo izrazi na razgovoru, najprej praksa in če se izkažeš pa redna zaposlitev. Tako sem jaz naredil.

Firmam je v interesu, da vzamejo praktikanta, zelo poceni delovna sila, še bolj pa se jim splača če nameravajo na novo zaposlovati. Verjetno najboljši način preverjanja novih sodelavcev.

c00L3r ::

Sam sem dobil približno 300 EUR na mesec.

In še en nasvet: ne išči firme za prakso, išči firmo za stalno zaposlitev. Svojo željo izrazi na razgovoru, najprej praksa in če se izkažeš pa redna zaposlitev. Tako sem jaz naredil.

Firmam je v interesu, da vzamejo praktikanta, zelo poceni delovna sila, še bolj pa se jim splača če nameravajo na novo zaposlovati. Verjetno najboljši način preverjanja novih sodelavcev.

To je res.

Jernej88_ ::

Si dobil plačane vsaj stroške prevoza in /ali malice? Ker recimo mene samo prevoz in malica skupaj znese 150€. Ker če mi eno ali drugo ne plačajo se sploh ne pogovarjam, ker v malus pa ne mislim jit.

Nisem dobil, ne malice, ne potnih stroškov ko sem bil na terenu.
No more Slovenia!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Praksa in plačilo?

Oddelek: Šola
349302 (4079) MadMicka
»

FE praksa-davki

Oddelek: Šola
121263 (1061) by00
»

Prisilna praksa na proizvodnih linijah za iPhone 5 v Foxconnu

Oddelek: Novice / NWO
4115682 (12893) antonija
»

Zakaj pripravništvo v javnem sektorju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5918505 (17294) BlueRunner
»

Virtu d.o.o. (FlipIT) - ne it delat tja !

Oddelek: Loža
72021 (1596) c3p0

Več podobnih tem