» »

! **Nakup računalnika** ! =)

! **Nakup računalnika** ! =)

«
1
2 3

__Devil__ ::

Lep pozdrav!

Torej čas je da tudi jaz kupim nov računalnik in me zanima, kako se vam zdijo tele komponente, ki jih bom naštel in če lahko daste mnejne tisti ko se res na to spoznate. Čeprav sem že veliko spraševal po forumu in sem prišel do zaključne sestave bom še ZANDJIČ vprašal.

Komponente so sledeče:

Košarica:

1x
Antec Nine Hundred Ultimate Črna
97,06€
1x
ASUS P6T Deluxe V2
252,90€
1x
Intel® Core™ i7 920
255,59€
1x
Cooler Master V8
48,43€
1x
Team Group PC3-15000 "Xtreem" KIT 6144MB 1866 MHz DDR III
134,65€
1x
Sapphire Radeon HD 4890 "Vapor-X" 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x
215,23€
1x
Western Digital WD6401AALS "Caviar® Black™" 640GB 7200RPM 32MB Serial ATAII
63,90€
1x
NEC AD-7203A Labelflash™ Črna
25,69€
Skupaj
1.093,45€

vse pri agt.si

Napajalnika nisem dodal, ker ga pri agt trenutno nimajo in ga bom kupil nekje drugje. Sicer bom vzel mushkin 850W.

Mogoče bi tudi vzel drugo ohišje ali bo tale kar vredu? gre se mi predvsem za tunanji videz, kvaliteto ter zvogljivost ter uporabnost. Zato se mi tale še najbolj dopade antec 900 ultimate.

Razmišljam tudi o dodatdem disku, da bi vzel še enega caviar black WD640 pa oba povezal v RAID 0 ? ker toliko prostora ne bom potreboval pa mislim, da bi bilo za vnaprej dobro. V primeru da oba diska delujeta normalno vse 5 let+.

Ostalo mislim, da bi moralo biti kar ok.

Še vedno sem pa skeptičen glede ekrana men t240 in t220, saj je t220 100 EUR cenejši in bi teh 100EUR porabil za boljšo tipkovnico oz. zvočno kartico ali kaj podobnega.

To bi bilo zaenkrat vse. Aja računalnik naročim naslednji teden nekje če še nisem omenil in bi rad čimveč odgovorov.


Za vsak odgovor bom hvaležen!

lp

White&Nerdy ::

Kupuješ tak CPU pa maš samo 1 4890?
That's just wrong...

Kot vedno bom rekel kupi PHENOM II!! Prišparal boš 150€, dodal 40€, pa si kupil še 1 HD4890.

Shegevara ::

+1 za MoulinRouge.

Z Intelom ni prav nič narobe, vendar se AMD trenutno bolj splača!

Blinder ::

i7 prinese več ugleda. Pa dražji je, kar ni nujno slabo;((
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mastah ::

amd je za igre peace of shit, na intelu dela 10x leps pa fps so bl konstantni

energetik ::

In kje boš imel podatke, če boš dva diska dal v RAID0? Prav tako nisi napisal za kaj boš kišto uporabljal. Za igre (pa še kaj drugega) ne verjamem da rabiš 6GB RAM...
Če si se že spravil na I7 bi lahko tudi druge stvari malo uravnotežil. Kakšen Velociraptor ali SSD za sistem, 1TB WDja za podatke, 2 grafi...

White&Nerdy ::

amd je za igre peace of shit, na intelu dela 10x leps pa fps so bl konstantni


seveda...;(( Poglej si malo benče!! Je vredn dati 150€ več za 5% boljši performance v WINRARU?? Igre majo isti performance na Phenom x3 kot pa na Intel i7 975 (1-2fps razlike). Jao...

Zgodovina sprememb…

mastah ::

2 grafi za I7? wtf
raje kupi kak intelov core2duo pa je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

White&Nerdy ::

2 grafi za I7? wtf


Čak... A se ti hecaš, ali ne veš da so že izumili vezavo graf?

mastah ::

da, sam ce ma eno ni nc narobe ane k krneki pises

White&Nerdy ::

da, sam ce ma eno ni nc narobe ane k krneki pises


Ne razumeš bistva ne? Njegov comp je v nekaterih delih overkill. Zakaj potrebuje tako močan pa drag proc, če ima tako "slabo" grafiko? Dobro, če je kak Transcoder, ali pa gradi server razumem ampak za igre (kot v prejšnjih temah pravi da za to rabi) pa res ne potrebuje takega proca.

Aja, pa tistih 6GB je tudi malo preveč. 4GB bi pomoje bilo dovolj (pa še 60€ prišparaš).

mastah ::

to vem, sam si meu tk napisan k da bi blo kej narobe..nvm, za igre pa res raje kupi kaki e8500 pa 2 grafi pa bo 100x bols

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

White&Nerdy ::

Hja, ampak za tak CF bi že pomoje bilo pametno vzeti Quad, ker pri nekaj navijanja graf bi se lahko že kazal majhen bottleneck.

__Devil__ ::

trenutno ostajam na intel. i7 al the way.
Raćunalnik bom mel za muziko, videje, pa za vnaprej, da mi nebo čez 5 let recimo, če nebom prej menjal kompa mozila štekala pri 10 zavihkih kot sedaj na sempron 3200. Računalnika res ne mislim menjati vsaj 4 leta če bo vse delalo lepo.

Igral pa bom najnovejše igre. Sem gledal teste in se mi zdi i7 nekako boljši pa vsi mi ga priporočajo pač.

dve grafi se mi zdi neumnost ker ne rabim nevemkolko fps pri vsakem špilu. Drugače pa bom itat menjal grafo čez 2 leti oz. 3, ko bodo pač špii začeli štekat.

edit: i7 tudi zato, ker bodo igre "baje" začele pozdirat multitreading in bolje 4 jedra kot dve. Pa tudi zato, ker če si sestavim AMD konfig. menjam samo proc in plato, RAM-i ostanejo DDR3. Razen, če menjam rame, potem pa je že nekaj ceneje. 200EUR nekje prihranim drugače z AMD.

Ne gledam na ceno, gledam na zmogljivost. med i7 in amd.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

i7 za igranje iger je velik overkill (in posledično tudi preostala konfiguracija), tudi če upoštevaš, da vse več iger izkorišča večjedrne procesorje.

Raje izberi nekaj na osnovi PhenomII. 4GB RAM-a bo prav tako v tem primeru več kot dovolj. Za igranje na 22" monitorju pa bo ena 4890 z 1GB povsem dovolj. Po potrebi pa potem vežeš še eno v CF.
Če že res potrebuješ RAID0 in veš, čemu ga boš koristil, potem raje uporabi 2 x 320GB in enega večjega za shranjevanje podatkov.

Tudi 850W napajalnik je pretiravanje. Tam okoli 700W ali celo 650W bo povsem dovolj tudi za v prihodnje.

luka66_6 ::

6GB rama za i7 ni preveč, ker ima tiple channel. Sede mu 3x2GB rama full bol kot 2x2GB

__Devil__ ::

850W bi vzel za rezervo in ker ne najdem nobenga dobrega 700W ter poceni napajalnika. LC-ji pa nevem kako so.

..navijanje pa bolj požrešna grafa, mogoče crossfire pa se že nabere. al ne?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

razni 680W z modularnim sistemom kablovja so okoli 100€.

Je bil nedolgo nazaj nekje na forumu prilepljen link do članka, kjer so testirali tri različno zmogljive sisteme. Tudi najmočnejši z i7 procesorjem in dobro grafično ni niti slučajno obremenil 800W+ napajalnika - konkretne cifre se žal ne spomnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

White&Nerdy ::

http://www.solo.si/corsair-napajalnik-a...
Ta je sicer 30€ dražji, ampak ima 170w več moči pa še dobro kvaliteto. Mam ga doma in nimam nič negativnih stvari za rečt..

bluefish ::

eto, tole je ta link (upam, da pravi, ker mi strani trenutno ne odpre): http://www.xbitlabs.com/articles/cooler...

__Devil__ ::

amm.. sicer pa tudi imam revervno konfiguracijo.

Pardon da spreminjam konfig. ampam samo omenil bom še eno(rezervno).

Tole:

Ime artikla
Količina

Cena artikla
Skupaj
Antec Nine Hundred Ultimate Črna
1
97,06€
97,06€
LC Power LC8750 "Prophecy" v2.2
1
97,37€
97,37€
ASUS M4A78
1
69,95€
69,95€
AMD Phenom™ II X4 940 "Black Edition"
1
164,11€
164,11€
Scythe Mugen 2
1
38,42€
38,42€
Mushkin PC2-8000 "Redline" KIT 4096MB 1000 MHz DDR II
1
61,88€
61,88€
Sapphire Radeon HD 4890 "Vapor-X" 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x
1
215,23€
215,23€
Western Digital WD1001FALS "Caviar® Black™" 1000GB 7200RPM 32MB Serial ATAII
1
99,54€
99,54€
Samsung SH-S223B BEBE Črna
1
22,87€
22,87€

Skupaj brez DDV
722,03€

Skupaj
866,43€

Vse pri agt.si

Res, da bi raje vzel tole ampak bi še rad kupil nekaj reči in sem malo v denarni stiski. Pač "pizdarije" bom kupo bmx, tipkovnica mogoče kaki cross cenejši pa to. Prišparam potem od oka 400 EUR kar pa je že kar nekaj. Ampak problem je da nimam pojma kako se obnese tale konfig. v igrah ki sem jo sedaj omenil kot "revezrvo".
Ker bi rad res čim bomlj best buy kupil za igre in vsaj malo (če ne že čim bolj) za "future proof".

bluefish ::

Za igre je že nekaj časa znano, da je gleda na ceno P2 boljša izbira od i7, ki se ponavadi bolje izkaže pri raznih "profi" opravilih.

__Devil__ ::

"profi" opravil nebom delal. rendiranje ali kaj je že to nebom delal, videjov nebom obdelaval, glasbe tudi ne. Vse kar bi rad je to, da bi dal čim manj ter dobil čim boljši komp. Poslušal bi musko igral najnovejše igre čim dalj časa, potem bi pa zamenjal grafo in to je vse kar bi rabil komp. Sedaj sem se že resno začel nagibati k "rezervni" konfiguraciji in razmišljam da bi dal 850 EUR in bi namesto čez 5 let kupil nov komp spet za 3 leta. Bolšja izbira?

Wox ::

Glede na tvoje zahteve, kupi AMD Phenom II konfiguracijo in si ne beli glave kaj bo čez 3 ali 5 let.
Commodore 64

__Devil__ ::

phenom x955 ne pride več v poštev ne? tam so potrebni ddr3 rami, dražja matična in je že vse dražjo. tale proc. ki sem ga jaz izbral x940 je štirijedrni ne? za ziher, da vem ;)

Zgodovina sprememb…

Pepc619 ::

Če kupuješ za več leti kakor jaz vzemi i7.

__Devil__ ::

mi je škoda denarja malo in nevem če je i7 vreden da dam 1300EUR vse skupaj. Ker potem res nebi dolgo menjal komp-a. Sicer z phenom II pa bi komp lahko menjal čez 3 leta. In bi bilo to pomoje bolje saj bi takrat že bili veliko boljši proc-i in nasplošno vse komponente zunaj. Stiska pač z dnarjem :/

White&Nerdy ::

Ni vreden... Kupi PhenomII, pa lahko tudi naviješ na 4GHz+ stabilno, brez problemov...

__Devil__ ::

ok phenom ostane pol :)):D:D!!

Pol 1x naročim =). povejte če slučajno kaj spremenim pri tem? ker zgoraj sem z phenom 2 sestavil na hitro kar nekaj. za rame vem da so baje(spet) hudi. disk bo mogoče manjši =) caviar black wb640 bo.

še en mali EDIT: so kaki testi za tale proc? pa rame? (ja namarn FuŁ)

Ker sem si že tak i7 dobesedno vbil v glavo.. nwm no 70% sem za phenom 2. Težka bo. bye i7 :'( se you.. ko boš zastonj =)

Zgodovina sprememb…

White&Nerdy ::

Noja, boš eden redkih z Phenom II kompom. Ostali high endači majo skoraj vsi i7.:D

__Devil__ ::

Pa saj niam neskončno dnarja :'(

Še vedno pa me mika i7 ampak bo isto zastarel čez 5 let kot phenom 2 :/

:P

Zgodovina sprememb…

Pepc619 ::

Go with the Core i7 :D
Boš malo manj trpel pri čakanju ko ti bo unzipalo :D

Valvoline ::

Mah za špile x3 720be je najboljši nakup,nič ne zaostaja napram x4 ali i7.

__Devil__ ::

Go with the Core i7 :D
Boš malo manj trpel pri čakanju ko ti bo unzipalo :D


Če je samo zato hitrejši pol se mi res ne splača i7. Rendiranje pa oblikovanje pa nebom uporabljal, kot sem že zgoraj omenil. Sicer pa nisem nekak FuL zahteven. Bom premislil čez viken o nakupu ZELOO.

Valvoline ::

Za 500-600e sestaviš dober sistem z x3 720be in hd4890.Več ne rabiš.Čez leto ali 2 spet sestaviš sistem za 500-600e z morebitnim x15 in grafo 9890 :)

solatko ::

__Devil__ - Napajalnik lahko komot vzameš Lc 750W, ima lepo stabilne napetosti in zadosti moči po kanalu. Drugače ti pa predlagam nakup i7, ker če hočeš AMD podobnih performans, ne boš prišparal več kot €100, pa boš imel zato dosti boljšo matično ploščo in še dolgo časa nadgradljiv računalnik, poleg tega teče DDR v triple načinu, kar se še kako pozna.

__Devil__ ::

__Devil__ - Napajalnik lahko komot vzameš Lc 750W, ima lepo stabilne napetosti in zadosti moči po kanalu. Drugače ti pa predlagam nakup i7, ker če hočeš AMD podobnih performans, ne boš prišparal več kot €100, pa boš imel zato dosti boljšo matično ploščo in še dolgo časa nadgradljiv računalnik, poleg tega teče DDR v triple načinu, kar se še kako pozna.


doh.. prepriča me vsak ki omeni i7 :)). Saj bom videl, če bom dobil kaj prispevkov za komp :D.

White&Nerdy ::

poleg tega teče DDR v triple načinu, kar se še kako pozna.


Ni res. Razlika med Dual in Triple Channel so minimalne. Praktično ni vredno omembe.

energetik ::

trenutno ostajam na intel. i7 al the way.
Raćunalnik bom mel za muziko, videje, pa za vnaprej, da mi nebo čez 5 let recimo, če nebom prej menjal kompa mozila štekala pri 10 zavihkih kot sedaj na sempron 3200. Računalnika res ne mislim menjati vsaj 4 leta če bo vse delalo lepo.

Ta je pa svetovna. Če ti bo čez 5 let pri kateremkoli današnjem 4, 3 ali 2-jedrniku z vsaj 2,5 GHz štekalo pri 10 zavihkih, sem jaz papež. Ampak ti boš zato nabavil I7...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

TehDucky ::

Moj Pentium 4 je zunaj že 7 let, sam ga imam 4 leta in pol, in mi počasi že malo trokira, tudi že samo pregledovanje spletnih strani. Zihr se bo kej spremenilo v tem času, ko bo on lastnik "i7" oz. "AMD". Ne pravim, da bo trokiralo, lahko pa bo vse skupaj poganjalo veliko počasneje preko takratnim 16 jedernikom.

@energetik: Ne podcenjevati svetovnega spleta ter tehnologije računalništva in programja. Nikoli ne veš kaj novega bo prišlo ven.

TOP ::

Kar se tiče I7 je predrag sistem to je dejstvo,sam je pa največji napredek in to ne sam v rendanju pa videoobdelavi.Pozna se praktično povsod pri odpiranju programov,še posebej ko maš več zavihkov je hitrost neverjetna in praktično se ga ne da zafulat.I7 sistem je za naprej to je dejstvo.6gb rama je bedarija,razen če se res ukvarjaš z videoobdelavo in moraš dat gor 64bit Winse,da znajo to izkoristit.Kar se tiče o igrah pa eni nekaj nabijate v tridni.AMD je bolši za igre,to je neumna izjava,pa kaj mislite da z I7 vam bo igra štekala.:))Pri igrah je najbolj važna grafa in nič drugega in vse več bo iger ki bodo lepše delale na 4 jedrnikih,zato odpiši od AMD X3.MoulinRouge ti pa tud imaš svetovne izjave X4 940 navit na 4+ghz.Najdi mi enega ki ga ima v SLO..navitega na tako frekvenco z zračnim hlajenjem in stabile.Še 955 zelo redek primer vidi 4ghz stabile.Večinoma 3,8 kot tud 940 model,ampak to ni bistvo.Če že kupuješ AMD potle bi jaz vzel 955 je nekoliko dražji sam je AM3 proc in plato AM3 vzemeš in DDr3 in boš mel en čas mir.Sedaj če tole vse skup mal pogledaš napram I7 je razlika v procu in ramu majhna,vse kar naredi razliko je plata,ki je 100e dražja in to je vse.

White&Nerdy ::

Kar se tiče I7 je predrag sistem to je dejstvo,sam je pa največji napredek in to ne sam v rendanju pa videoobdelavi.Pozna se praktično povsod pri odpiranju programov,še posebej ko maš več zavihkov je hitrost neverjetna in praktično se ga ne da zafulat.I7 sistem je za naprej to je dejstvo.6gb rama je bedarija,razen če se res ukvarjaš z videoobdelavo in moraš dat gor 64bit Winse,da znajo to izkoristit.Kar se tiče o igrah pa eni nekaj nabijate v tridni.AMD je bolši za igre,to je neumna izjava,pa kaj mislite da z I7 vam bo igra štekala.:))Pri igrah je najbolj važna grafa in nič drugega in vse več bo iger ki bodo lepše delale na 4 jedrnikih,zato odpiši od AMD X3.MoulinRouge ti pa tud imaš svetovne izjave X4 940 navit na 4+ghz.Najdi mi enega ki ga ima v SLO..navitega na tako frekvenco z zračnim hlajenjem in stabile.Še 955 zelo redek primer vidi 4ghz stabile.Večinoma 3,8 kot tud 940 model,ampak to ni bistvo.Če že kupuješ AMD potle bi jaz vzel 955 je nekoliko dražji sam je AM3 proc in plato AM3 vzemeš in DDr3 in boš mel en čas mir.Sedaj če tole vse skup mal pogledaš napram I7 je razlika v procu in ramu majhna,vse kar naredi razliko je plata,ki je 100e dražja in to je vse.


Jao, govoril sem za Phenom II 955 Black Edition?


edit: ne vem kolko ma jih v slo, ker je že sama Phenom II 9xx serija pri nas redka...

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

AMD je bolši za igre,to je neumna izjava,pa kaj mislite da z I7 vam bo igra štekala.
Glede na ceno (celotna platforma) je vsekakor boljši. Mislim, da je vsakomur jasno, da na i7 ne bo štekalo in nihče ne govori tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mitja358 ::

Devil jaz bi vzel takole:
AM3 sistem:

AM2+ sistem:


Ali pri AGT-ju:
Košarica

1x
Sapphire Radeon HD 4890 1024MB GDDR 5 PCI-Express™ 16x
189,67€
1x
ASUS M4A78
69,95€
1x
LC Power LC8750 "Prophecy" v2.2
97,37€
1x
Antec Nine Hundred Two Črna
117,96€
1x
NEC AD-7201S LightScribe™ Črna
23,81€
1x
AMD Phenom™ II X4 940 "Black Edition"
164,11€
1x
Mushkin PC2-6400 "Enhanced" KIT 4096MB 800 MHz DDR II
49,77€
1x
Western Digital WD6400AAKS "Caviar® Blue™" 640GB 7200RPM 16MB Serial ATAII
61,88€
1x
Scythe Mugen 2
38,42€
Skupaj
812,94€

Tukaj je ohišje 900 TWO, če vzameš ONE bo več kot 20€ ceneje.

To je vrh glave za današnje igre. Pol pa čez 2 leti menjaš grafo ali pa čez 3 leta kupiš še 1 rač do 800€ in boš mel noter že 2x boljse komponente za isti denar.
Mogoče že osemjedrca :D

Toxic ::

za 24" ekran bi zadostovala ena 4890?

Pepc619 ::

Ja recimo da bi, če boš npr. igral igre pa itak da Crysisa na max ne boš mogel igrat tekoče. Na medium bolj pomojem pri tej resoluciji.

Toxic ::

na 22" pa bi šlo crysis na max oz. blizu max?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Toxic ()

Olimzy ::

Jaz bi na tvojem mestu poslal par mailov okol po štacunah, povedal za kaj rabim komp, okvirno ceno in si dal svetovat.
Brat je prejšnji mesec tako naredil, pa je potem kupil pri funtechu, kjer so mu sestavili best buy komp za mal dnara.

__Devil__ ::

..

Zgodovina sprememb…

__Devil__ ::

Amm.. sem se odločil za i7. Sedaj bom naročil pri agt.si

Komponente bodo sledeče:

i7 920 DO, ati 4890, p6t deluxe, WD caviar black 1TB, antec 902, rami so Team Group PC3-15000 "Xtreem" KIT 1866mhz, pa NEC pekač.

Napajalnik je pač taki kot je, mislim da bo ql. =)

Za procesorski hladilnik pa nevem ali cooler master v8 ali mugen 2 ??
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika za najnovejše igre (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18712184 (6801) Mentalist
»

Gaming PC (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1167776 (5118) fr4nc
»

Ati Radeon 5800 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
734182 (3709) Fendt
»

Nov računalnik za 666€

Oddelek: Kaj kupiti
461986 (1256) Pepc619
»

Sestavljeni PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
844490 (3192) bluefish

Več podobnih tem